Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

VGA 2012: Gra dekady wybrana!

56 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2012 o 15:49, Henrar napisał:

Tak, chodziło o Dawnguarda.

Który jest dość dyskusyjnym przykładem, bo ponoć w pudełku znajduje się tylko kod, a całą zawartość i tak trzeba pobrać. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego zestawu zdecydowanie najlepszy wygrał. Jednak wydaje mi się, że w przeciągu ostatnich dziesięciu lat wyszło wiele innych, ciekawszych gier. Tutaj trafiły komercyjne hity i produkcje stosunkowo świeże (wszystko z tej generacji, z wyjątkiem dwóch tytułów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście , zaczęłam śledzić rynek gier dopiero 4 lata temu, mimo że gram od kiedy tylko mam pierwsze wspomnienia i dotychczas najbardziej spodobały mi się Assassin''s Creed 2 Portal 2 . Ale jako te najbardziej popularne uznam World of Warcraft i serię GTA , o której chyba nieco zapomnieli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie grałem ale pamiętam, że ludzie szczali w majty z podniety tą fizyką. Imo jako gra dekady HL2 się nie nadaje tak jak zresztą reszta nominowanych, oprócz Wowa. Grałem w niego krótko bo tylko 2 miesiące ale zaczynał z świetnie zbudowanym światem i lore oraz wyznaczył kierunek gier MMO na lata. Jako, że to jest wybór na grę dekady to raczej takie rzeczy jak nowinki techniczne, poziom zaawansowania grafiki i tym podobne pierdoły nie powinny mieć znaczenia. Tu powinny znaleźć się tytuły typu Starcraft czy Baldur''s Gate a nie średniaki jak Bioshock czy Mass Effect 2. Czy podczas ostatniej dekady nie wyszło więcej epickich tytułów o których będą mówili jeszcze podczas następnej? Takie wybory nie mają sensu, są gusta i guściki i setki tysięcy niedzielnych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na HL2 i cieszy mnie, że oddałem glos na zwycięzcę ankiety. Nie ma sensu powielać tego, co napisano wyżej. Wiadomo, czemu tak zdecydowałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2012 o 23:14, Fanagir napisał:

Tu powinny znaleźć się tytuły typu Starcraft czy Baldur''s
Gate

Cały czas zastanawia mnie jak ludziom może umykać proste - wydawało mi się- pojęcie dekady. Jakim cudem grą dekady może zostać tytuł wydany 14 lat temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 08:31, PanSzpieg napisał:

HL2 grą dekady....? Nieeee. Co jest w tej grze takiego? Zwykł, przeciętny fps.

tylko nie wyjeżdżaj z Far Cry 1 bo to będzie śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 11:31, Numenpl napisał:

> HL2 grą dekady....? Nieeee. Co jest w tej grze takiego? Zwykł, przeciętny fps.

tylko nie wyjeżdżaj z Far Cry 1 bo to będzie śmiech na sali.


Nie wybrałbym FC "grą dekady", ale moim skromnym zdaniem jest to tytuł znacznie lepszy od HL2, pod każdym względem (przynajmniej do momentu pojawienia się Tri-genów, tutaj można już dyskutować, czy nie zaszkodziły one rozgrywce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 13:16, PanSzpieg napisał:

W ogóle nie rozumiem fenomenu tej gry.

A ja np. nie rozumiem fenomenu Gwiezdnych Wojen, Indiany Jonesa, Diablo, WoWa (czy na ten przykład żadnego MMO) i na pewno jeszcze paru rzeczy, które innym się podobają. Takie życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 08:25, mati285 napisał:

> Tu powinny znaleźć się tytuły typu Starcraft czy Baldur''s
> Gate
Cały czas zastanawia mnie jak ludziom może umykać proste - wydawało mi się- pojęcie dekady.
Jakim cudem grą dekady może zostać tytuł wydany 14 lat temu?

Może niezrozumiale napisałem albo może nie czytałeś uważnie, nieważne. Podałem te gry jako przykład poziomu gier które powinny być nominowane a nie te konkretne gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować