Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crysis 3 wyciśnie z konsol absolutnie wszystko

34 postów w tym temacie

@DonOskar
Dokładnie tak. W 100% się z Tobą zgadzam. Ci goście wydali już 2 części i nadal nie zrozumieli, że tu nie chodzi o grafikę... Żeby ta gra się chociaż multikiem broniła, jak CoD czy BF, ale gdzie tam. Tutaj multi jest co najwyżej średni. Gdyby chodziło o grafikę, nikt by nie grał w takie rzeczy jak World of Warcraft, League of Legends czy chociażby paskudny Minecraft. A w te gry grają miliony, o wiele więcej, niż w Crysisa. Gdyby tak zrobili coś z dobrą fabułą, innowacyjnym gameplayem, a nie kolejną nudną strzelankę z oklepaną do bólu fabułą. Coś na kształt BioShocka może...

Grałem w obydwa Crysisy i żadnego nie ukończyłem, ponieważ po prostu były nudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna gra nigdy nie będzie na tych konsolach wyglądała lepiej niż Crysis 3. Większość pozycji nie może się pod tym względem równać nawet z drugim Crysisem. Nie mówię tu o stylu artystycznym - bo to jest pojęcie subiektywne - ale o to, jak wypełniliśmy Crysis 2. Po dziś dzień nie widziałem gry, która zrobiła to na takim samym poziomie - mówi Yerli.

Matko jedyna, tak sobie pomyślałem, że jak ten cały Yerli wchodzi do sklepu,żeby np. kupić jakieś żarełko, to 10 minut przed nim wchodzi jego EGO ;-)

Pożyjemy, zobaczymy*, ja tam specjalnie nie wierzę w te jego przechwałki ;-)

ps. To znaczy zobaczycie ;-). Ja już przy pierwszym "benchmarku" odpadłem z nudów i nie skończyłem. Mocno średni i mocno średnio zooptymalizowany dodatek pt. "Warhead" jakoś zmęczyłem, bo był dość krótki... I to by było na tyle... - jakoś mnie ta marka nie rusza :) Także i tym razem portfel zostanie w kieszeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crysis 2 akurat ma bardzo fajna kampanie, czego nie mozna powiedziec o czesci 1, gdzie faktycznie mozna bylo usnac. Ale ta gra powstala raczej jako pokaz sily i kunsztu. Oczywiscie na rynku jest miejsce dla roznych Tibii i innych takich rzeczy, jednak swiat nie stoi w miejscu. jest ogromna liczba ludzi, ktorzy oczekuja czegos wiecej i chca za to placic. Najlepszym dowodem niech beda chocby wyniki sprzedazy roznych gadzetow. Tak samo filmy pokroju Battleshipa czy Transformersow, ktore maja po prostu zenujaca fabule, bez wiekszych problemow sie sprzedaja. A sprzedaja sie dlatego, ze podnosza poprzeczke jesli chodzi o grafike komputerowa (efekty specjalne). Tak wiec purysci moga sie upierac nad fabula i gameplayem, jednak grafika zawsze bedzie istotna. Chocby po to by lepiej obrazowac swiat po ktorym porusza sie nasz bohater. A niestety obecna generacja konsoli nie pozwala na zbyt wiele i beznadziejnej jakosci tekstury oraz modele po prostu wala po oczach, szczegolnie na duzym telewizorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2012 o 12:55, n33trox napisał:

@DonOskar
Dokładnie tak. W 100% się z Tobą zgadzam. Ci goście wydali już 2 części i nadal nie zrozumieli,
że tu nie chodzi o grafikę... Żeby ta gra się chociaż multikiem broniła, jak CoD czy
BF, ale gdzie tam. Tutaj multi jest co najwyżej średni. Gdyby chodziło o grafikę, nikt
by nie grał w takie rzeczy jak World of Warcraft, League of Legends czy chociażby paskudny
Minecraft. A w te gry grają miliony, o wiele więcej, niż w Crysisa. Gdyby tak zrobili
coś z dobrą fabułą, innowacyjnym gameplayem, a nie kolejną nudną strzelankę z oklepaną
do bólu fabułą. Coś na kształt BioShocka może...

Grałem w obydwa Crysisy i żadnego nie ukończyłem, ponieważ po prostu były nudne.


Smutne jest to, że cała ich kampania promocyjna opiera się na zachwalaniu jakiej to wielkiej mocy obliczeniowej będzie potrzeba do tej gry, to jest objaw wyjątkowego wręcz sprymitywienia. To tak jakby reklamować książkę tym, że ma doskonały papier. Ciekaw jestem, co z tego wyniknie ale myślę, że skoro twórcy stawiają sprawę jasno mówiąc, że największym atutem tej produkcji będzie grafika, to nie będzie to nic wartego uwagi. Jedynka była fajna, wniosła trochę świeżości w postaci nanokombinezonu i otwartego świata, przeszedłem ją do walki z finałowym bosem gdzie niespodziewanie zaskoczył mnie pokaz slajdów pomimo tego, że wcześniej było płynnie. Z dwójki zrezygnowałem po dwóch godzinach gry z uwagi na ogólne uwstecznienie. Trójki pewnie wcale nie ruszę... Choć miejmy nadzieję, że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2012 o 13:10, Boro666 napisał:

Tak wiec purysci moga sie upierac nad fabula i gameplayem, jednak grafika zawsze bedzie istotna.


Z całym szacunkiem, ale jeśli dla Ciebie ''puryzmem'' jest fabuła i gameplay to chyba mamy rozbieżne spojrzenie na gry, bo dla mnie właśnie fabuła i gameplay to gra.

Dnia 12.12.2012 o 13:10, Boro666 napisał:

A niestety obecna generacja konsoli nie pozwala
na zbyt wiele i beznadziejnej jakosci tekstury oraz modele po prostu wala po oczach,
szczegolnie na duzym telewizorze.


W ramach sprzeciwu pozwolę sobie zauważyć, że zwycięzcą na tegorocznej gali VGA w kategorii grafika jest exclusive ma konsolę właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan Yerli to powinien nabrać trochę pokory. Ani C2 ani C1 nie były jakimiś wielkimi dziełami i tak naprawdę poza sferą techniczną nie zaoferowały nic ponad przeciętność.

Co do komentarza odnośnie C2 na konsolach, to proponuję Panu Yerliemu zdjąć różowe okulary. C2 na konsolach wygląda ładnie, ale pod względem technicznym ustępuje kilku (kilkunastu?) grom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, Halo 4, Killzone''y wszelakie czy pozostałe gry ze stajni Sony (za wyjątkiem Heavy Rain, bo to QTE i można sobie sporo mocy na tym oszczędzić) nie dość, że wyglądają lepiej, to w w dodatku chodzą w wyższej rozdzielczości i co najważniejsze - chodzą płynnie w 30FPSach a nie w okolicach 15-20. Yerli, plz.

Już pomijam fakt, że te gry mają znacznie więcej do zaoferowania niż tylko grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Z całym szacunkiem, ale jeśli dla Ciebie ''puryzmem'' jest fabuła i gameplay to chyba

Dnia 12.12.2012 o 13:17, DonOskar napisał:

mamy rozbieżne spojrzenie na gry, bo dla mnie właśnie fabuła i gameplay to gra.



^^ Jak dla większości ludzi. Dziwne, że Yerli nie może do tej pory tego pojąć. W wywiadzie dla Eurogamera przyznał, że po dwóch częściach i dodatku nie zwróciły im się koszty produkcji, nie wyszli nawet na zero... Plus Crysis (ten pierwszy) zaczął się sprzedawać dobrze dopiero w tzw. "długim ogonie" (czyli grubo po premierze, kiedy gra jest już znacznie tańsza), bo początkowo mało kto miał sprzęt zdolny do uciągnięcia tego tytułu.

Dziwi mnie, że facet niby rozumuje logicznie, niby wie dlaczego są pod kreską.... i przy trójce popełnia ten sam błąd, który już raz popełnił - wersja PC to będzie chyba pierwsza gra "DX 11 only", więc jak "masz frajerze jeden z drugim starsze GPU to albo bierz wersje konsolową albo wyskakuj z kaski na nową karciochę". To już raz nie wypaliło, więc nie wiem na jakiej podstawie gość myśli, że teraz się uda ? Że pecetowcy podczas kryzysu będą masowo robić upgrejdy dla jednej gry ? A przecież wystarczy spojrzeć jakie marki się na PC dobrze i MASOWO sprzedają - nie są to tytuły z uber-grafą, ba często są technologicznie do tyłu (vide Diablo 3). Gość nie potrafi kojarzyć prostych faktów, a później płacz, że marka nie jest szczególnie mocno popularna i "trzeba iść w Pay2Win". Normalnego gracza tekściory, że jakaś gra "stopi mu sprzęt" zniechęcają do kupna, a nie zachęcają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > Tak wiec purysci moga sie upierac nad fabula i gameplayem, jednak grafika zawsze
> bedzie istotna.
>
> Z całym szacunkiem, ale jeśli dla Ciebie ''puryzmem'' jest fabuła i gameplay to chyba
> mamy rozbieżne spojrzenie na gry, bo dla mnie właśnie fabuła i gameplay to gra.
>
> > A niestety obecna generacja konsoli nie pozwala
> > na zbyt wiele i beznadziejnej jakosci tekstury oraz modele po prostu wala po oczach,
>
> > szczegolnie na duzym telewizorze.
>
> W ramach sprzeciwu pozwolę sobie zauważyć, że zwycięzcą na tegorocznej gali VGA w kategorii
> grafika jest exclusive ma konsolę właśnie.

Jako purystow traktuje graczy chocby wymienionej Tibii czy innych MUDow, dla ktorych pojecie grafiki nie ma znaczenia, bo w grze szukaja czegos innego. Dla mnie gra jak kazdy inny produkt powinna miec dopracowane wszystkie aspekty, a nie tylko wybrany. Oczywiscie nei twierdze ze jakies Angry Birdsy nie moga byc fajna rozrywka, bo oczywiscie ze moga.

VGA to zenujace przedstawienie i dla mnie osobiscie nie ma ono zadnej wartosci. Podobnie jak wszelkiego rodzaju gale MTV i innych takich dziwolagow. Od strony aranzacji, projektu poziomow Drake jest fajnie zrobiony, ale poza tym gra nie prezentuje nic nadzwyczajnego, jak na obecne mozliwosci. Poza tym to jest nagroda tegoroczna wsrod wybranych pozycji, a nie ogolna w historii. To ze nie zrobiono nic lepszego nie oznacza, ze nie jest to mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze tym razem lepiej dostosuja ustawienia graficzne w wersji konsolowej, C1 i C2 byly ledwie grywalne z dropami ponizej 20fps, tak sie nie robi panie Cevat. Jesli technologia wykracza poza wzgledne mozliwosci konsol nie ma sensu upychac jej tam na chama robiac kosztowny pokaz slajdow;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Że pecetowcy podczas kryzysu
> będą masowo robić upgrejdy dla jednej gry ? A przecież wystarczy spojrzeć jakie marki
> się na PC dobrze i MASOWO sprzedają - nie są to tytuły z uber-grafą, ba często są technologicznie
> do tyłu (vide Diablo 3). Gość nie potrafi kojarzyć prostych faktów, a później płacz,
> że marka nie jest szczególnie mocno popularna i "trzeba iść w Pay2Win". Normalnego gracza
> tekściory, że jakaś gra "stopi mu sprzęt" zniechęcają do kupna, a nie zachęcają...

Beda robic, tak jak zawsze robili. Moze nie wszyscy, ale beda. Kiedys stadardem byla wymiana bebechow co pol roku, bo wlasnie gry tak pchaly wszystko do przodu. Masz jednak racje ze najpopularniejsze pozycje PC nie maja wielkich wymagan, jednak takiego D3 nie uruchomisz na byle czym. No OK, odpalisz ale bedziesz mial 15fps. Ja mam dosc sensownego laptopa oprocz stacjonarki, a mimo wszystko 90% gier musze odpalac na very low. Trzeba tez rozroznic graczy PC na tych casuali i hardkorowych. Dokladnie jak na konsolach. Osoba bardziej zainwestowana w granie spokojnie sobie poradzi z wydatkiem 1000 dolarow na nowego kompa, szczegolnie ze jest to powiedzmy jego 2-tygodniowa pensja. Star Citizen tez bedzie mial kosmiczne wymagania i jakos bez problemu zyskal niespotykane poparcie na Kickstarterze. Tak wiec jasno to sugeruje, ze sa ludzie dla ktorych wymagania nie sa przeszkoda, a wrecz czyms zachecajacym do kupna, bo sugeruje to pewna "epickosc" danej pozycji. Znam ludzi ktorzy kupowali konsole dla jednej gry. Tak, wydawali 1500 zeta zeby sobie zagrac w 1 gierke. Jak kogos stac, nie widze problemu. A ze wg mnie jest to glupota? No coz, co kto lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Crysis i Crysis 2 wycyckały z konsol już wszystkie soczki. Takie pieprzenie, że kolejna część zrobi z konsoli sashimi, to nic innego jak marketingowy bełkot, który ma zachęcić graczy do zakupu gry. Zakup gry, tylko dla grafiki mnie nie kręci Crytek. Sorry EA, nie dam ci zarobić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu jedynka usmażyła mi grafę, dwójka leżała na półce z rok i teraz zaczołem sobie po pracy pykać po godzince i bardzo mi się podoba :) co do trójki to jak z dwójką kupię jak będzie w jakiejś przecenie albo ea classic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2012 o 13:29, Lordpilot napisał:


Dziwi mnie, że facet niby rozumuje logicznie, niby wie dlaczego są pod kreską.... i przy
trójce popełnia ten sam błąd, który już raz popełnił - wersja PC to będzie chyba pierwsza
gra "DX 11 only", więc jak "masz frajerze jeden z drugim starsze GPU to albo bierz wersje
konsolową albo wyskakuj z kaski na nową karciochę".

Ze wszystkim się zgadzam, ale akurat tutaj to bym nie powiedział, że jak będzie DX11 only to będzie to dla tej marki miało jakiekolwiek znaczenie. Zdecydowana większość graczy, którą może Crysis 3 zainteresować już dawno kartę ze wsparciem dla DX11 ma, zresztą to ładnie pokazują statystyki Steam. A że DX10 jest mocne (DX9 praktycznie umarło) to często wina integr Intela i AMD. Inna sprawa, że nawet jeśli to nie integra, to kto normalny uruchamiałby Crysisa 3 na powiedzmy GeForce 9600? Od wprowadzenia DX11 pojawiły się trzy generacje u AMD (VLIW5, VLIW4 i GNC), u Nvidii 2 (bo GTX580 to refresh). Trochę czasu na wymianę sprzętu było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować