Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

StarCraft II free-to-play? - To byłoby nielogiczne

28 postów w tym temacie

I bardzo dobrze. Oby SC2 nigdy nie przeszedł na ten model, ponieważ f2p = najczęściej opanowanie przez tzw. gimbazę, co zniszczyłoby zacne community tej produkcji. Plus dla Blizza, za jasne postawienie sprawy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 00:35, aope napisał:

I bardzo dobrze. Oby SC2 nigdy nie przeszedł na ten model, ponieważ f2p
= najczęściej opanowanie przez tzw. gimbazę, co zniszczyłoby zacne community tej produkcji.
Plus dla Blizza, za jasne postawienie sprawy :]

Masz na myśli fanów Zooltara, aope? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 00:38, Janek_Izdebski napisał:

Masz na myśli fanów Zooltara, aope? ;)


Mam na myśli to, co w załączniku, wzięte z wątku na konkurencyjnym serwisie (Orlando, pozdrowienia), co perfekcyjnie oddaje sytuację :]

20121205004028

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię F2P - każdy może zagrać, co oznacza wzrost liczby noobów i trollów. Kupiłem za 200 zł chwilę po premierze i nigdy nie będę żałować. Starcraft to moje ulubione uniwersum, a to między innymi masa świetnych książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 00:40, aope napisał:

Mam na myśli to, co w załączniku, wzięte z wątku na konkurencyjnym
serwisie (Orlando, pozdrowienia), co perfekcyjnie oddaje sytuację :]

Teraz to gra jest do kupienia po 7 dyszek, więc nie wiem o co ten płacz z tym f2p. Może dlatego, że gra jest trudna do spiracenia ze względu na Battle.net?

Swoją drogą poznałem kiedyś gościa, studenta informatyki na UW (chyba był nawet członkiem jakiegoś teamu w konkursach/olimpiadach informatycznych), który bez żenady przyznał się do spiracenia "SC2"... Żałosne, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze.
Model f2p to maszynka do wyciagania kasy za bzdety, w dodatku przyciaga najgorszy element srodowiska graczy- trolle, nooby, idioci, ktorzy niszcza gre, te wszystkie pyskate dzieciaki, ktore mysla ze wszystko wiedza najlepiej i/lub casuale, ktorzy graja bo moga, bo za darmo. Widac na przykladzie community League of legends czy innej Tibii jaka to jest tragedia. Zeby nie bylo- wiem ze w innych mmo tez nie ma cudow, ale abonament czy jednorazowa oplata typu 150zl odsiewa sporo takiego elementu.
Brawo Blizz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 01:49, Janek_Izdebski napisał:

A kto ją kupuje tylko dla singla? :)

Ja kupuję wszystko dla singla. ;p

Dnia 05.12.2012 o 01:49, Janek_Izdebski napisał:

A tak przy okazji, to ok. 70 zł za podstawkę,
to dużo? :)

Jak na grę, na którą nie jestem jakoś nakręcony, nie do końca wiem czy mi się spodoba - tak, to dużo. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wolałbym F2P. dlaczego? bo chcę (jeszcze) większe community

przyznam, że strasznie mnie irytuje kiedy stream z turnieju ogląda powiedzmy te 40-50k a w tym samym momencie lol-a 150k+. i to ta druga, śmieszna grę kreuje się na e-sport. fakt, siedzą tam pieniądze od sponsorów (patrz - oglądalność), sam riot ma też większą motywację do napędzania gry i esportu ze względu na ten model biznesowy.

wątpie, czy wydałbym więcej w zmienionym modelu. teraz wydałem koło 250zł - kupowałem klucz dwukrotnie (sprzedaż konta z wow-em, sprzedaż konta z diablo3) i w końcu przejąłem konto znajomego na którym smurfowałem od pierwszego sezonu. :)

ucieszyłoby mnie gdyby następny dodatek był w formie F2P a kampania była po prostu do kupienia w formie DLC. problem w tym, że ciężko mi sobie wyobrazić co można kupować w takim RTS-ie; tzn. na pewno trochę się znajdzie, ale to się ma nijak do lol-a gdzie można wszystko przerobić na $$.

fakt, że B2P robi odsiew z debili i dzieciarni, które trapią lol-a i zasilają ogromną część ich "community"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 01:54, Kadaj napisał:

> A kto ją kupuje tylko dla singla? :)
Ja kupuję wszystko dla singla. ;p

Pewne gry są zaprojektowane głównie dla multi, singiel w nich to dodatek - patrz "SC2", "BO2"... :)

Dnia 05.12.2012 o 01:54, Kadaj napisał:

> A tak przy okazji, to ok. 70 zł za podstawkę, to dużo? :)
Jak na grę, na którą nie jestem jakoś nakręcony, nie do końca wiem czy mi się spodoba
- tak, to dużo. ^^

A kupując "Dawnguarda" nie narzekałeś... "SC2" jest niewiele droższy w tym momencie od dodatku do "Skyrima"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 02:13, Janek_Izdebski napisał:

A kupując "Dawnguarda" nie narzekałeś... "SC2" jest niewiele droższy w tym momencie
od dodatku do "Skyrima"...

Bo to dodatek do czegoś co znam i lubię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 02:17, Kadaj napisał:

Bo to dodatek do czegoś co znam i lubię?

Możesz zatem zagrać w startera/triala "SC2". Jest do ściągnięcia z Battle.net. :) I potem zdecydujesz, czy kupujesz, może być? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 00:40, aope napisał:

Mam na myśli to, co w załączniku, wzięte z wątku na konkurencyjnym serwisie (Orlando,
pozdrowienia), co perfekcyjnie oddaje sytuację :]

Chcesz powiedzieć, że po przejściu na F2P SC2 stałby się grą drużynową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować