Zaloguj się, aby obserwować  
NuuGGet

Inicjatywy wspólnego udoskonalania społeczności gram.pl :)

530 postów w tym temacie

Dnia 13.01.2013 o 00:07, Vilmar napisał:

> Opera fag here. Sorry.

Z lekkim opóźnieniem, ale gotowe. Wersja na Operę dostępna na moim GS.


Spóźnione, ale również dziękuję za ten fajny i jakże użyteczny dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2013 o 21:18, Vilmar napisał:

> Pamiętacie jakieś starsze inicjatywy i projekty prowadzone przez Gramowiczów? Które
z
> nich mogłby powrócić? Które najlepiej wspominacie? :)

Może http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=204&u=6963 ? Niektóre projekty były fenomenalne.
Może być jednak ciężko.


Jeśli znajdzie się ktoś chętny na poprowadzenie inicjatywy to na pewno pomożemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2013 o 00:07, Vilmar napisał:

> Opera fag here. Sorry.

Z lekkim opóźnieniem, ale gotowe. Wersja na Operę dostępna na moim GS.


I ja dziękuję pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na gram.pl pojawia się ostatnio naprawdę wiele narzekań na redakcję. Że są jedną z głównych przyczyn spadku poziomu. Jest w tym może trochę racji, ale moim zdaniem wina nie całkiem leży po stronie gramowych dziennikarzy, lecz też w dużym stopniu w nas, gramowiczach. Czasem jak czytałem kłótnie czy wydumane mądrości, to aż się słabo robi. Dlatego dedykuję ten tekst użytkownikom tego forum - http://katarynka.wordpress.com/2013/01/16/nieracjonalne-postrzeganie-rzeczywistosci-czyli-rozmyslania-o-owczym-pedzie/

Nie jest to żadna mądrość objawiona, chodzi po prostu o to, by niektóre osoby zastanowiły się trochę. Tak zwyczajnie.
Tekst sam sobie nie jest konkretnie na temat jakiegoś "upadku", jednak w pewien sposób krąży wokół tematu, stara się pokazać, że niektórzy normalnie w świecie zbytnio się wczuwają i dają się ponieść fali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu siedze na wykopie, społeczność gramowa (Ta obecnie) jednak odstępuje od wykopu. Tam ludzie organizują spontaniczne zloty, z dnia na dzień zbiera się 10 osób i idą się po prostu napić czy spotkać, od tak. Z modami ludzie znają się osobiście (Dzięki tym zlotom), jest masa inicjatyw typu WykoPoczta (Ludzie wysyłają sobie nawzajem paczki, wcześniej śledząc tych których obdarowują na YT, facebooku itd), nie ma przesadnego banowania za totalne durnoty, chciałbym żeby tutaj tak było. Tam czuć że jesteś częścią społeczności, tutaj ni cholery, ja osobiście, tego nie czuję, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 21:14, NuuGGet napisał:

Od jakiegoś czasu siedze na wykopie, społeczność gramowa (Ta obecnie) jednak odstępuje
od wykopu. Tam ludzie organizują spontaniczne zloty, z dnia na dzień zbiera się 10 osób
i idą się po prostu napić czy spotkać, od tak. Z modami ludzie znają się osobiście (Dzięki
tym zlotom), jest masa inicjatyw typu WykoPoczta (Ludzie wysyłają sobie nawzajem paczki,
wcześniej śledząc tych których obdarowują na YT, facebooku itd), nie ma przesadnego banowania
za totalne durnoty, chciałbym żeby tutaj tak było. Tam czuć że jesteś częścią społeczności,
tutaj ni cholery, ja osobiście, tego nie czuję, niestety.


Jak jesteś w Warszawie, to dawaj na browar. To w sumie nie jest zły pomysł, żeby miastowi Gramowicze umawiali się na jakieś eventy, spotkania, itd. Sam czuję się bardziej częścią społeczności Gramsajtowej, niż forumowej, dlatego jeśli któryś Gramcarz jest w Warszawie, to śmiało zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety jestem z Dolnego Śląska, ale sama inicjatywa mi się cholernie podoba, taka spontaniczna ustawka kilku osób i jakieś piwo czy kto co chce. Od razu wszyscy byliby tutaj bardziej zgrani, atmosfera by się poprawiła. Tak jak Ty Prosiaq też czuję się odkąd tu wróciłem bardziej częścią tej gramsajtowej społeczności, na forum mało już piszę, dlatego że znalazłem sobie ten wykop. Nie mówię że tu nie ma wartościowych osób z którymi nie ma o czym gadać, wystarczy spojrzeć na gramsajty żeby wiedzieć że tak nie jest, ale atmosfera tutaj już nie jest taka ''rodzinna'' jak dawniej.

Nie mówię też żeby gram się jakoś angażował w takie inicjatywy, bo to powinno wyjść od społeczności, ale fajnie by było gdyby raz na ten rok chociażby zrobić jakiś mały zlot. Myślę że to by pomogło wszystkim tutaj. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników wtyczki "Ulepszone Gramsajty" (wiem, buńczuczna nazwa): od dawna brakuje mi opcji wyświetlenia w jednym miejscu informacji o ostatnio skomentowanych wpisach (+ ew. treść komentarza). Niestety nie znalazłem prostej opcji pozwalającej na wyciągnięcie wszystkich ostatnich komentarzy ze wszystkich blogów, ale byłaby szansa na widget, który pozwalałby dodawać wybrane GS-y do listy obserwowanych, dzięki czemu można by było dla nich wyciągnąć ostatnie komentarze i wyświetlić np. na stronie głównej GS-ów w ładnej ramce obok "Ostatnich wpisów gramowiczów".

Myślałem też o tym czy by ich nie wplec w forum, ale z tym jest nieco więcej roboty i nie jestem przekonany czy mam na to czas. Co Wy na to? Czy takie coś byłoby dla Was przydatne? Ew. może macie sugestie na inne usprawnienia?

PS. Piszę posta tutaj, a nie na GS-ie, bo nie chcę zaburzać obecnej tematyki mojego sajta. Nie tworzę też nowego wątku, żeby nie wchodzić z butami w kompetencje ekipy gram.pl :) Zakładam, że wszyscy zainteresowani tematem użytkownicy odnajdą tutaj tego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie obserwowanych czy nie najważniejszy były podgląd komentarzy we wpisach w których samemu się skomentowało, bo teraz nie ma się powiadomienia o odpowiedzi, co jest trochę upierdliwe. a czy byłoby to na stronie forum, czy na GS to nie ma już dla mnie różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 15:36, kindziukxxx napisał:

jak dla mnie obserwowanych czy nie najważniejszy były podgląd komentarzy we wpisach w
których samemu się skomentowało, bo teraz nie ma się powiadomienia o odpowiedzi, co jest
trochę upierdliwe. a czy byłoby to na stronie forum, czy na GS to nie ma już dla mnie
różnicy.


Wtyczka mogłaby zapamiętywać takie wpisy i je później automatycznie przeglądać, by sprawdzić czy pojawił się nowy komentarz. To jest do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś podobnego jak to, co zrobił Rock u siebie na YT czyli "nie zapomnij o moich filmach" i taki plugin, co tam masz w nim wszystko? O tym mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 15:46, Muradin_07 napisał:

Coś podobnego jak to, co zrobił Rock u siebie na YT czyli "nie zapomnij o moich filmach"
i taki plugin, co tam masz w nim wszystko? O tym mówisz?


Trochę tak, przy czym ja bym to widział w formie mniej inwazyjnej - lista komentarzy wyświetlała by się na stronie głównej GS-ów, tak jak obecnie "ostatnie wpisy gramowiczów". Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie by było też tak jak Ty piszesz - jako przycisk w przeglądarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Część redakcji raz do roku, na wakacjach, spotyka się w Warszawie więc możnaby w tym czasie coś wykombinować.

@Vilmar
Ostatnie komentarze to jeden z elementów, których po prostu brakuje od samego początku. Jesteśmy na tak! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 15:36, kindziukxxx napisał:

jak dla mnie obserwowanych czy nie najważniejszy były podgląd komentarzy we wpisach w
których samemu się skomentowało, bo teraz nie ma się powiadomienia o odpowiedzi, co jest
trochę upierdliwe.

Dokładnie o tym samym pomyślałem. Kiedy prowadzi się dyskusję na 2, góra 3 sajtach to nie ma problemu, ale przy większej liczbie zwyczajnie zapominam komu, gdzie i kiedy się wpisałem i zostawiam niedokończone dyskusje. Powiadomienia o odpowiedziach byłyby genialne. Gramowi programiści wzięli ten problem pod uwagę kilka lat temu i do dzisiaj nie ma odpowiedzi więc Vilmar - w Tobie ostatnia nadzieja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 15:54, Vilmar napisał:

Trochę tak, przy czym ja bym to widział w formie mniej inwazyjnej - lista komentarzy
wyświetlała by się na stronie głównej GS-ów, tak jak obecnie "ostatnie wpisy gramowiczów".
Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie by było też tak jak Ty piszesz - jako przycisk w
przeglądarce.


Mi się wydaje, że byłoby fajnie jakby powiedzmy wyświetlała się ilość nowych komentarzy... ot znowu wracamy do rzeczy facebookowych ;)

Edit: znaczy rozwiązań. Choć teraz to uprościli strasznie: wszystko w kupie jest, że ktoś gdzieś coś z komentował. Nie ma podziału na poszczególne posty czy inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 17:04, Sandro napisał:

Gramowi programiści wzięli ten problem pod uwagę kilka lat temu i do dzisiaj nie ma odpowiedzi
więc Vilmar - w Tobie ostatnia nadzieja :)


Ha, skoro kilka lat temu to może i ja byłem jednym z tych gramowych programistów! Ale nie kojarzę w ogóle takiego projektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 17:29, Vilmar napisał:

Ha, skoro kilka lat temu to może i ja byłem jednym z tych gramowych programistów! Ale
nie kojarzę w ogóle takiego projektu.

Linka teraz już nie znajdę, ale była na ten temat dyskusja w którymś temacie, przypieczętowana przez "zielonego". Z tym że odpowiedź brzmiała jakoś w stylu: http://www.youtube.com/watch?v=cQu_0XL_6oI&feature=youtu.be&t=46m22s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować