Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Europoseł Olejniczak obwinia gry o masakrę w Newton

240 postów w tym temacie

> Niby dlaczego? Jak inaczej określić to, że dzieciak nie ma poczucia jakiejkolwiek zmiany
> po zadaniu śmierci setkom wirtualnych postaci? To że są wirtualne niewiele zmienia -
> podobnie wirtualne są postaci w filmach, książkach i dowolnym innym medium. W sytuacji,
> gdy śmierć tam przedstawiona staje się nieznacząca statystyką ocieramy się już o słowa
> Stalina dotyczące percepcji śmierci w różnych okolicznościach matematycznych.

Nie. To, że postaci w grze nie traktuje się tak jak prawdziwej jest całkowicie zdrowym objawem, ponieważ odróżnia się fantastykę od rzeczywistości. To twierdzenie, że postacie w grze czy w filmie mają mieć takie same prawa jak te rzeczywiste, będzie oznaką choroby psychicznej. Jeśli się nie mylę, to tak sprawę traktują japońscy "otaku".

Jeżeli będzie się twierdzić, że nie ma różnicy pomiędzy rzeczywistością a książką czy grą, to znaczy, że w zasadzie każdego autora czy twórcę, który ośmieli się postać zabić, trzeba będzie wsadzić do więzienia za morderstwo. A to wyrżnie w pień całą literaturę faktu z rejonów konfliktów zbrojnych, albo pozycje historyczne...

Czyli cenzura zgodna z zasadą iż nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu...


> Ale brak jest ujednoliconego systemu zmuszającego międzynarodowe korporacje do pewnej
> odpowiedzialności za ich dzieła. Ponownie zaznaczam: wszystkie dzieła (muzyka, komiksy,

To chyba dobrze, że każdy kraj może samodzielnie ustalać sobie odpowiednie przepisy? Czy może jesteś wielkim fanem Unii Europejskiej i ogólnie uważasz, że jak jakiś urzędnik coś powie, to znaczy, że ma całkowitą i bezwzględną rację, jest na pewno nieomylny?


> Wskazać, że nie ma jednego winnego tej sytuacji. Na każdym etapie jest jakiś odcień winy,
> jakiś problem.

Ale gier bardzo to dotyka, bo nie ma nikogo kto trzymałby ludzi za mordę, tak?

> Jeśli sprzedaż gier 18+ dzieciakom byłaby karana to jest to już trochę inna sytuacja.
> Widać za bardzo zdałem się na to, że można samemu wpaść na to, że tajemnicze słówko ''pewne''
> oznacza choćby to czemu służą oznaczenia PEGI.

Jeśli się nie mylę, to sprzedaż produktów osobom poniżej wskazań wieku jest karalna. Ale nie jest to jakoś specjalnie respektowane. Więc jeśli przepisy istnieją, to decyzje co i jak trzeba zostawić ludziom. A nie zakładać, że skoro oni są do luftu, to trzeba zmienić przepisy na takie, które będą mówiły o tym, że to urzędnicy będą decydować o tym co chce się kupić...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Graffis czepiam się ponieważ niczym polityk zaczynasz uprawiać populizm. Pisałeś o działaniach jakie powinno państwo podjąć. Nie daj Boże. Jak się nasze państwo za coś weźmie to "klękajta narody". Wychowaniem powinni się zająć rodzice- matka tego zamachowca się "dobrze" zajęła- nauczyła go strzelać i sama dostała od niego kulkę- gdzie tutaj rola gier to nie wiem? Po drugie jest oznaczenie Pegi- coś to oznacza chyba. Podobnie jak filmy maja kategorie wiekowe. To czy ktoś zakupi, czy obejrzy lub zagra w taką grę to inna sprawa. Czy według tego powinno się tego zakazać? Sprzedaż alkoholu jest dla pełnoletnich, a w sobotę w lokalach pełno nachlanej gównarzerii. Czy więc należy zakazać sprzedaży alkoholu, papierosów dla wszystkich? Prawo reguluje sprzedaż takich używek, ale nie ma kto tego pilnować i egzekwować. Więc prawo jest ok tylko egzekwowanie do bani. Co do jednego się zgodzę- rodzice powinni pilnować co robią dzieci. I gry tutaj nie maja nic do rzeczy. Szacunkowo na świecie jest co najmniej kilkaset milionów graczy. Niech w ciągu roku(nie daj Boże) nawet 100 świrów odwaliło jakiś kretyński numer to jaki to procent? Teraz może poszukamy statystyk ile jest dziennie na świecie wypadków samochodowych, morderstw, gwałtów itp. po spożyciu alkoholu, narkotyków. Ile ludzi ginie z głodu, w skutek działań wojennych albo inspiruje się durniami politycznymi jak ten debil z Łodzi co zastrzelił asystenta eurosposła(koleś był członkiem PO). I teraz popatrzmy jak na tle tego syfu rysują się gracze? Uprawiasz populizm i rozdmuchujesz problem do niewiadomo jakich rozmiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 18:48, pepsi napisał:

No cóż, niezależnie od moich sympatii politycznych zawsze postrzegałem Olejniczaka jako
rozsądnego gościa. A takich komentarzy prędzej spodziewałbym się z drugiej strony sceny
politycznej. jak to czasem człowiek się może pomylić, no.


Też mi się wydawało, że Olejniczak to jeden z tych "mądrzejszych" posłów. Ale jak zwykle winne są gry. Tylko, że nikt nie powiedział, że to matka jest winna bo miała w domu broń, że kochało mieć w domu broń i jej używać. I w końcu fakt, że ona nauczyła gówniarza strzelać. Nie żal mi amerykanów jako narodu, żal mi tylko tych małych dzieci, które musiały zapłacić życiem za głupotę i pazerność dorosłych. Szkoda, że Obama tylko pocierał łzy, ale może czas ruszyć swoją prezydencką dupę i zrobić porządek z konstytucją. Teraz Anglia już nie napada na Stany Zjednoczone. Nie trzeba się bać innych państw. Czas zmienić prawo ? Albo będą się zarzynać do ostatniego. Może jak by rodzinie prezydenta stało się coś okrutnego albo jakiegoś z senatorów, to może w końcu poszli by po rozum do głowy. Wydaje mi się, że mają to w dupie, dopóki ich to nie dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fox chce pomóc zwolennikom broni palnej i dlatego obwinia gry, to jest jasne. Winne są gry, brutalne filmy i co tam jeszcze, ale niewinne jest prawo które pozwala każdemu idiocie kupić sobie karabin maszynowy.

Co do Olejniczaka, myślę że jest po prostu ignorantem w tej kwestii i tyle...mało to jest polityków którzy ledwie wiedzą o czym mówią, ale i tak paplają swoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 19:56, vegost napisał:

Wydaje
mi się, że mają to w dupie, dopóki ich to nie dotyczy.

Nie, bo:
a) w Kongresie większość mają Republikanie - zwolennicy 2 poprawki
b) jeżeli Obama obostrzy prawo do posiadania broni, to od razu straci dobre notowania i społeczeństwo się od niego odwróci
c) to nic nie da - psychopaci, szaleńcy i gangsterzy wciąż znajdą drogę do zdobycia broni, a zwykli obywatele nie będą się mogli efektywnie bronić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 20:07, Lisun napisał:

Nie, bo:
a) w Kongresie większość mają Republikanie - zwolennicy 2 poprawki
b) jeżeli Obama obostrzy prawo do posiadania broni, to od razu straci dobre notowania
i społeczeństwo się od niego odwróci
c) to nic nie da - psychopaci, szaleńcy i gangsterzy wciąż znajdą drogę do zdobycia broni,
a zwykli obywatele nie będą się mogli efektywnie bronić


a) I ci z tego ? Ma robić tak, żeby Ameryka była bezpiecznym krajem.
b) So ? Rozumiem, że ma patrzeć jak psychol zabija moje dziecko ? Nic ma nie robić ? Nie tędy droga.
c) To co się dzieje w Ameryce, to zbyt łagodne prawo. Gangsterzy i owszem znajdą broń. Ale psychole i szaleńcy to zwyczajnie obywatele, którzy wchodzą do sklepu i dostają broń.

Nie zmienią prawa, to zawsze będzie jakaś tragedia. Zaczyna mnie to w sumie już nudzić. Słuchanie, że ktoś tam zginął od broni palnej, zaczyna mnie śmieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 20:12, vegost napisał:

a) I ci z tego ? Ma robić tak, żeby Ameryka była bezpiecznym krajem.

popatrz program republikanów, potem mamlej

Dnia 16.12.2012 o 20:12, vegost napisał:

b) So ? Rozumiem, że ma patrzeć jak psychol zabija moje dziecko ? Nic ma nie robić ?
Nie tędy droga.

lepiej uczyć dzieci w bunkrze

Dnia 16.12.2012 o 20:12, vegost napisał:

c) To co się dzieje w Ameryce, to zbyt łagodne prawo. Gangsterzy i owszem znajdą broń.
Ale psychole i szaleńcy to zwyczajnie obywatele, którzy wchodzą do sklepu i dostają broń.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KBG2SZsIjms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oho, tylko czekałem kiedy wyciągną z szafy dyżurny temat w takich wypadkach, czyli po prosto obwiną o wszystko gry.
Kto wie, czy ów człowiek, który zastrzelił tyle osób nie był jakimś świrem, wziął jakiś koks i mu odwaliło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie badzmy jak Olejniczak i nie dopisujmy sobie ideologii do rzeczy oczywistych ;] @Krzych_Ayanami : No to sie strony wyrownaly, lawina glupoty scina kolejne lby :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

„Lanza był fanem japońskiej kultury, zbierał karty Pokemony. Lubił grać na Play Station - jego ulubioną grą była "Dynasty Warriors".

Trzymajcie mnie ludzie, bo nie wytrzymam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Otóż to. Sama sprawa naprawdę ciężka, słowami nawet trudno wyrazić... a rozumem ogarnąć to co się stało. Ciężko patrzeć na to tak z boku, ale... ciekaw jestem czy ta masakra (jedna przecież z wielu) każe się Amerykanom zastanowić czy aby dostęp do broni nie jest w tym kraju zbyt liberalny ? Czy będzie tak jak zawsze - "świeta" druga poprawka do Konstytucji i powtarzane jak mantra słowa grubych ryb z róznorakich stowarzyszeń i producentów broni palnej: "za spust pociąga człowiek"...

Ciekawi mnie to, bo podawano jakiś sondaż z którego wynika, że społeczeństwo w USA jest w tej sprawie podzielone prawie idealnie "pół na pół" - 47% jest za zaostrzeniem przepisow, 46 % uważa żeby niczego nie tykać (pozostali to ci niezdecydowani)

Co do posla Olejniczaka to również się podpisuje pod tym co napisałeś - zresztą z tego co mówi, to wnioskuję że nie za bardzo do niego dotarło co się właściwie stało. Osobiście jestem trochę w szoku - prędzej obstawiałem, że to prawaki i skrajne prawaki oraz sympatycy wiadomego radyja szybko znajdą odpowiedniego chłopca do bicia, a tu prosze - "postępowy i światły" lewicowiec, nowoczesny Europejczyk pelna gębą... pitoli takie głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest o wiele prostsza...
Jesli masz predyspozycje do bycia morderca albo innym szalencem to zarowno gra jak i film czy ksiazka a nawet sprzedawczyni w sklepie moga cie doprowadzic do ostatecznosci...
Zdrowa osoba tego nie zrobi...
Co do przestepczosci ogolnie pojetej i takze morderstw roznego rodzaju wiecej z nich popelniaja dresy spod budki z piwem(ich nie stac na granie) niz zwykli gracze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować