Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Lizak

Tibia (MMORPG) - temat ogólny

4892 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2006 o 21:22, PsychoMan napisał:

Ale większości ludzi nie obchodzi ze TY nie lubisz tibii. W moim mniemaniu temat ten służy
osobom ktore chcą się czegos dowiedzieć o grze, chcą pomocy, rady, lub czegoś w tym stylu.
Skoro tibia ci się nie podoba to poco dopisujesz się do tematu o niej. Ja jak widzę temat o
grze ktorej nie lubię to poprostu go omijam.


Ale większoścli ludzi nie obchodzi, że w Twoim mniemaniu temat nie służy krytykowania Tibii. Zresztą wystarczy spojrzeć na post założyciela tego tematu:
"Zastanawia mnie, czy ktoś na forum gra w Tibię. Chciałbym również usłyszeć Wasze opinie o tej grze. Chciałbym dodać, żeby wyrażać swoje opinie, i nie krytykowac innych jeżeli mają inne zdanie."

Opinie to opinie. Mogą być pozytywne i negatywne. Więc nie wiem po co te burzenie się. Jeśli chodzi o moje zdanie na temat tej gry: Przyłączam sie do tych, co uważają ją za dno. Dno jako całokształt. Większość ludzi to takie półgłówki, że aż tego nie da się opisać. Sama mechanika sprowadza się do monotonnego nabijania skillów. Poza tym bardzo ograniczony jest system rozwijania postaci. Grafika to już w ogóle - szkoda słów. Te konkursy na Tibia.pl na uwidocznienie tibijczyków w realu na zdjęciu jak mówiłem stronę wcześniej podsumowuje całą Tibię. Pozostaje także to allegro. Ja kiedyś widziałem ofertę 2000 zł. Szkoda gadać niestety. Powiem Wam jedno - są o wiele lepsze i ambitniejsze gry, niż Tibia. Szukajcie a znajdziecie :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 20:02, el-coyote napisał:

Ale większoścli ludzi nie obchodzi, że w Twoim mniemaniu temat nie służy krytykowania Tibii.
Zresztą wystarczy spojrzeć na post założyciela tego tematu:
"Zastanawia mnie, czy ktoś na forum gra w Tibię. Chciałbym również usłyszeć Wasze opinie o
tej grze. Chciałbym dodać, żeby wyrażać swoje opinie, i nie krytykowac innych jeżeli mają inne
zdanie."

Tak tylko jesli sie cos ocenia to podaje sie argumenty, no a poza tym zeby wyrazac o czyms opinie trzeba to najpierw choc troche poznac, bo teksty w stylu: "tibia to dno, bo ma zwalona grafike" sa zwyklym trollowaniem ;)

Dnia 04.07.2006 o 20:02, el-coyote napisał:

Większość ludzi to takie półgłówki, że aż tego nie da się opisać.

Chodzi ci o lidzi grajacych w tibie czy o ludzi jako cala populacje?

Dnia 04.07.2006 o 20:02, el-coyote napisał:

Sama mechanika sprowadza się do monotonnego nabijania skillów.

Ee, pokaz mi MMO ktore nie polega na monotonnym wbijaniu levala ;) Mnie system skili w tibi bardzo pasuje, skile rosna tylko wtedy gdy nad nimi pracujesz co zbliza ja bardziej do RL niz do tych wszystkich HnSow.

Dnia 04.07.2006 o 20:02, el-coyote napisał:

Poza tym bardzo ograniczony jest system rozwijania postaci.

Jest ograniczony, ale dzieki temu klasy sa dobrze zbalansowane dzieki czemu w pojedynkach pvp bardziej licza sie umiejetnosci gracza niz poziom.

Dnia 04.07.2006 o 20:02, el-coyote napisał:

Grafika to już w ogóle - szkoda słów.

Skoro grasz w gry tylko dla bajeranckej grafiki to faktycznie szkoda slow.

Dnia 04.07.2006 o 20:02, el-coyote napisał:

Te konkursy na Tibia.pl na uwidocznienie tibijczyków w realu na zdjęciu jak mówiłem stronę wcześniej > podsumowuje całą Tibię.

Tego nawed niebede komentowal, to zdanie to dno, poniewaz niema ani jednego przecinka ;)

Dnia 04.07.2006 o 20:02, el-coyote napisał:

Pozostaje także to allegro. Ja kiedyś widziałem ofertę 2000 zł. Szkoda gadać niestety.

To ciekawe co powiesz o kolesiu ktory w project entropia kupil ksiezyc(wirtualny, zeby nie bylo;) za parenascie k$ (o ile dobrze pamietam)

Dnia 04.07.2006 o 20:02, el-coyote napisał:

Powiem Wam jedno - są o wiele lepsze i ambitniejsze gry, niż Tibia. Szukajcie a znajdziecie :-).

Wsrod darmowych MMO w klimatach fantasy Tibia ma niewielka konkurencje, no chyba ze mowisz o platnym MMO wtedy sie moge zgodzic ze jest pare leprzych/ambitniejszych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie takie: Chciałbym zacząć w to grać, ale jak włączyłem tą gre to nie wiedziałem co robić! gdzie mam najpierw iść? Moglibyście zamieścić jakieś rady dla początkującego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2006 o 20:55, lajt napisał:

A ja mam pytanie takie: Chciałbym zacząć w to grać, ale jak włączyłem tą gre to nie wiedziałem
co robić! gdzie mam najpierw iść? Moglibyście zamieścić jakieś rady dla początkującego?

Tutaj powinienes znlesc odpowiedzi na wszystkie twoje pytania http://tutorial.tibia.pl/, jesli by czegos tam niebylo to zawsze masz forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego można się spodziewać po takim tibjiczyku jak Ty? :) Oczywiście słaba i bardzo naciągana argumentacja, ale jeśli chcesz to odpowiem.

Dnia 04.07.2006 o 20:38, Ledoke napisał:

Chodzi ci o lidzi grajacych w tibie czy o ludzi jako cala populacje?

A jak sądzisz? Oczywiście o ludzi grających w Tibię.
>Mnie system skili w tibi

Dnia 04.07.2006 o 20:38, Ledoke napisał:

bardzo pasuje, skile rosna tylko wtedy gdy nad nimi pracujesz co zbliza ja bardziej do RL niz
do tych wszystkich HnSow.

Co kto woli. Jak mówiłem - monotonność mnie nie bawi. Kto chce ślęczeć godzinami przy jednym stworku to proszę bardzo :)

Dnia 04.07.2006 o 20:38, Ledoke napisał:

Jest ograniczony, ale dzieki temu klasy sa dobrze zbalansowane dzieki czemu w pojedynkach pvp
bardziej licza sie umiejetnosci gracza niz poziom.

Tu się nie zgodzę. W Tibii praktycznie nie są potrzebne do niczego umiejętności gracza, ważniejszy jest poziom. Możliwości rozegrania pojedynku są bardzo małe. O ile w ogóle są, w zależności jak ktoś tą sprawę widzi swoim okiem.

Dnia 04.07.2006 o 20:38, Ledoke napisał:

Skoro grasz w gry tylko dla bajeranckej grafiki to faktycznie szkoda slow.

To bardziej prowokacja, niż argument. Teraz technika komputerowa stoi na takim poziomie, że i twórcy Tibii powinni wycofać się z tej dziecinnej grafiki. No, ale niestety stworzyli taki silnik - który nie pozwala na takie bajery. Ich błąd. Dlatego sięgam po ambitniejsze gry :).

Dnia 04.07.2006 o 20:38, Ledoke napisał:

Tego nawed niebede komentowal, to zdanie to dno, poniewaz niema ani jednego przecinka ;)

J.w. Nie będę tego komentował. Zwłaszcza, że w Twoich wypowiedziach również nie ma przecinków.

Dnia 04.07.2006 o 20:38, Ledoke napisał:

To ciekawe co powiesz o kolesiu ktory w project entropia kupil ksiezyc(wirtualny, zeby nie
bylo;) za parenascie k$ (o ile dobrze pamietam)

Ale my teraz rozmawiamy o Tibii, a nie o czymś zupełnie innym :).

Dnia 04.07.2006 o 20:38, Ledoke napisał:

Wsrod darmowych MMO w klimatach fantasy Tibia ma niewielka konkurencje, no chyba ze mowisz
o platnym MMO wtedy sie moge zgodzic ze jest pare leprzych/ambitniejszych gier.

Może ma niewielką. Ale to raczej wybór graczy. Kto ma chce i ma pieniądze to gra w ambitniejsze gry.

Proponuję na następny raz - stosować lepszą argumentację, bo widzę tu raczej popisy dzieciaka, niż normalna wypowiedź :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 00:05, el-coyote napisał:

A jak sądzisz? Oczywiście o ludzi grających w Tibię.

Widze ze nie zrozumiales o co mi chodzilo ;) Jak ktos jest polglowkiem w RL to i w tibi sie bardzo nie popisze, zreszta kazde darmowe MMO cierpi z powodu plagi "dzieci neostrady"

Dnia 05.07.2006 o 00:05, el-coyote napisał:

Co kto woli. Jak mówiłem - monotonność mnie nie bawi. Kto chce ślęczeć godzinami przy jednym
stworku to proszę bardzo :)

Behehe;) kazde MMO ktore znam jest monotonne wiec to jest zaden argument.

Dnia 05.07.2006 o 00:05, el-coyote napisał:

Tu się nie zgodzę. W Tibii praktycznie nie są potrzebne do niczego umiejętności gracza, ważniejszy
jest poziom.

A nie pomylilo ci sie z WoWem? Jak bys sie ta gra chociaz troche zainteresowal to bys takich glupot niegadal ;) A gracz ktory ma jako takie zdolnosci manualne moze pokonac kogos o 20-30 leveli "wiekszego"

Dnia 05.07.2006 o 00:05, el-coyote napisał:

To bardziej prowokacja, niż argument. Teraz technika komputerowa stoi na takim poziomie, że
i twórcy Tibii powinni wycofać się z tej dziecinnej grafiki.

Dziecinna grafika? A grales ty kiedys w Q3 albo HoMM5, to nie prostota wykonania a przebajezenie swiadczy o dziecinnosci gry ;)

Dnia 05.07.2006 o 00:05, el-coyote napisał:

No, ale niestety stworzyli taki silnik - który nie pozwala na takie bajery. Ich błąd. Dlatego sięgam po ambitniejsze gry :).

Takich gier jak Unreal czy Torment tez sie pewnie nie tykales bo grafika przestazala, to i gra malo ambitna.

Dnia 05.07.2006 o 00:05, el-coyote napisał:

J.w. Nie będę tego komentował. Zwłaszcza, że w Twoich wypowiedziach również nie ma przecinków.

To bylo takie odniesienie do traktowania gier po brakach w grafice, ale widocznie nie zalapales ;)

Dnia 05.07.2006 o 00:05, el-coyote napisał:

Proponuję na następny raz - stosować lepszą argumentację, bo widzę tu raczej popisy dzieciaka,
niż normalna wypowiedź :).

Odpowiadalem na twoj post wiec argumenty dostosowalem do poziomu postu ;) Milo mi ze w twoich oczach jestem dzieckiem, widocznie ciagnie swoj do swego ;p

PS. Odpowiedzialem ci tylko 4fun, bo dzisiaj mi sie bardzo nudzi, wiec nie traktuj tego posta calkiem serio :) Pozdrawiam, dziekuje za odpowiedz & have a nice night ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 00:48, Ledoke napisał:

> A jak sądzisz? Oczywiście o ludzi grających w Tibię.
Widze ze nie zrozumiales o co mi chodzilo ;) Jak ktos jest polglowkiem w RL to i w tibi sie
bardzo nie popisze, zreszta kazde darmowe MMO cierpi z powodu plagi "dzieci neostrady"

Nie jest całkiem darmowy (ja mam PACC), ale niestety owych "dzieci neostrady" jest całkiem sporo.

Dnia 05.07.2006 o 00:48, Ledoke napisał:

> Co kto woli. Jak mówiłem - monotonność mnie nie bawi. Kto chce ślęczeć godzinami przy
jednym
> stworku to proszę bardzo :)
Behehe;) kazde MMO ktore znam jest monotonne wiec to jest zaden argument.

Dla mnie monotonne jest skillowanie mlvl (Gram sorcererem). Poza tym jest extra ciągle cię biją i jest adrenalina jak stracisz te upragnione zdobywane przez kilka dni skille :)

Dnia 05.07.2006 o 00:48, Ledoke napisał:

> Tu się nie zgodzę. W Tibii praktycznie nie są potrzebne do niczego umiejętności gracza,
ważniejszy
> jest poziom.
A nie pomylilo ci sie z WoWem? Jak bys sie ta gra chociaz troche zainteresowal to bys takich
glupot niegadal ;) A gracz ktory ma jako takie zdolnosci manualne moze pokonac kogos o 20-30
leveli "wiekszego"

Faktycznie bzdura. Dzis dzięki "umiejkętnościom" udało mi się uratować 43 master sorka przezd 133 elitem i 113 elitem. I co? Level mieli wysoki, a i tak nie padłem.

Dnia 05.07.2006 o 00:48, Ledoke napisał:

> To bardziej prowokacja, niż argument. Teraz technika komputerowa stoi na takim poziomie,
że
> i twórcy Tibii powinni wycofać się z tej dziecinnej grafiki.
Dziecinna grafika? A grales ty kiedys w Q3 albo HoMM5, to nie prostota wykonania a przebajezenie
swiadczy o dziecinnosci gry ;)

Od kiedy to grafika świadczy cokolwiek o grze? Element umilający. BTW: Niechno spróbują mi grafikę zmienić a zaspamuje im poczte, żeby wrócili do starej :P Buduje klimat nie? ;]

Dnia 05.07.2006 o 00:48, Ledoke napisał:

> No, ale niestety stworzyli taki silnik - który nie pozwala na takie bajery. Ich błąd.
Dlatego sięgam po ambitniejsze gry :).
Takich gier jak Unreal czy Torment tez sie pewnie nie tykales bo grafika przestazala, to i
gra malo ambitna.

Nic dodać nic ująć. Brawa !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, doszedłem do prostego wniosku. Nie wnikaj w konflikty z tibiomaniakiem, bo najpierw zniży Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem :). Taki żarcik :).

Dnia 05.07.2006 o 00:48, Ledoke napisał:

Widze ze nie zrozumiales o co mi chodzilo ;) Jak ktos jest polglowkiem w RL to i w tibi sie
bardzo nie popisze

Zdarzają się i wypadki, że to Tibia robi ludziom wodę z mózgu. A później łażą tacy po ulicach i się chwalą, że są ''knajtem'' przez ''k'' :).

Dnia 05.07.2006 o 00:48, Ledoke napisał:

Behehe;) kazde MMO ktore znam jest monotonne wiec to jest zaden argument.

Zależy jak się rozumie tą monotonność. Przy grach ambitniejszych od Tibii z pewnością są czynniki umilające w grze wzamian za monotoność skillowania :).

Dnia 05.07.2006 o 00:48, Ledoke napisał:

A nie pomylilo ci sie z WoWem? Jak bys sie ta gra chociaz troche zainteresowal to bys takich
glupot niegadal ;) A gracz ktory ma jako takie zdolnosci manualne moze pokonac kogos o 20-30
leveli "wiekszego"

Celowanie runami? Też mi wielkie umiejętności. Jak ktoś naprawdę będzie chciał Cię zabić w grze to zabije :).

Dnia 05.07.2006 o 00:48, Ledoke napisał:

Dziecinna grafika? A grales ty kiedys w Q3 albo HoMM5, to nie prostota wykonania a przebajezenie
swiadczy o dziecinnosci gry ;)

Dla mnie grafika w HV wygląda cudnie, może sprawa gustu. Ale nadal będę się upierał o beznadziejności pikselowatej grafiki :).

Dnia 05.07.2006 o 00:48, Ledoke napisał:

Takich gier jak Unreal czy Torment tez sie pewnie nie tykales bo grafika przestazala, to i
gra malo ambitna.

Przepraszam, ale czy ja użyłem stwierdzenia, że jeśli grafika przestarzała to gra mało ambitna? Raczej nie. Na Tibię składa się wiele minusów, więc ona mało ambitna jest. A takie gry jak Torment słabej grafiki nie mają, trzymają swój klimat. Zresztą mówimy o czymś innym, Torment jest o wiele ambitniejszy, posiada wciągającą fabułę i porządny system rozgrywki. Nie porównuj, jesli nie wiesz do czego ;).

Dnia 05.07.2006 o 00:48, Ledoke napisał:

To bylo takie odniesienie do traktowania gier po brakach w grafice, ale widocznie nie zalapales

No, tak. Z pewnością to było dla mnie przytłaczającym argumentem. Chyle czoło.

Nie musisz odpowiadać, bo dyskusja do niczego ambitnego nie prowadzi :)
A co do wypowiedzi Szerszenia45. Nie zamierzam tego komentować, wystarczy mi sam jego poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię Tibie i codziennie w nią gram. Czasami jak mi sie znudzi to popykam w inne gierki ale za blisko 2 tygodnie z powrotem wracam do tibi

Sochaczew górą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 15:53, el-coyote napisał:

Nie musisz odpowiadać, bo dyskusja do niczego ambitnego nie prowadzi :)

To teraz odpowiem na powaznie ;p Dla mnie tibia to tylko sposob na zarobienie kasy na inne gry, system skili podoba mi sie tylko dlatego ze troche przypomina ten z Morka czy DSa, a to IMO idealne cRPGi. Grafika 2D ma swoje uroki, ale tak jak napisales gra musi miec ''cos'' wiecej. Pobawilem sie troszke w typowego obronce tibi chcac wywolac troche ruchu w tym temacie, lubie czytac klotnie do niczego nie prowadzace ;) Mam nadzieje ze nikt niebedzie mial mi tego za zle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech..tibia.. ile to miałem przez nią nieprzespanych nocy :). gra jest nawet fajna ale musiałem przestać w nia grac bo na dłuzszą mete moj komp by tego nie wytrzymał (rozwaliłem przez nia mysze i klawiature:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 01:47, Goblin13 napisał:

ech..tibia.. ile to miałem przez nią nieprzespanych nocy :). gra jest nawet fajna ale musiałem
przestać w nia grac bo na dłuzszą mete moj komp by tego nie wytrzymał (rozwaliłem przez nia
mysze i klawiature:))


oo, nerwusik? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 11:02, Don Lizak napisał:

/.../ (rozwaliłem przez nia mysze i klawiature:))

oo, nerwusik? ;)

Hehe, to się zdarza. Też mam podobne doswiadczenia choć bardziej obrywa biórko niż komp :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 16:26, SD4HJ napisał:

co wtej grze jest?
bo przeciez nawet questow nie ma

LOL. Questów masz całą masę...

Dnia 09.07.2006 o 16:26, SD4HJ napisał:

a nic w tym cieakwego ze sie bije szczury

Szczury panie kolego bije sie praktycznie do 2 lvl na wyspie Rookgard. Po 8 lvlu się przenosi na Główny ląd - Tibię - i tam sie gra. Jeśli nic nie wiesz o danej grze to się nie wypowiadaj. BTW: W takim np. Runescape też sie na początku bije szczury, w Gothicu tez nie rusza się z miejsca na 1 lvlu na orki, czy zębacze... Przemyśl wpierw zanim coś napiszesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sd4hj powiedzial: "co wtej grze jest? bo przeciez nawet questow nie ma a nic w tym cieakwego ze sie bije szczury"
szczeze? tez w tej grze nic ciekawego nie widzialem. Dopiero jak sie dowiedzialem, że "pewna dziewczyna" (:P) w nią gra to sie przymusilem. i powiem wam tak: zeby ta gre poznac trza sie do niej przez kilka dni przymuszac, potem gra wciagnie cie sama z siebie, bo na wyzszych lvlach i ze znajomosciami robi sie ciekawie ;) BTW: nieznam zadnego innego MMORPG ktory mimo swojej prostoty bylby tak wciagajacy (WoW sie nie liczy bo nie jest bezplatny ;)) Zapomnialbym: questy sa, tylko trza wiedziec gdzie szukac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 16:55, szerszeń45 napisał:

> co wtej grze jest?
> bo przeciez nawet questow nie ma
LOL. Questów masz całą masę...
> a nic w tym cieakwego ze sie bije szczury
Szczury panie kolego bije sie praktycznie do 2 lvl na wyspie Rookgard. Po 8 lvlu się przenosi
na Główny ląd - Tibię - i tam sie gra. Jeśli nic nie wiesz o danej grze to się nie wypowiadaj.
BTW: W takim np. Runescape też sie na początku bije szczury, w Gothicu tez nie rusza się z
miejsca na 1 lvlu na orki, czy zębacze... Przemyśl wpierw zanim coś napiszesz...


Ale chodzi mi o to ze caly czas sie tylko walczy a qesutow niema bo nie spotkalem i wogle nudna gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 17:08, SD4HJ napisał:

Ale chodzi mi o to ze caly czas sie tylko walczy a qesutow niema bo nie spotkalem i wogle nudna
gra


Tak, ale czy to źle, że w tej grze głównie się bije potwory? Questów nie spotkałeś, bo albo nie umiesz szukać albo nie wiem. To czy jest nudna czy nie pozostawiam twojemu osądowi. W końcu to tylko rzecz gustu. Mnie nudzą momenty skillowania mlvl (gram magiem), poza tym gra jest wg mnie fajna. Ale to moje zdanie. Ty się zgadzać zeń nie musisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powstały dwa nowe servy :) Szkoda, że non-PvP. Pozostaje mi nadal grać na Danubii :) jednak Stworzyłem sobie postać na Candia, GER. Jest też server w USA. Nazywa się Menera. też jest non-PvP. Póki co tylko gracze z PACC moga się logować. Ja nie zamierzam stać w kolejce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować