Zaloguj się, aby obserwować  
NuuGGet

Inicjatywy wspólnego udoskonalania społeczności gram.pl :)

530 postów w tym temacie

To może i ja tu coś skrobnę - większość gramowiczów pewnie mnie nie kojarzy, choć na forum jestem od 2602 dni (kurczę, ile to już czasu...), ale o ile na początku (październik 2005) coś tu pisałem, to potem przez długi czas jedynie czytałem i przeglądałem forum (ale i tak praktycznie zawsze gram.pl było jedną z moich stron głównych).

Jakiś rok temu chciałem reaktywować swojego GS-a, trochę postów dodałem, jednak ostatecznie zrezygnowałem. Z powodu jakichś technicznych błędów 3 razy zniknęły mi posty, nad którymi siedziałem długi czas - po prostu po kliknięciu "Dodaj wpis" nic się nie działo, a mój post wyparowywał... Jasne, że można było je pisać w Wordzie, a później jedynie kopiować, jednak raz czy dwa o tym zapomniałem i...
Przez jakiś czas rzeczywiście na głównej ukazywał się taki mini konkurs na najlepszy wpis tygodnia, można było nawet coś wygrać, z 3 razy nawet byłem nominowany, jednak później ktoś o tym chyba zapomniał i do tej pory nie ma czegoś takiego.

Niestety, ale gram.pl nie musi zależeć na społeczności, bo ich celem jest głownie wyciągnięcie zysków ze sklepu. Dlatego też ani forum, ani gramsajty nie były przez bardzo długi czas aktualizowane. Zniknęło też bardzo wiele działów społeczności. Chyba jednak ekipa gram.pl nie rozumie, że posiadanie oddanej społeczności jest dla nich korzystne - sam chętniej bym kupił grę na gram.pl niż na muve, gdyby oferty były podobne. Szkoda tylko, że gram.pl nie ma nawet żadnego programu lojalnościowego - no ale to osobny temat.

Moim zdaniem trochę brakuje wsparcia gram.pl, żeby to forum wyglądało tak jak kiedyś. Na całe szczęście jest tu nadal dość spokojnie, bo moderatorzy dość dobrze pilnują, żeby chamstwo tu nie królowało. Pewnie jest to główny powód dlaczego od tylu lat jest to moje główne i praktycznie jedyne forum w internecie, na którym się udzielam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawniej było lepiej, to fakt, dziś jest gorzej to fakt. Co zrobić, by przywrócić choćby cień byłej świetności?

Tą całą, dawną świetność, klimat forum - tworzyli ludzie, userzy pozytywni (negatywni i ich wybryki przynosiły nieraz poprawienie humoru).

Wiadomym jest, że bez nich to co było nie wróci, a nowi użytkownicy nie przywrócą niczego, bo nie wiedzą co kiedyś było.

Jeśli chodzi o tą całą inicjatywę to jestem za. Chyba zaliczam się do "starych wyjadaczy", choć po zmianie nicku nie wszyscy mnie kojarzą (mój stary to hunter22).

Jak to się mówi? W kupie siła i nikt na nie rusza. ;)

Nie można zapominać, że gram.pl to my, userzy. Bez nas by nie było tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Startujemy z pierwszą większą inicjatywą związaną bezpośrednio z gramsajtami, a dotyczyć będzie ona ich wyglądu. Jeśli znudziła Wam się obecna szata graficzna, to ten projekt powinien Was szczególnie zainteresować.
Szczegóły możwcie znaleźć na naszym gramsajcie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 23:21, meryphillia napisał:

Skoro zniknęli i nie wrócili nigdy, to ni mniej ni więcej oznacza, że serwis był dla
nich mało znaczącą sprawą.
Jeśli coś się na prawdę lubi, to nie rezygnuje się z tego tak łatwo przecież...


Może był znaczący, ale po prostu przestał bawić lub z różnych przyczyn stracił ważność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na naszym gramsajcie wystartowaliśmy z nową inicjatywą związaną z gramsajtami. Jeśli chcielibyscie wziąć udział w zabawie wyboru GSa miesiąca to zapraszamy do odwiedzenie naszego bloga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 22:27, meryphillia napisał:

Dodatkowo dochodzi do tego zwykła proza życia.
Zauważcie, że ktoś, kto wtedy miał te 14 czy 15 lat, obecnie może być już szczęśliwym
mniej lub bardziej rodzicem lub zabieganym prawcownikiem, który jedyne o czym marzy po
powrocie z pracy, to paść i leżeć słodko "nicnierobiąc".


Mi już bliżej do 40stki niż 30stki i nadal lubię przebywać na forum i gramsajtach, ale niestety właśnie w życie wkracza Życie i nie ma już czasu wiele.
Prawda, że po powrocie z pracy (a właściwie z dwóch) pragnie się paść na łoże jak w zboże. Jednakże nadal jest wiele ciekawych osobistości i osobliwość, do których warto zaglądać.

Starym człekiem jest, ale jakoś się już zżyłem z gramem :)

Dlaczego? Mimo wieku (dla większości dinozaurowego) można tu miło spędzić kilka kliknięć na klawiaturze, poczytać, obejrzeć, dowiedzieć się czegoś. Ba! Nawet nauczyć.

Fajna inicjatywa i mam nadzieję, że gram.pl potrafi połączyć razem gramsajty z zarobkiem w mało-inwazyjny sposób. Wszak jesteśmy graczami i musimy je gdzieś kupować, prawda? A jak nie lepiej jak przez program lojalnościowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 00:04, meryphillia napisał:

wbrew potocznej opinii, z gier się nie wyrasta.


Moja dziewczyna ciągle na to liczy. Jest kochana, ale przy tym taka naiwna.... ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 00:11, LESZ3u napisał:

> wbrew potocznej opinii, z gier się nie wyrasta.

Moja dziewczyna ciągle na to liczy. Jest kochana, ale przy tym taka naiwna.... ]:->


Moja żona ze mną gra. Nie ważne, że w Wii Sports. Ważne że gra i jej się to podoba.
Ostatni raz z grami miała do czynienia w CS 1.6 na polibudzie.

Daj znać jak się Twoja do gier przekona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>............

Moja narzeczona z kolei codziennie gra kilkadziesiąt minut w Heroes III, mi to nie przeszkadza bo dzięki temu, że sama czasem gra rozumie moje zamiłowanie do gier;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 00:11, LESZ3u napisał:

> wbrew potocznej opinii, z gier się nie wyrasta.

Moja dziewczyna ciągle na to liczy. Jest kochana, ale przy tym taka naiwna.... ]:->


Pisząc, że jest naiwna muszę o to zapytać

Na święta musisz się przebrać za mikołaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 08:14, Inferno0009 napisał:

> > wbrew potocznej opinii, z gier się nie wyrasta.
>
> Moja dziewczyna ciągle na to liczy. Jest kochana, ale przy tym taka naiwna.... ]:->

>

Pisząc, że jest naiwna muszę o to zapytać

Na święta musisz się przebrać za mikołaja?


A co, twój tato dalej sie przebiera dla ciebie za mikolaja? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 16:05, Rzygthul napisał:

> > > wbrew potocznej opinii, z gier się nie wyrasta.
> >
> > Moja dziewczyna ciągle na to liczy. Jest kochana, ale przy tym taka naiwna....
]:->
>
> >
>
> Pisząc, że jest naiwna muszę o to zapytać
>
> Na święta musisz się przebrać za mikołaja?

A co, twój tato dalej sie przebiera dla ciebie za mikolaja? :D



A twój nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 19:23, Inferno0009 napisał:

> > Na święta musisz się przebrać za mikołaja?
>
> A co, twój tato dalej sie przebiera dla ciebie za mikolaja? :D


A twój nie ?


Cięta riposta :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, to prawda. GSy ruszyły ale np. ja nadal mam ten sam tok wrzucania co nieco. Tak wychodziło, że dwa-trzy wpisy tygodniowo się pojawiały i teraz staram się tego trzymać. Ale prawda: ostatnio wpisów zaczęło pojawiać się więcej, czyżby reakcja na plebiscyt odpowiednia? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować