Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy właściciel GameSpy masowo wyłącza serwery starszych gier

36 postów w tym temacie

NWN jest chyba dalej najlepszym RPG do multiplayera, jeszcze parę miesięcy temu z ciekawości zainstalowałem i stała kupa zapełnionych serwerów.

Zajebisty edytor, który dał po prostu nieograniczone możliwości i super żywotność grze. Spędziłem przy tej grze setki godzin, zarówno na serwerach typu persistent-world jak i arena/pvp. NWN2 nie dorósł poprzednikowi do pięt. Bardzo niefajnie, że wyłączyli serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak można kuhwa wyłączać NWN? JAK?! Przecież to najlepszy sieciowy RPG. Cała masa wspomnień. Wspaniała gra, z której inni twórcy powinni brać przykład.
Nie ma już serwerów w pokojach, zostały tylko ulubione i historia...

[*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czemu dziwić skoro debile wykorzystywali gamespya zamiast samemu próbować otwierać się na graczy. Tyle gier i to małych developerów działa wyśmienicie na własnych serwerach + wystarczyło dać możliwość stawiania własnych serwerów i nie było by problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 14:58, ZagiSama napisał:

aha


Ostrzeżenie za spam, Twoja wypowiedź nic nie wnosi do tematu dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiem jeśli w grę by nikt nie grał lub by grało bardzo mało ludzi, lecz jak wspomniano wyżej nawet w NWN i kilka innych tytułów gra masa ludzi, środowisko wciąż żyje i nie powinno być zabijane takka głupotą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brutalne zagranie i niby pozbawione sensu. Jednak rozumiem po części o co w tym chodzi. "Ty graczu masz iść kupić nową grę, a nie grać w starocia", który widocznie nie zarabia tyle żeby trzymać te serwery. Wszystko rozbija się o kasę.

Podobnie jest z samochodami. Masz mercedesa z przed 20 lat, który działa jak nowy i pewnie pochodzi jeszcze z 10 lat. Przez co koncerny nie zarabiają, bo co najwyżej kupisz jakiś zamiennik części, która padła i używasz dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby świat był fair bioware wypuściłoby patcha z serwerami dedykowanymi. Ech szkoda Diamentową edycję nwn kończyłem 4 razy, co prawda nigdy nie czułem potrzeby grania po sieci ale doskonale rozumiem ten ból

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to niech dalej robia multi bez mozliwosci zakladania wlasnych serwerow.. Jakos kiedys
> nie bylo problemow z tym..

Ale przeciez wszystko jest wedle planu. W dzikim amerykanskim kapitalizmie liczy sie tylko kasa. A kase masz ze sprzedazy NOWEGO produktu. Tak wiec by klient kupil ten nowy produkt musisz mu uniemozliwic uzywanie starego, w taki czy inny sposob. Utrzymywane sa tylko kury znoszace zlote jajka pokroju WoW, gdzie gracze placa drakonski haracz na utrzymanie serwerow, ale i luksusowego zycia prezesow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować