Zaloguj się, aby obserwować  
seroero

Dark Souls II

434 postów w tym temacie

Dnia 18.06.2014 o 14:40, ziptofaf napisał:

/.../
Nie musisz grać online, jest to wręcz niewskazane.

Na razie pokonuję bossów samodzielnie, ale gdybym któregoś się obawiał, to online się przyda. Do tej pory większość czasu tak grałem, ale wiem, że zbliżam się do poziomu dusz i lokacji, że można się spodziewać niespodzianki i być może wypnę przewodzik z ps3.
A tak w ogóle, to gra się coraz lepiej i tylko durnego błędu na jakimś podrzędnym przeciwniku się obawiam. Sprzęt coraz lepszy, trochę leveli w HP poszło, więc nie jest źle. Za to na początku, gdy postać z niskim poziomem życia, walcząca słabym sprzętem i słabo uzbrojona dostawała choćby 1 niespodziewany strzał, od razu robiło się gorąco. Super. :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2014 o 14:40, ziptofaf napisał:

/.../
Nie musisz grać online, jest to wręcz niewskazane.

To jeszcze jedno pytanko.
Złapałem klątwę, na szczęście nie ginąc. Chyba mogę grać dalej? Jestem już po Zamku Drangleic, więc dość daleko w grze i szkoda byłoby to zmarnować. W opisie pierścienia nic na temat klątw nie widać, więc chyba nie mają znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koleś na reddicie, który skończył grę w ten sposób i zdobył oba pierścionki napisał, że dostał klątwę od ostatniego bossa, ale zaliczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 13:16, Feallan napisał:

Koleś na reddicie, który skończył grę w ten sposób i zdobył oba pierścionki napisał,
że dostał klątwę od ostatniego bossa, ale zaliczyło.


Widziałem filmik z klątwą załapaną w tym samym momencie i było ok. Co prawda w innym miejscu klątwa mnie dopadła, ale mam nadzieję że to nie robi różnicy. Jeszcze 5 bossów i jak nie zrobię głupiego błędu, pierścień będzie mój.
A jak nie, to od nowa.

A kiedy w sali tronowej spotykamy 2 Pursuers? Dopiero w NG+?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 16:29, KrzychW napisał:

A kiedy w sali tronowej spotykamy 2 Pursuers? Dopiero w NG+?


Lub po spaleniu Bonfire Ascetic, przy pierwszym podejściu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 18:25, Shinigami napisał:

Lub po spaleniu Bonfire Ascetic, przy pierwszym podejściu.


Grając obecną postacią unikam dodatkowych wyzwań, ponieważ usaiłuję przejść grę bez zgonów, ale po Nashandrze przyjdzie czas i na to. Pierścień może być dość przydatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy po 3 zabitych bossach z udziałem Lucatiel, gdy oczywiście NPCka przeżyła i po odbyciu wszystkich rozmów oprócz tej w Czarnym Kanionie, dostanę jej wyposażenie?
Mam niedaleko do końca gry bez zgonów postaci i nie bardzo chcę przechodzić przez Rynsztok, bo można tam łatwo spaść z jakiegoś pomostu i po grze. Z drugiej strony, chciałbym zakończyć "quest" z Lucatiel, jednak jak nie ma takiej potrzeby, niewygodną lokację wolałbym pominąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2014 o 13:04, KrzychW napisał:

Czy po 3 zabitych bossach z udziałem Lucatiel, gdy oczywiście NPCka przeżyła i po odbyciu
wszystkich rozmów oprócz tej w Czarnym Kanionie, dostanę jej wyposażenie?
Mam niedaleko do końca gry bez zgonów postaci i nie bardzo chcę przechodzić przez Rynsztok,
bo można tam łatwo spaść z jakiegoś pomostu i po grze. Z drugiej strony, chciałbym zakończyć
"quest" z Lucatiel, jednak jak nie ma takiej potrzeby, niewygodną lokację wolałbym pominąć.


Z tego, co się orientuję to tak, po 3 przywołaniach powinieneś dostać jej wyposażenie. Możesz też ją zabić i później odkupić od któregoś z handlarzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2014 o 09:58, EddieDean napisał:

Z tego, co się orientuję to tak, po 3 przywołaniach powinieneś dostać jej wyposażenie.
Możesz też ją zabić i później odkupić od któregoś z handlarzy ;)


Na wszelki wypadek odbyłem ostatnią rozmowę, zabiliśmy bossa i w odpowiedniej chwili otrzymałem wyposażenie. Grę skończyłem bez zgonów i pierścień w nagrodę otrzymałem, bo na szczęście skakanie w Czarnym Kanionie odbyło się bez niespodzianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2014 o 17:26, Derneth napisał:

No to teraz szykuj się na DLC, i na powrót do Czarnego Kanionu xD


Jutro chyba zakupię, a jeżeli nawet nie, to podobno można zostawiać znak przyzwania i przynajmniej w świecie innych graczy poalatać po nowych lokacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2014 o 17:42, KrzychW napisał:

Jutro chyba zakupię, a jeżeli nawet nie, to podobno można zostawiać znak przyzwania i
przynajmniej w świecie innych graczy poalatać po nowych lokacjach.


Interesujące. Zastanawia mnie, czy to nie bug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2014 o 21:06, maggit napisał:

Interesujące. Zastanawia mnie, czy to nie bug.


Jeżeli piszesz o możliwości pogrania w lokacjach DLC, to nie bug. Można zostawiać znak przed drzwiami prowadzącymi do nowej krainy, w pomieszczeniu do którego dostajemy się z pieczary z ogniskiem za bossem z Czarnego Kanionu. Z 15-20 razy już przebiegłem kawałek DLC, do bossa w postaci

Spoiler

3 przeciwników do pokonania

. Niestety, to chyba jedyny (i krótki bardzo) dostępny fragment rozgrywki dla osób bez wykupionego dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2014 o 22:19, maggit napisał:

Coś w rodzaju demo. Ciekawe. :) I tak chcę kupić wszystko, ale chyba sobie sprawdzę.


Niestety jest to bardzo krótki fragment rozgrywki i na dodatek mało reprezentatywny dla dlc, które jest bardzo klimatyczne i toczy się w ciekawie zaprojektowanej lokacji. Za to samo dojście do bossa, dla graczy tylko pomagających, jest dynamiczną siekanką w podziemnym korytarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Która część jest według was lepsza? Zastanawiam się nad kupnem jedynki bądź dwójki ale w żadną wcześniej nie grałem. I jak to jest z operowaniem na myszce i klawiaturze? Bo słyszałem że z tym też są problemy.

Z góry dzięki za odpowiedzi. :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka jest trudniejsza ale i pod wieloma względami dużo ciekawsza i lepsza od 2 . I ma o wiele więcej fajnych starć z bossami.Dwójka natomiast jest dużo przyjaźniejsza dla przeciętnego gracza i mniej trudna . Tyle że pod wieloma względami ( np właśnie walk z bossami ) to wyraźny krok wstecz w porównaniu do DS 1 . Od siebie dorzuciłbym że w DS 1 niektóre z ostatnich lokacji są dużo gorzej wykonane niż te wcześniejsze . Ale w dwójce jest to samo . Mi się jednak dużo lepiej grało DS 1 i nawet teraz często do niej wracam choćby na chwilkę a w DS 2 po przejściu kampanii nawet nie chcialo mi się rozpoczynać NG + bo już mnie solidnie znudziła pod koniec . Także ja zdecydowanie rekomendował bym Ci pierwszą część. Z myszką i klawiaturą lepiej jest zdecydowanie w drugiej części ale wciąż nieidealnie . W 1 grałem na samej klawiaturze i dałem radę bo z myszką to katorga . Ale i tak najlepiej jakbyś miał pada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie zdecydowanie jedynka jest lepsza. Przechodziłem ją kilka razy, dwójka to dla mnie straszne rozczarowanie. Nudna, za prosta, za duża (często nie potrafiłem znaleźć miejsca w które mam się udać, musiałem spacerować po lokacjach i przypominać sobie gdzie mnie jeszcze nie było). Nowości takie jak możliwość teleportacji pomiędzy obszarami już od samego początku, czy resetowanie postępu postaci żeby przydzielić punkty doświadczenia od nowa to złe nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to czy na zakończenie wszystkich dlc coś w DS2 się dzieje?
Dostałem tylko, po rozmowie z królem, komunikat "korony promieniują ciepłem" albo jakoś podobnie i....już. Coś w grze się zmieniło, parametry koron uległy poprawie, cokolwiek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować