Zaloguj się, aby obserwować  
NuuGGet

Inicjatywy wspólnego udoskonalania społeczności gram.pl :)

530 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2013 o 00:54, Thrandir napisał:

Cóż, dorzucę jeszcze coś od siebie, jako osoba mająca zdanie odmienne od osób wypowiadających
się tu.

Przy tak rozbudowanej wypowiedzi może rozważ minimalne przeredagowanie tego i wrzucenie na swojego gramsajta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[cut] - sorry... odpisywałbym na każdy podpunkt, ale Modkowie by pewnie mnie zjedli na śniadanie ;)

Co do całości oczywiście masz bardzo dużo racji w tym co napisałeś. Community jako takie zmieniło się na przestrzeni lat i to widać. Sam już zauważyłem, że coś takiego jak blog czy forum powoli przechodzi do lamusa z czystego powodu - są łatwiejsze sposoby na publikowanie swoich myśli czy jakiś zdań na różne tematy. Samo to co już napisałem: serwisy społecznościowe tutaj wiodą prym, bo w bardzo łatwy sposób możemy napisać to, co czujemy w danym momencie i nawet prowadzić dyskusje w komentarzach. Jeszcze się oczywiście niektóre fora trzymają, bo mają wierne grono forumowiczów jak na gram.pl. Na mniejszych forach to powoli upada. Blogi oczywiście zawsze będą wszędzie, jednakże powoli też mało komu chce się czytać to, co autor napisze po prostu z czystego lenistwa. Bo wszędzie dążymy do skracania wszystkiego co popadnie, twitter tego przykładem koronnym.

Nie rozpisując się zbytnio - to nie jest tak, że nie ma co wskrzeszać trupa. Bo GSy trupem nie są, co już wcześniej pisałem. Kto będzie czuł chęć pisania, będzie pisał. Kto nie będzie - ten ich nie ruszy. Przez nie spotkałem naprawdę całkiem sporą grupę Gramcarek i Gramcarzy, których na forum nie widziałem w ogóle. Tak więc z tego jest naprawdę sporo plusów. Tutaj mogą inicjatywy nie pomóc, pamiętajmy że to nie MyGramy nazwało się ruchem odbudowy gramu, tylko zostali tak nazwani. Nikt nie mówił o cudach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2013 o 05:50, Muradin_07 napisał:

Co do całości oczywiście masz bardzo dużo racji w tym co napisałeś. Community jako takie
zmieniło się na przestrzeni lat i to widać. Sam już zauważyłem, że coś takiego jak blog
czy forum powoli przechodzi do lamusa z czystego powodu - są łatwiejsze sposoby na publikowanie
swoich myśli czy jakiś zdań na różne tematy. Samo to co już napisałem: serwisy społecznościowe
tutaj wiodą prym, bo w bardzo łatwy sposób możemy napisać to, co czujemy w danym momencie
i nawet prowadzić dyskusje w komentarzach. Jeszcze się oczywiście niektóre fora trzymają,
bo mają wierne grono forumowiczów jak na gram.pl. Na mniejszych forach to powoli upada.
Blogi oczywiście zawsze będą wszędzie, jednakże powoli też mało komu chce się czytać
to, co autor napisze po prostu z czystego lenistwa. Bo wszędzie dążymy do skracania wszystkiego
co popadnie, twitter tego przykładem koronnym.


Tak, niestety, ale chyba taki jest kierunek rozwoju Internetu. Pół biedy, gdyby chodziło wyłącznie o maksymalne skondensowanie treści. Ale odnoszę również wrażenie, iż wiadomości w dzisiejszych czasach nazbyt często traktują dosłownie "o niczym", są wyprute z jakiegokolwiek sensu, mało rzeczowe, pełne pseudo-emocjonalnych zabiegów będących w istocie działającą na masy manipulacją. I co gorsze, to jest "trendy", więc nowe pokolenia internautów tak właśnie się zachowują. Dodajmy do tego fakt, że obserwujemy zanik bezpośrednich kontaktów międzyludzkich na rzecz znajomości opartych w dużej mierze na komunikatorach internetowych czy portalach społecznościowych, gdzie ludzie obnażają swoje życie prywatne pozbywając się jakiejkolwiek intymności... Ech, ponura wizja zaczyna mi się snuć przed oczami. Może lepiej zakończyć tą analizę na tym etapie, szczególnie, że przeradza się ona w (wyolbrzymioną i odrobinę wypaczoną oczywiście) wizję nie mało aktywnego gramu, ale upadku jakiejkolwiek formy społeczeństwa przez mało elegancką modę panującą w Internecie.

Dnia 27.06.2013 o 05:50, Muradin_07 napisał:

Nie rozpisując się zbytnio - to nie jest tak, że nie ma co wskrzeszać trupa. Bo GSy trupem
nie są, co już wcześniej pisałem. Kto będzie czuł chęć pisania, będzie pisał. Kto nie
będzie - ten ich nie ruszy. Przez nie spotkałem naprawdę całkiem sporą grupę Gramcarek
i Gramcarzy, których na forum nie widziałem w ogóle. Tak więc z tego jest naprawdę sporo
plusów. Tutaj mogą inicjatywy nie pomóc, pamiętajmy że to nie MyGramy nazwało się ruchem
odbudowy gramu, tylko zostali tak nazwani. Nikt nie mówił o cudach...


Tak, GramSajty z pewnością nie zginą. Będą się jakoś kręciły swoim rytmem. Wszelkie inicjatywy na pewno wpływają na nie pozytywnie, i całe szczęście, że ludzie się tym zajmują. Bo nawet, jeżeli trzy dobre GramSajty zostaną przedstawione szerszej publice, to już jest to osiągnięcie. Na pozór niewielkie, ale tak naprawdę- bardzo istotne. Daje motywacje dobrym twórcom, i wpływa pozytywnie na całe community (mam na myśli wzrost jakości wszystkich tekstów na skutek obycia z niezłą twórczością czytaną przez domorosłych autorów; do tego jest też impuls, że "może mnie też kiedyś docenią"). I trzeba po prostu mozolnie się starać, "robić swoje"- powoli, ale w stronę światła... :)


@Lucas_the_Great: Dziękuję, z pewnością tak zrobię. Taka myśl przeszła mi przez głowę jak skończyłem pisać tego posta, ale było już późno i byłem na tyle zmęczony, że darowałem sobie nawet ponowne sprawdzenie go pod względem językowym (czego teraz żałuję, bo wypatrzyłem tam jeden "kfiatek", który teraz bardzo mnie boli :P), a co dopiero redagowanie i wrzucanie na stronę. Sądzę jednak, że tak dziś zrobię i wpis o podobnej tematyce znajdzie się na moim GramSajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 13:53, Demagol napisał:

Wam też wtyczka społecznościowa od Vilmara przestała działać po ostatniej aktualizacji
FireFoxa?


Tak.
Nie mam tylko pewności, czy jest to związane z updatem, czy z jakimiś innymi okolicznościami, ale wiem że nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za czujność, już poprawione (musicie ściągnąć nową wersję). Problemy wywołała - jak słusznie się domyśliliście - aktualizacja FF. Albo coś sknocili w tej aktualizacji i niedługo poprawią, albo niektóre stronki mogą przestać działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi jak raz sknocili to totalnie wyświetlanie stron z jakąkolwiek javą... Dwa miesiące były katorgi :/ Ale teraz już przesiadłem się na Chrome i nie powiem lepiej mi się z niej korzysta niż z Liska. Nie myślałem, że to kiedykolwiek powiem XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2013 o 18:42, luzac napisał:

Znowu wtyczka padła czy to tylko ja mam problem? :?


Faktycznie skasowało wpisy i zaczęło je naliczać od początku. Ale to aż taki duży problem nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2013 o 18:42, luzac napisał:

Znowu wtyczka padła czy to tylko ja mam problem? :?


Mi w Operze też padła, więc tym razem chyba to coś ze strony gramu a nie wtyczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Fiferoxie leży i kwiczy.
Aczkolwiek taka sytuacja nie jest nowa, widywałem to od czasu do czasu - wtyczka czasem padała i wracała do funkcjonalności po kilku godzinach/dniach.
Podejrzewam, ze to ma związek z samym gramem, pewnie wszystko wróci do normy za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja zaobserwowałem, to winny jest któryś z nowych wpisów. Wielokrotnie dodanie przez kogos nowej notki na GS-ie powodowało wysypanie się całej wtyczki. Sam kiedyś byłem jedną z tych osób. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, nie przyszło mi to do głowy wcześniej :)
Czyli wystarczy trochę spamu, żeby zrobić rewolucję i zablokować wtyczkę, dobrze wiedzieć w razie przeprowadzania jakiejś akcji dywersyfikacyjno-manipulacyjnej.

Btw wracając na bardziej poważne tory - przydało by sie, żeby gram pamiętał o dodaniu takiej funkcjonalności jaką dała nam nasza wtyczka w chwili gdy przemodelują GSy i forum.

Chociaż z drugiej strony po tym jak fatalnie zrobiono stronę główna to ciesze się, ze forum i gsy zostały zachowane po staremu.
Tzn do głównej jako tako nic nie mam, na dużym tablecie czy komputerach jest wszystko ok, ale wersja mobilna na smartfonach to obraz nędzy i rozpaczy, od czasu ładowania strony poprzez bajzel i artefakty na niej a na zawieszaniu kończąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja napiszę tutaj, może odczytasz. Jeżeli tak to byłoby fajnie :)

Czy jest możliwość, aby wtyczka pozwalała na przeglądanie wpisów powiedzmy kilka stron wstecz? Chodzi mi tutaj o pewną nietypową sytuację dzisiejszą z 32 wpisami i łatwo pominąć to, co ktoś inny napisał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 20:38, Muradin_07 napisał:

To może ja napiszę tutaj, może odczytasz. Jeżeli tak to byłoby fajnie :)

Czy jest możliwość, aby wtyczka pozwalała na przeglądanie wpisów powiedzmy kilka stron
wstecz? Chodzi mi tutaj o pewną nietypową sytuację dzisiejszą z 32 wpisami i łatwo pominąć
to, co ktoś inny napisał ;)


Oj taaaak, zdecydowanie, i może jeszcze opcja filtrowania wpisów niektórych użytkowników, bo przyszła kolejna fala D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2013 o 21:43, Demagol napisał:

Obrodziło wpisami, macie to, czego chcieliście i jeszcze narzekacie!


A czy ja narzekam? Ależ ani trochę! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować