Zaloguj się, aby obserwować  
NuuGGet

Inicjatywy wspólnego udoskonalania społeczności gram.pl :)

530 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2013 o 19:46, Muradin_07 napisał:

Ale prawda: ostatnio wpisów zaczęło pojawiać się więcej, czyżby reakcja na plebiscyt
odpowiednia? ;)

Zgadzam się, że wpisów pojawia się o niebo więcej, ale skłaniałbym się raczej ku stwierdzeniu, ze to nie plebiscyt na GS miesiąca poruszył społeczność a bardziej zamieszanie i powiew rowolucji.
Swój nieoceniony wkład na pewno mają też użytkownicy, którzy zaczęli aktywnie komentować wpisy, prawdą jest, że jak narazie to jest kilka nicków, które można spotkać niemal na każdej stronie, ale daje to swój wymierny efekt w postaci zwiększonej ilości wpisów. Po prostu, jest publika są i aktorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Od pewnego czasu zacząłem zauważać też kilka nowych nicków nawet w temacie do ogłaszania swoich tekstów z GSów no i większa liczba osób komentujących faktycznie się pojawiła. Choć na to też wpływ ma umieszczanie wpisów na głównej gramu. Wtedy też i wiele osób w ogóle zauważa, że GSy istnieją i mają się całkiem dobrze. Co do samej publiki to wiem, że się będę powtarzał: niby tego nie robi się bardziej dla publiki tylko dla siebie i wyrażenia siebie, swoich myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 00:01, ManweKallahan napisał:

Do której to soboty przyjmujecie zgłoszenia do plebiscytu?


Zgłaszanie zakończyło się w ubiegłą sobotę. Od wczoraj można głosować w ankiecie na GSa miesiąca.

Ogólnie bardzo cieszymy się, że coraz więcej osób pisze na gramsajtach. Widać powrót kilku starszych avatarów, ale coraz częściej da się zauważyć również te nowe. Super sprawa.

Jeśli myśleliście, że już nie zobaczycie nowych "twarzy" w naszej redakcji to się mylicie :> Już dziś dołączył do nas nowy członek (Kraju), który ma pomysł na nową, świetną inicjatywę. Na pewno spodoba się ona wszystkim miłośnikom gramsajtów. Bardzo prawdopodobne, że do ekipy dołączy jeszcze ktoś.

Ogólnie będziemy również starać się by na naszym gramsajcie nie zabrakło ciekawych tekstów do czytania. I to nie tylko tych dotyczących społeczności gramowej. Zachęcamy więc do częstego sprawdzania naszego bloga! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 15:32, MyGramy napisał:

Ogólnie bardzo cieszymy się, że coraz więcej osób pisze na gramsajtach. Widać powrót
kilku starszych avatarów, ale coraz częściej da się zauważyć również te nowe. Super sprawa.


W czym pomogła też nowa strona główna gram.pl - gramsajty wreszcie są widoczne, a autorzy ciekawych tekstów mają szanse się wybić i zgarnąć nowych czytelników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 15:50, Laid_back napisał:

W czym pomogła też nowa strona główna gram.pl - gramsajty wreszcie są widoczne, a autorzy
ciekawych tekstów mają szanse się wybić i zgarnąć nowych czytelników :)

Moim zdaniem najskuteczniejszy był cykl "Co w gramsajtach piszczy", prezentujący najciekawsze wpisy z danego tygodnia.
Każdy autor, którego gramsajt się tam znalazł, mógł liczyć na kilkanaście/kilkadziesiąt odwiedzin. Szkoda, że ta inicjatywa została zawieszona prawie rok temu, bo cieszyła się dużą popularnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 16:14, Hartus napisał:

Moim zdaniem najskuteczniejszy był cykl "Co w gramsajtach piszczy", prezentujący najciekawsze
wpisy z danego tygodnia.


Dokładnie, przynajmniej żaden z gramsajtów nie będzie pominięty, podpisuje się obiema rękoma nad przywróceniem cyklu "Co w gramsajtach piszczy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym bym jednak trochę podyskutował. Jakby nie patrzeć tak: to był naprawdę dobry pomysł, szkoda że zniknął. Ale z drugiej to niekiedy wpisy były nie zawsze takie "super". Po prostu zdarzało się. Wydaje mi się, że to już dawno było zastąpione tematem "A na moim gramsajcie...". Jak dobrze pamiętam temat pojawił jakiś czas przed ostatnim "odcinikem" "Co w gramsajtach piszczy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 16:20, Arthas97 napisał:

Dokładnie, przynajmniej żaden z gramsajtów nie będzie pominięty, podpisuje się obiema
rękoma nad przywróceniem cyklu "Co w gramsajtach piszczy".

Muszę przyznać, że nie zetknąłem się z tym cyklem. Ale z naprawdę licznych opisów innych użytkowników i ich aprobaty wnioskuję, że chciałbym również wznowienia tegoż cyklu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 16:14, Hartus napisał:

Moim zdaniem najskuteczniejszy był cykl "Co w gramsajtach piszczy", prezentujący najciekawsze
wpisy z danego tygodnia.


Prawda, ale przejrzenie wszystkich wpisów z całego tygodnia i przygotowanie zestawienia zajmuje sporo czasu - moglibyśmy wrócić do tego, szczególnie gdy widać, ile ciekawych tekstów się teraz pojawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja myślę, że góra może rozruszać społeczność niewielkim kosztem - pozwólcie nam zająć się wyborami ciekawych wpisów i innymi takimi rzeczami, a wy po prostu wrzucajcie to na stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z otwartymi ramionami przywitałbym jakiś najprostszy system powiadomień o nowych wpisach (nie tylko znajomych). I możliwość "polubienia" wpisów. Czasami po prostu nie chcę się wypowiadać w komentarzach albo dodawać komentarz w stylu "Zgadza się.", "Fajnie" itp. a takie zwykłe polubienie pokaże autorowi, że mi się spodobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przy komentarzach też powinna być taka opcja. Nie mówię żeby z gramu robić drugiego fb, ale taka prosta opcja polubienia wpisu/komentarza by się przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2013 o 18:51, Divii napisał:

Z otwartymi ramionami przywitałbym jakiś najprostszy system powiadomień o nowych wpisach
(nie tylko znajomych). I możliwość "polubienia" wpisów. Czasami po prostu nie chcę się
wypowiadać w komentarzach albo dodawać komentarz w stylu "Zgadza się.", "Fajnie" itp.
a takie zwykłe polubienie pokaże autorowi, że mi się spodobało.

Już bardziej stawiam na opcję "lajk" przy komentarzach. Przy wpisach raczej prowadziłoby to do ubóstwa na gramsajtach.
No i edycja komentarzy, na takich samych zasadach, co edycja postów na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł, warty uwagi. Głównie z tego względu, że autor wpisu (bloga) wiedziałby, że dany wpis został przeczytany i się z, nim zgadzamy bądź spodobała nam się tematyka. Czasami nie wiemy co napisać, zdarzają się bzdurne komentarze. Z drugiej strony prowadzi to do lenistwa. Po jakimś czasie każdy lajkował, by tylko wpisy bez żadnego skomentowania. Komentarze i dyskusja z nią związana umarłaby. Tego nie chcemy, a wprost przeciwnie, aby tych komentarzy było jeszcze więcej. Im więcej rzeczowych i merytorycznych tym lepiej, tym bardziej, że można prowadzić dalszą dyskusję.
Pomysł z lajkowaniem komentarzy zdecydowanie lepszy. Nadal to pójście na łatwiznę, bo czasami lepiej odpisać, nawet jakiś zabawny komentarz nawiązujący do wypowiedzi komentatora, ale taki lajk sugerowałby, że zgadzamy się z opinią komentującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ubóstwo na gramsajtach" - w jakim sensie?

Kraju - według mnie znikłoby po prostu głupie komentowanie. Chyba każdy z nas woli 3 ciekawe komentarze, które coś wnoszą do tematu niż 50 nic nieznaczących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2013 o 19:40, Divii napisał:

"Ubóstwo na gramsajtach" - w jakim sensie?


Ano taki, że lenistwo pewnie wzięłoby górę i komentarze stałyby się rzadkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2013 o 19:40, Divii napisał:

Kraju - według mnie znikłoby po prostu głupie komentowanie. Chyba każdy z nas woli 3
ciekawe komentarze, które coś wnoszą do tematu niż 50 nic nieznaczących.


Wolę więcej niż mniej. Czasami z takich głupich komentarzy może wyniknąć ciekawa rozmowa albo autor skomentuje inne komentarze. Lajki to wyraźne pójście na łatwiznę. Zalajkuje, żeby mieć czyste sumienie, żeby się autor nie obraził. Coś na tej zasadzie. Lajki są złe, ale trzeba pomyśleć nad innym systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak też można. Ale, skoro jest zapotrzebowanie przez społeczność na takie coś, to warto spróbować, chociaż pomyśleć nad czymś atrakcyjniejszym. Co, by zmniejszyło liczbę braku lub niepotrzebnych komentarzy, a zwiększyło, by liczbę komentarzy merytorycznych bądź dania znaku autorowi, że jego tekst został przeczytany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2013 o 18:51, Divii napisał:

Z otwartymi ramionami przywitałbym jakiś najprostszy system powiadomień o nowych wpisach
(nie tylko znajomych).


Każdy zaawansowany program pocztowy Ci to umożliwia dzięki wbudowanemu czytnikowi wpisów. Użyj tego linku RSS: http://ja.gram.pl/users_feed.asp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować