Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Seriale dla graczy #1 - The Big Bang Theory

61 postów w tym temacie

Ogólnie założenie i pierwsze rzucenie okiem na serial jakoś nie przekonują. Ale jak się przypadkiem trafi na jedną z potyczek słownych Sheldona z resztą, cóż.... nie sposób paść ze śmiechu. Ale ze względu na tematykę i wielce pseudonaukowe (a często i naukowe) słownictwo nie jest to serial dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także wszystkim polecam ten serial, jest po prostu genialny. W Comedy Central wyemitowali już 5 sezon ale tam często lecą powtórki więc łatwo można nadrobić zaległości. A ja czekam na sezon 6-ty.
Ciekawe jakie jeszcze seriale opiszecie, choć jestem pewien, że The Walking Dead będzie jednym z nich ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że wszyscy u mnie na uczelni o tym gadają, a ja nie wiem o co kaman i jedyne na co czekam to kolejny, drugi sezon koreańskiego serialu IRIS. Jedyny serial amerykański, który oglądałem od początku do końca to chyba Skazany na Śmierć. Ale potem coś mnie od niego odrzucało, może po prostu to że mało co było w samym więzieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bleh, nie przepadam. Próbowałem oglądać kilka odcinków, i częściej zdarzało mi się irytować niż śmiać z żartów. Serial jest napisany tak, że przeciętny oglądacz częściej zarechocze z powodu postaci (bo to aspołeczni idioci, haha), niż z żartów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Aha, i niezły szoker na koniec: wiedzieliście że Jim Parsons, który gra Sheldona (ten wysoki na zdjęciach), ma 39 lat? Nieźle się trzyma."

I jest homoseksualistą.

Co do serialu pierwsze dwa sezony są świetne trzeci jest już "tylko" dobry natomiast reszta to totalny chłam. Od czwartego serial nie jest słabszy ale wręcz nagle spadł do tragicznego poziomu. Coraz mniej geekowatego humoru a coraz więcej właśnie rozterek sercowych albo głupich scen zamiast żartów słownych. Dodatkowo drażni mnie że z Sheldona super inteligenta który jest po prostu społecznie nieprzystosowany i nie wie jak i kiedy powinien się zachować zrobili po prostu społecznego idiotę.

Warte opisania jest jeszcze Video Game High School.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie też byłoby dodać, że aktor co gra Leonarda to ma polskie korzenie. Ojciec polak :)

Serial dobry ALE żaden serial komediowy nie przebije FRIENDS :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam BBT :) Mimo, że ostatnie sezony nie są już tak dobre jak pierwsze to mimo wszystko zdarzają się tak rozwalające akcje, że nie można podnieść się z podłogi ze śmiechu.
Oczywiście niekwestionowanym królem seriali jest dr Sheldon Cooper ale reszta postaci jest także bardzo fajnie zarysowana i ma wiele ciekawych momentów.
Generalnie polecam choć pierwsze sezony mogą nie wszystkim podejść z powodu dość często wykorzystywanego naukowego słownictwa :)

@ Panie Bartłomieju

"Sheldon to król sarkazmu, inteligentna bestia (poszedł do college''u w wieku 11 lat)." Przepraszam? Sheldon król sarkazmu? Czy to był sarkazm?
Sheldon "uczy się" sarkazmu dopiero gdzieś w 4 sezonie. Przez większość serialu nie potrafi on właśnie odczytać tego typu retoryki i jest to jedna z jego najzabawniejszych cech oraz dowodów na nieprzystosowanie społeczne.
Tak w ramach przypomnienia:
http://www.youtube.com/watch?v=4fJSxbVSKLw
http://www.youtube.com/watch?v=DF7MroTLDfU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że wśród nowych artykułów, nie znajdę nic dla siebie, a tu taka niespodzianka. Mam nadzieję, że nie będą to tylko seriale, w których pojawiają się odnośniki do świata gier, choć i na takie liczę. Liczę na artykuł o "Walking Dead", bo trzecim sezonem wreszcie wyszli z dołka, który powstał po drugim, gdzie

Spoiler

akcja toczyła się praktycznie tylko na farmie.

A jako, że teraz powstała gra, bazująca na komiksie Kirkmana, to byłoby miło coś o tym przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 12:07, Phobos_s napisał:

Sheldon "uczy się" sarkazmu dopiero gdzieś w 4 sezonie. Przez większość serialu nie potrafi
on właśnie odczytać tego typu retoryki i jest to jedna z jego najzabawniejszych cech
oraz dowodów na nieprzystosowanie społeczne.


Dalej nie potrafi odczytać. Udowadnia to w najnowszym odcinku :)

Co do tekstu - wszystko fajnie i super, ale autor zapomniał dodać, że to wszystko dotyczy pierwszych trzech sezonów. Halo Nights czy mania na punkcie MMO były właśnie wtedy. W chwili obecnej praktycznie tego już nie ma, no dwa czy trzy odcinki temu Howard i Raj tańczyli przed Kinectem, ale to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jako osoba która rozumie żarty scheldona mogę serial polecić, jednak formuła się powoli wyczerpuje, jak to normalnie bywa z serialami. Mimo wszystko jest to jeden z lepszych i faktycznie merytorycznie jest dobry, jednak obecnie z gier, to w czwartkowym odcinku grali w D&D , a tak to grania już raczej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chwalą, to ja napiszę, że ten serial to kompletne dno. Oglądnąłem parę odcinków, co było cholernie trudne, bo żarty i sceny są tam śmieszne chyba tylko dla stereotypowego durnego Amerykańca, bo ja co najwyżej się irytowałem durnością owego sit-comu. Głupie gadanie postaci, a na publiczności ciągle beka. To wkurza jeszcze bardziej. Ogólnie miernota, nuda i idioctwo. Chociaż lubię wiele amerykańskich rzeczy, a zwłaszcza filmów, to te sitcomy są beznadziejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serial jak najbardziej polecam. Pierwsze trzy sezony śledziłem regularnie, teraz oglądam kiedy mam czas, ale serial ciągle daje radę. Udaje mu się mnie rozśmieszyć, czego o wielu obecnych sitcomach niestety nie mogę powiedzieć. Parsons jest absolutnie genialny w swojej roli, czego dowodem statuetki Emmy, które chyba dostaje regularnie co roku.

@Budep
"Coś mi się nie podoba,czyli musi być dla debili".

BTW. Bardzo fajny pomysł na serię artykułów. Mam nadzieję, że może zaintersuję się w ten sposób jakimiś nowymi serialami, bo obecnie śledzę tylko The Walking Dead i Breaking Bad (który może nie jest serialem stricte dla graczy, ale gry w nim występują, poza tym jest genialny) i tak się składa, że oba mają przerwę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Walking Dead i Game of Thrones na 100% pojawią się w tym zestawieniu, a i VGHS też bym się spodziewał, co do The Big Bang Theory to faktycznie jest to jeden z najlepszych aktualnie kręconych sitcomów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Azazel
nigdy nie zrozumiem doszukiwania się polskich elementów u ludzi czy rzeczy zza granicy.

Co do serialu to właśnie najcelniej opisał do Dared00 - nabijanie się ze słabszych. Nie bawi mnie ten typ humoru.
Za to utarczki słowne to zawsze dobra rzecz chociaż od Czarnej Żmii nie przypominam sobie niczego co by przebijało ten serial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sesję w TOR też urządzili w tym sezonie, ogółem nie jest źle, ale mnie najbardziej boli to co zrobili z Raja w ostatnich sezonach. Mimo wszystko warte obejrzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować