• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Kaskaderos

Problem z internetem

Pytanie

Cześć. Mam internet 6 mb od września i wszystko było dobrze do listopada. Od tego czasu mam "zaniki internetu" trwające 3-5 sekundy. Te "zaniki" są przez cały dzień w różnych odstępach czasowych. Zauważyłem też, że pobieranie idzie nierównomiernie. Zadzwoniłem do kolesia od internetu, który kazał pingować różne strony i zdziwił się liczbą utraconych połączeń. Zmienił antenę i router, ale to nie pomogło. Podczas grania w gry typu cs, l4d2 lub tf2 jest tak jakby lag i trwa automatyczne rozłączanie, które trwa 3-5 sekundy i potem wraca do normy, aż do następnego "zaniku". Jednak grając w bf3 to od razu wywala z serwera. Ktoś zaradzi co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 21.12.2012 o 20:25, ANDERSEN100 napisał:

Cześć. Mam internet 6 mb od września i wszystko było dobrze do listopada. Od tego czasu
mam "zaniki internetu" trwające 3-5 sekundy. Te "zaniki" są przez cały dzień w różnych
odstępach czasowych. Zauważyłem też, że pobieranie idzie nierównomiernie. Zadzwoniłem
do kolesia od internetu, który kazał pingować różne strony i zdziwił się liczbą utraconych
połączeń. Zmienił antenę i router, ale to nie pomogło. Podczas grania w gry typu cs,
l4d2 lub tf2 jest tak jakby lag i trwa automatyczne rozłączanie, które trwa 3-5 sekundy
i potem wraca do normy, aż do następnego "zaniku". Jednak grając w bf3 to od razu wywala
z serwera. Ktoś zaradzi co z tym zrobić?


Tak. Zmień dostawcę i internet na szerokopasmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.12.2012 o 08:30, ANDERSEN100 napisał:

Tą opcję wybiorę jako ostatnią, ale na prawdę nie można juz nic z tym zrobić?

Zostaje jedynie nękać operatora aż ci nareperuje. Nikt tutaj na odległość w takiej sprawie ci nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.12.2012 o 09:27, ANDERSEN100 napisał:

Oni niestety już nie wiedzą jak mogą mi pomóc.

A ty niczym potulny psiak spuściłeś glowę i nic nie zrobiłeś? Ich obowiązkiem jest zapewnienie stałego dostępu do internetu. Raczej na pewno to co masz jest niezgodne z umową. Ciebie powinno walić ich wymówki w stylu, że nie wiedzą jak ci pomóc. Mają ci to naprawić. W przeciwnym razie postrasz ich sądem, bo nie masz usługi wymienionej w umowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.12.2012 o 09:27, ANDERSEN100 napisał:

Oni niestety już nie wiedzą jak mogą mi pomóc.

Ale z nich informatycy i administratorzy. Nie potrafią zdiagnozować usterki i ratują się ogólnodostępnymi metodami, czyli wymiana anteny... really ? Masz radiówkę nie ? Zapomnij o tym internecie, w dzisiejszych czasach takie wynalazki nie mają prawa bytu. Za taką cenę jaką płacisz, dostaniesz szerokopasmowy internet. Dziwie się, że jeszcze coś takiego jak radiówka - osiedlówka istnieje. Internet sam się nie psuje, jeśli mogę to tak napisać. Problem zapewne jest gdzieś u nich, skoro zdycha na parę sekund i potem ponawia połączenie. Powiedz, że nie potrafią utrzymać stabilnego łącza i wypowiadasz umowę czy co tam. Idź do UPC, lepszego neta w Polsce nie znajdziesz. Sam mam i sobie bardzo chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Karanthir666

Zapewnienie stałego i Stabilnego dostępu do internetu. Stały może i jest, ale na pewno niestabilny.

vegost

Tak, mam radiówkę. Jednak ja mieszkam na wsi i jest mało dostawców internetu, a już nie mówiąc o UPC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.12.2012 o 13:34, ANDERSEN100 napisał:

Zapewnienie stałego i Stabilnego dostępu do internetu. Stały może i jest, ale na pewno
niestabilny.

Czyli masz towar/usługę niezgodny z umową. Jak pisałem, postrasz ich. Jak do końca roku ci tego nie naprawią, spotkasz się z nimi w sądzie. Oczywiście na pierwszy rzut oka masz do tego prawo, ale trzeba znać całą treść umowy czy nie ma żadnych kruczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować