Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Lizak

Tibia (MMORPG) - temat ogólny

4892 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2008 o 02:21, Deejay napisał:

Odzyskałem. Oczywiście całe eq poszło się... :/


No cóż masz nauczkę na przyszłość. Musisz przyznać, że to było lekkomyślne. Na pewno na każdym kroku wpajają Ci tam, że jedyną właściwą stroną jest oficjalna (tibia.com).

Niestety pełno tego typu ludzi jest, nie tylko w Tibii, ale w każdej grze tego typu. Próbują małym kosztem zagarnąć Twój cały dobytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Pamiętaj, że jedyną stroną, na której możesz się logować podając swoje passwordy jest tylko i wyłącznie tibia.com! Inne strony mające w swoim adresie tibia (no może oprócz tibia.pl i tibia.org.pl) są zapewne nastawione na kradzież konta lub dobytku postaci na nim się znajdujących. Sciąganie różnych "dopalaczy" do tibii również może się wiązać, ze stratą konta. Jedyną słuszną metodą na grę jest granie bez czitowania i wchodzenie na znane strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 14:00, Prince07 napisał:

/.../

Pamiętaj, że jedyną stroną, na której możesz się logować podając swoje passwordy jest
tylko i wyłącznie tibia.com! Inne strony mające w swoim adresie tibia (no może oprócz tibia.pl
i tibia.org.pl) są zapewne nastawione na kradzież konta lub dobytku postaci na nim się znajdujących.

Heh.. teraz już będę wiedział... Nie wiem czy z litości, czy z pośpiechu, zostawił mi bp brass armorów i po ich sprzedaniu starczyło mi na różczkę... Trochę posiekam na fibuli i się w tydzień chyba odkuję... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 23:57, Deejay napisał:

Ktoś mi napisał, żebym wszedł na stronę http://www.banishedlistibia.com/ i się zalogował, bo
jestem tam na liście zbanowanych. Wszedłem i mnie z tibii wywaliło. Teraz moje hasło jest nieprawidłowe
:(
Co robić...?


Bez jaj, wszedłeś tam ? No cóż przykro mi, mam nadzieję że wiele nie straciłeś, ale masz nauczkę na przyszłość - nie wchodź na nieznane strony, ot co. Tak jak widziałem taką akcję, że koleś stał pod depo i spamował mniej więcej taki tekst: Moja starsza siostra odryła że palę i chce to powiedzieć moim rodzicom !!11 teraz się mszczę, tu macie jej nagie fotki !!111 i jakiś link"
Niestety strasznie dużo osób dało się na to nabrać, ofc na stronie był jakiś keylogger czy inny trojan.
Mi się wydaje że takie podpuchy są dość oczywiste.
Rzekłem. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 17:31, Outlander-pro napisał:

Bez jaj, wszedłeś tam ? No cóż przykro mi, mam nadzieję że wiele nie straciłeś, ale masz nauczkę
na przyszłość - nie wchodź na nieznane strony, ot co.

Wszystkie przedmioty mi zabrał... Ale dam rady :] W końcu nie była to 100lvl postać... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to najwidoczniej niewiele straciłeś, może wartością dorównującą 20k? Ja po pierwszym hacku miałem szczęście, a wpadłem dokładnie tak samo jak ty. Dało mi to nauczkę, ale na szczęście straciłem tylko trochę kasy i lepszy eq, bo hacker wpadł na pomysł by... przesłać na postać runy Sudden Death (chyba z 6 plecaków no i... UHy ^^), by uprawiać pking. Oczywiście odzyskałem w międzyczasie konto i runy sprzedałem, byłem na minusie jakieś ~3k. Hacker pewnie ledwo wyszedł na swoje, a ja mogłem grać dalej. Dobrze, że nie zaczął pkować. Drugi hack odebrał mi niestety chęć do gry i to nie z mojej winy. Tak to jest jak się dzieli kompa z kimś innym. Siostra ściągnęła keylogger i uruchomiła, a ona oczywiście nie ma nawyku sprawdzania co ściąga. Bilans? Do tyłu: 17 lvl, 12 mlvl, eq niezłe jak na sorcerera (w tym vampire shield, boots of haste i blue robe), 170k i wszystkie inne przedmioty w depozycie.
Mmm, wojna z hackerami podobno trwa. Ostatnio zniszczono 134 eka na Danubii. Ja nie wiem kogo muszą shackować by ten cholerny CipSoft zabrał się za hackerów. Może niech ktoś hacknie Seromontisa, albo MDW to wtedy może coś zrobią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh... w sumie rzeczywiście nie miałem wypasionego eq... :)
A to dlatego, że rok temu, kiedy grałem mim sorc poszedłem na desert quest i wlazłem w tą dziurę z której nie ma wyjścia i tylko się zabić idzie na fire fieldach... Dałem moim "ziomkom" z którymi robiłem questa cały eq zeby mi oddali jak już się zabiję i oczywiście tego nie zrobili... to odebrało mi chęć do gry na ponad rok... Teraz z 2 tygodnie temu zacząłem dalej ta postacią grac, więc super eq nie miałem (plate set, dragon shield, 10k w depo, bp UH, wand of cosmic energy) ale trochę się wkurzyłem... Teraz nie dam się już tak zrobić :D Siedzę na fibuli i zbieram kasę :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tylko zrobić takie coś jak jest przy logowaniu do np. Maple Story. Oprócz wpisania hasła trzeba też wpisać swój czterocyfrowy pin, który się wyklikuje na klawiaturce na monitorze (na której cyfry są zawsze ustawiane losowo). I już wszystkie keyloggery stają się bezużyteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No na przykład. Jest wiele sposobów. Ale trzeba w końcu działać, bo hackerzy sprawnie rozwalają MMO w ten sposób. A jak CipSoft ma gdzieś graczy, to niech ma ich tam dalej. Obudzą się jak ludzie z powodu hackerów przestaną grać. Zasady gry są łamane na każdym kroku, a GMów jest za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 08:40, szerszeń45 napisał:

Może niech ktoś hacknie Seromontisa,
albo MDW to wtedy może coś zrobią?


Szczerze mówiąc to wątpię, no bo co takiego mogą zrobić? Ich stała wymówka - to nie z naszej winy, należy uważać na jakie strony się wchodzi. Należy często aktualizować swojego antywirusa oraz ściągać programy antyhakerskie ze stron do których można mieć zaufanie (pokroju tibia.pl). Swoją drogą to nieźle by się wzgobacił haker, który chociażby wyczyścił depozyt MDW lub Seromontisa IMO zarobiłby ładne parę tysiączków za same ich gpki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 12:48, szerszeń45 napisał:

No na przykład. Jest wiele sposobów. Ale trzeba w końcu działać, bo hackerzy sprawnie rozwalają
MMO w ten sposób. A jak CipSoft ma gdzieś graczy, to niech ma ich tam dalej. Obudzą się jak
ludzie z powodu hackerów przestaną grać. Zasady gry są łamane na każdym kroku, a GMów jest
za mało.


Ta, ale jaki jest lek na głupotę graczy...?

Wszystko pięknie i ładnie, ale w 99% ''hacki'' są spowodowane próbą oszukiwania (mam na myśli programy wspomagające, stronki itd) bądź niewiedzą, a bardziej głupotą bo już od początku rejestracji wpajają, że jedyną bezpieczną stroną jest tibia.com. Tak było parę lat temu, to teraz pewnie jeszcze bardziej to jest widoczne na każdym kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych 99% to lekka przesada, tibia utrzymuje swoją popularność głównie dzięki dobrze rozbudowanej komunikacji. Dochody CipSoft''u właściciela Tibi szacuje się na około 4,5mln czyli ludzie nadal w nią grają i nie zanosi się żeby przestali, bo stale bite są rekordy liczebności graczy w tym samym czasie zalogowanych. Co do ''hacków''
to są one spowodowane nieuwagą grających i tym że newbie nie wiedza np. jak dołączyć do gildii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ja w swoim starym sorcu mialem kase warta teraz ... boshe ... przeszło 1000 zl.
Jedyna rzecz której się nauczyłem grając wtedy w tibie było to żeby zapisywać passy na kartce a nie w txt.
Tak oto sraciłem cenne 1k zł :). szczerze? nie żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 16:03, Kyuubis napisał:

Co do tych 99% to lekka przesada, tibia utrzymuje swoją popularność głównie dzięki dobrze rozbudowanej
komunikacji. Dochody CipSoft''u właściciela Tibi szacuje się na około 4,5mln czyli ludzie nadal
w nią grają i nie zanosi się żeby przestali, bo stale bite są rekordy liczebności graczy w
tym samym czasie zalogowanych. Co do ''hacków''
to są one spowodowane nieuwagą grających i tym że newbie nie wiedza np. jak dołączyć do gildii.


No to może wskaż inne przykłady o których nie wspomniałem? Niewiedze, newbie itd zawarłem w tych 99% jakbyś dokładnie przeczytał moją wypowiedź. Bo ja sądzę, że i 99,9% to nie przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie na temat tej gry jest zbyt wulgarne aby je tu pisać :). Ale powiem po krótce, ludzie którzy lubią gry typu pixel :D to to jest gra dla nich, słyszałem kiedys że ta gra powinna się nazywaź pixila czy jakos tak :).
Ja nie wiem, rozumiem gdyby to było po 2 latach kiedy komputer i internet były na poziomie... bardzo słabym :). Wtedy ja nawet bym się zachwycił tą grą, ale teraz... nawet metin 2 jest lepszy od tego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 23:04, ryczypisk napisał:

moje zdanie na temat tej gry jest zbyt wulgarne aby je tu pisać :). Ale powiem po krótce, ludzie
którzy lubią gry typu pixel :D to to jest gra dla nich, słyszałem kiedys że ta gra powinna
się nazywaź pixila czy jakos tak :).
Ja nie wiem, rozumiem gdyby to było po 2 latach kiedy komputer i internet były na poziomie...
bardzo słabym :). Wtedy ja nawet bym się zachwycił tą grą, ale teraz... nawet metin 2 jest
lepszy od tego ;/

Sa ludzie którzy lobią w to grac a są też inni którzy lobią grac np w wowa dal mnie tibia jest spoko lubie bajkową grafikę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 07:41, Qrski napisał:

Sa ludzie którzy lobią w to grac a są też inni którzy lobią grac np w wowa dal mnie tibia jest
spoko lubie bajkową grafikę :D

ROTFL. Bajkową grafikę to ma WoW ale nie tibia. ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 07:51, KrzychoCJ napisał:

> Sa ludzie którzy lobią w to grac a są też inni którzy lobią grac np w wowa dal mnie tibia
jest
> spoko lubie bajkową grafikę :D
ROTFL. Bajkową grafikę to ma WoW ale nie tibia. ;o

Mi się podoba tibia od wowa za wowa trzeba płacić 50 miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 08:12, Qrski napisał:

Mi się podoba tibia od wowa za wowa trzeba płacić 50 miesięcznie

Tak samo mogę powiedzieć wolę malucha od BMW bo tańszy. ;e
Myśl logicznie a nie patrzysz czy za coś trzeba płacić i oceniasz co lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować