Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Witamy na nowej stronie serwisu gram.pl

271 postów w tym temacie

Dnia 04.12.2012 o 22:01, pawbuk napisał:

Podejrzewam, że
krytyka nowego wyglądu gram.pl wiąże się z tym, że zmiany są naprawdę gruntowne i ludziom
ciężko się przyzwyczaić.


a ja podejrzewam ze krytyka nowego wygladu wiaze sie z przekombinowanym i cholernie nieczytelnym nowym wygladem

Dnia 04.12.2012 o 22:01, pawbuk napisał:

Trzeba jednak docenić starania ekipy gram.pl, bo od wczoraj już
poczynili pewne zmiany postulowane przez uźytkowników.


taaa łataja bugi tego co wprowadzili, a narzekania na niepraktycznosc nowego ukladu, zbyt duza ilosc kolumn, czcionke dla niedowidzacych zlewaja cieplym moczem. chyba zaraz sie poplacze ze szczescia, tak gram o dba o uzytkownikow.

ps: devilpage.pl jest schludne i czytelne (dominuja newsy a nie zadne sklepy czy inne gowna, podzial na 2 kolumny, normalna czcionka i obrazki, duzo newsow miesci sie na stronie itd), nie to co syf na froncie gramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 19:03, Wiktor_Cegla napisał:

> 3. Grafiki w menu kafelkowym tuż pod menu „polecamy” bardzo zlewają
się z
> napisanym na nich tekstem. Mnie osobiście zniechęca to do czytania tytułów, więcej
uwagi
> przyciąga grafika pod nimi.

Nie bardzo rozumiem, jesteś w stanie zaznaczyć to na screenshocie? Grafika ma oczywiście
wyróżniać tytuły, nie odwrotnie.


Dodałem obrazki: Pod tytułem jest gradient kolorem nawiązujący do tła. To powoduje imo chaos i przeładowanie jedną barwą całego tła. Lepiej byłoby przyciemnić ten gradient lub zrobić gradient czarny, bardzo lekki. To oczywiście opcja, do sprawdzenia.

Dnia 03.12.2012 o 19:03, Wiktor_Cegla napisał:

> Reklamy, które się tam znajdują bardzo dezorientują w nawigacji.

Które konkretnie?


Własciwie źle się wyraziłem, chodziło bardziej o zajawki czy reklamy wewnętrzne. Które są duże i kolorowe. np Gramsajty czy Poczekalnia. Jest też sonda i quiz, które na moim galaxy ace po prostu nie działają, ale to moze być wina telefonu.

Dzięki za odpowiedzi.

20121204223109

20121204223138

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 22:01, pawbuk napisał:

Podejrzewam, że
krytyka nowego wyglądu gram.pl wiąże się z tym, że zmiany są naprawdę gruntowne i ludziom
ciężko się przyzwyczaić.


Mi z kolei się wydaje, że ktoś najzwyczajniej w świecie chciał wrzucić na tą stronę zbyt wiele naraz, i przypodobać się "mobilnym" kosztem "stacjonarnych". Bo na urządzeniach mobilnych jakoś toto wygląda (nienajlepiej, ale znacznie lepiej od monitora do PC). Wydaje mi się, że nie jest to kwestia przyzwyczajenia - miałem przecież do czynienia z serwisami "kafelkowymi" i wiem, że da się to zrobić znacznie lepiej i bardziej czytelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 22:01, pawbuk napisał:

ciężko się przyzwyczaić.

Joemoster zmienił lekko wygląd JEDNEJ tabelki. Kiedy przed chwilą tam byłem, bojownicy przywiązywali go do takiego wielkiego pala i układali pełno małych gałązek u stóp. Ktoś nawet zapytał o zapałki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno nie będę krytykował nowej wersji głównej, bo po prostu podoba mi się dużo bardziej niż stara wersja ;) I nie mam absolutnie żadnych problemów, żeby się w tym jakoś odnaleźć - wydaje mi się to dużo bardziej intuicyjne jak kiedyś ;)
A na urządzeniach mobilnych to kafelki rzeczywiście ułatwiają życie ;)
Oczywiście, nie uważam, że wszystko jest już idealnie, bo wprowadziłbym podział na dwie kolumny, a nie trzy, ale i tak jest znacznie lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 23:14, Tenebrael napisał:

> Podejrzewam, że
> krytyka nowego wyglądu gram.pl wiąże się z tym, że zmiany są naprawdę gruntowne
i ludziom
> ciężko się przyzwyczaić.

Mi z kolei się wydaje, że ktoś najzwyczajniej w świecie chciał wrzucić na tą stronę zbyt
wiele naraz, i przypodobać się "mobilnym" kosztem "stacjonarnych". Bo na urządzeniach
mobilnych jakoś toto wygląda (nienajlepiej, ale znacznie lepiej od monitora do PC). Wydaje
mi się, że nie jest to kwestia przyzwyczajenia - miałem przecież do czynienia z serwisami
"kafelkowymi" i wiem, że da się to zrobić znacznie lepiej i bardziej czytelnie.


Na prawdę nic nie stoi na przeszkodzie, że zrobić trochę inną wersję starej strony dla tabletowców i komórkowców. Nawet może to responisive, czyli bez zrobienia oddzielnej strony mobilnej. Wtedy PCtowcy mieli by starą stronę, a mobilni trochę odświeżoną wersję (np. z kafelkami).

Moim zdaniem wystarczył lekki lifting wyglądu strony. Tak radykalna zmiana nie była wcale potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie działają znaki nowej linii w komentarzach. To co z poziomu forum jest ładnie sformatowane, w widoku z poziomu nowej strony, jest pisane jednym ciągiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2012 o 19:16, amsterdream napisał:

Ja po zmianie layoutu usunąłem gram.pl z zakładek i przestałem wchodzić na waszą stronę.
Polecam to wszystkim innym.


Tia, ja już powoli zapominam, jak wcześniej gram.pl wyglądało. Nie przeżywaj tak. Nie liczy się wygląd, a treść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2012 o 19:16, amsterdream napisał:

Ja po zmianie layoutu usunąłem gram.pl z zakładek i przestałem wchodzić na waszą stronę.
Polecam to wszystkim innym.


polecam jako zakladke http://www.gram.pl/newsroom.asp

jeszcze nie skazone syfem z glownej ;)

jak i to zmienia to i ja dam sobie spokoj. zmiany na sile to najgorsze jakie moga byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować