Zaloguj się, aby obserwować  
NuuGGet

Inicjatywy wspólnego udoskonalania społeczności gram.pl :)

530 postów w tym temacie

Z góry przepraszam twórców tego gramsajtu że zakładam ten temat, jeśli macie mi za złe - Niech moderator go usunie.

Mało osób kojarzy mnie pod obecnym nickiem, ale na forum jestem już dawno, pech chciał że dawne konto przepadło i pewnie nie ma możliwości odzyskania go.

Inicjatywa jest zacna - Przywrócenie dawnej świetności tej strony, głównie forum i sajtów, ogólnie całej społeczności. Teraz jak jest każdy widzi - Mnóstwo nowych osób (Mnie starzy wyjadacze na tym forum skojarzą, wystarczy PW na sajcie), dzieci, kłótnie o głupoty (Sam daję się wciągnąć teraz w takie prowokacje), zero dawnego klimatu. Nocne Marki z tego co czytam już nie są tak hmm... ''klimatyczne'' jak kiedyś gdy zbierało się po północy może z 10-15 osób i ''spamowało'' o czym się da, nie widzę nigdzie cioci Soleili (Jest nadal na forum?), dawne tematy które były rozsadzane ilością piszących tam ludzi teraz są gdzieś na szarym końcu. Gramsjaty za czasów nowości przyciągały tyle ludzi że nie wiadomo było komu pierwszemu na komentarz odpowiedzieć.

Liczę na to że ludzie odpowiedzialni za tego sajta mają jakiś plan, a ja chętnie się do tego włączę. Co Wy o tym myślicie? Głównie chciałbym się zapytać ''starych'' wyjadaczy jak Magwisienka, WW3PL, Leszczyk czy chociażby Walgierz. ;)

http://ja.gram.pl/MyGramy

Jeśli temat łamie w jakimś stopniu regulamin to proszę o zamknięcie, jeśli jest w porządku, zapraszam do dyskusji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa słuszna, wypowiedziałem się w tej sprawie na podanym gramsajcie. Wydaje mi się, że warto sprawę promować również na forum, które ma większy zasięg niż GS-y.
Czekam z niecierpliwością na dalsze wieści "z frontu" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, nie podoba mi się tylko (pod)tytuł tego wątku. Myślę, że spotkalibyśmy się z cieplejszym przyjęciem ze strony gram.pl, gdyby tytuł brzmiał bardziej optymistycznie (w tej chwili na wstępnie sugeruje, że jest bardzo źle). Zaproponowałbym "MyGramy - Inicjatywa wspólnego udoskonalania społeczności gram.pl!".

PS. Nie zdążyłem już z edycją - stąd post pod postem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 12:16, Vilmar napisał:

Aha, nie podoba mi się tylko (pod)tytuł tego wątku. Myślę, że spotkalibyśmy się z cieplejszym
przyjęciem ze strony gram.pl, gdyby tytuł brzmiał bardziej optymistycznie (w tej chwili
na wstępnie sugeruje, że jest bardzo źle).


A moim zdaniem tytuł świetnie oddaje kondycję gramu jako community: jest słabo.
Dzisiejszy gram jest zaledwie cieniem tego gramu wczesnego (2005-2007).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 12:28, Abi_Dalzim napisał:

> Aha, nie podoba mi się tylko (pod)tytuł tego wątku. Myślę, że spotkalibyśmy się
z cieplejszym
> przyjęciem ze strony gram.pl, gdyby tytuł brzmiał bardziej optymistycznie (w tej
chwili
> na wstępnie sugeruje, że jest bardzo źle).

A moim zdaniem tytuł świetnie oddaje kondycję gramu jako community: jest słabo.
Dzisiejszy gram jest zaledwie cieniem tego gramu wczesnego (2005-2007).


Między innymi dlatego, że w TOP5 jest taki balu i jego pierdu pierdu a nie prosiaq.

A tak poza tym czasy się zmieniają, ludzie przychodzą i odchodzą. Już nie uda wam się wskrzesić tego gramu, przynajmniej tak na 95% mi się wydaje, ale mimo wszystko przykładam do was ręke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 12:32, Rzygthul napisał:

Między innymi dlatego, że w TOP5 jest taki balu i jego pierdu pierdu a nie prosiaq.

TOP 5 jest kreowane przez użytkowników - skoro Baluk się tam znalazł, to znaczy że ludzie wchodzą na jego GSa, więc pretensje możecie mieć tylko do siebie. Poza tym dziwne byłoby że Prosiaq był w TOP 5, skoro pisze raz na kwartał...

Dnia 13.12.2012 o 12:32, Rzygthul napisał:

A tak poza tym czasy się zmieniają, ludzie przychodzą i odchodzą. Już nie uda wam się
wskrzesić tego gramu, przynajmniej tak na 95% mi się wydaje, ale mimo wszystko przykładam
do was ręke.

Kwestia ludzi to jedno, a wsparcie "z góry" to drugie. Community zaczęło się sypać mniej więcej w okresie odejścia Sol a nadejścia Laida. Od tamtego czasu sporo się zmieniło, z inicjatywy pobocznej wydawcy gier serwis zamienił się w niezależną maszynkę do zarabiania pieniędzy, przez co też zmieniły się priorytety. Takie życie, ludzie mogą wrócić, mogą przyjść nowi, ale community wymaga wsparcia, a biorąc pod uwagę obecną politykę gram.pl, nie spodziewałbym się tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 12:32, Rzygthul napisał:

Między innymi dlatego, że w TOP5 jest taki balu i jego pierdu pierdu a nie prosiaq.


Akurat z topkami to jest po prostu jeden fakt, który już został poruszony przez roba, a mianowicie ilość wpisów na metr kwadratowy. Tak naprawdę mi udało się być przez bardzo długi czas w top 10 tylko i wyłącznie dlatego, że moje wpisy pojawiają się dosyć regularnie i tak samo- jeżeli ktoś regularnie pisze to ląduje w topce. To, że Baluk jest w topce świadczy o tym, że ludzie chcą go czytać, a nawet więcej: nie widziałem, żeby się "promował" w temacie o nowych wpisach na GSach. Tak więc to jest dopiero zagadka popularności.

Ale tak naprawdę to chyba w GSach nie o to chodzi, przynajmniej u mnie. Bardziej chodzi o wyrażanie emocji, opinii na dane tematy i pokazywanie, że ten użytkownik ma swoje zdanie, zainteresowania i inne.

Co do inicjatywy to też się wypowiedziałem na GSie i tutaj też to napiszę: jestem za i jeżeli będzie mnie ktoś potrzebował- zawsze chętny do pomocy :)

@Vilmar- to fakt, bo też na pierwszy rzut oka jak przeczytałem temat to trochę poczułem to samo. Tak więc jakby można było zmienić tytuł to było git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 13:25, Muradin_07 napisał:

To, że Baluk jest w topce
świadczy o tym, że ludzie chcą go czytać, a nawet więcej: nie widziałem, żeby się "promował"
w temacie o nowych wpisach na GSach. Tak więc to jest dopiero zagadka popularności.

IMO Baluk jest w topce, bo używa przekleństw i pisze o tym, jaki to on jest zajebisty, więc identyfikuje się z nim większość "nastoletnich" użytkowników internetu. Taki gramsajtowy Kominek A.D. 2006.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak lubią go? Ano tak... Każdy ma swój styl- jeden jest taki, drugi nijaki, a trzeci uważa się za rycerza nobliwego, który ma specjalny kodeks. Zawsze było tak, że ten typ wypowiedzi był łatwiejszy do przyswojenia przez niektórych, gorzej z jego akceptacją bo np. Roja lubię, ale nie podoba mi się jak bluzga na lewo i prawo. Oczywiście- mi też się zdarzy, kiedyś szło wręcz lawinowo, ale to kwestia wyklarowania pewnych nawyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 12:28, Abi_Dalzim napisał:

A moim zdaniem tytuł świetnie oddaje kondycję gramu jako community: jest słabo.
Dzisiejszy gram jest zaledwie cieniem tego gramu wczesnego (2005-2007).


Abi, pytanie tylko czy chcemy stwierdzić fakt: "jest źle", czy jednak spróbować coś zmienić na lepsze. Bo jeśli to drugie, to bez wsparcia i chęci ze strony gram.pl możemy od razu odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwa tematu jest taka a nie inna, bo moja opinia jest podobna do opinii Abi_Dalzim. Porównując dzisiejsze forum do dajmy na to roku 2007 to mamy niebo a ziemię. Wtedy jakoś panowała tutaj taka atmosfera, jakby wszyscy forumowicze się znali osobiście, teraz gdzie nie wejdę widzę jakieś spory, gdzie indziej ludzie piszą jakieś kompletne durnoty, wojny fanbojów (No, w 2006 tego na pewno nie było! :)).

Niech nikt nie pomyśli że przypisuję sobie ta inicjatywę poprawienia społeczności, po prostu poczułem że dobrze by było stworzyć o tym temat na forum, bo z gramsajtami jak jest każdy widzi, gdybym ja nie wszedł na MyGramy to bym za cholerę nie wiedział że ktokolwiek tęskni za starymi czasami.

Sam napsułem też kiedyś krwi moderatorom za czasów kiedy byłem znany jak NuGGet, potem, wbrew obiegowej opinii miałem tutaj tylko dwa konta, inne to jakaś durna próba podszycia się pode mnie, kij wie po jakiego grzyba. Pewnie Ci starsi mnie kojarzą, niekoniecznie z dobrych stron, ale mimo wszystko fajnie mi się tutaj pisało, siedziałem w tych swoich pięciu czy sześciu tematach stale i uważałem gram za najlepsze forum w necie, serio.

jestem pewien że jest jeszcze kilka osób kryjących się pod innym nickiem, udających kogoś innego, z obawy przed modkami, ale mam nadzieję że z racji na nostalgiczny temat zostaniemy, a przynajmniej ja o to proszę, ułaskawieni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 13:04, rob006 napisał:

Kwestia ludzi to jedno, a wsparcie "z góry" to drugie. Community zaczęło się sypać mniej
więcej w okresie odejścia Sol a nadejścia Laida. Od tamtego czasu sporo się zmieniło,
z inicjatywy pobocznej wydawcy gier serwis zamienił się w niezależną maszynkę do zarabiania
pieniędzy, przez co też zmieniły się priorytety. Takie życie, ludzie mogą wrócić, mogą
przyjść nowi, ale community wymaga wsparcia, a biorąc pod uwagę obecną politykę gram.pl,
nie spodziewałbym się tego...


Chyba powinienem się obrazić, ale ja zacząłem pracę w 2007 r. a Soleila odeszła na koniec 2008, więc nie miałem na to wpływu ;) Maszynka do zarabiania pieniędzy to głupie określenie, bo firmy istnieją po to, by zarabiać. Większość ludzi infantylnie myśli jednak, że istnieją charytatywnie, a ich zadanie ograniczać się ma do rozdawania prezentów i nagród wszystkim. Tak nie jest, kiedyś trzeba się pogodzić z brakiem Św. Mikołaja.
Gram.pl pod CD Projekt mógł sobie pozwolić na wiele. Okazało się jednak, że nie na długo i kiedyś ta "świetność" w tym modelu biznesowym musiała się skończyć i to gorzko dla CDP, a wtedy i dla gram.pl. Oczywiście, że tego nie widać na zewnątrz - każdy wspomina jakie gram.pl było cudowne w 2005-2008, w porządku, ale zapomina że to wszystko kosztuje i z załogi 40-osobowej nagle zostało kilka osób w 2009 r.

Ale nie ma co smutów wylewać, gram.pl cały czas się rozwija i idziemy do przodu na bardzo trudnym rynku - ok, nie widać tego po forum i gramsajtach, ale teraz gdy strona główna jest gotowa, będzie można powoli myśleć o odświeżeniu tych działów (a szczególnie GSów). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co obwiniać ludzi, Laid_back był tu już gdy Sol nie miała zamiaru nawet odchodzić. IMO po prostu za wiele starych użytkowników odeszło, za dużo nowych przyszło, z niektórymi z wyjadaczy ulotniła się niestety atmosfera.

Nawiasem - Ciekawe co u Sol. Ja się tam Konsuli nie trzymałem, ale z Sol zawsze zamieniłem pare słów, gramowa ciotka. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 13:54, Laid_back napisał:

Chyba powinienem się obrazić, ale ja zacząłem pracę w 2007 r. a Soleila odeszła na koniec
2008, więc nie miałem na to wpływu ;)

Nie wiem do końca o co ci chodzi. Nie twierdzę że to ty podjąłeś decyzję o zmianie charakteru serwisu, ani że Sol wygryzłeś z "biznesu", :) po prostu stwierdzam fakt - podejście Sol do comunity, a podejście twoje, to jak niebo a ziemia. I tu nie chodzi o rozdawanie za darmo prezentów, tylko o zwyczajny dialog z użytkownikami, który nie będzie się zamykała w schemacie "No dobra, to powiedzcie co chcecie, a my wam powiemy czy macie rację" (i to w najlepszym razie). Z takim podejściem raczej nie można na zbyt wiele liczyć, i ja już nie wnikam czy to wynika z twojej woli, woli właścicieli serwisu, czy kosmitów, którzy przejęli kontrolę nad umysłami szefostwa. :)

Dnia 13.12.2012 o 13:54, Laid_back napisał:

Maszynka do zarabiania pieniędzy to głupie określenie,
bo firmy istnieją po to, by zarabiać. Większość ludzi infantylnie myśli jednak, że istnieją
charytatywnie, a ich zadanie ograniczać się ma do rozdawania prezentów i nagród wszystkim.

Pieniądze można zarabiać bardziej subtelnie, albo mniej subtelnie. Każda większa firma wie jak ważne jest budowanie wizerunku, i choć kosztuje niemało, to jeśli jest sensownie zrealizowane, zwraca się bardzo szybko (ale nie bezpośrednio, więc nie każdy to widzi). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 13:54, Laid_back napisał:

> Kwestia ludzi to jedno, a wsparcie "z góry" to drugie. Community zaczęło się sypać
mniej
> więcej w okresie odejścia Sol a nadejścia Laida. Od tamtego czasu sporo się zmieniło,

> z inicjatywy pobocznej wydawcy gier serwis zamienił się w niezależną maszynkę do
zarabiania
> pieniędzy, przez co też zmieniły się priorytety. Takie życie, ludzie mogą wrócić,
mogą
> przyjść nowi, ale community wymaga wsparcia, a biorąc pod uwagę obecną politykę
gram.pl,
> nie spodziewałbym się tego...

Chyba powinienem się obrazić, ale ja zacząłem pracę w 2007 r. a Soleila odeszła na koniec
2008, więc nie miałem na to wpływu ;) Maszynka do zarabiania pieniędzy to głupie określenie,
bo firmy istnieją po to, by zarabiać. Większość ludzi infantylnie myśli jednak, że istnieją
charytatywnie, a ich zadanie ograniczać się ma do rozdawania prezentów i nagród wszystkim.
Tak nie jest, kiedyś trzeba się pogodzić z brakiem Św. Mikołaja.
Gram.pl pod CD Projekt mógł sobie pozwolić na wiele. Okazało się jednak, że nie na długo
i kiedyś ta "świetność" w tym modelu biznesowym musiała się skończyć i to gorzko dla
CDP, a wtedy i dla gram.pl. Oczywiście, że tego nie widać na zewnątrz - każdy wspomina
jakie gram.pl było cudowne w 2005-2008, w porządku, ale zapomina że to wszystko kosztuje
i z załogi 40-osobowej nagle zostało kilka osób w 2009 r.

Ale nie ma co smutów wylewać, gram.pl cały czas się rozwija i idziemy do przodu na bardzo
trudnym rynku - ok, nie widać tego po forum i gramsajtach, ale teraz gdy strona główna
jest gotowa, będzie można powoli myśleć o odświeżeniu tych działów (a szczególnie GSów).
:)


Zgadzam się z tobą. Firma po pierwsze musi dobrze zarabiać i dobrze musi wyglądać sklep/strona główna. Musi walić po oczach i zachęcać tych podatnych na reklamy do kupna.

A gramsajty? Te aktualne to mały odsetek tych ludzi, którzy FINANSOWO wspierają gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak: to prawda, najważniejsze dla firmy to zarabiać i mieć stabilną sytuację. Nic w tym nie ma dziwnego, zawsze potrzebne są silne fundamenty, by budować coś większego. Stąd reklamy i unowocześnienie strony głównej, stąd prace na sklepem. Na gramsajtach reklam nie ma (to się udało wywalczyć ;) i muszą poczekać. Też mi się nie podoba, że tak długo, ale nikt z nas nie chce być następny po valhalli, gamecornerze itp.
Każda osoba nieużywająca adblocka, która wejdzie na gram.pl, pomaga w rozwoju serwisu, a więc również społeczności. Tak również robią osoby, które kupują w sklepie gram.pl i za to im serdecznie dziękujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 16:24, Laid_back napisał:

Każda osoba nieużywająca adblocka, która wejdzie na gram.pl, pomaga w rozwoju serwisu,
a więc również społeczności. Tak również robią osoby, które kupują w sklepie gram.pl
i za to im serdecznie dziękujemy.


Ale tak robią również osoby, które używają adblocka i nie kupują gier w sklepie, a piszą posty na forum, komentują newsy i tworzą wpisy na gramsajtach. Te osoby także przynoszą pieniądze do gram.pl, może nie bezpośrednio, ale nie wolno ich lekceważyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 09:29, PanSzpieg napisał:

Liczę na to że ludzie odpowiedzialni za tego sajta mają jakiś plan, a ja chętnie się do tego włączę. Co Wy o tym myślicie? Głównie chciałbym się zapytać ''starych'' wyjadaczy jak Magwisienka, WW3PL, Leszczyk czy chociażby Walgierz. ;)


Wywołany do tablicy odpowiem :)
Nie da się ukryć, że moja aktywność na gramie mocno podupadła. Owszem jest kilka tematów do których wciąż zaglądam, ale jest ich raczej niewiele. Również coraz mniej użytkowników kojarzę, ale to akurat nic złego, bo świeża krew jest ożywcza.
Ze mną sytuacja była następująca - dopóki moderowałem, miałem motywację do przeglądania większości wątków, czytania wszystkiego, utrzymywania kontaktu z Gramowiczami. Jednak nawet wtedy czułem, że pewne zmiany, jakie następowały nie odpowiadają mi. Rozumiałem je (forum przyjazne dla jak największej liczby osób), ale to nie była moja wizja - ja wolałbym mniej osób, ale przestrzegających pewnych zasad (za przykład niech posłuży mój bulwers z GSa w kwestii tego co sie stało z wątkiem Kwasy...).
Po rezygnacji z moderowania nie czułem już wewnętrznej potrzeby czytania czego popadnie i zwyczajnie zaglądam na Gram mniej. Szczerze mówiąc, to nie sądzę, by jakakolwiek akcja spowodowała masowe powroty, chyba lepiej popracować nad obecnymi Gramowiczami, by pewne standardy zachowań narzucić :)
Do Gramu zawsze będę miał sentyment, bo moderowanie wspominam bardzo miło, zwłaszcza okazjonalne pochwały :P No i pośrednio tutaj (właściwie na starym cdprojekt.info, który był poprzednikiem tego forum) znalazłem swoją drugą połówkę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 19:05, walgierz napisał:

No i pośrednio tutaj (właściwie na starym cdprojekt.info, który
był poprzednikiem tego forum) znalazłem swoją drugą połówkę ^^


Ja zazwyczaj znajduję 10 w monopolowym, naucz mnie tutaj szukać połówek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować