Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Witamy na nowej stronie serwisu gram.pl

271 postów w tym temacie

Kilka uwag technicznych...

1) Stronę - jeśli macie taką możliwość - przetestujcie koniecznie na urządzeniach mobilnych (tablety, smartfony).
2) Wszystki błędy, które zobaczycie - lub po prostu opinie o stronie - zgłaszajcie tu, lub w specjalnym wątku na forum ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=80538).
3) Czcionkę tytułów artykułów zmniejszymy, już to widzimy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Początkowo myślałem, że przekierowało mnie na złą stronę. Taka nagła zmiana bez żadnych zapowiedzi? Cóż na razie strona wygląda strasznie, ale to strasznie chaotyczne. Zewsząd masa różnych informacji aż ciężko skupić się na tekście, aczkolwiek dokładniej przyjrzę się jak wrócę do domu, bo może to tylko pierwsze wrażenie.

PS. Bardziej społeczności gramu chyba zależy na nowym forum niż stronię, dlatego to była pierwsza rzecz, jaką kliknąłem i niestety rozczarowanie :(
PS2. Chwalicie się, że jest zgodna z HTML5 a ma 126 błędów już o CSS 3 nie wspomnę, który ma… 1751 błędów…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu mogę się normalnie zalogować bez przechodzenia na oddzielną stronę - to jest ok. Jeśli jednak chodzi o sam wygląd średnio mi się podoba. Jest w miarę czytelny, ale mogłoby być lepiej. Na pewno pod tym względem stary był lepszy. Jeśli chodzi o ogólne wrażenie wizualne jest całkiem pozytywne. To na plus. Sam korzystam głównie z forum i trochę szkoda, że dostęp do niego jest utrudniony - nie mocno, ale jednak. Oznakujcie też jakoś lepiej że to przekreślone M po lewej stronie okna komentarza to spoiler - w obecnej formie wygląda jak zwykłe przekreślenie. Choć sam motyw z GRAM niby prosty, ale fajny, miły dla użytkownika powiedziałbym. ;P Mocniej lansujecie gramsajty, to też na plus. Układ elementów na stronie też raczej mi pasuje. Ogólnie jest spoko, bardziej nowocześnie, jak będzie dalej wyjdzie w praniu. ;P No i ciekaw jestem jak będzie wyglądało nowe forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze się zgodzić, główna wygląda teraz jak by ktoś tak wziął durszlak z makaronem i rzucił tym o ścianę po czym stwierdził "tak tak sobie ułożymy wszystkie elementy, total random rulez"...
Taki "burdel na kółkach", użytkownik jest atakowany masa newsów, poszczególne elementy się niemal zlewają, imho bardzo nieczytelnie...
Cały main site przypomina mi teraz nieco te wstępniaki newsowe w papierowym CD Action, tam tez mają taki bajzel, news obok newsa, jakieś boczne paski z informacjami, bez ładu i składu...

Jedyne co jako tako wypada zgrabnie, to ta belka polecane, która ma ładne i płynne przełączniki tematyczne.

Generalnie imho wszystko za mocno ściśnięte macie na głównej, trochę jakiś "separatorów" między poszczególnymi elementami by nie zaszkodziło [wtedy by się wszystko tak nie zlewało w jedną chaotyczną całość]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Początkowo myślałem, że przekierowało mnie na złą stronę. Taka nagła zmiana bez żadnych
> zapowiedzi?

Nie robiliśmy zapowiedzi, ponieważ w historii tych zapowiedzi było dość dużo - a wrześniowa awaria upewniła mnie w tym, że wolimy po prostu zrobić coś bez chwalenia się.

Zajawialiśmy to tylko w naszych materiałach na YouTube.

Co do reszty uwag: osobom, które testowały wersję beta przyzwyczajenie się do nowego układu zajęło średnio kilka godzin. To, że niektórzy użytkownicy odbierają to jako chaos, jest normalne - zawsze tak jest przy tak mocnych zmianach (w końcu częściowo "zabieramy im starego grama"), dlatego chętnie się dowiem, co sądzicie za kilka dni, kiedy już będzie to dla Was norma, nie nowość.

Co do forum: mamy swój harmonogram zmian, mamy projekty wielu kolejnych działów grama, będziemy informowali o tym wkrótce, uwierz, na tapecie jest cały serwis i aktualizacje będą się pojawiały cyklicznie.

> PS2. Chwalicie się, że jest zgodna z HTML5 a ma 126 błędów już o CSS 3 nie wspomnę, który
> ma… 1751 błędów…

Ekipa na to patrzy, dzięki za info!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 12:54, Wiktor_Cegla napisał:

Co do forum: mamy swój harmonogram zmian, mamy projekty wielu kolejnych działów grama,
będziemy informowali o tym wkrótce, uwierz, na tapecie jest cały serwis i aktualizacje
będą się pojawiały cyklicznie.

Pytanie: zostanie taki sam "szkielet" forum? Tj. jedna lista ze wszystkim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie chaotyczna ta strona(prawdopodobnie kwestia przyzwyczajenia), przez chwile wątpiłem czy to aby na pewno gram.pl
Brakuje mi przejścia do forum i sklepu jednym kliknięciem, co jest strasznie uciążliwe.
Pierwsze co widzimy wchodząc na stronę na ''Polecane'' oraz oferty sklepu, które są stanowczo za duże, i w niewłaściwym miejscu. Wygodniej by było, gdyby oferty uplasować po prawej/lewej stronie, w jednej zgrabnej kolumnie.
Panel ze statystykami forum i najchętniej kupowanymi jest bardzo fajny, duży + się należy, chociaż można by go też trochę zmniejszyć.
Rzuca się też w oczy szpetny przycisk opcje w prawym górnym rogu, i avatar przy tym wygląda dość badziewnie (chyba będe musiał sobie sprawić nowy ;/)

Wersja mobilna:
przetestowana na: HTC Desire Z - Opera mini

Panel'' Polecamy:...'' jest u mnie zbugowany, napisy nachodzą na siebie.
Reszta wydaje się być ok, chociaż strona sporo waży jak na wersje na telefony.
A, i myszasty zasłania ''Ciekawostkę z gram.pl'' całą swoją osoba


Pozostaje nam już tylko czekać na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ?

Chaotyczna i nieczytelna. W pierwszej chwili zastanawialem się czy to już nowa wersja, czy znowu coś się skopało. Ogólnie widzę że ktoś miał pomysł by wyglądała nieco na wzór jakiejś gazety codziennej, tudzież czaspopisma, ale nie wyszło.
Poprzednia była znacznie bardziej przejrzysta.

Chociaż niektórym klientom pewnie od razu rzucą się na oczy wielkie obrazki świadczące o promocjach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ee.... średnio na jeża z przechyłem na słabo. Przez podobny układ strony właśnie rezygnowałem z czytania wieści na innych serwisach. Trochę za duży chaos. Ale skoro proponujecie przetestować stronę na mobilkach, to zmiany wprowadzono pewnie z myślą o nich.
No i dlaczego tekst zaznacza mi na różowo?! Innych kolorów nie ma?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego, że moja wypowiedź zginie gdzieś w morzu krzyków, narzekań i petycji o przywrócenie starej wersji, ale mimo to chciałem powiedzieć, że mi się bardzo podoba. Czekam na przebudowę kolejnych działów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia mobilne :

Samsung Galaxy Mini 2 - strona kompletnie nieczytelna, istny burdel, do tego działa kosmicznie wolno [a wczytywałem na tym smartfonie dużo większe witryny niż nowa główna gramu bez problemów takich jak tu]
Samsung Galaxy Ace - j/w praktycznie nieczytelna
iPhone 4S - taka sama bryndza jak wyżej...
Xperia S NFC - bez zmian, ta sama lipa co na reszcie smartfonów.

Mam w sumie dostęp do jeszcze kilku modeli, ale to już u znajomego [on ma Lumię 800, jego żona LG Swift 3D], jak go odwiedzę mogę rzucić okiem jak sprawa wygląda na tamtych urządzeniach [ale zakładam, ze wszędzie będzie ta sama kiszka]

Na wszystkich urządzeniach główna wyświetlała się jako przewijana z góry na dól lista poszczególnych elementów głównej, do tego na dosyć sporym zoomie [na początku myślałem, że ten site się przy wczytaniu jakoś sam przybliżył, potem zobaczyłem, ze to jego normalny standardowy rozmiar], wygląda to fatalnie, jest kompletnie nieczytelne, nie ma dostępu do poszczególnych elementów strony, całość przewija się bardzo wolno, nawet na tak szybkim urządzeniu jak ten 4S dało się odczuć nieprzyjemny "lag".

Posłużę się tu przykładem konkurencji [aczkolwiek serwis ten to zaprzyjaźniona z wami witryna z tego co kojarzę więc chyba nie będzie tu problemu], mianowicie strona główna gier online tez jest dosyć "bogata" w ilość elementów i wczytuje się bezproblemowo nawet na Galaxy Mini 2, podobnie spore zagraniczne serwisy jak IGN czy Gamespot.
To tak jako punk odniesienia podaję, tam tez jest sporo elementów we flashu, bogata graficznie główna itp itd.

Generalnie an chwile obecna, mobilnie wasz serwis leży i kwiczy.

P.S.
Oczywiście podając za przykład gamespot mówię o załadowaniu ich normalnej pełnej wersji serwisu, bo GS ma tez wersję mobile.
Swoją drogą może warto było by podejrzeć konkurencję z za oceanu i zmontować również dla gramu wersję mobile na podobnych zasadach ?
Oczywiście abstrahując od bezwzględnego wymogu korekty obecnej wersji pełnego serwisu, który zwyczajnie na smartfonach jest nieczytelny [podejrzewam, że na mniejszych, wolnych tabletach może być podobnie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zdaję sobie sprawę z tego, że moja wypowiedź zginie gdzieś w morzu krzyków, narzekań
> i petycji o przywrócenie starej wersji, ale mimo to chciałem powiedzieć, że mi się bardzo
> podoba. Czekam na przebudowę kolejnych działów.

Dzięki. Moim zdaniem jest to dla wielu ludzi szok, natomiast przyzwyczają się, testowaliśmy to. Ten gram.pl jest tak różny od starego gram.pl, że nie dziwi mnie początkowa reakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem właśnie na iPhone 4: widać ewidentnie, że layout jest pod smarfony - na stronę jednak IMO się nie nadaje, bo jest [m] jak w polskim rządzie. Inna sprawa, że strona ładowała się gruuuuubo ponad minutę, gdy poprzednia wersja wchodziła w czasie <10 sek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 13:19, Pajonk78 napisał:

Sprawdziłem właśnie na iPhone 4: widać ewidentnie, że layout jest pod smarfony - na stronę
jednak IMO się nie nadaje, bo jest [m] jak w polskim rządzie. Inna sprawa, że strona
ładowała się gruuuuubo ponad minutę, gdy poprzednia wersja wchodziła w czasie <10
sek...


Ale proszę zważać na słownictwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 13:16, Skrzypiec napisał:

Średnio mi się podoba. Poprzedni gram był stonowany i spokojny :D. Tutaj panuje chaos
i kojarzy mi się jakoś z kafelkami z Wina 8 :D.


To jest podobny styl, też miałem to skojarzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować