Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

THQ ogłasza bankructwo, firma zostanie sprzedana

69 postów w tym temacie

> mnie ciekawi na czym narobili aż takich długów. pozostaje mieć nadzieję, że naprawdę
> skończą te gry. no i jest chyba mozliwy scenarius, ze nikt nie wykupi THQ, a wtedy sepy
> rzuca sie na co lepsze kaski a studio sie zawinie.

Same pensje zarzadu ida w miliony rocznie. Generalnie tego typu firmy potrafia topic gigantyczne kwoty na rozne wydatki reprezentacyjne oraz bonusy dla kadry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 02:10, EmperorKaligula napisał:

mnie ciekawi na czym narobili aż takich długów

Ktoś już kiedyś pytał o to w podobnym temacie. Jednym z powodów, dlaczego THQ zbankrutowało jest stworzenie "genialnego" tableta, o którym więcej można dowiedzieć się na przykład tu: http://en.wikipedia.org/wiki/UDraw_GameTablet http://www.digitalspy.co.uk/gaming/news/a363725/udraw-game-tablet-unsold-total-14-million.html.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To jest jednak bardzo niepokojące, że całkiem przyzwoity wydawca, który nie traktował
> swoich klientów jak idiotów, przy tym wydając dobre tytuły, znalazł się w takiej sytuacji.
> Podobno Square Enix też nie jest w najlepszej kondycji finansowej. Niestety z drugiej
> strony, takie firmy jak EA, Acti-Blizz i Ubi święcą sukcesy, co pokazuje, że model biznesowy
> oparty na dymaniu klienta jest bardziej opłacalny.
To samo pomyślałem. Wyjąłeś mi to z ust :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 03:09, fenr1r napisał:

Niestety z drugiej
strony, takie firmy jak EA święcą sukcesy, co pokazuje, że model biznesowy
oparty na dymaniu klienta jest bardziej opłacalny.

Nazywasz 4 lata przynoszenia strat(obecnie EA nie ma żadnych perspektyw na jakikolwiek zysk) i spadek wartości akcji o 80% sukcesami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 09:47, Speed565 napisał:

Wiadomo EA : tasiemce kiepskiej jakości, Acti - Blizz : dojenie klienta i tasiemce, a
Ubi : traktowanie klienta jak zlodzieja i kłacę.

Ea znacznie bardziej doi klientów niż Acti-Blizz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 13:34, MisticGohan_MODED napisał:

Szkoda mi THQ... odkąd zmienili logo na to badziwie źle im się powodzi xp
Oby nie wykupiło ich żadne pieprzone ea :P


Albo activision :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 03:09, fenr1r napisał:

To jest jednak bardzo niepokojące, że całkiem przyzwoity wydawca, który nie traktował
swoich klientów jak idiotów, przy tym wydając dobre tytuły, znalazł się w takiej sytuacji.
Podobno Square Enix też nie jest w najlepszej kondycji finansowej. Niestety z drugiej
strony, takie firmy jak EA, Acti-Blizz i Ubi święcą sukcesy, co pokazuje, że model biznesowy
oparty na dymaniu klienta jest bardziej opłacalny.

Oj byłbym ostrożny w tym stwierdzeniu, ostatnie 2 lata to praktyki podobne do gigantów (odcinanie kuponów etc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nowemu właścicielowi nie przyjdzie do głowy zmieniać fabułę/lub czegoś innego w grach! Chodzi mi szczególnie o Metro Last Light...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieję, że nowemu właścicielowi nie przyjdzie do głowy zmieniać fabułę/lub czegoś
> innego w grach! Chodzi mi szczególnie o Metro Last Light...
Nowy właściciel raczej mógłby zamknąć jakieś studio, niż bawić się w zmianę fabuły. Takie rzeczy się nie zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Nazywasz 4 lata przynoszenia strat(obecnie EA nie ma żadnych perspektyw na jakikolwiek
> zysk) i spadek wartości akcji o 80% sukcesami ?

Chyba masz nieaktualne dane, bo EA w tym roku odnotowało 76$ mln zysku, a akcje poszły w górę.

> Oj byłbym ostrożny w tym stwierdzeniu, ostatnie 2 lata to praktyki podobne do gigantów (odcinanie kuponów etc)

Jakieś konkretne przykłady, bo przyznam szczerze, że się nie orientuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2012 o 04:44, Janek_Izdebski napisał:

Mogliby być jeszcze: Take Two, Warner oraz Bethesda/Zenimax.
Ci wydawcy raczej nie wypuszczają na rynek bubli... :)

nom, wymień grę inną niż dishonored (a ten wyjątek i tak czynię tylko dlatego ze nie grałem) która bublem nie była, przynajmniej technicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2012 o 16:07, fenr1r napisał:

> Oj byłbym ostrożny w tym stwierdzeniu, ostatnie 2 lata to praktyki podobne do gigantów
(odcinanie kuponów etc)

Jakieś konkretne przykłady, bo przyznam szczerze, że się nie orientuję?

DLC pokroju skiny dla frakcji, spadek jakości dodatków (Tales of Valor to była kpina w porównaniu z OF i większość go kupowała ze względu na przegięte jednostki do multi- znerfione po naprawdę długim czasie), sprawa z CoH:O "Mamy gdzieś, że wydaliście kasę na grę, ale zamkniemy ją za 2-3 miesiące bez uprzedzenia o fakcie wcześniej" (wszyscy wiedzieli, że beta się kiedyś skończy, w postaci pełnego produktu, ale jak się okazało zamknięcie projektu było zdecydowane już wcześniej niż data wydania oświadczenia). Jedyną dosyć śmieszną rekompensatą był bon na coha za 5 dolców (pomijając fakt, że była tam spora liczba osób, która już grę miała)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chyba masz nieaktualne dane, bo EA w tym roku odnotowało 76$ mln zysku, a akcje poszły
> w górę.
Rok fiskalny kończy się pod koniec stycznia a dane zostaną opublikowane w luty 2013 roku więc w jaki sposób zdobyłeś dane z przyszłości ? Na początku 2012 akcje EA były wartę 20$ dziś 14$ więc żadnego znaczącego wzrost nie widzę. http://www.google.co.uk/finance?q=NASDAQ%3AEA&ei=mDTTUNikBqmKwAPadA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować