Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Lizak

Tibia (MMORPG) - temat ogólny

4892 postów w tym temacie

Dnia 24.05.2008 o 19:34, Outlander-pro napisał:

A takie OTS''y
gdzie exp jest x5, lepsze itemy, szybsze nabijanie skilli, darmowe rzeczy itepe.

Przyznam ci w poprzednich watkach racje, zwracam honor, ale z tym sie nie zgodze.
Wlasnie na tym polega gra na otsach, czyli freestylowa gra bez przeszkod, nie martwisz sie, ze padles, masz przeciez 10000cc od GM''a(na real nie dostaniesz) kupujesz sobie Aol''a za 1 cc (tez nie dostaniesz) i grasz dalej. Gra na takich serwerach ma bawic. Zobacz, ze otsy wydawane sa zazwyczaj w starszej wersji Klienta, wiec zabawa jest nieporownywalnie inna. Aktualnie obowiazuje wersja tibii 8.1, a najwiecej serwow jest pod 7.6. Nie ma tam exhausta, sa stare outfity, stare rzeczy itd.
Powiedz mi jeszcze jedno. Czy takie serwy jak "War" sa wedlug Ciebie pirackie? Pytam sie poprostu, to nei jest pytanie ironiczne. Bo wedlug mnie to na takich serwrach specjalnie dostaje sie najlepsze rzeczy, najwyzsze levele itd. Otsy maja bawic. Wiem - powiesz ze Rl. Tibia tez ma bawic. Ale otsy bawia w innym znaczeniu. W Tibii fazy nie zobaczysz, bo na dragi na 10 lvlu nie pojdziesz, bo padniesz, i stracisz mnostwo expa, dobre rzeczy i powiedzmy rozwalisz kompa z wscieklosci (:P). Przyznaje ci racje.
Jak na razie jest 2-0 dla ciebie. Do hatttricka jest bardzo blisko. Podaj mi mocny argument odpowiadajac na tego posta. A wtedy wygrasz, przyznam ci racje i temat zakonczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2008 o 19:43, Kirabax napisał:

Powiedz mi jeszcze jedno. Czy takie serwy jak "War" sa wedlug Ciebie pirackie? Pytam
sie poprostu, to nei jest pytanie ironiczne. Bo wedlug mnie to na takich serwrach specjalnie
dostaje sie najlepsze rzeczy, najwyzsze levele itd.


Przyznam się, że nie zetknąłem się wcześniej z tym określeniem, ale domyślam się, że to serwery PvP gdzie specjalnie ma się wysoki poziom itepe by się ciekawie walczyło, tak? No to moim zdaniem jednak tak - bo to nadal OTS''y.

>Otsy maja bawic. Wiem - powiesz ze

Dnia 24.05.2008 o 19:43, Kirabax napisał:

Rl. Tibia tez ma bawic. Ale otsy bawia w innym znaczeniu. W Tibii fazy nie zobaczysz,
bo na dragi na 10 lvlu nie pojdziesz, bo padniesz, i stracisz mnostwo expa, dobre rzeczy
i powiedzmy rozwalisz kompa z wscieklosci (:P). Przyznaje ci racje.
Jak na razie jest 2-0 dla ciebie. Do hatttricka jest bardzo blisko. Podaj mi mocny argument
odpowiadajac na tego posta. A wtedy wygrasz, przyznam ci racje i temat zakonczymy.


No więc mówię: ogólnie cały ten Twój post można skrócić do słów: ots ma bawić. No właśnie. A co powiesz o pirackim serwerze WoW, gdzie też masz exp x5, szybkie nabijanie levela, najlepsze przedmioty i te wszystkie udogodnienia, to samo co na ots. I co ? Też mogę powiedzieć: "A bo piracki serwer WoW''a ma bawić, bo szybko leveluje, mam od razu mistyczne przedmioty, jestem potężny, nie muszę się przejmować itepe"
Widzisz o co mi chodzi ? Gry są po to aby bawić. Ale nie można używać w tym celu pirackich kopii lub prywatnych serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 19:58, Outlander-pro napisał:


> Powiedz mi jeszcze jedno. Czy takie serwy jak "War" sa wedlug Ciebie pirackie? Pytam

> sie poprostu, to nei jest pytanie ironiczne. Bo wedlug mnie to na takich serwrach
specjalnie
> dostaje sie najlepsze rzeczy, najwyzsze levele itd.

Przyznam się, że nie zetknąłem się wcześniej z tym określeniem, ale domyślam się, że
to serwery PvP gdzie specjalnie ma się wysoki poziom itepe by się ciekawie walczyło,
tak? No to moim zdaniem jednak tak - bo to nadal OTS''y.

>Otsy maja bawic. Wiem - powiesz ze
> Rl. Tibia tez ma bawic. Ale otsy bawia w innym znaczeniu. W Tibii fazy nie zobaczysz,

> bo na dragi na 10 lvlu nie pojdziesz, bo padniesz, i stracisz mnostwo expa, dobre
rzeczy
> i powiedzmy rozwalisz kompa z wscieklosci (:P). Przyznaje ci racje.
> Jak na razie jest 2-0 dla ciebie. Do hatttricka jest bardzo blisko. Podaj mi mocny
argument
> odpowiadajac na tego posta. A wtedy wygrasz, przyznam ci racje i temat zakonczymy.


No więc mówię: ogólnie cały ten Twój post można skrócić do słów: ots ma bawić. No właśnie.
A co powiesz o pirackim serwerze WoW, gdzie też masz exp x5, szybkie nabijanie levela,
najlepsze przedmioty i te wszystkie udogodnienia, to samo co na ots. I co ? Też mogę
powiedzieć: "A bo piracki serwer WoW''a ma bawić, bo szybko leveluje, mam od razu mistyczne
przedmioty, jestem potężny, nie muszę się przejmować itepe"
Widzisz o co mi chodzi ? Gry są po to aby bawić. Ale nie można używać w tym celu pirackich
kopii lub prywatnych serwerów.

OK. 3-0 Wygrales. Masz racje. Nie no na serio myslalem ze to wszystkie ots''y sa darmo. Ale widocznie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry że się wcinam, ale według mnie OTS-y to tak jak mody do gier. Działają na tym samym silniku, mają te same skrypty, a łamaniem praw autorskich nie są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edita nie zdążyłem, a jest jeszcze taka sprawa do Ciebie. Patrz szeroko. Jak się przy czymś upierasz to staraj się znaleść jak najwięcej argumentów, nie pada od razu jak 10 lvl na dragu. I jeszcze jedna warzna rzecz, a mianowicie nie licz ile rozmówca z tobą wygrywa, bo to mu daje pewną przewagę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 22:09, lukasz11111 napisał:

Sorry że się wcinam, ale według mnie OTS-y to tak jak mody do gier. Działają na tym samym
silniku, mają te same skrypty, a łamaniem praw autorskich nie są...


Sorka, kiepski argument. Mody są wypuszczane wtedy, gdy twórcy wydadzą edytor do moddowania, czasem są wypuszczane bez tego ale są to mody do gier single player. Nie ma abonamentu a i nie łamią danego punktu w umowie. Poza tym odróżnij pojęcie ''mod'' od ''prywatny serwer (czyli ots)''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tibii nie ma abonamentu...

Mod - zmienienie stylu, formy itd. gry.
OTS - Zmienienie map, potworków, broni, expa itd.

Mod od OTS''a nie różni się niczym prócz serwera ( onlinówki )...

Acha... Zacytuj punkt który mówi, że NIE MOŻNA TWORZYĆ OTS''ów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2008 o 23:56, lukasz11111 napisał:

Acha... Zacytuj punkt który mówi, że NIE MOŻNA TWORZYĆ OTS''ów

"CipSoft appoints "gamemasters" who have the power to stop destructive behaviour in the game or on the official website by penalising, banishing or deleting characters or accounts.

Such behaviour includes, but is not limited to, the following offences:
(...)
c) Using Unofficial Software to Play
Manipulating the client program or using additional software to play the game"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2008 o 23:56, lukasz11111 napisał:

W tibii nie ma abonamentu...

Mod - zmienienie stylu, formy itd. gry.
OTS - Zmienienie map, potworków, broni, expa itd.

Mod od OTS''a nie różni się niczym prócz serwera ( onlinówki )...

Lol, powtarzasz się. Już odpowiedziałem na to i powinnieneś wiedzieć ... n/c

Dnia 24.05.2008 o 23:56, lukasz11111 napisał:

Acha... Zacytuj punkt który mówi, że NIE MOŻNA TWORZYĆ OTS''ów


Kolega wyżej już zacytował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomyslalem jednak, ze jesli ktos robi moda do San Andreas to jest piratem? Albo jesli zrobi fanowski mod do ET to tez jest piratem?
Umowa Licencyjna Tibii:
This agreement describes the terms on which CipSoft GmbH offers you access to an account for being able to play the online role playing game "Tibia". By creating an account or downloading the client software you accept the terms and conditions below and state that you are of full legal age in your country or have the permission of your parents to play this game.

You agree that the use of the software is at your sole risk. We provide the software, the game, and all other services "as is". We disclaim all warranties or conditions of any kind, expressed, implied or statutory, including without limitation the implied warranties of title, non-infringement, merchantability and fitness for a particular purpose. We do not ensure continuous, error-free, secure or virus-free operation of the software, the game, or your account.

We are not liable for any lost profits or special, incidental or consequential damages arising out of or in connection with the game, including, but not limited to, loss of data, items, accounts, or characters from errors, system downtime, or adjustments of the gameplay.

While you are playing "Tibia", you must abide by some rules ("Tibia Rules") that are stated on our homepage at http://www.tibia.com/. If you break any of these rules, your right to use the service may be terminated immediately.

Nic tu nie pisze, ze OTSy sa nielegalne(instalka do Tibii 8.11)
Dalej:
Tibia rules: Statements

a) Offensive Statement
Insulting, racist, sexually related, drug-related, harassing or generally objectionable statements. more...
b) Spamming
Repeating identical or similar statements within a short period of time or using badly formatted or nonsensical text. more...
c) Illegal Advertising
Advertising content which is not related to the game or offering Tibia items for real money. more...
d) Off-Topic Public Statement
Religious, political or other not topic-related public statements in the game or on the website. more...
e) Non-English Public Statement
Non-English public statements in the game or on the website where the use of other languages is not explicitly allowed. more...
f) Inciting Rule Violation
Statements that imply or incite a violation of the Tibia Rules. more...

Tu tez nie ma nic o tym, ze otsy sa pirackie, i nie mozna ich zakladac. Nie wiem gdzie znalazles ta informacje...
Sa tez 4 inne zasady, ale odnosza sie do czitowania, gamemasterow, nickow, i zabijaniu graczy. W umowie licencyjnej nic takiego nie jest napisane. W "Tibia Rules" tez nie ma i w Legal Documents tez nie. Nie mam pojecia gdzie to znalazles. Mozesz podac mi zrodlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo niby robić można, od podstaw, i nie używając do tego oryginalnego klienta tibii.
Czyli po prostu jak chcesz mieć otsa musisz

*Zrobić nowy serwer
*Zrobić nowego klienta tibii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 13:47, Kirabax napisał:

W "Tibia Rules" tez nie ma
i w Legal Documents tez nie. Nie mam pojecia gdzie to znalazles. Mozesz podac mi zrodlo?

Nawet nie umiesz znaleźć...
http://www.tibia.com/support/?subtopic=tibiarules
Całość:
Tibia Rules
"Tibia is an online role playing game in which thousands of players from all over the world meet everyday. In order to ensure that this game is fun for everyone, CipSoft expects all players to behave in a reasonable and friendly manner. more...

CipSoft appoints "gamemasters" who have the power to stop destructive behaviour in the game or on the official website by penalising, banishing or deleting characters or accounts.

Such behaviour includes, but is not limited to, the following offences:


1. Names more...

a) Offensive Name
Names that are insulting, racist, sexually related, drug-related or generally objectionable. more...
b) Invalid Name Format
Names that contain parts of sentences, badly formatted words or nonsensical combinations of letters. more...
c) Unsuitable Name
Names that express religious or political views, contain illegal advertising or generally do not fit into Tibia''s medieval fantasy setting. more...
d) Name Inciting Rule Violation
Names that imply or incite a violation of the Tibia Rules. more...

2. Statements more...

a) Offensive Statement
Insulting, racist, sexually related, drug-related, harassing or generally objectionable statements. more...
b) Spamming
Repeating identical or similar statements within a short period of time or using badly formatted or nonsensical text. more...
c) Illegal Advertising
Advertising content which is not related to the game or offering Tibia items for real money. more...
d) Off-Topic Public Statement
Religious, political or other not topic-related public statements in the game or on the website. more...
e) Non-English Public Statement
Non-English public statements in the game or on the website where the use of other languages is not explicitly allowed. more...
f) Inciting Rule Violation
Statements that imply or incite a violation of the Tibia Rules. more...

3. Cheating more...

a) Bug Abuse
Exploiting obvious errors of the game, for instance to duplicate items. If you find an error, you must report it to CipSoft immediately. more...
b) Game Weakness Abuse
Intentional abuse of weaknesses in the gameplay, for example arranging objects or characters in a way that other players cannot move them. more...
c) Using Unofficial Software to Play
Manipulating the client program or using additional software to play the game.
more...
d) Hacking
Trying to steal other players'' account data. more...
e) Multi-Clienting
Playing on more than one account at the same time. more...
f) Account Trading or Sharing
Offering account data to other players or accepting other players'' account data. more...

4. Gamemasters more...

a) Threatening Gamemaster
Threatening a gamemaster because of his or her actions or position as a gamemaster. more...
b) Pretending to Have Influence on Rule Enforcement
Pretending to be a gamemaster or to have influence on the decisions of a gamemaster. more...
c) False Report to Gamemaster
Intentionally giving wrong or misleading information to a gamemaster concerning his or her investigations or making false reports about rule violations. more...

5. Player Killing more...

a) Excessive Unjustified Player Killing
Excessive killing of characters who are not marked with a "skull" on worlds which are not PvP-enforced. Please note that killing marked characters is not a reason for a banishment. more...


A violation of the Tibia Rules may lead to temporary banishment of characters and accounts. In severe cases removal or modification of character skills, attributes and belongings, as well as the permanent removal of accounts without any compensation may be considered. The sanction is based on the seriousness of the rule violation and the previous record of the player. It is determined by the gamemaster imposing the banishment.

These rules may be changed at any time. All changes will be announced on the official website."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 13:58, Radykał napisał:

c) Using Unofficial Software to Play
Manipulating the client program or using additional software to play the game.
more...


To sie ma do otsow tyle ile harry potter do Jamesa Bonda - sa ze swojego kraju. I tyle.
Tu pisze tylko o przeksztalcaniu clienta do gry. Nie ma nic o tym, ze nie mozna zakladac serwerow! Pisze tez ze nie mozna "Uzywac nieofcjalnych programow do gry" i "Uzywac dodatkowych programow do grania w gre (additional - dodatkowy jesli nie wiesz), czyli inaczej - botow ulatwiajacych gre, oraz hackow.
Nadal nie wiem dlaczego OTS (open tibia server - otwarty, prywatny serwer tibii) jest piracki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Boże chłopie zastanów się zanim coś napiszesz... proszę Cię!
"Tu pisze tylko o przeksztalcaniu clienta do gry. Nie ma nic o tym, ze nie mozna zakladac serwerow!"
A jak niby panie mądralo chcesz grać na tych swoich serwerach bez przekształcenia i wykorzystania klienta gry? -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 14:33, Prince07 napisał:

/.../

Boże chłopie zastanów się zanim coś napiszesz... proszę Cię!
"Tu pisze tylko o przeksztalcaniu clienta do gry. Nie ma nic o tym, ze nie mozna zakladac
serwerow!
"
A jak niby panie mądralo chcesz grać na tych swoich serwerach bez przekształcenia i wykorzystania
klienta gry? -.-

Niby tak, ale tu chodiz o przeksztalcanie klienta na swoje potrzeby, czyli czitowanie. W ogole zobacz, w jakim dziale Tibia Rules bylo to napisane. JA bym sie raczej spodziewal takiej informacji w dziale Statements...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2008 o 14:36, Kirabax napisał:

Niby tak, ale tu chodiz o przeksztalcanie klienta na swoje potrzeby

A OTS to nie jest przekształcanie na swoje potrzeby? Następnym razem się trochę zastanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 14:49, Radykał napisał:


> Niby tak, ale tu chodiz o przeksztalcanie klienta na swoje potrzeby
A OTS to nie jest przekształcanie na swoje potrzeby? Następnym razem się trochę zastanów.

Teraz to juz mnie za slowka zlapales. Powiedzialem,ze jest to w dziale Cheating(jesli nie wiesz co to jest zapraszam do slownika) Chodzilo mi o przeksztalcanie takie, ze np. Gracz zmieni klienta sobie tak, by Demony mialy mniej HP od Dragonow. I mozna to zrobic nie koniecznie uzywajac plikow gry. Sa rozne "haki" np. Tibia money hack - wystarczy wpisac ilosc kasy i masz. O to mi chodzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 14:37, Prince07 napisał:

Tak czy inaczej jedyny legalny OTS to ten wypuszczany przed updatami przez Cipsoft ;)

Wiesz, ja im to mowilem, ze otsy na tibia 7.6 sa legalne, ale oni mowilize nie, wiec sie teraz spieramy kto ma racje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2008 o 15:20, Kirabax napisał:

Teraz to juz mnie za slowka zlapales. Powiedzialem,ze jest to w dziale Cheating(jesli
nie wiesz co to jest zapraszam do slownika) Chodzilo mi o przeksztalcanie takie, ze np.
Gracz zmieni klienta sobie tak, by Demony mialy mniej HP od Dragonow. I mozna to zrobic
nie koniecznie uzywajac plikow gry. Sa rozne "haki" np. Tibia money hack - wystarczy
wpisac ilosc kasy i masz. O to mi chodzilo

I co w związku z tym? To się też zalicza do cheatingu, tak samo jak podpunkt "Account Trading or Sharing". OTSy to właśnie "manipulating the client". Jak chcesz to napisz maila do Cipów i zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować