Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Komputer Świat Gry znika z rynku

110 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2012 o 09:09, grzesioo napisał:

Zapomniałeś jeszcze o Falloutach i GTA. ;)


Akurat te gry mnie za bardzo nie obchodzą, chociaż Fallouta darzę sympatią (a Fallout Tactics to już w ogóle lubię). GTA jedynka może być, nawet fajnie się w niej bawiłem, ale żeby była jakaś super to nie.

Dnia 13.12.2012 o 09:09, grzesioo napisał:

Wiedziałem, że ktoś nie zrozumie tego mojego skrotu myślowego


Ja raczej radziłbym przykładać uwagę do tego, jakich słów się używa.

Dnia 13.12.2012 o 09:09, grzesioo napisał:

Odnosząc się jeszcze do tych moich poprzednich postów, nie twierdzę wcale, że CDA to
pismo złe, czy na niskim poziomie. Utrzymuje się na rynku długie lata, dobrze trafia
w swój target.


No akurat ten target to problem, bo przez to od dawna już czasopisma nie kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 15:15, Wiktor_Cegla napisał:

Dziwne, ale taki był ich eksperyment. mieli poczucie, że w branży jest za dużo lansu
i wożenia się na swoich ksywkach.

Akurat swojego czasu, gdy czytałem KŚG, nie wydawało mi się to wtedy takim złym pomysłem. Uważałem to wtedy za przejaw pewnego profesjonalizmu, poważniejszego podejścia do pracy. Bardziej też się liczył sam tekst, a nie kto go napisał. Może to też wynikało ze specyfiki tamtego czasu - brak dostępu do internetu, więc liczyła się sama możliwość przeczytania dobrze napisanej informacji. Jak widać jednak takie osoby są w mniejszości i dla wielu liczy się tzw. community.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 15:16, Wiktor_Cegla napisał:

Był niedawno pokaz Comic-Cona dla gramowiczów przecież? :)

Coś mi musiało umknąć. I jakoś za słabo to było reklamowane... ;)

A bardziej gramowiczowe coś będzie w najbliższej przyszłości? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mało mnie to rusza, poziom prasy o grach komputerowych dawno zszedł na psy. Takim CDA to się jeszcze jarałem jak miałem 12-15 lat, potem się przejadło.

A z ciekawości, bo niestety ale w temacie nie siedzę, jakie jeszcze pisma pozostały na rynku (poza CDA - to oczywiste)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 15:15, Wiktor_Cegla napisał:

Dziwne, ale taki był ich eksperyment. mieli poczucie, że w branży jest za dużo lansu
i wożenia się na swoich ksywkach.


I za to podejście właśnie ceniłem KŚGry - teksty były napisane rzeczowo i profesjonalnie a czytało się je całkiem przyjemnie, bez niepotrzebnego cwaniactwa redaktorów. Nawet później jak dodano podpisy i krótkie wypowiedzi podsumowujące od autorów to artykuły nadal były stonowane i miłe w odbiorze.

Będzie mi brakowało tej gazety :( W czasopismach nie chodzi o to, że informacje pojawiają się miesiąc czy dwa po czasie, lecz o tę ciekawą lekturę o różnych tytułach w którą można się zatopić. Wiele gier o których normalnie nie przeczytałbym w internecie z powodu mojego braku zainteresowania konsumowałem samym tylko tekstem obecnym w tej gazecie. Szkoda, że ta era dobiega końca, ale wspomnienia i archiwalne numery zawsze będą obecne i można do nich wracać i wspominać jak np. San Andreas na PC dostało 5/5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2012 o 09:44, vonArnold napisał:

A z ciekawości, bo niestety ale w temacie nie siedzę, jakie jeszcze pisma pozostały na
rynku (poza CDA - to oczywiste)?


Chyba już żadne, pomijając konsolowe. Naturalnie jeśli mówimy o pismach dla graczy, bo taki PC World Komputer, PC Format czy Komputer Świat egzystują sobie dalej w najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2012 o 09:34, PanSzpieg napisał:

Dlaczego najgorszego? Obecnie moim zdaniem poza PSX Extreme nie ma nic ciekawego.


Przyznaje że od roku nie kupuje CDA ale kiedyś od 1 numery kupowałem (nawet je mam) i wtedy widziałem że gazeta jest robiona pod gimbusów i jako ze ostatni numer kupiłem około 13-14 miesięcy temu i wtedy taka była to uważam że to najpłytsza z gazet jakie są na rynku. Może się coś zmieniło ale szczerze mówiąc wątpię :(

I żeby nie było że jakiś bezsensowny hejt, kiedyś to była rewolucja (pierwsza gazeta z płytami CD! w wydaniu co miesięcznym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2012 o 09:44, vonArnold napisał:

A z ciekawości, bo niestety ale w temacie nie siedzę, jakie jeszcze pisma pozostały na
rynku (poza CDA - to oczywiste)?

Z pecetowych nie mam pojęcia, PSX Extreme jeszcze sie dobrze trzyma jeśli chodzi o konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie.

Czy w tej sytuacji CDA jako hegemon-monopolista (chociaż, chyba nie można już mówić, że to stricte PC, więc pojęcie monopol nie na wyrost), aczkolwiek na topniejącym rynku. Sytuacja taka sobie.

Ciekaw jestem, czy też pójdą z torbami za parę lat, czy jednak utrzymają pozycję, acz zapewne wymagać będzie to szeregu zmian . Czego by o CDA nie sądzić, jak dotychczas to najlepsze pismo jeśli idzie o politykę finansową, wszakże w grze są od 96. Wątpię, czy kiedykolwiek na rynku gier istniał magazyn o podobnym stażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować