Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Humble THQ Bundle wielkim sukcesem; sprzedano prawie 900 tysięcy egzemplarzy

33 postów w tym temacie

Pick me: miałem nie kupować, bo gry ogólnie mało dla mnie interesujące lub już je posiadam, ale ostatecznie kupiłem, bo nie chcę upadku THQ i zatrzymałem sobie Saint`s Row, a resztę dałem w prezencie znajomemu.
OT: Kiedy nastąpią obiecane zmiany czcionki, lepszego układu strony głównej oraz zmiany koloru zaznaczania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również kupiłem ten bundle.
Na Darksiders czaiłem się od dawna, a i Metrem nie pogardziłem.
Tak samo, jak i CoH.
Zestaw na HB był według mnie świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pajonk78: Odpowiedziałbym Ci, gdybym tylko miał jakąkolwiek wiedzę w tym temacie. Niestety nie jestem osobą kompetentną. :)

Co do Humbla to osobiście nabyłem dwie kopie. Jedną współlokatorowi, jego interesowała tylko podstawowa wersja; ja natomiast z ogromną przyjemnością przytuliłem sobie Saints Row w którego obecnie sobie z wielkim bananem na twarzy gram :) Metro 2033 już co prawda miałem, podobnie jak złotą edycję Company - ale za to z Darksiders, Red Faction Armageddon i Warhammera zrobię na pewno odpowiedni pożytek. Stąd moje olbrzymie zadowolenie z tej edycji.

Co do THQ wątpię by im to jakoś mocno pomogło. Co prawda akcje poszły 40% w górę dzięki ichniemu Humble, ale podejrzewam, że bez jeszcze poważniejszych kroków to tylko przedłuży agonię firmy, zamiast naprawdę ją uratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam zakupiłem dwie sztuki tego bundelka.
Jeden dla mojej przyjaciółki, która zaczyna kolekcjonować gry na Steamie a drugi dla mnie, bo na Metro i Saints Row 3 w dobrej cenie czekałem od dawna. A dodatkowo dostałem jeszcze Red Faction i CoH...
Co prawda Darksidersów już miałem, podobnie jak później dodanego Titan Questa i Dawn of War ale nie szkodzi :) Sprezentuje się komuś lub wymieni :)
Czekam na kolejne Bundle :) Zobaczymy co zaserwują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2012 o 12:39, Zaix_91 napisał:

Co do THQ wątpię by im to jakoś mocno pomogło. Co prawda akcje poszły 40% w górę dzięki
ichniemu Humble, ale podejrzewam, że bez jeszcze poważniejszych kroków to tylko przedłuży
agonię firmy, zamiast naprawdę ją uratować.


Akcje poszły w górę, do tego THQ dostało (zakładam, że) jakieś 2-3 miliony dolców na czysto, przy zerowym wkładzie własnym (bo ani gier nie musieli tłoczyć, ani pudełek produkować). Wystrzelali się ze wszystkiego co mieli w portfolio, ale gorzej już chyba nie będzie.
Nie bez powodu też rozdają Metro 2033 na facebooku i CoH - następne części już za moment startują, trzeba nakręcić klientów darmową pierwszą częścią.
Dla mnie, jako gracza, same plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy zestaw poki co w historii HB, jednak moim zdaniem nei powinien sie pojawic. Byla to platforma gier indie, a nie dla wielkich wydawcow. Co do gier, to bardzo fajne procz Darka i Saints, tyle ze posiadam je od wiekow na Steam. Byly tez z 10 razy w promocjach za jakies smieszne kwoty typu 2 ojro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem. Chociaż Metro już skończyłem kilka miesięcy temu. Świetnie, że THQ zdecydowało się na taką formę sprzedaży. Prawda jest taka, że gry sprzedają się naprawdę słabo jakiś czas po premierze. A taka promocja pozwala naprawdę sporo $$$ wyciągnąć.

Prawdę mówiąc nie interesuje mnie czy HB to kanał dystrybucji dla twórców indie czy dla dużych graczy. Dla mnie liczą się gry za małe pieniądze. A ci drudzy mają naprawdę dużo więcej do zaoferowania. Mam nadzieję, że i inni zdecydują się na taki krok. Opłacalny zarówno dla graczy, wydawców a także dla tych którzy potrzebują pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 13:42, KrisK91 napisał:

Opłacalny zarówno dla graczy, wydawców a także dla tych którzy potrzebują pomocy.

IMO tylko w przypadku gdy wydawca wie, że już specjalnie wiele tego nie sprzeda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, z tego co wiem THQ ma problemy, mam nadzieję że staną na nogi. Jeden z niewielu wydawców który nie robi taśmowo gier, tylko stawia na nowe marki, niestety branża jest taka jaka jest i to się na THQ odbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kupił wcześniej, za cenę nie przekraczającą tej średniej ~5 USD to w późniejszym czasie i tak dostawał TQ czy W40k ;p Jak dla mnie świetny deal ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"czekam na następne takie Humble Bundle bardziej niż na święta Bożego Narodzenia"
Ja natomiast mam nadzieję, że tego typu HB nigdy więcej się nie pojawi, bo zdecydowanie nie chcę, żeby jakiekolwiek studio miało tak tragiczną sytuację finansową, żeby musiało się uciekać do takich środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez kupilem HB.

I Pre-Purchase COH2 w ramach supportu. Glownie dlatego, ze bardzo bardzo czekam na DOW3 i mam nadzieje, ze sie kiedys doczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 14:36, matiz123 napisał:

Ja natomiast mam nadzieję, że tego typu HB nigdy więcej się nie pojawi, bo zdecydowanie
nie chcę, żeby jakiekolwiek studio miało tak tragiczną sytuację finansową, żeby musiało
się uciekać do takich środków.

Następne bundle niekoniecznie muszą byś związane ze złą kondycją finansową, może których wydawca po prostu zobaczy, że to sposób na zarobek i wrzuci jakieś gry, które i tak już mu za bardzo nie schodzą. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 14:09, PanSzpieg napisał:

Fajnie, z tego co wiem THQ ma problemy, mam nadzieję że staną na nogi. Jeden z niewielu
wydawców który nie robi taśmowo gier, tylko stawia na nowe marki, niestety branża jest
taka jaka jest i to się na THQ odbija.


Dokladnie. Dlatego tez ja wszystkie COHy Dawn of Wary itp mam od nich oryginaly. Wydaja dobre gry (przynajmniej COH i DOW:D) i nie boja sie stawiac na innowacje.

Mam nadzieje ze COH2 bedzie smash hitem i sie odbija troche.

Dawac mi tu DOW3!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te kody są giftowalne? Chętnie odkupię Darksiders, bundla nie zdążyłem kupić, bo ani Paypal ani Google Wallet nie akceptowały mojej karty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DoW, CoH, Metro, świetne mają serie. Red Faction, mimo wszystko Saint''s Row. Chciałbym zobaczy jeszcze kiedyś Full Spectrum Warrior, obie części skończyłem, prawdziwa perełka, nie ma takich gier u konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 14:36, matiz123 napisał:

"czekam na następne takie Humble Bundle bardziej niż na święta Bożego Narodzenia"
Ja natomiast mam nadzieję, że tego typu HB nigdy więcej się nie pojawi, bo zdecydowanie
nie chcę, żeby jakiekolwiek studio miało tak tragiczną sytuację finansową, żeby musiało
się uciekać do takich środków.


Zauwaz jednak cos:
Darksiders - sluzy promocji marki aby ludzie kupili darksiders 2
COH - sluzy rozpowszechnieniu marki by ludzie kupili nadchodzacego COH2
Metro 2033 - jak wyzej ws. Metro: Last Light

Raz, ze podbudowac wartosc firmy (bo wiekszosc i tak chyba na dobroczynnosc poszla) a dwa to rozpowszechnic marki niskim kosztem. To moze zaprocentowac w przyszlosci.

Gorzej jak odbije sie to na nich na zasadzie "nie kupie bo za tydzien bedzie duzo taniej a za dwa jeszcze bardziej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować