Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W Tomb Raider na Xboksa 360 zabraknie angielskich głosów

68 postów w tym temacie

Jestem Polakiem i chcę mieć grę po polsku. Nie rozumiem rodaków, którzy podnoszą bunt, że nie mogą grać po angielsku. Nikt nie każe kupować gry od Cenegi. Ja od dawna wyznaje zasadę, że nie kupuję gry, gdy nie ma jej w naszym rodzimym języku, nawet jeśli to coś na co czekałem. Powinniśmy się raczej skupić na bojkotowaniu wydań bez polskiej lokalizacji, wywierać na wydawców presję, a nie marudzić z powodu braku wersji anglojęzycznej. Jest zawsze jedno "ale". Czy lokalizacja jest zrobiona rzetelnie, czy po "żarodziejsku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > Ciężko myślący jesteś i to bardzo a co za problem w Hitmanie od Cenegi ustawić
> w ustawieniach
> > gry język angielski i napisy polskie i mieć grę za 70 zł ?????
>
> Wybacz, ale my jesteśmy w temacie PC czy Xbox 360, panie ciężko myślący?
to ktoś gra jeszcze na tym 7 letnim gównie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2012 o 17:51, ksroka napisał:

Jestem Polakiem i chcę mieć grę po polsku. Nie rozumiem rodaków, którzy podnoszą bunt,
że nie mogą grać po angielsku. Nikt nie każe kupować gry od Cenegi. Ja od dawna wyznaje
zasadę, że nie kupuję gry, gdy nie ma jej w naszym rodzimym języku, nawet jeśli to coś
na co czekałem. Powinniśmy się raczej skupić na bojkotowaniu wydań bez polskiej lokalizacji,
wywierać na wydawców presję, a nie marudzić z powodu braku wersji anglojęzycznej. Jest
zawsze jedno "ale". Czy lokalizacja jest zrobiona rzetelnie, czy po "żarodziejsku".


Dokładnie - ja też chcę mieć grę po polsku, w końcu nie jestem Anglikiem ani Amerykaninem, tylko Polakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh na klocka gry już nie wychodzą (w konsolach liczą się exclusivy których M$ nie ma a na przyszły rok ma tylko jednego;D) a teraz nawet kroją gry które na każdą platformę wychodzą?:P heh

Poniekąd zgadzam się z tymi co mówią ze po co angielska żyjemy w polsce. Jednak trudno nie przyznać racji tym co chcą angielską że żyjemy w 21 wieku w cywilizowanym kraju i długo dążyliśmy do tego aby gry w czasie premiery miały obok niemieckiego, duńskiego, francuskiego i angielskiego język polski do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2012 o 17:35, DonOskar napisał:

> No to kolejną grę trzeba będzie ściągać zza granicy.

Wielu ludzi powiedziałoby nawet, że:
"No to kolejną grę trzeba będzie ściągać."


Akurat te które mnie interesują to wspieram i tak nie wychodzi za dużo dobrych gier, więc raz na kilka miesięcy można się szarpnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2012 o 19:26, Ekonochrist napisał:

> Kolejna pseudolokalizacja od tego śmiesznego pseudowydawcy ;]

Lepsze pseudolokalizacje od pseudowydawcy niż ich brak od dupy-nie-wydawcy (czytaj EA)


W tym wypadku brak lokalizacji byłby lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2012 o 19:39, leszeq napisał:

> > Kolejna pseudolokalizacja od tego śmiesznego pseudowydawcy ;]
>
> Lepsze pseudolokalizacje od pseudowydawcy niż ich brak od dupy-nie-wydawcy (czytaj
EA)

W tym wypadku brak lokalizacji byłby lepszy.


Dobry zart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2012 o 19:44, marcusfenix345 napisał:

> > > Kolejna pseudolokalizacja od tego śmiesznego pseudowydawcy ;]
> >
> > Lepsze pseudolokalizacje od pseudowydawcy niż ich brak od dupy-nie-wydawcy
(czytaj
> EA)
>
> W tym wypadku brak lokalizacji byłby lepszy.

Dobry zart.


Luz. Cieszcie się swoim wybrakowanym produktem ;] Tylko żeby później nie było płaczu, jak w przypadku Hitmana, że Małaszyński "ssie" i totalnie psuje klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu pisać. Mam nadzieję, że Ultima może sprowadzi sobie jakieś egzemplarze w oryginalnym języku. Sorka, ale takie w takie gry jak ta zwyczajnie nie chcę grać z jakimś polskim dubbem bez względu na to jaki by on nie był dobry. Zwyczajnie polskie głosy psują klimat, zobaczcie na najnowszego Hitmana gdzie polski głos naszego agenta nie zgadza się z jego wiekiem, paranoja. MS wydał polskie Halo4, mogłoby się wydawać, że będzie bardzo fajnie, jest tylko okej, głos Cortany jest jak deska. Ta postać, która jest duszą tej gry po prostu musi mówić swoim oryginalnym głosem i tak samo jest z nową Larą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do łatki do ściągnięcia z wersją jaką nam przypadnie do gustu to akurat żadna nowość i jest coś takiego możliwe, przykład? Proszę bardzo Diablo 3. Chcesz dubbing polski to go sobie dociągasz a chcesz hiszpański to to samo też go ściągasz więc what''s the fuckin problem? A to że zajmuje to kilka gb to co? Chcieli neta na konsoli to mają ! Jak nas ktoś ma zmuszać do czegoś to gdzie tu wolność wyboru konsumenta? Osobiście nie zamierzam słuchać dukania jakiejś polskiej pseudo aktorzynki która ma podkładać głos Larze. A co do samej Cenegi i jej polityki to ta firma ssie od lat i się dziwię że jeszcze funkcjonuje na polskim rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2012 o 18:25, Revan91 napisał:

> > No to kolejną grę trzeba będzie ściągać zza granicy.
>
> Wielu ludzi powiedziałoby nawet, że:
> "No to kolejną grę trzeba będzie ściągać."

Akurat te które mnie interesują to wspieram i tak nie wychodzi za dużo dobrych gier,
więc raz na kilka miesięcy można się szarpnąć :)


Bez dwóch zdań, jednak obawiam się, że taki proceder wydawniczy nie zachęci wszystkich do myślenia tak jak Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2012 o 22:56, DonOskar napisał:

Bez dwóch zdań, jednak obawiam się, że taki proceder wydawniczy nie zachęci wszystkich
do myślenia tak jak Ty.


No na pewno, jeśli mam do wyboru polski dubbing a brak gry, to wiadomo że wolę nie grać, a nie kaleczyć uszy. Z drugiej strony większa część w takim wypadku szarpnie się na gry wiadomego pochodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Po co ten dubbing? To chyba nie jest gra dla dzieci, żeby nie można sobie było poczytać
> napisów (czy w wielu przypadkach po prostu rozumieć co mówią po angielsku).

Może dla tych którzy mimo wszystko nie znają angielskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować