Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Lizak

Tibia (MMORPG) - temat ogólny

4892 postów w tym temacie

Dnia 21.12.2007 o 15:53, Prince07 napisał:

> To akurat nieprawda, z tego co słyszałem teraz pallki i knighci też mają dobrze bo mogą
użyć
> naraz lifefluida i uh''a. Choć reszta też jest potężna to ma "gorsze" możliwości leczenia
xD

Tylko co im da ten uh? 100 hp? Teraz paladyni zarówno jak knighci jadą na life potionach, dodatkowym
"wypasem" dla paladynów są nie znikające po jednym strzale assasin stary, z których mój kolega
(116 rp z 94 dystem) bije po 450+...


A nie zauważyłeś może jak jeden z forumowiczów tibii.pl sprawdzał skuteczność UH''ów? I wyszło, że tak naprawdę to viale bardziej się opłacają tylko na lvlach od 50 do 60-70. Zresztą pallki i knightci Annihilatora teraz robią tylko trzymając hotkeye...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 16:05, Prince07 napisał:

Pff a od 70 lvl to co znowu uhy, które jak mówiłem dodadzą mu ze 100 hp? Jak tam uważasz to
respect.


Bo, chcąc nie chcąc mlvl nadal się liczy każdemu, a jak ma np. 4mlvl to się nie dziwię. Weź lepiej poczytaj sobie ten artykuł może go znajde.
Zresztą mi to wisi bo Tibie mam za sobą. Jest wiele wspanialszych gier, które dadzą mi więcej frajdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku ja radzę pograć i potem gadać! Nie wiesz więc nie mów.
Też już nie gram ale denerwuje mnie jak ktoś się przemądrza a nie ma racji.
70+ ek expiący z uhami... chciałbym to zobaczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 16:10, Prince07 napisał:

Człowieku ja radzę pograć i potem gadać! Nie wiesz więc nie mów.
Też już nie gram ale denerwuje mnie jak ktoś się przemądrza a nie ma racji.
70+ ek expiący z uhami... chciałbym to zobaczyć...


Nvm. A mówiąc o Annihilatorze nie chodziło mi żeby chodzić Z UHAMI, TYLKO O TO,
że teraz annihilatora wykonuje się trzymając hotkeje (lifefluidy i uhy) i leczy cie to jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ten i ten ma racje :PP... Z jednej mani troche bezsensu jest jak knight sobie smiga z uhami (przed 8.1) Bo sam smigalem ;] Na hydrach... bylo za latwo i to bardzo latwo ... a na demkach ... powiem tak;] uhac to sie wyuham ale jakbym mial bic sam to troche waste :)... A teraz jest o wiele trudniej :) i to mi sie podoba :) . A najlepsze są manaski dla sorca :P bo ~80 many jak kiedyś to troche dziwnie bylo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 15:05, DreaN napisał:

OTS''y są jak najbardziej legalne ... /.../


Co ty - za przeproszeniem - chrzanisz? Prywatne serwery do WoWa też legalne? Pirackie gry też legalne? Kradzież samochodu też legalna? Wszelka ingerencja w soft gry jest naruszeniem praw autorskich w tym zmiana połączenia IP z serwerem. WSZYSTKIE OTSy są nielegalne, gdy używasz do tego oficjalnego klienta Tibii. Legalnie aktualnym klientem (i poprzednimi) to sobie możesz pograć na oficjalnych serwerach. Czyli na to wychodzi, że legalnie możesz pograć tylko aktualnym klientem, na oficjalnych serwerach. Inna droga legalnego grania w tą grę nie istnieje. Kropka.

-----> IPI-Tiiba-Kyra
Poczytaj co mówi regulamin gram.pl na temat linkowania do pirackich plików i co za to grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 20:53, szerszeń45 napisał:

> OTS''y są jak najbardziej legalne ... /.../

Co ty - za przeproszeniem - chrzanisz? Prywatne serwery do WoWa też legalne? Pirackie gry też
legalne? Kradzież samochodu też legalna? Wszelka ingerencja w soft gry jest naruszeniem praw
autorskich w tym zmiana połączenia IP z serwerem. WSZYSTKIE OTSy są nielegalne, gdy używasz
do tego oficjalnego klienta Tibii. Legalnie aktualnym klientem (i poprzednimi) to sobie możesz
pograć na oficjalnych serwerach. Czyli na to wychodzi, że legalnie możesz pograć tylko aktualnym
klientem, na oficjalnych serwerach. Inna droga legalnego grania w tą grę nie istnieje. Kropka.

-----> IPI-Tiiba-Kyra
Poczytaj co mówi regulamin gram.pl na temat linkowania do pirackich plików i co za to grozi.


Bez przesady ... Gdzie są kary na graniu na OTS''owskich servach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 21:04, DreaN napisał:

Bez przesady ... Gdzie są kary na graniu na OTS''owskich servach ?


Wiesz za przegrywanie płyt oryginalnych gier też jesteś niewinny, tak długo - aż cię niebiescy nie przyczają. Ja mówię jak wygląda granie na prywatnych serwerach w świetle prawa i regulaminu gry (i tego forum). Twoja sprawa czy chcesz tam grać czy nie. Ja na pewno piractwa popierać nie będę. Jeśli owy prywaciarz napisze własną grę i postawi własny prywatny serwer wtedy działa legalnie. Wykorzystując do tego cudzy soft (klient gry online) łamie prawo. Teraz łapiesz?
A co zdziwiony, że piraty nie są legalne? No proszę...
Przywołać odpowiednie paragrafy prawa polskiego (kulawego lub nie, ale zawsze prawa), czy dasz sobie spokój z tym tematem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przegram plyte to będzie ona legalna dopóki nie będe jej udostępniał i bedzie siedziała u mnie w domu ( do wlasnego uzytku ^.-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, dopóki nie rozpowszechnisz (zresztą masz prawo do jedynie jednej kopii) a co robią admini prywatnych serwerów? Zaraz czyżby... rozpowszechniali nielegalny soft? No proszę... zatem czy są legalne czy nie odpowiedz już sobie sam, bo mnie się nie chce drążyć tego tematu po raz setny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 21:27, DreaN napisał:

Jeśli przegram plyte to będzie ona legalna dopóki nie będe jej udostępniał i bedzie siedziała
u mnie w domu ( do wlasnego uzytku ^.-)


Jeśli przegrasz płytkę, a masz jej oryginał to jest to legalne. Lecz, JEŻELI pożyczysz od kumpla oryginał i go przegrasz to już jest to czyste piractwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2007 o 12:19, Future_ka napisał:

> Jeśli przegram plyte to będzie ona legalna dopóki nie będe jej udostępniał i bedzie siedziała

> u mnie w domu ( do wlasnego uzytku ^.-)

Jeśli przegrasz płytkę, a masz jej oryginał to jest to legalne. Lecz, JEŻELI pożyczysz od kumpla
oryginał i go przegrasz to już jest to czyste piractwo...

Tak wiem to ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką kalsę radzicie mi wybra jeśli hcodzi o tibie? gram juz prawie rok orientuje się skill itp . co kupowa ale kim się wgg. was najprzyjamniej gra , najszybciej expi :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak to jest obyty w grze. Jeżeli ktoś woli bić potwory w zwarciu to zdecydowanie knight, jeżeli ktoś lubi mieć dużo życia i dużo many oraz bić z daleko ale nie z czarów to paladyn. Mag i Druid to postacie czysto magiczne, mag uzywa zaklęć ofensywnych natomiast druid defensywnych ze szczególnym naciskiem na leczenie. Jeżeli grasz już prawie rok to powienieneś wiedzieć, którą najlepiej będzie Ci się grało. Jednak mimo to IMO najprzyjemniej gra się magiem lecz trzeba się liczyć z częstym wydawaniem kasy na manafluidy, bez których praktycznie nie da się nim expić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ DreaN

ja bym na Twoim miejscu spróbowała z paladynem ;] ... Skillować w zasadzie nie musisz, bo podobnie przy skillowaniu jak i przy expieniu - dystans nabija się z podobną szybkością ... Exp? Też niezły ... o kasę w zasadzie nie musisz się przejmować, bo ekwipunku full wypas nie musisz posiadać , w końcu walczysz na dystans - kupisz jakieś średniego poziomu wyposażenie i Ci będzie starczyć na dłuższy czas ( no ew. trochę pieniędzy pójdzie na zakup włóczni, bełtów/strzał ) , capa na loota też nie masz tak mało, więc cośtam możesz wyciągnąć z tych expowisk ( w razie czego robisz lootbaga, no ale tu już niebezpieczeństwo, że ktoś Ci to może ukraść ... )

No ale tak jak już wspomniał Prince07 ... grasz już rok, więc powinieneś się jako tako orientować ;] ...

Pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce jeszcze poruszyć kwestie ots. Używanie oryginlanego klienta jest nielegalne ale jesli, ściągam ze stronots''a osobnego klienta do tego ots''a to wtedy wychodzi, że to jest legalne, bo nie używasz oryginalego klienta tibi tylko jakiegoś innego. A, że to przerobione klienty tibi, to nie zmienia to nic bo jest on darmowy i każdy własciwie może go rozpowszechniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy może rozpowszechniać jedyne klienty tibii na których da się grać aktualnie na serwerach oryginalnych wypuszczonych przez cipsoft. Granie na innych serwerach łączy się z wykorzystaniem tzw IPChangera, który łączy naszego klienta z serwerem otsa, który jest nielegalny w świetle tibii. To na tyle, OTSy są nie legalne i koniec kropa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować