Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Baldur`s Gate Enhanced Edition - recenzja

118 postów w tym temacie

> Masakra, Twojego posta ciężko się czyta, następnym razem prozę sprawdzić czy nie zawiera
> błędów.


O ironio.

Po "Masakra" powinna byc . tak samo po "czyta" powinna byc . "prozę" jest the best. Jeden krotki post, a tyle bledow. Jak to szlo to przyslowie z drzazga w oku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ostrowiak
> Baldur nigdy nie był grą przesadnie dobrą, a jego wydumana do granic rozsądku legenda
> mnie osobiście dziwi, nawet patrząc z perspektywy lat.

Masz zły gust i nic więcej. Albo nie lubisz gatunek klasyczny RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ostrowiak
> Baldur nigdy nie był grą przesadnie dobrą, a jego wydumana do granic rozsądku legenda
> mnie osobiście dziwi, nawet patrząc z perspektywy lat.
Albo masz zły gust, albo nie lubisz gry z gatunki klasyczne RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 14:04, Sir_Xan napisał:

Przepraszam. Ale jestem niesłyszący i przez to gorzej uczyłem się j.polskiego.

Naprawdę jest mi przykro, ale... co to ma do rzeczy? Książki czytasz? Pewnie tak. W BG czytałeś teksty? Na pewno, bo jak sam zaznaczyłeś jesteś niesłyszący. Nauka zasad pisowni NIE WYMAGA dobrego słuchu: to są JEDYNIE reguły, o których PRZECZYTASZ wszędzie, a mimo to walisz takie byki, że głowa mała. Współczuję braku słuchu, ale nie jest to wytłumaczeniem takiego kaleczenia języka polskiego, bo słuch nie jest powodem Twego tragicznego pisania... Pierwsze "lepsze" zdanie: Liczy mi realistyczne walki z logiką (nie da pokonać smok w pojedynku za pomocą zwykły miecz) a niż nielogiczne walki z nadmiary efektów a la Dragon Ball i Diablo. bez ładu i składu - przy czym 90% Twego tekstu to właśnie taki bełkot.
Broń Boże nie wyśmiewam Twego kalectwa, ale obok lenistwa przejść obojętnie nie potrafię...
Ja jeśli piszę na forum anglojęzycznym zanim umieszczę tam komentarz sprawdzam go pod względem stylistycznym i ortograficznym, bo wiem, że mój angielski nie jest pierwszej klasy - może pora zacząć też tak robić, okazując tym samym szacunek do czytającego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest recenzja EE, a samego Baldura. Myślałem, że poczytam o tym, co wypuszczono, a tymczasem 50% tekstu to przemyślenia Autora (z całym szacunkiem,ale to raczej nas nie obchodzi, wszyscy znamy BG i mamy własne zdanie) na temat, jak słabą jest dzisiaj grą i jak wiele rpgów jest lepszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 15:31, Pajonk78 napisał:

Naprawdę jest mi przykro, ale... co to ma do rzeczy? Książki czytasz? Pewnie tak.


Wbrew pozorom ma bardzo wiele. Osoby głuche mają bardzo często problem z poprawnym używaniem języka polskiego. Co innego słyszeć i czytać, co innego tylko czytać. To ma KOLOSALNE znaczenie i osoby, które z głuchymi nigdy nie miały kontaktu, nigdy tego nie zrozumieją. Zwracanie uwagi w taki sposób, w jaki m.in. Ty to robisz, oznacza brak szacunku dla rozmówcy, który się stara jak tylko może, aby ten szacunek innym okazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest recenzja EE, a samego Baldura. Myślałem, że poczytam o tym, co wypuszczono,

dwa pierwsze akapity to recenzja EE, do usług, polecam się na przyszłość

> to raczej nas nie obchodzi

"nas" czyli ciebie i kogo jeszcze? mówisz w imieniu jakiejś grupy? mianowała cię ona rzecznikiem? :) pewnie nie :) porzuć tę manierę mówienia o sobie w liczbie mnogiej, bo jestem dziwnie pewien, że jesteś jeden :)

> Autor tekstu kompletnie pominął chyba najważniejszy feature czyli konwersje na tablety.

1. skoro najważniejszy, to dlaczego tylko jedna osoba o niego zapytała? :>
2. jest ramka w tekście z przekierowaniem do recenzji na Tablety.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2012 o 16:03, aope napisał:

Zwracanie uwagi w taki sposób, w jaki m.in. Ty to robisz, oznacza brak szacunku dla rozmówcy,
który się stara jak tylko może, aby ten szacunek innym okazać.


Chamstwo wypływa z ignorancji, zawsze tak było i zawsze będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za durna ''recenzja''. Każdy wyrobił sobie zdanie o BG dawno temu (Halo, ta gra ma 14 lat!) więc mało kogo obchodzą wypociny autora na temat tejże gry. Po co artykuł został nazwany ''Baldur`s Gate Enhanced Edition - recenzja'' skoro ta nowa edycja jest zaledwie kilka razy wspomniana w tym tekście? Recenzja oryginału nikomu nie jest potrzebna, każdy kto chciał zagrać zrobił to daaaawno temu. A porównywanie tej gry do nowych RPG i jechanie po niej, to tylko dowód na to, że w gram.pl pracują jedynie peudodziennikarzyny (Moderatorze, to nie obraza, a moja opinia o kadrze tego serwisu, powstrzymaj się).


'' Słusznie się tego Baldur''s Gate tak wysoko ocenia? Słusznie... jeśli pozostawiamy go w kontekście czasów niegdysiejszych, gdy zrewolucjonizował i zredefiniował gatunek. A na tle współczesnym? Cóż, tutaj już wygląda gorzej. Dużo gorzej. Nie powinno to zaskakiwać, ale jednak spodziewałem się, że taka wiekopomna gra będzie się lepiej broniła.''

NA CHOLERĘ porównywać BG to współczesnych gier ja się pytam? Ktoś wam płaci za takie tanie teksty? Po co BG ma się bronić, skoro i tak zjada odbytem większość tych płytkich ścierw które są teraz podciągane pod miano ''RPG'' a mają z tym gatunkiem tyle wspólnego co ja z Obamą. Widać że autor tego tworu jara się grami pokroju Sacreda (Nie mówię że są złe, ale z prawdziwym RPG jakim jest BG nie mają dużo wspólnego) i na nich wyrabia sobie opinię.

To miała być recka BG:EE a jest tekst którego chyba sam autor nie rozumie i nie wiadomo po co został napisany. Schodzicie na psy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 16:27, KeyserSoze napisał:

Chamstwo wypływa z ignorancji, zawsze tak było i zawsze będzie

W tym przypadku akurat z niewiedzy, ale standardowo jaśnie ośmiesz... tzn. oświecony SS wie lepiej...

aope dziękuję za wytłumaczenie. Przepraszam, ale nie wiedziałem, że deklinacja do jej prawidłowego używania wymaga słuchu, a nie nauczenia się jej zasad - jeśli tak jest rzeczywiście to szczerze przepraszam i obiecuję nie zwracać więcej uwagi na błędy w komentarzach Sir_Xan, którego również niniejszym przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co za durna ''recenzja''. Każdy wyrobił sobie zdanie o BG dawno temu (Halo, ta gra ma
> 14 lat!)

Mnóstwo osób nigdy w BG nie grało i nie miało okazji wyrobić sobie zdania na jego temat. I to nie tylko młodsi gracze.

> NA CHOLERĘ porównywać BG to współczesnych gier ja się pytam?

Bo został właśnie teraz wydany na nowo i musi konkurować właśnie z tymi grami? To nie jest recenzja gry wydanej 14 lat temu, to jest recenzja gry wydanej tu i teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 17:08, Pajonk78 napisał:

> Chamstwo wypływa z ignorancji, zawsze tak było i zawsze będzie
W tym przypadku akurat z niewiedzy, ale standardowo jaśnie ośmiesz... tzn. oświecony
SS wie lepiej...


za PWN:

ignorancja «nieznajomość czegoś lub brak wiedzy z jakiejś dziedziny»
• ignorancki • ignorant • ignorantka

Powtórzę więc, że chamstwo wypływa z ignorancji - widać to na kolejnym przykładzie, zabawne zaś jest to, że ignorant nie znał znaczenia słowa ignorancja, a tak spieszy, by poprawiać cudze błedy językowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 18:15, KeyserSoze napisał:

Mnóstwo osób nigdy w BG nie grało i nie miało okazji wyrobić sobie zdania na jego temat.
I to nie tylko młodsi gracze.

Więc mogą znaleźć w necie stare recenzje a nie czytać wypociny gościa który porównuje BG do nowych gier. Ten tekst to najgorsze na czym można wyrobić sobie zdanie an temat BG...

Dnia 11.12.2012 o 18:15, KeyserSoze napisał:

Bo został właśnie teraz wydany na nowo i musi konkurować właśnie z tymi grami? To nie
jest recenzja gry wydanej 14 lat temu, to jest recenzja gry wydanej tu i teraz.

To nie jest gra wydana tu i teraz tylko odświeżona edycja, coś jak edycje gier w HD na PS3, jak MGS. I jakoś nikt recenzując te tytuły, nie porównuje ich do nowości. Ocenia tylko jak zmieniła się oprawa względem starej wersji gry...

Poziom 'dziennikarstwa' tej strony zszedł naprawdę na psy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2012 o 16:27, KeyserSoze napisał:



Tak jak z większością zarzutów względem pierwszego BG się zgadzam (nawet pognębiłbym bardziej te dialogi, bo 90% z nich nie daje nawet tego głupiego wyboru dobro/zło, da się kliknąc tylko ''koniec''), tak akurat postacie w DA czy ME są równie bezpłciowe i nie wiem czemu są przywoływane jako dobry przykład. Ba, są nawet jeszcze gorsze, bo są kalkami kalek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku nie miałem zamiaru kupować EE,bo zdawałem sobie sprawę,że modów do całej Sagi BG jest od cholery.

Ja osobiście mogę uważać się za specjalistę od tej Sagi,ukończyłem ją po kilka razy, kilkoma różnymi postaciami, kilka modów udało mi się zrobić (gł. na własny użytek) i nawet zabierałem się za pisanie poradnika. Dlatego nie zgadzam się z Recenzentem odnośnie nijakości bohaterów - ok w porównaniu z ME czy Wiedźminem,to blado tyle,że te gry dzieli ponad dekada,więc nie ma się co dziwić. Baldur to był przełom, chociaż uważam,że EE jest spieprzona po całości.

Druga sprawa to mechanika D&D. Ogólnie cała ''stara saga'' BG jest wzorowana na wersji 2.0 - i powiem szczerze,że mi to nie przeszkadzało.

Dla mnie Saga BG to klasyka. Klasyka,do której mam piekielny sentyment, do której wracam nieraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że zmian jest zwyczajnie za mało w porównaniu do oryginału żeby można tę edycję uznać za wartą zakupu. W dodatku drm zmuszający do korzystania z platformy producenta. Zwyczajna próba odcinania kuponów od legendy. Ciekawe tylko, jak twórcy wywiążą się z obietnicy tworzenia dlc (kiedyś o tym wspominali) do tej edycji. To by już naprawdę była przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować