Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rynek MMO w 2012 roku - gracze wydają więcej pieniędzy na free-to-play niż pay-to-play

21 postów w tym temacie

Mateusz Stanisławski

Ile milionów Polaków gra w MMO? Jaka część tej grupy uiszcza przy tym opłaty? Jaki gatunek cieszy się największą popularnością? Dzięki infografice przygotowanej przez firmę Newzoo znamy odpowiedzi na te pytania.

Przeczytaj cały tekst "Rynek MMO w 2012 roku - gracze wydają więcej pieniędzy na free-to-play niż pay-to-play" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się że więcej kasy poszło na free to play bo takie f2p jak Aion itp mają tylko na reklamie f2p a tak na prawdę to jest pay to play po którymś lvl bo wkraczają takie ograniczenie że nia ma co konkurować z graczami co płacą za granie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 14:57, hammerfall87 napisał:

A to ciekawe bo ja zawsze spotykalem sie ze stwierdzeniem ze tylko debile placa za gry
mmo


To w takim razie zawsze sie spotykales nie tylko z tym stwierdzeniem, ale takze z debilami ktorzy to stwierdzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wydają więcej, bo nie ma czegoś takiego jak darmowe gry. Prędzej czy później przyjdzie taki czas, że trzeba będzie zapłacić... albo grać 3 lata (pozdrowienia dla przemądrzałego Asmodeusza..., przez kupę kamieni oczywiście), aby osiągnąć to, co z kasą można osiągnąć w miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

F2P rosnie w sile, poniewaz potencjal maksymalnych zyskow jest w jego przypadku duzo wyzszy.

Generalnie F2P sprowadza sie do braku abonamentu, a nie ze absolutnie nic sie nie placi czy nie trzeba nic placic. Placi sie za to co samemu uzna sie za warte pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 15:22, TobiAlex napisał:

Oczywiście, że wydają więcej, bo nie ma czegoś takiego jak darmowe gry. Prędzej czy później
przyjdzie taki czas, że trzeba będzie zapłacić... albo grać 3 lata (pozdrowienia dla
przemądrzałego Asmodeusza..., przez kupę kamieni oczywiście), aby osiągnąć to, co z kasą
można osiągnąć w miesiąc.


Ale to sie odnosi do kazdej gry wlasciwie w tym P2P. Bo wiele osob mimo abonamentu i tak bedzie kupowac golda np.

Ja tam chetnie sprzedam np 75 golda w GW2 za kaske:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo wszystko pozostane przy pay to play, nienawidzę się za każdym razem zastanawiać "co muszę kupić żeby zrobić to co chcę" bądź non stop ogladać popupy w stylu "buy ..... to unlock" . Zapłacę abonament i nie zastanawiam się co mi jeszcze potrzeba. Kropka

Pomijając fakt że F2P jest na ogół zwyczajnym mydleniem oczu jeśli chodzi o kwestie finansową dla końcowego klienta, owszem nie "trzeba" płacić ale zazwyczaj podstawowe funkcje dostępne w modelu f2p są tak mocno ograniczone że mimo wszystko żeby choć trochę ułatwić sobie życie w danym tytule ( czy raczej dorównać do graczy abonamentowych ) trzeba zapłacić wiecej niż płacąc abonament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A ja mimo wszystko pozostane przy pay to play, nienawidzę się za każdym razem zastanawiać
> "co muszę kupić żeby zrobić to co chcę" bądź non stop ogladać popupy w stylu "buy .....
> to unlock" . Zapłacę abonament i nie zastanawiam się co mi jeszcze potrzeba. Kropka
>
> Pomijając fakt że F2P jest na ogół zwyczajnym mydleniem oczu jeśli chodzi o kwestie finansową
> dla końcowego klienta, owszem nie "trzeba" płacić ale zazwyczaj podstawowe funkcje dostępne
> w modelu f2p są tak mocno ograniczone że mimo wszystko żeby choć trochę ułatwić sobie
> życie w danym tytule ( czy raczej dorównać do graczy abonamentowych ) trzeba zapłacić
> wiecej niż płacąc abonament.

Częściowo się z tobą zgadzam. Ja F2P nie ruszam nawet kijem i abonament uważam za znacznie lepsze rozwiązanie. Ale i tak najlepsze rozwiązanie proponuje AN w Gw2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynym MMO wartym subskrypcji jest WoW, a że traci to znak czasu który minął od premiery... reszta MMO jest albo przechodzi na free-to-play więc nie ma co się dziwić.

Sytuacja się zmieni po wyjściu Titana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jedynym MMO wartym subskrypcji jest WoW, a że traci to znak czasu który minął od premiery...
> reszta MMO jest albo przechodzi na free-to-play więc nie ma co się dziwić.
>
> Sytuacja się zmieni po wyjściu Titana

To jaka gra jest warta subskrypcji to kwestia indywidualna.

PS

projekt Titan blizzarda bedzie F2P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego bo f2p jest troche jak rzeczy dorzucane za darmo do zakupow czy obnizki cen czyli jest ludzace. Niby za darmo, niby promocja, ale pieniadze jakos znikaja z portwela w tym samym takcie - magia reklamy;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 15:51, HiddenNick napisał:

Częściowo się z tobą zgadzam. Ja F2P nie ruszam nawet kijem i abonament uważam za znacznie
lepsze rozwiązanie. Ale i tak najlepsze rozwiązanie proponuje AN w Gw2.


No nie do końca, bo akurat LotRO pokazuje jak powinno wyglądać F2P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> projekt Titan blizzarda bedzie F2P

nie wiem gdzie to wyczytałeś ale jak na razie nie ma takiej informacji od blizzarda i tego nie potwierdził, to tylko plotki które są bardzo wątpliwe...

Co do tych statystyk między p2p a f2p to nie jest tak do końca prawd, popatrzcie sobie sami ile jest tytułów p2p a ile f2p... Po prostu model f2p jest dla słabych gier które nie przebiją się ze swoim tytułem jeśli trzeba płacić za niego subskrypcje a po prostu ilość tych gier f2p przemienia się na taki wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, co do p2w nie zawsze tak jest - grałem kiedyś w bf:p4f i bf:h(nie wiem jak teraz sytuacja tam wygląda). Teoretycznie p2w bo możesz kupić lepszą broń. W praktyce z podstawowym wyposażeniem nigdy nie miałem problemu być w czołówce graczy. Płacą więcej niż abonament? Ano płacą i sam do końca tego fenomenu nie rozumiem. W p4f żeby kupić broń długą i krótką + pełne umundurowanie trzeba było wydać ponad 200 złotych, a co resp na serwerze to wczytywanie kolejnych skinów nowych graczy. W bf:heroes to samo - tam przy różnych okazjach wprowadzali jakieś mundury, kostiumy i bardzo dużo osób to kupowało. Jak widać ludzie są gotowi płacić sporo więcej nawet za pierdoły nie mające wpływu na rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > A to ciekawe bo ja zawsze spotykalem sie ze stwierdzeniem ze tylko debile placa
> za gry
> > mmo
>
> To w takim razie zawsze sie spotykales nie tylko z tym stwierdzeniem, ale takze z debilami
> ktorzy to stwierdzili.
Jak ktoś wkłada pieniądze w jakieś gierki MMO, to z pewnością normalny nie jest, ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2012 o 21:27, makcc napisał:

Jak ktoś wkłada pieniądze w jakieś gierki MMO, to z pewnością normalny nie jest, ot co.


Napisalem fajnego posta, ale ze postanowilem ostatnio ze nie bede sie denerwowal to odpisze tylko ze przykro mi ze zrzera Cie zazdrosc, bo inaczej tego nazwac nie mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 21:27, makcc napisał:

Jak ktoś wkłada pieniądze w jakieś gierki MMO, to z pewnością normalny nie jest, ot co.


czyli kazdy kto wydaje wlasne pieniadze inaczej niz Ty jest nienormalny, powialo jaroslawem-zbaw-polske :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować