Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Lizak

Tibia (MMORPG) - temat ogólny

4892 postów w tym temacie

ja w tibie już nie gram od dłuższego czasu, ale skoro jest okazja to "pochwale" się swoim charem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć mam problem. a mianowicie co mam zrobić by ta gra mi działała. Gdy klikam dwa razy ikonke to wyskakuje mi coś takiego:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2006 o 16:31, Ciej napisał:

cześć mam problem. a mianowicie co mam zrobić by ta gra mi działała. Gdy klikam dwa razy ikonke
to wyskakuje mi coś takiego:


Odpowiedź jest na tibia.pl trzecie news chyba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio bardzo nie miłe problemy z lagami w Tibi. Przyczyniły się do dwóch bardzo nieciekwaych sytauacji z których wyszedłem cało, ale z trzeciej już mi się nie udało. Mam pytanie co można zrobić by zniwelować lagi? Ponieważ mam PACC tym bardziej mnie denerwuje, że nie mogę się nim w pełni cieszyć.

Co podejżewam? Otóż:
1. Update.
2. Net.
3. Config kompa

1. Po update mam masę problemów. Może i rozwiązał on problem Tibi na szybszych kompach, ale mój zabija na każdym calu :/ Oczywiście mam włączony jako standard DirectX 5 przez co lagi są nieco mniejsze. Jednak czasem nic to nie daje.
2. Net. Nie wiem, przed update wszystko chodziło w miarę OK. Teraz jest fatalnie. Wtedy miałem lagi raz na jakiś czas, teraz mam je dzień w dzień !! Mam neta 512. Nie jest to modem bynajmniej. Może to dlatego, że to radiówka? Jednak powątpiewam, przed update nie było tak tragicznie jak teraz.
3. Config kompa. Może to mój komp nie może sprostać Tibi? (śmiech na sali) mam Celerona 850, 192 MB SD* RAMu, Rivię TNT 2 32 MB VRAM, 20 GB na HDD. Może moja karta nie obsługuje OpenGL oraz DirectX 9, ale z DX 5 powinna sobie radzić. Może ona jest winna?

Byłbym ogromnie wdzięczny za każdy help.

* wcale nie chodzi o Sudden Death ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 21:27, szerszeń45 napisał:

Mam ostatnio bardzo nie miłe problemy z lagami w Tibi. Przyczyniły się do dwóch bardzo nieciekwaych
sytauacji z których wyszedłem cało, ale z trzeciej już mi się nie udało. Mam pytanie co można
zrobić by zniwelować lagi? Ponieważ mam PACC tym bardziej mnie denerwuje, że nie mogę się nim
w pełni cieszyć.

Co podejżewam? Otóż:
1. Update.
2. Net.
3. Config kompa



Ad1.

Nie. Robią to oni na oddzielnym serwerze. Potem będzie to test server.

Ad2.

Też nie. Tibia chodziła mi bez kalgów na necie 56. neta masz dobrego.

Ad3.

No to tu się zaczyna.. zobacz ile masz maksymalnie kratek na sekunde (w opcjach graficznych). Jeżeli jest powyżej 30 to ustaw limit na 30. Obraz jest w tedy płynny i nie obciąża to tak karty graficznej. Ewentualnie limit na 25. Sprzęt jak na tibię masz ok. nie ma sensu go modernizować, bo będzie się to wiązało w sumie z kumpnem nowego kompa. Postaraj się aby podczas grania w tibię nie było otwartych dużo zbędnych progamów. na przykład programy typu Kazza, eMule czy dc++. Tak samo czasem antywirus, progarmy pocztowe itp ciągnął dużo ramu i plików stronicowania. Unikaj także botów, TBI, mc i innych syfów. Na to mogą sobie pozwolić tylko ludzie z mocnym kompem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2006 o 21:45, Don Lizak napisał:

Ad1.

Nie. Robią to oni na oddzielnym serwerze. Potem będzie to test server.

Nie chodzi mi o ten najbliższy update, tylko o ten co był (ten który miał się skupic na sprawach technicznych Tibii)

Dnia 18.06.2006 o 21:45, Don Lizak napisał:

Ad2.

Też nie. Tibia chodziła mi bez kalgów na necie 56. neta masz dobrego.


Też tak myślę, przed tym "technicznym update" lagi to była naprawdę żadkość.

Dnia 18.06.2006 o 21:45, Don Lizak napisał:

Ad3.

No to tu się zaczyna.. zobacz ile masz maksymalnie kratek na sekunde (w opcjach graficznych).
Jeżeli jest powyżej 30 to ustaw limit na 30. Obraz jest w tedy płynny i nie obciąża to tak
karty graficznej. Ewentualnie limit na 25.


Sprawdzełem to juz wiele razy, ilość fps wacha się od 15-34 choć zwykle ustawia się w okolicach 22.

Dnia 18.06.2006 o 21:45, Don Lizak napisał:

Sprzęt jak na tibię masz ok. nie ma sensu go modernizować,
bo będzie się to wiązało w sumie z kumpnem nowego kompa.


Ten i tak jest w planach ... :)

Dnia 18.06.2006 o 21:45, Don Lizak napisał:

Postaraj się aby podczas grania w
tibię nie było otwartych dużo zbędnych progamów. na przykład programy typu Kazza, eMule czy
dc++. Tak samo czasem antywirus, progarmy pocztowe itp ciągnął dużo ramu i plików stronicowania.
Unikaj także botów, TBI, mc i innych syfów. /.../


Problem w tym, że oprócz Tibi nie mam NIC innego właczonego, wliczając w to Avasta i GG !!! A i tak lagi są... To nie w tym leży problem mi się zdaje.

W każdym razie dzięki za pomoc. I tak chyba od kumpla pozycze jakiegoś GeForce 4 i zobacze jak na tym będzie Tibia śmigać, bo aż wstyd powiedzieć, że chodzi mi gorzej od Gothic''a ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tibia by była całkiem fajna gdyby nie tyle n00bów -.-

Moja postać:
Arano Adamo (Thoria, GER) level: 21, magic level: 24, eq: p-set, dark helmet, buty, medusa shield, wands: of plague, of vortex, of dragonbreathe. Screena nie dam bo nie mam UOSU a nie chce mi się ściągać -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 17:23, Van Waterflew napisał:

Tibia by była całkiem fajna gdyby nie tyle n00bów -.-

Moja postać:
Arano Adamo (Thoria, GER) level: 21, magic level: 24, eq: p-set, dark helmet, buty, medusa
shield, wands: of plague, of vortex, of dragonbreathe. Screena nie dam bo nie mam UOSU a nie
chce mi się ściągać -.-


mam do sprzedania 52 royal pal. bez pacca. :) na thorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 17:23, Van Waterflew napisał:

Tibia by była całkiem fajna gdyby nie tyle n00bów -.-

Moja postać:
Arano Adamo (Thoria, GER) level: 21, magic level: 24, eq: p-set, dark helmet, buty, medusa
shield, wands: of plague, of vortex, of dragonbreathe. Screena nie dam bo nie mam UOSU a nie
chce mi się ściągać -.-

jakieś stare foty są na początku tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 17:23, Van Waterflew napisał:

Tibia by była całkiem fajna gdyby nie tyle n00bów -.-

Ta Tibia fajna gra gdyby nie te lagi, a noobów jestem w stanie znieść.

Dnia 19.06.2006 o 17:23, Van Waterflew napisał:

/.../

Fotka mojego charu jest trochę wyżej ale dane nieaktualne. Obecnie jest to 41 master sorcerer. 44 magic level ale poprawie go w najbliższym czasie ^^ (mam lagi to runki robie :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2006 o 09:41, Arucard napisał:

Moja postać:


Na jakim serv Arucard grasz??:D Bo eq ze wowo :PP postac niezla kumpel tez ma sca mial mpa ale sprzedal z powodu tego piknego toporka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2006 o 09:53, Robin Good napisał:

Na jakim serv Arucard grasz??:D Bo eq ze wowo :PP postac niezla kumpel tez ma sca mial mpa
ale sprzedal z powodu tego piknego toporka :D


To jest Azura, ech pamietam jak zaczynałem grać..... ale ta gra to nie dla mnie, po 2 miechach Pacca mi sie znudziła, no w sumie to było dawno i grałem niezbyt ciekawie ale znalazłem lepszą grę (gry). Coś co potrafi wciągnąć prawie tak jak Tibia - Runescape, oraz coś co wciąga bardziej - GW ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować