Zaloguj się, aby obserwować  
NuuGGet

Inicjatywy wspólnego udoskonalania społeczności gram.pl :)

530 postów w tym temacie

Po głębszym zastanowieniu też jestem przeciwny lajkom. Z jednej strony fakt, wiemy że ktoś to obaczył, ale poprowadzi to do ''odbębniania'' brudnej roboty. Osobiście tego nie praktykowałbym, bo ostatnio czytam wszystkie wpisy jakie się pojawiają(te konstruktywne), to jest moje działanie by GSy rozwinąć :P

Mam za to lepszy pomysł. Po prostu, podobnie jak jest w grupach na fejsie, kiedy umieścimy post w grupie prywatnej to widzimy ile osób i kto konkretnie wyświetlił go. Nie dałoby się po prostu zrobić prosta ikonkę, która po kliknięciu wyświetla jacy użytkownicy kliknęli ''czytaj dalej'' przy wpisie? Reszta, którzy mają ochotę się wypowiedzieć i tak skomentują wpis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki system jest dobry, też o tym myślałem, ale ciężko go zrobić, żeby sprawnie działał. Nie wiadomo czy gram.pl, by się chciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rzeczy związane z GSami to ja bym chętnie widział taki fajny "myk" pozwalający na powiadomienia o nowych wpisach znajomych.

O co mi biega: w pasku moi znajomi zazwyczaj po jednym wejściu na GSa dużo rzeczy znika, a możemy po prostu czegoś nie zauważyć. Jakby pojawiło się coś na kształt "bliskich znajomych" z fb dostawałbym powiadomienie, że ten oto mój znajomy dodał coś nowego. A tak muszę polegać na a) osobach, które odwiedziły mojego GSa czy b) temat na forum. A niekiedy i jednego i drugiego mogę nie zauważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2013 o 14:50, Kirabaxior napisał:

Czy ja wiem, czy ciężko. Wystarczy zrobić algorytm, który będzie naliczał kliknięcia
Czytaj Dalej. Już nawet nie musi być widać kto kliknął :)


Przy czym samo "czytaj dalej" to sprawa czysto opcjonalna i problem się komplikuje :) Jak stwierdzić, czy ktoś przeczytał wpis jeśli mógł to zrobić na stronie bloga, a nie wpisu?
Poza tym co jest gorsze? Świadomość że nikt nie czyta Twojego wpisu czy też świadomość, że nikogo on nie obchodzi? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2013 o 15:27, Vilmar napisał:

Przy czym samo "czytaj dalej" to sprawa czysto opcjonalna i problem się komplikuje :)
Jak stwierdzić, czy ktoś przeczytał wpis jeśli mógł to zrobić na stronie bloga, a nie
wpisu?

Coś za coś. Jak kogoś interesuje, czy kogoś wpis zainteresuje, ustawia w blogu ''wstępniaka'', by pojawiło się ''czytaj dalej''. Jak nie interesuje, to nie ustawia, proste :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Double post, ale mała sugestia. Może ekipa My Gramy by podzieliła się jakimś jedno odcinkowym wpisem na temat ''jak stworzyć ciekawy wpis''? Bo niestety, dzięki pluginowi widząc jakie wpisy się w danej chwili pojawiają na gramsajtach załamuję ręcę nad ich poziomem i siła wyższa zmusza do jakiegoś działania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje recepta na stworzenie ciekawego wpisu? Zależy także od gustów. Jedni wolą wpisy długie, z masą nawiązań, cytatów, zdjęć, jakiś filmów. Inni wolą krótkie, kilkuzdaniowe teksty. Wiadomo, że niektóre wpisy rzucają się w oczy, że nic raczej z tego nie będzie. Wiele zależy od autora bloga, jak on sobie to wszystko wymyśli. Nie każdy chce prowadzić bloga, a może raz na jakiś czas chce coś wrzucić. Ci co wiedzą jak pisać to to robią. Inni może dopiero się uczą i sami odnajdą swój własny styl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, nie chodzi mi o styl, ani o długość. O pisanie, po prostu czytając niektóre wpisy czuję się jakbym czytał obowiązkowe opowiadanie o swoim domu w podstawówce :P I znowu, kontynuując - nie chodzi o temat, bo ciekawie napisane nawet to by zainteresowało. Ciężko mi opisać o co chodzi, ale mam nadzieję że domyślasz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem doskonale. Mam nadzieję, że mi uwierzysz, ale niektóre osoby u mnie w grupie na dziennikarstwie(!!!) zaczynają swój komenatrz bądź recenzję od: "W środę o godzinie 22:00 byłem w kinie na filmie "Nie umiem pisać" i bardzo mi się podobał", albo "Moim zdaniem film warto obejrzeć", albo "Uważam, że film jest dobry". Czy tak powinno się zaczynać jakikolwiek tekst? Nie. Tak to można zacząć komentarz pod wpisem, a nie właściwą notkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 00:33, Kirabaxior napisał:

O, dokładnie o to mi chodzi :) Schematy, schematy, schematy...

Przede wszystkim - nic na siłę. Jak to się mówi, "quality, not quantity" ;) Wybierz sobie temat, który cię interesuje, zrób sobie notatki i wymień w nich wszystkie rzeczy, które chcesz poruszyć we wpisie. Potem po prostu je rozwiń, pisz swoim naturalnym językiem zamiast starać się na siłę brzmieć ponad inteligentnie czy super elokwentnie, bo zazwyczaj wychodzi z tego zwykły bełkot. Po prostu napisz o czymś co siedzi w twojej głowie od jakiegoś czasu. Przelej swoje myśli na przysłowiowy papier i pisz dla siebie, nie dla innych. Wtedy wyjdzie ci ciekawy tekst, który przyciągnie czytelników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 01:00, Sandro napisał:

> O, dokładnie o to mi chodzi :) Schematy, schematy, schematy...
Przede wszystkim - nic na siłę.


Wydaje mi się, że akurat to nie on ma problemy z pisaniem :). I nie na swoje wpisy narzeka, ale na innych użytkowników ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 02:09, Furr napisał:

Wydaje mi się, że akurat to nie on ma problemy z pisaniem :). I nie na swoje wpisy narzeka,
ale na innych użytkowników ;).

Po raz kolejny okazuje się, że po ciężkim dniu powinienem iść do łóżka, a nie przed kompa, bo czytanie ze zrozumieniem mi wysiada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, nie przejmuj się, bo całkiem fajnie to rozpisałeś i się z kilkoma rzeczami zgodzę. Choć przesadne pisanie dla siebie może sprawić, że nie znajdziemy czytelników - przemyślenia, które dotyczą tylko nas, jakieś głupoty o których tylko my mamy pojęcie nie znajdą zainteresowania czytelników. Ale każdy ma sposób na swojego bloga, grunt by go faktycznie dobrze prowadzić i używać tych podstawówkowych, durnych schematów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować