Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Lizak

Tibia (MMORPG) - temat ogólny

4892 postów w tym temacie

Eh Tibia, zawsze miałem o niej okropne zdanie, a po obejrzeniu reportażu na TVN''ie i artykułu na gazeta.pl tym bardziej nie zmienie. Sama gra jest denna, żadnej w niej idei, tylko tłuc tłuc i jeszcze raz tłuc, aby zdobyć skille by być lepszym w rankingu. Może obraże część graczy, ale trudno - bo większość z nich to jakieś bezmyślne 14-latki, które tak się zachowują, a nie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 21:08, UMC.Hugo napisał:

> w Japoni gracz innemu graczowi w WoW ukradł jakis miecz a ten który został okradziony
zabił
> go na real,

to nie tak :/ czytałem w gazecie gdzieś że to była żona która zabiła męża !!! :O chociarz
ty może też masz racje. tyle tych małych skośnookich człowieczków :P że wszystko jest tam możliwe
xD

Ja to usłyszałem od kumpla z klasy. Nie wiem ile w tym było prawdy. Wiem, że jeszcze jakaś grupa Koreańczyków wyszła z domu do kafejki grać w WoW, zostawiając na śmierć głodową dziecko w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 12:40, el-coyote napisał:

Eh Tibia, zawsze miałem o niej okropne zdanie, a po obejrzeniu reportażu na TVN''ie i artykułu
na gazeta.pl tym bardziej nie zmienie.


Zależy jak na to spojrzeć. Dla mnie to po prostu kolejna próba wymuszenia taniej sensacji w sezonie ogórkowym, miały takie "afery" miejsce np. pamiętne Codename: Panzers.

Dnia 21.04.2006 o 12:40, el-coyote napisał:

Sama gra jest denna, żadnej w niej idei, tylko tłuc
tłuc i jeszcze raz tłuc, aby zdobyć skille by być lepszym w rankingu.


Zgadza się z tymi skillami, levelem itp., ale czy to złe? I nie zgodzę się że gra nie ma idei. Udowodnij mi to :)

Dnia 21.04.2006 o 12:40, el-coyote napisał:

Może obraże część graczy,
ale trudno - bo większość z nich to jakieś bezmyślne 14-latki, które tak się zachowują, a nie
inaczej.


Ową "Większość z nich" określasz Tibijczyków? Czy jak? :) I jak się zachowują? Ja mam takiego kolegę w klasie który też z początku mówił że to syfna gra, a teraz stał się maniakiem. (czego wcale nie popieram jaby kto pytał :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 13:36, szerszeń45 napisał:

Ową "Większość z nich" określasz Tibijczyków? Czy jak? :) I jak się zachowują? Ja mam takiego
kolegę w klasie który też z początku mówił że to syfna gra, a teraz stał się maniakiem. (czego
wcale nie popieram jaby kto pytał :D)


A jak się mają zachowywać? Kultura i poziom języka. Nie mówię tu oczywiście o wszystkich graczach, bo np. mam paru znajomych, którzy są w pełni normalni. Niestety takich ludzi w Tibi jest niewiele, łatwo jest sie o tym przekonać ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja się zaliczam do tych niewielu :) no i moi kumple(2) grali w Tibię przez miesiąc ale szybko im się odechciało mieli po prawie 20 levelu. też grałem ale szybko przestałem. gra jest nudna po czasie bo zanim bede mógł robić te "wielkie" wyprawy na smoki czy inne pokractwa to będe miał już wnuki :P level zdobywa się długo i monotonnie. początkowo coś w tym widziałem :] ale skończyło się rozstaniem :,( ale wcale nie tęsknie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na TVP3 o 20:55 leciał reportaż na temat jakiegoś gościa, który uzależnił się od Tibii. Zawalił szkołę, nie wychodził praktycznie z domu. Cały czas grał. W końcu jego matka nie wytrzymała i wyłączyła mu komputer. Gość rzucił się na nią z pięściami... Co to się normalnie dzieje na tym świecie... BTW jakby ktoś chciał obejrzeć reportaż, to go chyba powtarzają gdzieś po 2:00 w nocy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 22:28, Sarafan_Knight napisał:

Dzisiaj na TVP3 o 20:55 leciał reportaż na temat jakiegoś gościa, który uzależnił się od Tibii.
Zawalił szkołę, nie wychodził praktycznie z domu. Cały czas grał. W końcu jego matka nie wytrzymała
i wyłączyła mu komputer. Gość rzucił się na nią z pięściami... Co to się normalnie dzieje na
tym świecie... BTW jakby ktoś chciał obejrzeć reportaż, to go chyba powtarzają gdzieś po 2:00
w nocy. :)


To ten sam przypadek co w gazecie? Ten z bezrobotną matką i krzesłem a nie pięściami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 90% ze to ten sam.
I tak najlepsze bylo, jak paru gosci z jakiejs gildii poszlo zabic goscia z innej bo byl za duzo konkurencja. xD echhh ci skosno-ocy, czym sobie zasluzyli na te kobiety? =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 23:31, Don Lizak napisał:

To ten sam przypadek co w gazecie? Ten z bezrobotną matką i krzesłem a nie pięściami?


Tak, to ten sam. :) Tyle, że tutaj mówili, że najpierw okładał ją pięściami, a dopiero później krzesłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem brutalnie. Tibia to gra dla dzieci. Fakt, ze jest darmowa sciaga rzesze tzw. "dzieci neostrady". Nawet oplacanie(30zl) jest nizsze niz w przypadku np WoWa czy innych mmorpg.

Gdyby gra nie bylo tak tania(wrecz darmowa) nie bylo by jej wcale bo jest zalosna jak na mmorpg. tworcy probuja kopiowac elementy Ultimy Online z kiepski mrezultatem.

Beznadziejna grafika. Brak animacji(te pare na krzyz to lol) mala ilosc mozliwosci.

Gra w nia MNOSTWO Polakow. Jednak 90% z nich ma mniej jak 16 lat. Kazdy wie, ze kontakt z polakiem na serwie to prawie pewny dialog typu "kurwa, co za pierodlony noob" itd itd.

Osobom zainteresowanym MMORPG. Polecam Ultime Online. Tysiace przedmiotow. Setki potworow. Dziesiatki umiejetnosci i czarow oraz ogromny swiat. To wszystko z duuzo ladniejsza grafika niz Tibia. Wiele osob nie wie ale W UO mozna grac LEGALNIE za DARMO. Wystarczy grac na serwerze runuo.

http://www.uodemise.com/ -> gra tu pare tysiecy ludzi. Najlepszy serwer na swiecie jesli chodzi o zaawansowanie.

Sama gre mozna BEZPLATNIE zassac stad:(najnowsza czesc)
http://www.uo.com/uoml/downloads.shtml 6 mirrorow wiec starczy ;]
Wazy toto 700mb bodajze(dawno mam gdzies na dvd nagrane)ale warto.

OCKNIJCIE SIE. Tibia wsrod MMORPG to jak kaszanka wsrod kielbas. Niby czesc ja lubi ale tak na prawde kto skosztuje innych to juz do niej nie wroci(bez urazy dla tych co faktycznie lubia kaszanke :P)

Az zal serce sciska gdy widzi sie te tysiace polskich graczy meczacych zalosna tibie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 01:14, Lailonn napisał:

Powiem brutalnie. Tibia to gra dla dzieci. Fakt, ze jest darmowa sciaga rzesze tzw. "dzieci
neostrady". Nawet oplacanie(30zl) jest nizsze niz w przypadku np WoWa czy innych mmorpg.

Gdyby gra nie bylo tak tania(wrecz darmowa) nie bylo by jej wcale bo jest zalosna jak na mmorpg.
tworcy probuja kopiowac elementy Ultimy Online z kiepski mrezultatem.

Beznadziejna grafika. Brak animacji(te pare na krzyz to lol) mala ilosc mozliwosci.

Gra w nia MNOSTWO Polakow. Jednak 90% z nich ma mniej jak 16 lat. Kazdy wie, ze kontakt z polakiem
na serwie to prawie pewny dialog typu "kurwa, co za pierodlony noob" itd itd.

Osobom zainteresowanym MMORPG. Polecam Ultime Online. Tysiace przedmiotow. Setki potworow.
Dziesiatki umiejetnosci i czarow oraz ogromny swiat. To wszystko z duuzo ladniejsza grafika
niz Tibia. Wiele osob nie wie ale W UO mozna grac LEGALNIE za DARMO. Wystarczy grac na serwerze
runuo.

http://www.uodemise.com/ -> gra tu pare tysiecy ludzi. Najlepszy serwer na swiecie jesli
chodzi o zaawansowanie.

Sama gre mozna BEZPLATNIE zassac stad:(najnowsza czesc)
http://www.uo.com/uoml/downloads.shtml 6 mirrorow wiec starczy ;]
Wazy toto 700mb bodajze(dawno mam gdzies na dvd nagrane)ale warto.

OCKNIJCIE SIE. Tibia wsrod MMORPG to jak kaszanka wsrod kielbas. Niby czesc ja lubi ale tak
na prawde kto skosztuje innych to juz do niej nie wroci(bez urazy dla tych co faktycznie lubia
kaszanke :P)

Az zal serce sciska gdy widzi sie te tysiace polskich graczy meczacych zalosna tibie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 01:14, Lailonn napisał:

Powiem brutalnie. Tibia to gra dla dzieci. Fakt, ze jest darmowa sciaga rzesze tzw. "dzieci
neostrady". Nawet oplacanie(30zl) jest nizsze niz w przypadku np WoWa czy innych mmorpg.

Ja nie mam neostrady a mimo to dobrze bawię się przy Tibi. Nie maniaczę, gram tyle ile chcę, jak mi się nudzi włączam Civilizację, Starcrafta czy Gothica. Tibię traktuję jako grę którą można się fajnie zabawić z kumplami po Necie.

Dnia 23.04.2006 o 01:14, Lailonn napisał:

Gdyby gra nie bylo tak tania(wrecz darmowa) nie bylo by jej wcale bo jest zalosna jak na mmorpg.
tworcy probuja kopiowac elementy Ultimy Online z kiepski mrezultatem.

To dlaczego wielu graczy decyduje się za zakupienie PACC? (konta płatnego)

Dnia 23.04.2006 o 01:14, Lailonn napisał:

Beznadziejna grafika. Brak animacji(te pare na krzyz to lol) mala ilosc mozliwosci.

To prawda gra ma fatalną grafikę i animację postaci potworów czy efekty czarów. Jednak moim zdaniem to buduje klimat gry. Poza tym dzięki temu można bez przeszkód grać w szkole na słabych kompach na nudnych lekcjach informatyki.

Dnia 23.04.2006 o 01:14, Lailonn napisał:

Gra w nia MNOSTWO Polakow. Jednak 90% z nich ma mniej jak 16 lat. Kazdy wie, ze kontakt z polakiem
na serwie to prawie pewny dialog typu "kurwa, co za pierodlony noob" itd itd.

Fakt większość graczy jest poniżej 16 roku życia, ale jest też sporo dorosłych graczy, także pracujących tak jak np. lider mojej gildi. A co do dialogów zaczynających się na "h" czy "k" itp. A myślisz że dajmy na to w szkole jest lepiej? Że uczniowie się do siebie tak nie zwracają? (czego wcale nie popieram żeby nie było :)). Ja przeklinać nauczyłem się jeszcze w podstawówce. I tu mała ciekawostka: od KSIĘDZA! :)

Dnia 23.04.2006 o 01:14, Lailonn napisał:

Osobom zainteresowanym MMORPG. Polecam Ultime Online. Tysiace przedmiotow. Setki potworow.
Dziesiatki umiejetnosci i czarow oraz ogromny swiat. To wszystko z duuzo ladniejsza grafika
niz Tibia. Wiele osob nie wie ale W UO mozna grac LEGALNIE za DARMO. Wystarczy grac na serwerze
runuo.
http://www.uodemise.com/ -> gra tu pare tysiecy ludzi. Najlepszy serwer na swiecie jesli
chodzi o zaawansowanie.
Sama gre mozna BEZPLATNIE zassac stad:(najnowsza czesc)
http://www.uo.com/uoml/downloads.shtml 6 mirrorow wiec starczy ;]
Wazy toto 700mb bodajze(dawno mam gdzies na dvd nagrane)ale warto.

Też polecam. Rówinie dobra gra, zdaję się że przewysza Tibię, ale ani Ultima Online, ani tibia nie pobiją Gothica. Zresztą żadna gra go nie pobije :D

Dnia 23.04.2006 o 01:14, Lailonn napisał:

OCKNIJCIE SIE. Tibia wsrod MMORPG to jak kaszanka wsrod kielbas. Niby czesc ja lubi ale tak
na prawde kto skosztuje innych to juz do niej nie wroci(bez urazy dla tych co faktycznie lubia
kaszanke :P)

Chyba jednak nieco przesadzasz. Dlaczego, aż tak naskakujesz na Tibię? A tak wogle grałeś w to dłużej niż tydzień? :)

Dnia 23.04.2006 o 01:14, Lailonn napisał:

Az zal serce sciska gdy widzi sie te tysiace polskich graczy meczacych zalosna tibie...

Każdy widzi to inaczej. Dla mnie to ucieczka od rzeczywistości, ale mam na tyle silną wolę, że potrafię przerwać rozrywkę z komputerem i wrócić do reala. Ci którzy tego nie potrafią może lepiej by wogle nie właczali tej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 13:33, szerszeń45 napisał:

> Powiem brutalnie. Tibia to gra dla dzieci. Fakt, ze jest darmowa sciaga rzesze tzw. "dzieci

> neostrady". Nawet oplacanie(30zl) jest nizsze niz w przypadku np WoWa czy innych mmorpg.
> Gdyby gra nie bylo tak tania(wrecz darmowa) nie bylo by jej wcale bo jest zalosna jak
na mmorpg.
> tworcy probuja kopiowac elementy Ultimy Online z kiepski mrezultatem.
To dlaczego wielu graczy decyduje się za zakupienie PACC? (konta płatnego)


Napisalem tania(wrecz darmowa). 30zl miesieczny abonament w porownaniu z 50zl w innych MMORPG to spora roznica...

Dnia 23.04.2006 o 13:33, szerszeń45 napisał:

> Gra w nia MNOSTWO Polakow. Jednak 90% z nich ma mniej jak 16 lat. Kazdy wie, ze kontakt
z polakiem
> na serwie to prawie pewny dialog typu "kurwa, co za pierodlony noob" itd itd.
Fakt większość graczy jest poniżej 16 roku życia, ale jest też sporo dorosłych graczy, także
pracujących tak jak np. lider mojej gildi. A co do dialogów zaczynających się na "h" czy "k"
itp. A myślisz że dajmy na to w szkole jest lepiej? Że uczniowie się do siebie tak nie zwracają?
(czego wcale nie popieram żeby nie było :)). Ja przeklinać nauczyłem się jeszcze w podstawówce.
I tu mała ciekawostka: od KSIĘDZA! :)


W innych grach az takie chamstwo nie wystepuje. A gralem w wiele tytulow.

Dnia 23.04.2006 o 13:33, szerszeń45 napisał:

> OCKNIJCIE SIE. Tibia wsrod MMORPG to jak kaszanka wsrod kielbas. Niby czesc ja lubi ale
tak
> na prawde kto skosztuje innych to juz do niej nie wroci(bez urazy dla tych co faktycznie
lubia
> kaszanke :P)
Chyba jednak nieco przesadzasz. Dlaczego, aż tak naskakujesz na Tibię? A tak wogle grałeś w
to dłużej niż tydzień? :)


heh gralem w Tibie gdy jesczze byly tylko 4 czy tam 5 serwerow ;] Gralem ponad rok momentami po 12h na dobe. Potem dowiedzialem sie o Ultimie i tyle ;] naskakuje bo w porownaniu do Ultimy to gra syf. Mimo to wiecej osob w nia gra bo nie wiedza, ze mozna za darmo grac w cos lepszego. troche mnie to zlosci bo swego czasu adminowalem na serwerze Ultimy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2006 o 14:20, Lailonn napisał:

Napisalem tania(wrecz darmowa). 30zl miesieczny abonament w porownaniu z 50zl w innych MMORPG
to spora roznica...



No nie wiem - to co widziałem tą grę w TV to dla mnie 50 zł za WoWa wydaję się smieszną kwotą. A WoW także chodzi na słabych kompach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 19:16, Xard18 napisał:

No nie wiem - to co widziałem tą grę w TV to dla mnie 50 zł za WoWa wydaję się smieszną kwotą.
A WoW także chodzi na słabych kompach


Tibia chodzi na kompach a''la 200 MHz procka i 8 MB grafiki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 19:21, Don Lizak napisał:

> No nie wiem - to co widziałem tą grę w TV to dla mnie 50 zł za WoWa wydaję się smieszną
kwotą.
> A WoW także chodzi na słabych kompach

Tibia chodzi na kompach a''la 200 MHz procka i 8 MB grafiki...


Jedno pytanie -gdzie teraz spotkasz takie kompy ? Bo ja od dawna już takich nie widziałęm nigdzie ( chyba że na strychu )A 20 zł to nie duża różnica w abonamencie jeeli bieżemy pod uwagę WoW i TIBIĘ

Wedłó mnie jeżeli stać kogoś na konto w Tibi to i może być stac na konto W WoW - wystarczy zrezygnować z kilku ( piw to raczej nie ) ale czegos tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xard ale juz ustalilismy, ze srednia wieku gracza polskiego w Tibie to okolo 14 lat. Takie dziecko nie ocenia "oo tylko 20zl wiecej a ile wiecej opcji!" lecz raczej "ee tydzien/dwa zbierania kieszonkowego wiecej aby pograc, po co?" zakladajac, ze dziecko dostaje 2-5zl do koszly na "bułkę"

20zl to az 40% to nie jest malo nie zaleznie od sposobu liczenia. Kwestia tylko podejscia i zasobnosci portfela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takie gry nie gra się miesiąc.
W skali roku WoW kosztuje = 200 za gre (140w gram.pl) + 6 * 120 = 920 zł (860 używając wPLN).
W skali roku Tibia kosztuje = 0 zł za gre + 60EUR(228zł) = 228 zł

Za Tibię płacić nie muszisz w ogóle! Za WoWa musisz. Potencjalne "20zł" jesdnak jest różnicą.
Spodobała mi się wypowiedź:
"to co widziałem tą grę w TV to dla mnie 50 zł za WoWa wydaję się smieszną kwotą"
coś w tym jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować