Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Lizak

Tibia (MMORPG) - temat ogólny

4892 postów w tym temacie

>chcę zablokować w szkole, a poza ty gra nie przypadła mi do gustu.

??!! jesteś informatykiem ?? uczysz w szkole ? :o ta gra chyba nie zagraża komputerom :/ jedyne co sie moze wgrac to jakis keyloger ale on kopmutera nie popsuje ;] tylko będzie podglądał hasła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2006 o 17:05, UMC.Hugo napisał:

>chcę zablokować w szkole, a poza ty gra nie przypadła mi do gustu.

??!! jesteś informatykiem ?? uczysz w szkole ? :o ta gra chyba nie zagraża komputerom :/ jedyne
co sie moze wgrac to jakis keyloger ale on kopmutera nie popsuje ;] tylko będzie podglądał
hasła


Kto powiedział, że zagraża? Po prostu chce zablokować możliwość grania w nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2006 o 17:05, UMC.Hugo napisał:

>chcę zablokować w szkole, a poza ty gra nie przypadła mi do gustu.

??!! jesteś informatykiem ?? uczysz w szkole ? :o ta gra chyba nie zagraża komputerom :/ jedyne
co sie moze wgrac to jakis keyloger ale on kopmutera nie popsuje ;] tylko będzie podglądał
hasła


jestem uczniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2006 o 19:38, beren6 napisał:

jestem uczniem :)


to jakaś zemsta na kolegach jest ?? :P żeby nie mogli grac ?? ;)

ja tam lubie Tibie ale jednak nie pochwalam nadużycia :/ bo moim niektórym kumplom to współczuje :] jak pierwsze co powiedzą to pochwalą się nowym levelem (przytaczam w pewnym sensie słowa które zostały już użyte w tym temacie) jeszcze przy moich znajomych zaczynają nawijać o tym że kupili knight armora albo zabili dragona sami to wstydzić się tylko moge :( zawsze ich prubuje jakoś odpędzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2006 o 22:06, UMC.Hugo napisał:

> jestem uczniem :)

to jakaś zemsta na kolegach jest ?? :P żeby nie mogli grac ?? ;)

ja tam lubie Tibie ale jednak nie pochwalam nadużycia :/ bo moim niektórym kumplom to współczuje
:] jak pierwsze co powiedzą to pochwalą się nowym levelem (przytaczam w pewnym sensie słowa
które zostały już użyte w tym temacie) jeszcze przy moich znajomych zaczynają nawijać o tym
że kupili knight armora albo zabili dragona sami to wstydzić się tylko moge :( zawsze ich
prubuje jakoś odpędzić :P

zemsta to odpowiednie stwierdzenie (zemsta będzie słodka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2006 o 22:29, Don Lizak napisał:

> Ja w tibi na xerenanie gram. 15 level mam ;) jak ktoś jeszcze tam gra to dajcie znać.


Jaka profesja? Grałem tam jakiś czas moge Ci oddać troche rzeczy tam.


Nigdy pomocy nie odmawiam. Level 15 mlevel 12 sorcerer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w Tibie nie gram, ale za to kilka osob z mojej klasy nie moze sie od niej oderwac. Tak ich to zafascynowalo, ze potrafia gadac o niej calymi dniami... I tutaj czasami ich sluchajac dowiedzialem sie kilku rzeczy, o ''''skullu'''', ''''skillowaniu'''' jakiejs Azerze i kilku innych, bardziej skomplikowanych tematach...
Dziwi mnie tylko, ze jeden moj kolega ma World of Warcraft z oplaconym abonamentem, a jednak gra w tibie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 21:12, mic02 napisał:

Dziwi mnie tylko, ze jeden moj kolega ma World of Warcraft z oplaconym abonamentem,
a jednak gra w tibie.


Każdy gra w to co luibi. Pewnie w WoW też wcześniej grał tylko mu sie znudziło. A pozatym kto powiedział, że tibia jest gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech moj post bedzie objasnieniem dla tych, ktorzy sie nie spotkali z Tibia ;P.

Tibia to byl moj pierwszy mmorpg i chwala jej za to... Na pewno ma wiele zalet i wad, jednak tym co przyciaga graczy jest CZAS i to jak dobrze nim gospodarujesz. Po prostu, zeby zrobic poziom nie bedac jakims super doswiadczonym, oczytanym graczem potrzeba MNOSTWO czasu. Taki rook(poczatkowa wyspe, pierwsze osiem lvli) poczatkujacy przechodza 2 dni-2 tygodnie, a dobremu graczowi starcza 1-4 godziny. Po prostu, zeby cos zrobic szybko i ekonomicznie, trzeba byc juz ogranym i miec stabilnego neta...
Tu jest druga sprawa, SMIERC w Tibii to nie cos na co sie spluwa i odrabia w 10 minut, albo w ogole nie trzeba odrabiac. Gdy zginiesz tracisz 10% CALEGO doswiadczenia, plecak i jest duza szansa na wypadniecie czegos z eq. To nie przelewki, traci sie czasem nawet 2 poziomy, ktore trzeba dlugo odrabiac. Czesto ludzie koncza z graniem po tylko jednym ''dedzie''. Tracisz takze skille i magiclvl...
Kolejna rzecz, skille i mlvl. Nie jest tak, ze po kazdym poziomie rozdajesz umiejetnosci, musisz sam na nie zapracowac tracas KUPE czasu(jezeli grasz uczciwie, a nie z jakims makrem). Istnieja wysokopoziomowcy z niskimi umiejetnosciami i na odwrot. Co by nie mowic wysokie skille(poziomy umiejetnosci) pomagaja na huntach...
Wlasnie, hunty. Na polowaniu masz DUZA szanse, ze zginiesz, a tylko dobre potwory daja dobry zarobek(chyba, ze masowo huntujesz slabsze potwory, bo expa kazdy dostaje tyle samo, w zasadzie jest to jedyny W MIARE pewny zarobek). Gdy juz wypadnie ci jakis przedmiot godny sprzedania(mozna czasem siedziec na spawnie kilka godzin i nic nie dostaniesz, a czasem po pierwszym potworze zwroca ci sie koszty wyprawy). Zalezy jak jestes wytrwaly.
Zaleta jest tez to, ze kasa, itemy i runy(szczegolnie leczace) maja PRAWDZIWA wartosc, ciezko znalesc kogos, kto by rozdawal cokolwiek dobrego za darmo. Ciezko tez(szczegolnie na niskim poziomie) samemu sie uzbroic, dlatego ekonomia, chociaz czesto wyklinana, calkiem niezle sie trzyma. Tylko popatrzyc na ceny niektorych rzeczy na allegro.
Wspomne tez o tym, ze gracze czesto ze soba rozmawiaja, nie jestes tak wyalienowany. Niektorzy uzywaja tej gry jako interaktywnego czata ;}. Klimat na game chacie jest czasem prawie(prawie robi wielka...) IRCowy. Nie mowie o czestym chamstwie, bo to jest w kazdym prawie mmo.
I tak, gdy pokonasz juz te wszystkie trudnosci, staniesz sie wysokopoziomowym graczem, respektowany przez innych, ludzie beda chcieli miec z toba screeny lub chocby pogadac. Bedziesz obiektem dyskusji i rozmow, wywiadow(jawne, oficjalne highscores dla kazdego serwera, pozwalaja w latwo sposob zobaczyc, kto jest "kims"). Teraz pytanie, czy warto bylo poswiecic setki godzin by stac sie idolem, w glownej mierze 12-latkow? Czy moze lepiej rozwijac sie w innym kierunku, poszerzajac swoje horyzonty? Co by nie gadac Tibia to straszny time-eater, chociaz mowie wam, ze moze dac duzo radosci(szczegolnie na poczatku, ma cos z MUDa w koncu;))! No coz, Tibie mozna lubic lub nienawidzic, ale trzeba znac ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to ujołeś.

Dnia 25.03.2006 o 14:53, Galarion napisał:

(...)czy warto bylo poswiecic setki godzin by stac sie idolem, w glownej mierze 12-latkow?

Trafione w dziesiątkę, dlatego właśnie zrezygnowałem z Tibii. Gdy już coś osiągnąłem to miałęm dużo ludzi, którzy uważali się za moich kumpli. Jak się wcześniej pogrążałem w wojach kumple się jakoś wykruszali.

Tibią rządzi kasa. Ufać to najwyżej sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 14:03, Jar Jar Binks napisał:

Każdy gra w to co luibi. Pewnie w WoW też wcześniej grał tylko mu sie znudziło. A pozatym kto
powiedział, że tibia jest gorsza.


no nie wiem :/ komu by się znudził WoW ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 17:55, UMC.Hugo napisał:

no nie wiem :/ komu by się znudził WoW ?? :P


Mnie pewnie nie, ale nie mam ani kompa, który potwora uciągnie, ani kasy na grę + abonament, więc gram sobie w Tibię i muszę powiedzieć, że nie nudzi! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2006 o 20:41, szerszeń45 napisał:

> no nie wiem :/ komu by się znudził WoW ?? :P

Mnie pewnie nie, ale nie mam ani kompa, który potwora uciągnie, ani kasy na grę + abonament,
więc gram sobie w Tibię i muszę powiedzieć, że nie nudzi! :))


właśnie od czwartku zacząłem grać w Mu(chyba wiecie co to za gra :P) i ogulnie jest fajnie: grafa 3D, każdy wygląda inaczej dużo sprzętu i takie tam :D ale jednak Tibia ma to coś :) coś co sprawia że jest wyjątkowa ;] i gram w Mu z pewnym niesmakiem w ustach :P
Tibia mi się nie nudzi tylko nie jestem jakimś wielkim graczem i gram tak sobie od czasu do czasu :P czasem mnie coś natchnie i gram aktywnie z tydzień a potem wogule i potem znowu gram ciągle i tak dalej... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 00:05, UMC.Hugo napisał:

właśnie od czwartku zacząłem grać w Mu(chyba wiecie co to za gra :P) i ogulnie jest fajnie:
grafa 3D, każdy wygląda inaczej dużo sprzętu i takie tam :D ale jednak Tibia ma to coś :) coś
co sprawia że jest wyjątkowa ;] i gram w Mu z pewnym niesmakiem w ustach :P
Tibia mi się nie nudzi tylko nie jestem jakimś wielkim graczem i gram tak sobie od czasu
do czasu :P czasem mnie coś natchnie i gram aktywnie z tydzień a potem wogule i potem znowu
gram ciągle i tak dalej... :]

Heh a ja już się chyba uzależniłem. W każdy dzień muszę coś zrobić by ulepszyć postać choćby to był +1 skill fishing ;] Ale najważniejszy jest lvl i mlvl ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 15:39, Jar Jar Binks napisał:

> no nie wiem :/ komu by się znudził WoW ?? :P

To tylko kwestia czasu i pieniędzy ;)

Czas trzeba poświecić obu, a pieniądze (przynajmniej w większej ilości) na WoW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 15:39, Jar Jar Binks napisał:

> no nie wiem :/ komu by się znudził WoW ?? :P

To tylko kwestia czasu i pieniędzy ;)



a ja słyszałem że można grać w WoW''a za darmo na prywatnych serverach :] bo mój kolega niby gra. mniejsza że ma piracką wersję ;/ (nie popieram piractwa :) kupuje oryginał gram przez te 30 dni za darmo na zwykłym serverze a potem przeżucam się na prywatne servery które śą niby legalne. to tak jak w Tibii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 12:49, UMC.Hugo napisał:

> > no nie wiem :/ komu by się znudził WoW ?? :P
>
> To tylko kwestia czasu i pieniędzy ;)
>


a ja słyszałem że można grać w WoW''a za darmo na prywatnych serverach :] bo mój kolega niby
gra. mniejsza że ma piracką wersję ;/ (nie popieram piractwa :) kupuje oryginał gram przez
te 30 dni za darmo na zwykłym serverze a potem przeżucam się na prywatne servery które śą niby
legalne. to tak jak w Tibii.


niepolecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 14:04, Cazcader napisał:

Prywatne serwery WoW nie są "niby" legalne. Są nielegalne, pirackie, złodziejskie, do
bani, itd.

W pełni się z tobą zgadzam. Poza tym jeśli na zwykłym serwerze coś padnie to mozna zje... chać za to autorów, a na ''prywatnym'' serwerze pretensje można mieć tylko i wyłącznie do siebie samego... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować