Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Lizak

Tibia (MMORPG) - temat ogólny

4892 postów w tym temacie

Dnia 19.04.2008 o 09:39, EmiXoL napisał:

glajda00456789@gmail.com

Wysłałem. Teraz musisz wejść na Tibia.com używając tych passów i założyć jakąś postać. Jak już to zrobisz to ściągnij clienta i się zaloguj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 09:18, szerszeń45 napisał:

Najniższa cena jest ustalana przez NPC, który da za dany przedmiot najwięcej złota. Np.
jesli Boots of Haste można u NPC sprzedać za 30k to nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzeda
tych butów za 10k (cena z góry jest ustalona na 30k+, choć na nowych serwerach tej różnicy
jeszcze nie widać, dopiero kiedy będzie więcej przedmiotów w obiegu wtedy cena spadnie).
Tak samo z tym clubem. Wartość przedmiotu wynosi 3k, zatem graczom sprzedaje się go od
3k+. Jeśli kupiec się nie znajdzie (co się zdarza, bo najczęściej rycerze wybierają walkę
toporem lub mieczem) to najlepiej poczekać do kupna PACC i sprzedać u stosownego NPC
(często wcześniej wykonując dla niego zadanie) lub wystawić w domku jako ozdobę. Za bezcen
lepiej nie sprzedawać (tak jak ty proponujesz za ledwo 0,5k).
Jakby nie patrzeć Dragonbone Staff jest tym dla rycerzy walczących obuchami czym dla
paladyna Royal Spear, a jest podobny pod względem ataku do Beastsslayer Axe (~1,5k+)
i Fire Sword (~4k+). Swoją cenę mieć musi, a ta jest ustalana nie przez graczy, lecz
przez odpowiedniego NPCa.

PS. Można sprzedać po niższej cenie graczowi, który ma możliwość handlowania z odpowiednim
NPC. Np. jeśli chcesz sprzedać Dragonbone Staff za 2k, to zawsze masz coś zysku, a gracz
który sprzeda go u NPCa też nie będzie narzekać, w końcu +1k profitu. I w sumie każdy
zadowolony. :)
Czasami gracze sami piszą na trade channel "accept djinn/rashid items" jeśli oferują
dosyć drogie przedmioty...


E ... ale nie rozumiempo co mi to piszesz? :) ja to wszytsko wiem a ty tu gadasz nie na temat . Kolega sie zapytał co z wodragonbreath to powiedzialem 500 gp + i nie widze sensu kontuowania tego wątku :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja radzę jednak albo lepiej czytać to co zostało tutaj napisane albo bardziej poznać Tibię przed wypowiadaniem się na jej temat.
Kolega nie pytał o Wand of Dragonbreath ale o Dragonbone Staff a jedno z drugim ma naprawdę niewiele wspólnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 11:15, DreaN napisał:

E ... ale nie rozumiempo co mi to piszesz? :)


Bo prawdopodobnie wprowadziłeś kolegę w błąd zaniżając cenę przedmiotu. ;P

Dnia 19.04.2008 o 11:15, DreaN napisał:

ja to wszytsko wiem a ty tu gadasz nie
na temat .


Jesteś pewny?

Dnia 19.04.2008 o 11:15, DreaN napisał:

Kolega sie zapytał co z wodragonbreath to powiedzialem 500 gp + i nie widze
sensu kontuowania tego wątku :)
Pozdrawiam.


No właśnie, kolega nie pytał o rózgę dla maga Wand of Dragonbreath (rózga tylko dla magów od 13. poziomu lub wyższego) a jeno o Dragonbone Staff (obuch dla wszystkich graczy od 30. poziomu, Atk: 35, Def: 18), a to nie to samo (zwłaszcza jeśli chodzi o ceny). Obrazki obu przedmiotów:

20080419114819

20080419114827

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 18:22, ms9-1998 napisał:

Skille na przykład 70/70 to znaczy 70 Sword,axe lub club fightingu na 70 shieldingu?

Dokładnie tak. Pierwszy skill oznacza melee czyli umiejętność walki bronią (miecz, topór albo obuch, w zależności od tego, czym postać walczy), a drugi - tak jak napisałeś - shielding. Jednak teraz dużo mniej się skilluje niż kilka updateów temu. Z 2-3 lata temu miałem 76EK (Elite Knight) i na tym poziomie skille 91/91. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 11:52, szerszeń45 napisał:

No właśnie, kolega nie pytał o rózgę dla maga Wand of Dragonbreath (rózga tylko dla magów
od 13. poziomu lub wyższego) a jeno o Dragonbone Staff (obuch dla wszystkich graczy od
30. poziomu, Atk: 35, Def: 18), a to nie to samo (zwłaszcza jeśli chodzi o ceny). Obrazki

ODpowiedział mi na to Prince i już zobaczy łem mój błąd a ty poprostu spamujesz -.- myslisz ze nikt nie wie jak te rózdzki wygladaja? Poprostu zwykły spam i nic więcej. Jezu ...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 18:34, Radykał napisał:

Z 2-3 lata temu
miałem 76EK (Elite Knight) i na tym poziomie skille 91/91. :)


No to gratuluję wytrwałości :P Ja jakieś pół roku temu ledwo co dobiłem swoim 30 knightem 70/70 i szlak mnie już trafiał więc expiłem :P

DreaN
A nie przyszło Ci do głowy, że podczas gdy ja napisałem posta szerszeń mógł być w trakcie pisania swojego i np. musiał odejść od komputera ? ;) Swoim ustatnim postem tutaj sam spamujesz i nic więcej ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 19:54, mateuszbanach0 napisał:

zna ktoś jakieś czary dla wojownika (typu "utani mega hur, utamo vitae)???


Oj widać, że za dużo czasu sprzędzałeś grając na OTSach.
W realnej Tibii knight ma najmniej czarów ze wszystkich profesji i napewno nie potrzebuje utamo vita, bo magiczna tarcza zbyt wiele mu nie da (knight ma najmniej many) ;P
Tutaj masz czary knighta:
http://tibia.pl/spells.php?voc=1&sort=4&t=a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 19:54, mateuszbanach0 napisał:

zna ktoś jakieś czary dla wojownika (typu "utani mega hur, utamo vitae)???



Zanim zaczniesz grać na ots''ach to zagraj wpierw na realnej tibii to jest moja rada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 21:32, lukasz11111 napisał:

Elo, elo.
Mam następne pytanie. Za ile można opchnąć Blank rune?

Blank rune ... Wydaje mi sie ze jest to bardziej bezwartosciowe niż studen helmet ;] kosztuje 2 gp i kazdy zupełmnie kazdy może kupić blank rune w sklepie więc nie sprzedaje sie tego chyba ze pare bp po 1 gp za runke ;] ale tego raczej tez sie nie robi ...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 21:38, lukasz11111 napisał:

co znaczy to "bp"?

Bp to inaczej back - pack czyli plecak i to tez kazdy moze kupic za 10 gp w kazdym miescie ;]
stronka gdzie sie dowiesz wszytskiego zeby nie spamowac tak bardzo www.tibia.pl ;] fajna najlepsza strona polska o tibi
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 21:38, lukasz11111 napisał:

co znaczy to "bp"?

Bp to skrót od słowa backpack - plecak. Jak ktoś sprzedaje np. "bp of hmms" to ma do sprzedania plecak pełen run hmm (heavy magic missile) - czyli 20 takowych run, bo w plecaku mieści się właśnie 20 przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 21:44, Radykał napisał:

> co znaczy to "bp"?
Bp to skrót od słowa backpack - plecak. Jak ktoś sprzedaje np. "bp of hmms" to ma do
sprzedania plecak pełen run hmm (heavy magic missile) - czyli 20 takowych run, bo w plecaku
mieści się właśnie 20 przedmiotów.

A i to bym mógł cię zagiąć ;] Są back-packi które mają o 1 rządek więcej miejsca czyli równo 24 miejsca są bardzo drogie dla low lvli dlatego dopiero ponad 100 lvle często mają ich dużo ( ale noszą aol''a - amulet of loss )
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2008 o 21:46, DreaN napisał:

A i to bym mógł cię zagiąć ;] Są back-packi które mają o 1 rządek więcej miejsca czyli
równo 24 miejsca są bardzo drogie dla low lvli dlatego dopiero ponad 100 lvle często
mają ich dużo ( ale noszą aol''a - amulet of loss )
Pozdrawiam

No nie wiem. Są takie backpacki, ale wątpię, by sprawdzały się jako jednostki miary. Nie jestem pewien, bo dawno nie grałem, ale zapewne chodzi o bp of holding? Tak czy inaczej, nikt nie będzie sprzedawał run w takim backpacku, bo sam bp byłby warty dużo więcej niż same runy, a na dodatek jest to rzadki item. A większość osób kupuje (przynajmniej kiedyś tak było) AoLe znacznie wcześniej niż przed setką. Ja kupiłem około 70lvla razem z blessami, 100k na to poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> /.../ Nie jestem pewien, bo dawno nie grałem, ale zapewne chodzi o bp of holding? /.../

Dokładnie, ale ten plecak jest bardzo drogi i rzadki, bo dostępny dopiero z questu Pits of Inferno od 80 poziomu. Jego cena jest zależna od tego ilu graczy wykonało zadanie na danym świecie gry, a wynosi ~15-50k. Jednak nie oszukujmy się - rzadko jest sprzedawany, zatem wszelkie runy sprzedaje się w nadal bezwartościowych plecakach z Vol: 20. Backpack of Holding posiada faktycznie 24 sloty, jest też trochę lżejszy - waży 15.00 oz, zaś zwykły 18.00 oz.

>>
lukasz11111
Jak już koledzy wspomnieli to bezwartościowy przedmiot, jednak jeśli grasz magiem lub druidem zatrzymaj sobie i wyryj na nim jakąś runę (jeśli wykupisz odpowiedni czar). Wtedy zyska na wartości. : ) Jeśli grasz rycerzem to możesz komuś podarować. Ogólnie w sklepie magicznym można nabyć tych run mnóstwo za bezcen (jedna kosztuje 10 sztuk złota).

20080423084445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować