Zaloguj się, aby obserwować  
seroero

Dark Souls II

434 postów w tym temacie

Magia drugiej części polega dla mnie na tym że ng+ to moment w którym gra się zaczyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2014 o 19:29, Outlander-pro napisał:

Jak tam wygląda sterowanie klawa+mysz w drugiej części? Da się grać, a może wyszły już
fixy jakieś?


Kamera chodzi bardzo dobrze, ale trzeba doinstalować fix, żeby zlikwidować imput laga. Sam właśnie się do tego zabieram. Wychodzi brak doświadczenia twórców przy projektowaniu na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2014 o 17:49, L33T napisał:

Magia drugiej części polega dla mnie na tym że ng+ to moment w którym gra się zaczyna
:)


Dla mnie NG+ byl o wiele latwiejszy niz pierwszy walkthrough, ale to pewnie dlatego ze zabijalem wszystko 1-2 czarami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2014 o 20:32, Cykada85 napisał:

Dla mnie NG+ byl o wiele latwiejszy niz pierwszy walkthrough, ale to pewnie dlatego ze
zabijalem wszystko 1-2 czarami.

Pewnie miałeś bardzo mocno wykokszoną postać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2014 o 20:32, Cykada85 napisał:

Dla mnie NG+ byl o wiele latwiejszy niz pierwszy walkthrough, ale to pewnie dlatego ze
zabijalem wszystko 1-2 czarami.


Dlatego nie gra się magiem, bo wtedy walka z bossami to spacerek. Już w DS tak było przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 16:35, Essau napisał:

Dlatego nie gra się magiem, bo wtedy walka z bossami to spacerek. Już w DS tak było przecież.


A tam, nawet jak się gra klasą typowo melee to przez całą grę można spotkać z 1 bossa który stanowi jakiekolwiek zagrożenie, dopiero na NG+ jest nieco lepiej (choć też nie zawsze - śmiem twierdzić że już Hellkite Dragon nawet nie będący bossem z Dark Souls 1 jest trudniejszy niż jakikolwiek w DS2). Nie powiem, są przez to bardziej "uczciwi" niż wielu z jedynki których trzeba było się po prostu uczyć na pamięć żeby móc ich zatłuc ale fakt że jedynym co jest potrzebne do skończenia gry jest umiejętność albo trzymania w górze jakiejkolwiek wielkiej tarczy (działa na wszystkim w całej grze oprócz

Spoiler

Giant Lorda, Vendricka i Old Iron Kinga

) albo od czasu do czasu wciśnięcia klawisza uniku (ale nie za często żeby przypadkiem nie było za trudno) trochę mnie rozczarował.

Samemu skończyłem zresztą grę na NG na 116 SL (nie widziałem sensu iść wyżej) i 2kk Soul Memory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, jestem w Undead Crypt i gram tankiem (sl 127). Mam dziwne wrażenie, że gdybym wziął maga, skończyłbym grę na poziomie przynajmniej o połowę niższym i o wiele szybciej. Tak grałem w pierwszą część DS. Tam w połowe NG+ przestałem grać, bo zwyczajnie było za łatwo z bossami. Można mówić, że im łatwiej, tym lepiej i w sumie o to chodzi żeby tworzyć najlepsze postacie. W moim odczuciu jednak solą "Soulsów" są jednak walki z bossami i o wiele bardziej ekscytujące jest stawanie z tarczą i dzidą, aniżeli puszczenie 2-3 czarów i bye bye.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2014 o 16:20, Eternal101 napisał:

> Dla mnie NG+ byl o wiele latwiejszy niz pierwszy walkthrough, ale to pewnie dlatego
ze
> zabijalem wszystko 1-2 czarami.
Pewnie miałeś bardzo mocno wykokszoną postać :).


Nie zupelnie, po prostu dodawalemi

Spoiler

item do ogniska ktory powoduje reset mapy i to ze przeciwnicy sa silniejsi, po czym ufarmilem tak z 10 itemow najsilniejszego czaru w grze

:)

@Essau
Spacerek dla maga jest dopiero przy drugim przejsciu gry, pierwszy jest o wiele trudniejszy niz jak dla Warriora. Powiedzialbym ze pierwszy to spacerek dla klas Mele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu coś namieszali? Gra śmigała mi idealnie do dzisiaj. Po uruchomieniu cała rozgrywka jest bardzo spowolniona, jakby postać poruszała się w kisielu, albo ktoś włączył slow montion. Ma ktoś taki problem? W grze i systemie nic nie zmieniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje czy w grze są jakieś "unikatowe zbroje" ? Chodzi mi to, że w DS można było zrobić sobie paladynka i jeszcze do tego była zbroja o tej samej nazwie. Jest w DS2 taka zbroja ? :) Bo pielgrzym jest do wybrania i cuda są a zbroja ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 13:15, vegost napisał:

Ktoś się orientuje czy w grze są jakieś "unikatowe zbroje" ? Chodzi mi to, że w DS można
było zrobić sobie paladynka i jeszcze do tego była zbroja o tej samej nazwie. Jest w
DS2 taka zbroja ? :) Bo pielgrzym jest do wybrania i cuda są a zbroja ? :D



A jest! Saint''s armor!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 13:45, ziptofaf napisał:

A jest! Saint''s armor!

Dziadowskie wygląda :D No i dobra, boss ze szkieletami rozwalony. Teraz Dolna jakaś zielona :P Sama trucizna wokół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś przypomnieć jakie mają zastosowania litery przy współczynnikach broni ? To jest skalowanie do obrażeń ? Ale jak to się czyta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2014 o 17:07, vegost napisał:

Może mi ktoś przypomnieć jakie mają zastosowania litery przy współczynnikach broni ?
To jest skalowanie do obrażeń ? Ale jak to się czyta ?


Skalowanie jest od E do S (i jeszcze ''-'' czyli brak skalowania). A czyta się toto... w sposób dość skomplikowany:
http://darksouls.wikia.com/wiki/Parameter_Bonus (chyba dwójka ma taki sam system).

Tutaj warto wspomnieć że dodawanie dodatkowych atrybutów do broni (np. Fire) zmniejsza ich bazowe skalowanie i obrażenia więc nie jest to rzeczą "konieczną" w DS2 a czasem wręcz przeciwnie (zwłaszcza jak się ma wysokie statystyki).

@ Essau
Z intelligence, faith, poziomem ulepszenia Pyromancy Flame. A także z byciem hollow jeśli używasz Dark Pyromancy Flame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2014 o 19:43, ziptofaf napisał:

Z intelligence, faith, poziomem ulepszenia Pyromancy Flame. A także z byciem hollow jeśli
używasz Dark Pyromancy Flame.


Serio aż z dwoma współczynnikami? I to jest klasyczne skalowanie, czy może tylko jakieś zwykłe, drobne bonusy? Bo aż mi się nie chce wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2014 o 19:54, Essau napisał:

Serio aż z dwoma współczynnikami? I to jest klasyczne skalowanie, czy może tylko jakieś
zwykłe, drobne bonusy? Bo aż mi się nie chce wierzyć.


Tak dokładnie rzecz biorąc to skaluje się z Fire BNS. Które dostajesz równomiernie z rozwijania Faith i Intelligence. Z tym że jest tego coraz mniej po 30 punktach wydanym w któreś z nich więc 20 int + 40 faith jest gorsze niż 30 int + 30 faith.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy jest sens grania piromacją bez inwestowania w faith i int, czyli jak w DS. Czy daje to efekty, może ktoś grał? Ogień był fajnym uzupełnieniem klas walczących, kto dodaje grając wojem punkty do inta i faith?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2014 o 20:07, Essau napisał:

Ciekawe, czy jest sens grania piromacją bez inwestowania w faith i int, czyli jak w DS.
Czy daje to efekty, może ktoś grał? Ogień był fajnym uzupełnieniem klas walczących, kto
dodaje grając wojem punkty do inta i faith?


Na NG+ dodajesz już te punkty bo powoli nie ma na co innego wydawać - bonusowe skalowanie z strength i dexterity po 40 punktach robi się tragicznie niskie i już lepiej mieć w zanadrzu jakiegoś sunlight spear/greater fireballa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować