Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy wiecie, że... kazuary z Far Cry 3 są rzeczywiście niebezpieczne?

40 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2012 o 10:24, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Uff - a ja się bałem, że nikt tego nie przeczyta i do tego zbierzemy baty za pisanie
o ptakach, a nie grach w tradycyjnym tego słowa znaczeniu.


Nie wiem jaki stosunek do tematu ma reszta gramowiczow, ale ja uwielbiam tematy okologrowe. Machniecie recenzji czy zapowiedzi nie jest szczegolnym wyzwaniem, kreatywnosc udziela sie dopiero w takich nieszablonowych artykulach. Nowy Gram zapoczatkowal nowy stary trend - znowu powracaja interesujace felietony nawiazujace do swiata gier. Postarajcie sie rozwijac te idee to znowu zaczne przegladac glowna strone :)

Od razu przepraszam za brak polskich znakow. Tez tego nie lubie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, od dziecka słyszę że kazuary to groźne ptaki, każdy kto wie co to kazuar powinien to wiedzieć ;] Ja to pamiętam z lekcji biologii w szkole podstawowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej niczym nie zaskoczę już, pisząc, że świetny pomysł na artykuł. Oby tylko nie były robione jakoś na siłę, bo póki co zapowiada się dobrze.

Śmieszna sprawa, by w grze, w której przedzieramy się przez wiele groźniejszych przeciwników ginąć od ataku jakiegoś ptaka i do tego nielota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie pierwszy raz zaatakował to pomyślałem, że to jakiś błąd. Później gdzieś wyczytałem, że na prawdę mogą zaatakować, a teraz wiem, że są czasami b.agresywne.

Więcej ciekawostek niezwiązanych z grami, a na tematy wokół nich. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 10:24, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Uff - a ja się bałem, że nikt tego nie przeczyta i do tego zbierzemy baty za pisanie
o ptakach, a nie grach w tradycyjnym tego słowa znaczeniu.

Aktualnie mam pomysły na dwa kolejne odcinki, jak się przyjmą - wykombinujemy kolejne :)


Nie obawiaj się. Bardzo fajny pomysł na serię artykułów i mam nadzieję, ze będzie ich więcej.
Myślę, że wszyscy gramowicze będą z tego zadowoleni.
W końcu takie artykuły okołogrowe też są ciekawe a przy okazji mogą czegoś nauczyć L:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No też nie wiedziałem jakoś ,że to coś istnieje ;) Ostatnio po przejęciu jednego posterunku nagle moich ludzi zaatakowały te 4 wielkie ptaszyska,a ci nawet karabinami nie umieli w nie trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wlasnie ze atakuja i do tego maja jadowita sline :p Sprobuj takiego poglaskac to sam
> sie przekonasz :)

Obalono już mit o ich ślinie. Warany posiadają gruczoły jadowe w dolnej szczęce, jak Heloderma Arizońska. Trująca od bakterii ślina to mit. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie sobie o moa. Obecne kazuary to ich uboga wersja. Największe ptaki z tego gatunku osiągały nawet do 3,5 metra. Zostały wytępione przez Maorysów. Widoczne jeszcze były w XVII-XVIII w.

Na wiki jest mało informacji, dlatego jeśli kogoś interesują takie rzeczy to poszukajcie książki Andrzeja Trepki "Gawędy o zwierzętach". Książka jest stara, bo z 88 roku wiec pewnie trochę rzeczy jest nieaktualne ale i tak pomimo tego warto przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować