Zaloguj się, aby obserwować  
NuuGGet

Inicjatywy wspólnego udoskonalania społeczności gram.pl :)

530 postów w tym temacie

Od Ciebie to chyba najmniej degradów miałem więc wspominam Twoje moderowanie jak najbardziej miło. ;) W sumie to mimo wszystko jakoś kadra moderatorska była kiedyś inna, wtedy kiedy moderował Budo, Ty, źle wspominam jedynie kNota, ale chyba większość się ze mną zgodzi w tym temacie. Mimo kar za głupoty czasami, kłótni jakoś tak inaczej było, rodzinnie, jeśli mogę to tak nazwać. Teraz każdy jest sobie obojętny albo wrogo nastawiony.

Na pewno nie ma co liczyć na powrót ''oldskulowców'' bo pewnie na to forum nawet już nie zaglądają, ale Twój przykład mnie cieszy. Na forum Cię nie zauważyłem, ale wystarczyło wspomnieć a się zjawiłeś. ;)

Laid_back

Hieh, co do reklam, jakoś jedynie gram uchował się przed blokowaniem na adbocku w moim przypadku, chociaż to dlatego że tutaj mało kiedy zaglądam na stronę główną, ta strona to zawsze było dla mnie głownie forum i w mniejszym stopniu gramsajty.

Nie było mnie tu tyle czasu że dla mnie historią najnowszą jest chyba do teraz pojawienie się NintendoPassion aka Mario którego cholernie polubiłem. Teraz nie wiem kto tu moderuje nawet, zauważyłem tylko że wdowiakm (Dobrze nic pamiętam?) został modem, Karharota tęż kojarzę z avatara i jeśli się nie mylę pisał tu kiedyś pod innym nickiem. Cieszę się za to że Wojman już tu nie moderuje, miałem z nim często zwarcia jak wiele osób, jako user gość jest w porządku, ale jako mod moim zdaniem to była pomyłka, i niestety to jego w małym stopniu obwiniam o ucieczkę z forum kilku osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2012 o 09:29, PanSzpieg napisał:

Liczę na to że ludzie odpowiedzialni za tego sajta mają jakiś plan, a ja chętnie się
do tego włączę. Co Wy o tym myślicie? Głównie chciałbym się zapytać ''starych'' wyjadaczy
jak Magwisienka, WW3PL, Leszczyk czy chociażby Walgierz. ;)

Ty to chyba długo nie byłeś na tym forum... powyższych "wyjadaczy" (niektórzy z nich doszli na forum 2 latka po mnie) też w zasadzie już nie ma. WW3PL czasami może zajrzy, ale nie wypowiada się już specjalnie.
Soleila nie pracuje na gramie od 4 lat dla Twojej informacji.

Co do reszty... inicjatywa słuszna, ale nie wiem czy coś da się w tej kwestiil. Wszystko ma swoje 5 minut. Ja się swojego czasu z własnym gramsajtem męczyłem, teraz nie mam na to ani chęci, bądź czasu.
Do nocnych marków czasami zaglądam, ale nawet w nocy mogę być nieco zbyt zajęty na nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ja jestem upoważniony do napisania co o tym wszystkim sądzę (konto na gramie od 2006 roku).

Pamiętam okres 2007-2009 i był chyba najlepszy dla społeczności. Forum bardzo aktywne, pomysł z gramsajtami był genialny. Wiele wątków żywych było a użytkownicy bardzo aktywni. Chciałbym się odnieść do wątku z konkursem na najładniejszego gramsajta (tak wiem, troszkę dziwne porównanie, ale ciekawie ukazuje problem z brakiem użytkowników). Pamiętam edycję gdzie w tym konkursie startowało 30-40 osób by z czasem zmniejszyły się edycją do 15 wyjadaczy którzy i tak po pewnym czasie też zniknęli (w sumie ja też zniknąłem :P). Wątek podupadł i od 6 miesięcy jest martwy :<.

Pamiętam także o inicjatywach na forum pokroju GotW czyli gramsajt of the Week który też umarł śmiercią naturalną (były 33 edycję, chyba zabrakło dobrych gramsajtów, ale nie jestem pewny).

Ja na forum raz na jakiś czas wejdę, poczytać komentarze pod newsami (brakuje mi tutaj już kilu forumowych znawców przy których można było się nieźle ubawić) czy pomóc jakiemuś użytkownikowi, ale jak patrzę na to wszystko to dochodzę do wniosku, że nie jest tak jak kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 19:22, Darkstar181 napisał:

Soleila nie pracuje na gramie od 4 lat dla Twojej informacji.

Tak, tak, wiem, po prostu zapytałem czy ktoś nie wie co u niej. Na forum faktycznie długo mnie nie było, kręciłem się tu w 2009 i potem zniknąłem, ostatnio mnie naszło żeby tu wrócić i akurat natknąłem się na wspominki na gramsajcie, więc to dobry powód żeby wrócić. Tym bardziej że dzisiaj zostałem bezrobotny, czasu mam znowu sporo. ;)

Dnia 13.12.2012 o 19:22, Darkstar181 napisał:

Co do reszty... inicjatywa słuszna, ale nie wiem czy coś da się w tej kwestiil. Wszystko
ma swoje 5 minut. Ja się swojego czasu z własnym gramsajtem męczyłem, teraz nie mam na
to ani chęci, bądź czasu.

Zaglądałem nawet dość często kiedyś na Twojego GS''a, ale jeśli dobrze pamiętam byłeś przeciwnikiem Hip Hopu, co dla mnie, walniętego osiemnastolatka wtedy było to coś strasznego, buehehe. Na szczęście czasy i ludzie się zmieniają, już nie jestem kłótliwym dzieciakiem. ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2012 o 12:32, Rzygthul napisał:

Między innymi dlatego, że w TOP5 jest taki balu i jego pierdu pierdu a nie prosiaq.

Wasza wina.
Wasza bo ja gościa nawet nie znam, nie kojarzę, (coś mi świta że był taki jeden troll chyba co dużo przeklinał) ale wiem że o TOPce decyduje liczba wyświetleń.
Jak wam dana osoba w niej nieodpowiada, to przestańcie włazić na jej profil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah, ja do gramu (zwłaszcza tego "starego") mam ogromny sentyment - był moim pierwszym i tak naprawdę jedynym forum na które regularnie zaglądałem i przez kilka dobrych lat stanowił moją stronę startową. Najbardziej tęsknię chyba za forumowymi RPGami z czasów kiedy to brało się udział w kilku naraz i parę kolejnych obserwowało. Niestety, potem zostały nieszczęśliwie przeniesione do poddziału z zabawami przez co dużo mniej osób zwracało na nie uwagę, trudniej było znaleźć nowych ludzi, starzy się wykruszyli...

Popisałbym sobie w sumie.

Oczywiście, że chciałbym powrotu tych starych dobrych czasów. Tęsknię za nimi tak samo jak za przedpotopowymi eonami, kiedy to podczas wakacji chodziło się do biblioteki w wiejskiej szkole coby pomóc ciotce-bibliotekarce skręcać erjotki i w nagrodę pobuszować po tajemnej krainie internetu.

Tutaj powinno nadejść takie westchnienie, że to se ne vrati. No i nadeszło, bo boję się, że ciężko może być powrócić do tych starych, dobrych czasów. Może jestem mało wyczulony, ale żadnej szczególnie intensywnej interwencji "góry" (którą można by było cofnąć) nie wyczułem, to co się dzieje z gramsajtami również mało mnie obchodzi bo jakoś nigdy mnie do siebie nie ciągnęły.

Tych wszystkich charakterystycznych person mi jednak brakuje. I to bardzo. Tylko, że co? Na kablu ich przyciągnąć?

Wciąż - uciekać stąd raczej nie mam zamiaru, choćby dlatego, że tak w sumie to nie ma dokąd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konto zalozylem w 2005, ale na forum dopiero w 2007 zaczalem sie wypowiadac i rzeczywiscie najfajniej bylo moze do 2009, potem duzo osob zaczelo stad wiac, irc zostal usuniety (choc tam sam sie nigdy nie udzielalem), gramsajty sa prawie martwe od dawna (osoby nieaktywne od 1-3 lat sa w top50...),grash nie zyje, a statystyki sa tylko dzieki Rob''owi.
Na zadnym innym forum nie napisalem tylu postow (~5.7k) i tylko to forum mialem jako startowa strone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał zrobić sobie małe resume (nie wiem jak to się pisze, miyan za to) to na gramie jestem też od 2006 roku, chyba nawet od początku jako takiego z małym opóźnieniem. Tak czy inaczej od tego momentu mogę datować sobie przebywanie tutaj (od dwóch, trzech lat solidne). Co do okresów w dziejach gramu to też mi się wydaje, że do roku nawet 2010 było całkiem spoko. Potem zaczęło się to wszystko jakoś niebotycznie sypać w sprawie community. Były konkursy, o których już wspomniałeś no i ten na najlepszy avatar- nie wiem czy on dalej działa, ale pamiętam że przez kilka dobrych miesięcy była ostra posucha. Gramsajt tygodnia nie pamiętam, ale był ten podsumowujący wpis od redakcji z najciekawszymi wpisami. Tylko, że to poszło najprawdopodobniej w stronę promowania LOLi i tak się rozpłynęło, bo nawet jak ktoś na GSie pisał tylko po to, żeby było hohoho, jestem zamieszczony to i tak były to niekiedy ciekawe teksty.

Co do ludzi na gramie to powiem szczerze, że poznałem ich tutaj cały wianuszek. Fakt, że może nie byli to "legendarni" użytkownicy, ale wielu poznałem i cieszę się, że mi się to udało. Teraz mam z nimi kontakt i to jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 19:27, Darkstar181 napisał:

ja gościa nawet nie znam, nie kojarzę, (coś mi świta że był taki jeden troll
chyba co dużo przeklinał) ale wiem że o TOPce decyduje liczba wyświetleń.

Do dzisiaj również nie wiedziałem, że ktoś taki w ogóle na tym forum jest. Takich nieznanych osób, a znajdujących się wysoko pod względem liczby postów i/lub wyświetleń gramsajta, jest niestety sporo. Jak przeglądałem sobie kiedyś listę najbardziej aktywnych, to może nawet z połowy nigdy nie widziałem udzielającej się w normalnych tematach. Nic dziwnego, jak większość ich "aktywności" ogranicza się do głupich gier forumowych. Tylko czy moderacja może coś z tym zrobić? Zapewne jedynym wyjściem byłoby zakazanie tworzenia takich tematów z grami forumowymi, ale pewnie za bardzo obawiają się spadku liczby odwiedzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że kiedyś ludzie wojowali z adminami o to, żeby te gierki forumowe nie liczyły się jako posty. :) Sam raz czy dwa wziąłem w tym udział dawno, dawno temu. Forumowa Mafia jedynie była ciekawa, cała reszta mogłaby nie istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na gram.pl jestem już 2075 dni.
Sądzę, że to dobra inicjatywa ale jak chcecie ją podjąć? :) Bez ludzi, którzy odpowiadali za świetność tego serwisu nie będzie łatwo jej przywrócić.
Sam tęsknie za czasem, kiedy to na gramie można było nie nudząc się przesiadywać godzinami.
A teraz? Gdzie irc? Kolektyw? Pełen nie działających bądź od miesięcy nie uzupełnianych stron. Jedynie garstka wartościowych serwisów.
Pamiętacie Sobota Community ? Basię z Levelu ? Albo akcje takie jak zapoczątkowana przez YahooPL - gramsajtowe bannery ?

Brakuje tych czasów i zdecydowanie macie mojej poparcie,
a pisał to człowiek znany dawniej jako napster6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na gramie już 2217 dni , to 6 lat . Powiem szczerze - to już nie to samo co kiedyś. Brakuję mi nawet spamerów :D:D Jestem jak najbardziej ZA waszym ''programem'' . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 20:10, PanSzpieg napisał:

Forumowa Mafia
jedynie była ciekawa, cała reszta mogłaby nie istnieć.


Aż mi się przykro zrobiło. ;)

Jakkolwiek do różnorakich quizów i zgadywanek nastawienie mam absolutnie neutralne, to - jak już mówiłem - forumowych RPGów bardzo mi brakuje. Nie wrzucało się tam miliona postów na głupa, ale zaglądało każdego dnia z nadzieją, że ktoś inny coś skrobnął, potem gawędziło się z pozostałymi graczami przez komunikatory, wreszcie poświęcało godzinkę czy półtora na machnięcie jakiegoś sympatycznego posta.

*mamrocze pod nosem* mogłyby nie istnieć, pss, mogłyby nie istnieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2012 o 20:22, Tajemnic napisał:

*mamrocze pod nosem* mogłyby nie istnieć, pss, mogłyby nie istnieć...

No niestety, mimo że sam nie brałem udziału (Może raz) to dla mnie najlepsza była Forumowa Mafia, szczerze mówiąc innych bardziej rozbudowanych niż te całe quizy gier na forum po prostu nie pamiętam. Tak więc cofam swoje ''mogłyby nie istnieć'' i zamieniam to na ''przypomnijcie sklerotykowi coś innego niż Forumowa Mafia''. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 20:27, Flurry napisał:

Brakuję mi jeszcze z grona Spayki-ego . Gdzie on kurna jest ...:P


Nie tylko jego, a Plushowy ? A sng?
Albo Marek Lenc i jego genialne komiksy kazdego weekendu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 20:29, PanSzpieg napisał:

''przypomnijcie sklerotykowi coś innego niż Forumowa Mafia''. :)


Bodajże Liq sklecił kiedyś takiego długaśnego posta
http://ja.gram.pl/fantastyka

No. Jasne, bawił się w to wszystko stosunkowo niewielki odsetek forumowiczów, ale wielka sympatia do takich gierek którą w sobie wytworzyłem/ która się we mnie wytworzyła każde mi nieodmiennie przypominać, że kiedyś coś takiego tu było i miało się doskonale. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 19:27, Darkstar181 napisał:


> Między innymi dlatego, że w TOP5 jest taki balu i jego pierdu pierdu a nie prosiaq.

>
Wasza wina.
Wasza bo ja gościa nawet nie znam, nie kojarzę, (coś mi świta że był taki jeden troll
chyba co dużo przeklinał) ale wiem że o TOPce decyduje liczba wyświetleń.
Jak wam dana osoba w niej nieodpowiada, to przestańcie włazić na jej profil.


Nie chodziło mi o samego baluka, bo gościa nie znam i nie wiem czym wpienił gramowiczów, tylko raczej o nijaki charakter jego gramsajta.

Kiedyś klimat tworzył Prosiaq, Mario i im podobni oraz ich wpisy (prosiaqa też często i gęsto obdarowane bluzgami, ale on przynajmniej pisał ciekawie i z sensem).

eot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się jak najbardziej podpisuję. Wróciłem tu parę dni temu i tak wyglądają moje dotychczasowe spostrzeżenia :
Na gramsajtach bug buga bugiem pogania. Nie da się w godnych warunkach dodać wpisu, bo możesz być pewien, że jeśli planów nie pokrzyżuje ci np. wstawianie obrazków, to możesz liczyć na utratę całego tekstu po kliknięciu "dodaj wpis", jeśli nie zachowasz ostrożności. Gramsajtowanie przypomina pracę afgańskiego sapera w zdecydowanie większym stopniu, niż bym sobie tego życzył. Wysokie pozycje na liście najpopularniejszych blogów zajmują gramsajty-widma, których właściciele nie logowali się od kilkuset, w porywach od tysiąca dni, i przypuszczam, że nie dzieje się tak dlatego, że są tam zamieszczane jakieś niebywale interesujące treści, tylko dlatego, że idea blogowania znacznie podupadła i nie jest wystarczająco wspierana przez ekipę gram.pl - kiedyś te top50 dawało poczucie jakiegoś prestiżu, teraz wygląda na to, iż dużą rolę w jego wyglądzie gra czysty przypadek.
Skoro już jesteśmy przy temacie wsparcia ekipy - gdzie się podziała jakakolwiek organizacja życia społecznego na portalu? Skoro wszyscy tak miło wspominają Soboty, GotW i inne podobne inicjatywy, to dlaczego tego nie ma?
Na braki kadrowe wśród weteranów forum nie ma co narzekać, bo w gruncie rzeczy jest to osobista decyzja każdego gramowicza i nie możemy przecież jeździć po Polsce i porywać ludzi. Ale nie ulega wątpliwości, że sprawna polityka społecznościowa zachęciłaby nowych użytkowników do zakładania kont - może nawet sprowadziłaby synów marnotrawnych - więc na pewno poprawa na tym polu jest konieczna dla odnowienia gramu.
Nie ma co sobie mydlić oczu i wmawiać, że wszystko jest spoko, kiedy nie jest. Doskonale rozumiem, że podstawowym zadaniem portalu jako firmy jest generowanie przychodu, ale chyba nie gryzie się to z (od)budową prężnego, zżytego community, jakie kiedyś tutaj istniało? Obiecuję, jak tylko zauważę jakąkolwiek poprawę, odblokuję wam tego nieszczęsnego Adblockera. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się licytujemy kto ile dni jest to ja napiszę, że... też jestem 6 lat na gramie. ;]

Szkoda, że zaczęło tutaj trochę zarastać pajęczynami. Może nie wszędzie, ale na pewno w tych najlepszych segmentach. Gramsajty były po prostu czymś wspaniałym. To co się tam zaczęło dziać jeszcze bardziej pogłębiło więzi jakie powstawały na forum. Szkoda, że teraz utraciło to jakąś specyfikę.

Łapię się na tym, że masę ludzi, którzy w ten sentymentalny sposób piszą o gram.pl znam po nickach, avatarach, pozostawionych w nicości internetu GSach... a mnie pewnie mało kto kojarzy. :D Mimo to dobrze było mieć jakieś swoje grono tutaj, a potem przenieść to na xfire, gg, teraz także w pewnej mierze FB czy inne serwisy społecznościowe różnorakiej maści. Może to jest przyczyna, co ktoś już tutaj nadmienił. Po co nam kiszenie się na forum, skoro te osoby na których nam zależy mamy w znajomych gdzie indziej. No ale jednak... to nie to samo.

Jestem za, tylko co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować