Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejna bariera przekroczona przez PS3. Tym razem w Europie

26 postów w tym temacie

Następnym razem jak będę kupował sobie konsolę stacjonarną, to pomyślę nad Playstation. Xbox jest dobry, jeśli chodzi o kontrolery ruchu, ale reszta jest raczej słaba. Znikome lokalizowanie gier na polski język i problemy z xbox live w naszym regionie. Płacenie za multi... Zobaczymy jak to będzie z PS4. Jak koszt konsoli znów podejdzie do granic absurdu jak Wii U - 1600 zł, to ja podziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście w weekend xboxa sprzedałem i zostaje PS3, PSV i to wszystko polane soczystym PS+ :D zadnych dodatkowych wydatków. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież XBOX istniał na długo przed Kinectem, więc coś Was musiało do niego przyciągnąć, prawda? :)
Osobiście z konsolek mam tylko Wii - w przyszłości prawdopodobnie wybiorę albo Wii U (choć boli strasznie że nie ma w nim żadnego odtwarzacza filmów), albo właśnie PS. Albo oba, ale to już by było lekkie gadżeciarstwo, bo aż tyle czasu na granie to ja nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 00:54, Vilmar napisał:

Ale przecież XBOX istniał na długo przed Kinectem, więc coś Was musiało do niego przyciągnąć,
prawda? :)
Osobiście z konsolek mam tylko Wii - w przyszłości prawdopodobnie wybiorę albo Wii U
(choć boli strasznie że nie ma w nim żadnego odtwarzacza filmów), albo właśnie PS. Albo
oba, ale to już by było lekkie gadżeciarstwo, bo aż tyle czasu na granie to ja nie mam
:)


Tak... ale ja kupiłem Xboxa wtedy, kiedy dopiero co raczkował. Skąd miałem wiedzieć, że gry nie będą w ogóle lokalizowane czy będzie problem z polskim live''m. Mnie przyciągnęła cena. Dałem 800 zł na gwiazdkę + 2 gry. Cena wtedy PS3 była za 1300 zł ? Oczywiście gdyby wyszło nowe PS4 i jak by był taki samo support co w PS3 to i tak bym nie kupił za 1500 zł. Nie oszukujmy się, cena znów będzie tak samo żałośnie wysoka jak podczas premiery PS3. Wyssana z palucha cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że ceny sprzętu zostały wyssane z palucha... hmm...
Z tego co wiadomo to konsola była sprzedawana poniżej kosztów produkcji. Cenami gier starali się nadrobić straty i dalej tak robią ? Fakt, aktualnie ten sprzęt nie jest najwyższych lotów, ale w 2007 roku było to nieźle naszpikowane dziadostwo i musiało kosztować. Same odtwarzacze blu-ray ile kosztowały ? jeżeli się nie mylę to tyle co konsola albo i więcej ? Wielu moich znajomych kupowało wtedy PS3 jako tani odtwarzać blu-ray. Patrzcie realnie a nie z perspektywy swoich portfeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 01:41, vegost napisał:

Wyssana z palucha cena.

Zdajesz sobie sprawę z tego, że cena PS3 i tak była za niska w porównaniu do kosztów produkcji urządzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Wyssana z palucha cena.
> Zdajesz sobie sprawę z tego, że cena PS3 i tak była za niska w porównaniu do kosztów
> produkcji urządzenia?
>

Niska cena w porównaniu do kosztów produkcji urządzenia.?

Raczej powinieneś napisać... " SONY " dlatego taka cena.. a nie koszty produkcji. Jakby chcieli to ta skrzynka by mało kosztowała, ale dlaczego rozdawać coś dobrego za małą cene jak można zarobić więcej? Porównanie jak w przypadku Mercedesa tego nowego Class''a A 180 CDI, bez dodatków nic w nim nie ma świeci się jak psu jajca, ale za tanio się nie sprzeda, bo to przecież Mercedes..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 10:40, knypol17 napisał:

Raczej powinieneś napisać... " SONY " dlatego taka cena.. a nie koszty produkcji.

Pierwsze modele PS3 kosztowały 840 dolarów a były sprzedawane za 599 Waszyngtonów.

Dnia 20.12.2012 o 10:40, knypol17 napisał:

Jakby chcieli to ta skrzynka by mało kosztowała, ale dlaczego rozdawać coś dobrego za małą cene jak można
zarobić więcej?

To zdanie jest tak śmieszne, że przez 5 minut leżałem ze śmiechu. Nie, nie dało się taniej i nie Sony na PS3 nie zarobiło NIC. Ba, Sony na PS3 udało się utracić cały zysk, jaki mieli z PS2. Do 2009 roku byli na minusie.

Doucz się a potem komentuj, bo w tej chwili popisałeś się totalną niewiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak by wpakowali dziadostwo do ps3 człowieku i sprzedali za 800zł to byś hejtował teraz ciągle że xklocek jest lepszy i warty swojej ceny tutaj akurat wiem za co płace i się nie zawiodę jak mnie nie stać nie kupuje a nie narzekam na cenę w sieci.... używane też da się kupić z tego co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>.... używane też da się kupić z tego co wiem.

No ba, sam ponad roku temu kupiłem używaną slim 250 gb na Allegro za 710 zł chyba. Z dwiema grami, które sprzedałem prawie od razu za stówkę, bo nie podeszły mi zbytnio. Więc sama konsola, jeszcze z kilkumiesięczną gwarancją i nowym padem (bo taki był dołączony, jeszcze w pudełku) kosztowała mnie 610 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej mogłeś się pośmiać.. i dowiedzieć się, że jesteś dobrze poinformowanym fanboyem

pokaż zestawienie kosztów produkcji i dochodów z PS3, zauważ też, że PS3 wyszło rok później niż Xbox, więc też nie którzy klienci kupili Xboxa, a te wyniki po 70 mln i trochę to i tak dobry wynik. Więc strata to tylko ich wina, że rok później wypuścili puszkę i przez to, że sony ma dużo pracowników zatrudnionych, w porównaniu do innych firm. Stracili siano, ale to nie tylko przez koszty produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS3 jak na realia branzy elektronicznej nie bylo wcale drogie w momencie startu. Porzadny laptop kosztuje 2x tyle, a ciezko go bedzie nazwac gamingowym. Poza tym trzeba pamietac, ze rynki docelowe to kraje gdzie ludzie zarabiaja 5x wiecej niz Polacy.

Najwiekszym bledem SONY bylo to, ze nie umieli tego ludziom wytlumaczyc, przez co stracili miliony klientow oraz zyski z licencji dla wydawcow gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2012 o 23:29, vegost napisał:

Zobaczymy jak to będzie z PS4. Jak koszt konsoli znów podejdzie do granic
absurdu jak Wii U - 1600 zł, to ja podziękuje :)

...podejdzie? Przekroczy, i to sporo. PS2 - 2700 zł, PS3 - 2500 zł. PS4 też poleci powyżej 2k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie poleci. Sony nie może sobie pozwolić na kolejne "fajw handred najnti najn jues dolars™". Wszystkie plotki wskazują na cenę w okolicach 399-499$ dolarów, zależnie od wersji.

Postawię Ci czteropak, jak się okaże, że PS4 będzie kosztować, tyle co PS3 na starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polaczki jak zwykle narzekają na ceny, wy to byście chcieli konsole najlepiej za darmo albo żeby jeszcze producenci błagali was na kolanach "prosze panie damy panu tą konsole i jeszcze dopłacimy, dobry panie".
Technologie kosztują, ogarnijcie sie bo robicie żenade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 09:04, Henrar napisał:

Zdajesz sobie sprawę z tego, że cena PS3 i tak była za niska w porównaniu do kosztów
produkcji urządzenia?


I ? W dalszym ciągu taka cena u nas jest zaporowa. Chyba zapomniałeś jak ludzie u nas zarabiają. Można zapomnieć o średniej krajowej, która też jest niewiele większa od najniższej. Pojedź sobie do Francji, Niemiec, UK. Zobacz jak tam zarabiają a zobacz jak u nas się zarabia. Oni nie narzekają bo mają po 20 - 30 Euro za grę,u nas to 3,5 x więcej a zarobki mamy tragiczne. Więc nie gadaj mi tu o kosztach produkcji bo na nasz rynek się on w ogóle nie przekłada. Nikogo na to nie stać.

@Legendarny_ziom daj sobie spokój ze słowem "polaczek" Nie obrażaj mnie. Możesz mówić tak do siebie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale widzisz, koszty produkcji to koszty produkcji, co to ma do naszych zarobków? Henrar już wspomniał rzecz oczywistą: nowe konsole nie powstają z myślą o przeciętnym Polaku, targetem jest Japonia, USA i państwa Europy Zachodniej. Przede wszystkim.

Dnia 20.12.2012 o 14:31, vegost napisał:

Więc nie gadaj mi tu o kosztach produkcji bo na nasz rynek się on w ogóle nie przekłada. Nikogo na to nie stać.


Jeszcze raz: koszty są jakie są, nie przeskoczysz ich. Sony ma sprzedawać u nas konsole po cenie 300 zł, bo zarobki są takie, a nie inne? Fajnie by było, ale niestety, ekonomia panie.

Zresztą jakoś w Polsce nie brakuje ludzi którzy kupują notebooki z myślą o graniu (koszt ok. 3 tys zł i więcej) czy stacjonarnych PC zbudowanych tylko pod gaming. One tańsze nie są.

Dnia 20.12.2012 o 14:31, vegost napisał:

Pojedź sobie do Francji, Niemiec, UK. Zobacz jak tam zarabiają a zobacz jak u nas się zarabia

Pojedź do Ukrainy, Wietnamu i zobacz jak tam się zarabia. Wtedy to dopiero zaczniesz płakać, a o konsoli zapomnisz. Sorry, ale takie porównanie.

@Legendarny_ziom
To "Polaczek" zachowaj dla siebie... żeście się nauczyli, w mordę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować