Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: Ubisoft rozważa wykupienie THQ

57 postów w tym temacie

Dnia 21.12.2012 o 21:12, Wilkv napisał:

Ponieważ do Ubi jestem mocno zrażony po ich wszystkich ostatnich tytułach jakie kupowałem.
W momencie jak dostali w swoje ręce stare, dobre serie, zeszły one na psy w moim
mniemaniu.

Nero -> bo Ubi nie robi masy śmieciowych DLC...



Hmmm ... seria Anno jest bardzo dobra, podobnie seria Assassin''s Creed, Far Cry 3 też się chwali, więc?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma wydajaca kotlety przejmie inna firme wydajaca kotlety i bedziemy mieli duzo kotletow. Ewentualnie nie przejmie i wtedy bedzie ich mniej. Jako ze za kotletami nie przepadam, to ani mnie to ziebi ani grzeje. Faktem jest jest jednak ze Ubi ma sporadycznie przeblyski dobrych pomyslow i czasami nawet im sie zdarzy wydac niezla gre (nawet, co szokuje, im sie to udalo w tym roku), wiec chyba lepiej oni niz jeszcze gorsi Acti albo EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym by THQ przejął ktoś inny. Nie chciałbym też by przejął ich Acti czy EA. Ale oczywiście zadecydują pieniądze. Szkoda że jednak nie wyszli na prostą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle wiecie dlaczego wolę, by THQ został przejęty przez Warnera. Ta firma:

- ma pieniądze

- nie skompromitowała się jakimś większym szwindlem

- moglibyśmy się spodziewać adaptacji wielu filmowych IP będacych w ich posiadaniu

- ma świetnych, kreatywnych scenarzystów

- wydali świetnie przyjęte: gry z serii "LEGO", serię "F.E.A.R.", "Batman: Arkham City" czy najnowszy "Mortal Kombat".

Wystarczy? :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to by było jakby ich CDP przejął i połączył z CDP RED. Mielibyśmy epickiego Wiedźmina - wizja i pomysły naszych polskich developerów + doświadczenie THQ (którego brak przy Wiedźminach miejscami był bardzo widoczny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej to by było jakby ich CDP przejął i połączył z CDP RED. Mielibyśmy epickiego
> Wiedźmina - wizja i pomysły naszych polskich developerów + doświadczenie THQ (którego
> brak przy Wiedźminach miejscami był bardzo widoczny).

Ale kupno THQ nie przyniesie doświadczenia programistom w CDP Red :]

IMO najlepiej jak ich kupi ktoś spoza branży gier i THQ wciąż będzie starym THQ, tylko lepiej prowadzonym bo do dzisiaj nie wiem jak firma mające dobre wyniki sprzedaży (chociaż tylko dobre w porównaniu do słabszych gier konkurencji. czasem liczby nie wyglądają najlepiej ale wydawca mówi że jest zadowolony) może wpaść w takie tarapaty finansowe. Zrozumiałbym jakby to było EA co kończy nie raz większą stratą i wydaje wielokrotności kosztów stworzenia gry na reklamę ale THQ?...

Jeśli miałby to być ktoś z branży to imo Warner lub Take-Two. EA lub Acti mogłyby przerobić serie na coroczne kotlety. Ubi zapowiada przechodzenie na p2w.

btw Saint Row sprzedało się w ponad 5,5 milionach kopii (nie licząc humble) więc głupie jest założenie mówiące, że Take-Two zrezygnowałoby z tej gry bo to konkurent GTA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Gdyby warner przejal to praktycznie na bank mozna zapomniec o DOW3
> Dlaczego? Możesz mi to wyjaśnić? Dziękuję. :)
>

Bo nie wydaje mi sie, zeby warner bross bylo zainteresowane licencja warhammera 40k.

Raczej woleliby wydawac swoje brandy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> >
> Patrz trylogia składająca
> się z pięciu częsci z zapowiedzią kolejnych "bo uniwersum jest szerokie"
>

Bo więcej dobrych gier, to gorzej niż mniej dobrych gier, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie może to być Take Two, Bethesda/Zenimax, Square Enix, Warner Interactive Entertainment cholera nawet Activision/Blizzard też się nadają. Powód dla mnie prosty te firmy w większości przypadków mają umowy z Valve oraz Microsoftem w kwesti zabezpieczeń. Co dla mnie jest o wiele lepsze niż wymysły Ubisoftu z Uplay - przy Dodatku do anno 2070 ponoć połowa graczy ma problem bo nie idzie jak w steam sprawdzić integralności danych i zamiast tylko paru mega często trzeba całą grę na nowo ściągać/instalować. Druga sprawa Uplay też potrafi zamulić (a pod tym względem to ja to testuję, na lapie a nie na stacjornarnym i tutaj GFWL i STEAM biją wszystkich na głowę - nie ta liga). EA to niech lepiej się trzyma z dala bo ten origin to jedna wielka pomyłka aktywacja czegokolwiek poza BF3 to koszmar totalny ile trzeba się namęczyć czasami by origin zaskoczył w sprawie darmowych DLC do Shift 2 masakra. Samo działanie do niczego na serio EADM 2.0 a nadal ma błędy poprzednika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 14:37, Lemonardo napisał:

> Patrz trylogia składająca
> się z pięciu częsci z zapowiedzią kolejnych "bo uniwersum jest szerokie"
>

Bo więcej dobrych gier, to gorzej niż mniej dobrych gier, tak?


Nie, bo wiecej kiepskich gier to gorzej niz mniej dobrych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 11:30, leszeq napisał:

Najlepiej to by było jakby ich CDP przejął i połączył z CDP RED. Mielibyśmy epickiego
Wiedźmina - wizja i pomysły naszych polskich developerów + doświadczenie THQ (którego
brak przy Wiedźminach miejscami był bardzo widoczny).

Dude, gdzie CDPR, a gdzie THQ? To nawet nie są sąsiadujące ligi. Nawet w tej sytuacji, koszt takiego zakupu, to bodajże coś w okolicach $60m, THQ ma w sobie kilkukrotnie/kilkunastokrotnie(?) więcej ludzi, niż zatrudnia cały CDPR - czyli włączając cdp.pl, CDPR, gog.com i Optimus, jak i wiele marek, z czego każda jest więcej warta, niż The Witcher.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 11:30, leszeq napisał:

Najlepiej to by było jakby ich CDP przejął i połączył z CDP RED. Mielibyśmy epickiego
Wiedźmina - wizja i pomysły naszych polskich developerów + doświadczenie THQ (którego
brak przy Wiedźminach miejscami był bardzo widoczny).

Już większa szansa jest, że THQ wykupi CDP, niż na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować