Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DmC Devil May Cry - już graliśmy!

24 postów w tym temacie

Ciekawe skąd już po przeczytaniu samego tytułu "DmC już graliśmy!" wiedziałem, że za chwilę poleci płacz ''ręcęzęta'' na hejterów (i to w kilku miejscach).. zapewne poprzednie dwadzieścia newsów mówiących tylko o tym jak to ninja theory broni swojej decyzji o nowej ''cool'' aparycji nie miało z tym absolutnie nic wspólnego. Aż dziwne, że na końcu nie pojawiła się jeszcze informacja że to cudo można kupić w sklepie gram, pasowałoby do reszty koncepcji promocji tej gry.

I nie, nie jestem fanem dantego, całe moje zetknięcie z serią to demko czwórki. Drażni mnie jedynie jak pożal-się-boże-wannabe-opiniotwórczy-publicysta schodzi do poziomu ''gra jest dobra a kto tego nie widzi jest gópi!!!11!'' bo widocznie nie umie inaczej tego argumentować jak obrażając kogoś, kto ma inne zdanie. Z takim podejściem zapraszamy na wiejską, idealnie się tam wpasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko nadzieję, że fabuła i zakończenie, jakim podzielił się "anonimowy tester" na 4chanie, to tylko kolejny troll z tego forum obrazkowego- bo jeśli nie, to doświadczymy gry z chyba najgorszym zakończeniem w historii, przy którym końcówka ME 3 będzie kochana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2012 o 12:00, WiK1992 napisał:

Ilość combosów musi być zatrważająca jeśli można te bronie zmieniać w locie...


Przecież to standard w tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe skąd już po przeczytaniu samego tytułu "DmC już graliśmy!" wiedziałem, że za
> chwilę poleci płacz ''ręcęzęta'' na hejterów (i to w kilku miejscach).. zapewne poprzednie
> dwadzieścia newsów mówiących tylko o tym jak to ninja theory broni swojej decyzji o nowej
> ''cool'' aparycji nie miało z tym absolutnie nic wspólnego. Aż dziwne, że na końcu nie
> pojawiła się jeszcze informacja że to cudo można kupić w sklepie gram, pasowałoby do
> reszty koncepcji promocji tej gry.

Nie rozumiem gdzie tutaj dopatrujesz się płaczu na hejterów? Owszem, wspomniałem o nich we wstępniaku, ale tylko dlatego, żeby zwrócić ich uwagę na ten artykuł, bo inaczej być może w ogóle nie pofatygowali się, żeby go przeczytać. Taki już urok tych ludzi - wydają opinie nie mając nawet styczności z grą. A w przypadku DmC ilość internetowych pomyj wylanych na Ninja Theory jeszcze przed ukazaniem się pierwszych fragmentów z gry przekroczyła wszelkie granice zdrowego rozsądku. I na czym była oparta? Na kilku grafikach koncepcyjnych? Tak, to rzeczywiście konstruktywna krytyka, z którą nie można dyskutować.

Bardzo cenię sobie dawne DMC, szczególnie trzecią część, która jest jest według mnie szczytowym osiągnięciem Campcomu i z początku byłem przerażony tym, na co porwało się brytyjskie studio, ale ostatecznie nie wyszło źle. Ba, wydaje mi się, że jest to bardzo pożądany powiew świeżości, bo grając w DMC4 miałem wrażenie, że seria zjada już własny ogon - i o tym właśnie jest ten tekst.

> I nie, nie jestem fanem dantego, całe moje zetknięcie z serią to demko czwórki. Drażni
> mnie jedynie jak pożal-się-boże-wannabe-opiniotwórczy-publicysta schodzi do poziomu ''gra
> jest dobra a kto tego nie widzi jest gópi!!!11!'' bo widocznie nie umie inaczej tego
> argumentować jak obrażając kogoś, kto ma inne zdanie. Z takim podejściem zapraszamy na
> wiejską, idealnie się tam wpasuje.
>

Przede wszystkim to nie jest opiniotwórczy tekst. Zapowiedź gry nie ma wcale na celu kreowania opinii, ona wyraża moje (i tylko moje) wrażenia płynące z gry. Przecież nawet nigdzie nie napisałem nawet, że warto czekać na ten tytuł. Wyraziłem po prostu, że jestem miło zaskoczony produkcją, po której nie spodziewałem się wiele.

I wskaż proszę fragment tekstu, w którym napisałem, że jak ktoś nie widzi, że gra jest dobra, to jest głupi. Pomijając już bezsens takiego stwierdzenia, jak mógłbym napisać, że DmC jest "dobre" albo "niedobre" nie testując najpierw pełnej wersji? To właśnie jest specjalnością hejterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku byłem trochę zaniepokojony, potem po kilku kolejnych obrazkach powiedziałem sobie- dam im szansę, zobaczymy co będzie. No i jestem naprawdę pod wrażeniem, bo po obejrzeniu gameplayów po prostu nowy DmC jest naprawdę dobry. Do tego oczywiście dochodzi młody Dante, choć tak naprawdę to chciałbym jeszcze kiedyś zagrać starym podobnym do tego w DMC4. Po prostu to jest dla mnie idealny Dante pod każdym względem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Taki już urok tych ludzi - wydają opinie nie mając nawet styczności z grą. A w przypadku DmC ilość internetowych pomyj wylanych na Ninja Theory jeszcze przed ukazaniem się pierwszych fragmentów z gry przekroczyła wszelkie granice zdrowego rozsądku. I na czym była oparta? Na kilku grafikach koncepcyjnych? Tak, to rzeczywiście konstruktywna krytyka, z którą nie można dyskutować."

Tak właśnie również i wy wyglądaliście w pierwszych niusach.

Od pierwszych filmików było widać, że to ten sam Dante, tylko w nowym przebraniu, ale nieee nawet panowie redaktorzy musieli wszystko zjechać, bo nowy wygląd głównego bohatera jest "brzytki". Po kilku godzinach gry, opinia zmieniła się o 180 stopni. I wygląd już nie przeszkadza. Śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu waszego gameplay aż sam pobrałem demo na ps3 i faktycznie gra się miodnie, styl fajny a i sama walka z bossem mnie wciągnęła. Jedyny minus to to że przy scenkach zauważyłem czasami małe lagi(jak to na ps3 w przypadku multiplatformowych gier bywa:D). W skrócie: gra mi się podoba i muszę zagrać w pełną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Do tego oczywiście dochodzi młody Dante, choć tak naprawdę to chciałbym jeszcze kiedyś zagrać starym podobnym do tego w DMC4.

To wcale nie jest wykluczone. Tak jak napisałem, DmC nie jest tak naprawdę restartem serii, tylko alternatywną historią. Nic nie stoi na więc na przeszkodzie, żeby powstało DMC 5, a kto wie, może nawet Capcom zdecyduje się wydawać jednocześnie kontynuacje obydwu tytułów?

Jest jeszcze jedna rzecz - w DmC będzie można odblokować lub kupić skórki dla postaci. W wersji preview nie było do nich dostępu, ale nie zdziwiłbym się, gdyby w pełnej wersji można było młodego Dante przebrać za tego klasycznego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I właśnie to mi dało iskierkę nadziei, że wróci stary Dante. Z obydwiema kontynuacjami to myślę że byłoby ciężko. Bo z jednej strony mamy młodego Dantego tutaj, który nie jest restartem ani rebootem serii tylko pewną wizją twórców. Z drugiej jest stary Dante i jego przygody. Tak więc jeżeli DmC miał być tylko takim "cofnijmy się przed trójkę na chwilę" to na kontynuację średnio bym liczył, ale nie obraziłbym się na kontynuowanie dwóch serii jeżeli całość DmC byłaby kopiąca pewną część ciała.

Ale też co do skórek, to jak dobrze widziałem podczas jakieś przemiany Dante miał klasyczne, białe włosy (tak dla tych, którzy czepiają się detali) więc czy będą te skórki czy nie to można sobie wszystko wytłumaczyć i dopowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam absolutnie żadnej chęci dawania szansy tej grze. Dubstepowa młócka, ciągłe przekleństwa, Vergil strzelający z karabinu(!), cała zabawa w "Anonymous" i kampania promocyjna samej gry, którą można podsumować w zdaniu: "Walcz z wielkimi korporacjami za pomocą swojego iPada!". Dla mnie ta gra nie ma już nic wspólnego z serią Devil May Cry.

Spoiler

FUCK YOU!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rok temu bym się na dubstep wnerwiał, teraz to nawet przy paleniu zielska w FC3 słuchałem Skrillexa z uśmiechem na twarzy (nie, nie mam komputera wydzielającego zapachy...). Ale oczywiście to zależy od podejścia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dante to nie tylko wygląd (chociaż jest ważny, bardzo) lecz też zachowanie, to jak mówi rusza się.. ten ''nowy'' jest po prostu kiczowaty, taka wersja Dantego robiona dla gimbusów. Mimo, że gra jest od 18?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=BXSv9eOLm5Y

Ale pamiętaj też o tym... ;) To znaczy ja widzę to tak: fajny by było, gdyby wątek Nero w DMC 5 lub w przyszłości był kontynuowany, choć wydaje mi się że to był tylko i wyłącznie one shot. Natomiast stary Dante powinien jeszcze skopać kilka zadków w słusznej sprawie w swoim stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować