Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Najbardziej oczekiwana przeze mnie gra - Dragon Age III: Inquisition

83 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Dragon Age: Początek było jednym z najlepszych RPG-ów, w jakie miałam przyjemność zagrać. Dragon Age II również mi się podobało, zwłaszcza bardziej dynamiczne walki, a jedyną rzeczą, która naprawdę raziła, była powtarzalność lokacji – pozostałe elementy, które nie zostały tak dobrze dopracowane, jak w pierwszej części, nie miały dla mnie aż tak dużego znaczenia.

Przeczytaj cały tekst "Najbardziej oczekiwana przeze mnie gra - Dragon Age III: Inquisition" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 14:50, Jeggred napisał:

A nie mieli przesunąć premiery na 2014 i wydać tego również na nową generację konsol
zamiast na obecną ?

Kiepski biznes. "Starsze" konsole i tak będą przez pewien okres w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę co mi się nie podobało w DAII. Ok, fabuła była IMO całkiem udana, postacie były wyraziste. Natomiast pod każdym względem (z fabułą łącznie-świetną, ale gorszą od poprzedniczki) DAII jest gorszy: paskudniejsza grafika, gorsze udźwiękowienie(choć tu różnica jest nieznaczna), a dynamiczna walka jak dla mnie była dość często zbyt chaotyczna. Spaprane jest nawet Bioware''owe kółko dialogowe, sprowadzające się do wyboru wypowiedzi agresywnej(złej), obronnej(dobrej?), oraz głupiej(!?). Powtarzalność lokacji była tylko wisienka na tym torcie.
Bioware u mnie wyczerpało swój kredyt zaufania, także z grą zapoznam się długo po premierze. Niestety sądzę, że przy DAIII ponownie zobaczymy produkcje co najwyżej z wyższych stanów średnich, ale cóż czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w sumie to jest mały problem, choć z drugiej strony dobrze, że w grze będą dubowane kwestie głównego bohatera. Kwestie wypowiadane przez Hawke (female) bardzo mi się podobały więc problemu z tym nie mam. Jakby chcieli dla każdej rasy zrobić odpowiednie kwestie trochę by czasu to zabrało. Choć dla chcącego nic trudnego...

Co do mojej gry najbardziej oczekiwanej to chyba jest Bioshock: Infinite. Na Dragon Age III: Inquisition czekam, ale jakoś zostało to w tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age: Początek było jednym z najlepszych RPG-ów, w jakie miałam przyjemność zagrać
Pozostaje mi tylko współczuć autorce tekstu, że taka tragicznie nudna gra wydaje jej się czymś tak atrakcyjnym.
Z drugiej strony - o gustach się ponoć nie dyskutuje ...

Tak czy siak - dla mnie DA jest już wymarłe i specjalnie mnie nie obchodzi co tam BW w DA3 upcha. Byłbym mimo wszystko szczerze zdziwiony, gdyby wyszło coś naprawdę wartego zagrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age jednym z najlepszych RPGów w jaki Pani grała. Hmm... Nie wiem co o tym myśleć, choć budzi to pewien niepokój. Również stwierdzę, że Dragon Age III NIE WIADOMO CZY JEST cRPG - dwójka cRPGa nie przypomina, przynajmniej dla mnie, bardziej h''n''s z jakąś tam fabułą i dialogami.

Ja osobiście wolę skupić się na takich tytułach jak Watch Dogs, Remember Me, Cyberpunk 2077, Wiedźmin 3, Bioshock: Infinite. Są to ciekawsze tytuły i bardziej obiecujące niż Dragon Age 3 - do którego podchodzę z dużym dystansem. Nie wydaje mi się, by ekipa BioWare była w stanie mnie czymś zaskoczyć. Musieliby wydać gorszego bubla niż Dragon Age 2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 15:22, Llordus napisał:

Dragon Age: Początek było jednym z najlepszych RPG-ów, w jakie miałam przyjemność
zagrać

Pozostaje mi tylko współczuć autorce tekstu, że taka tragicznie nudna gra wydaje jej
się czymś tak atrakcyjnym.

Tia, współczuj kobiecie dlatego że śmiała mieć inne zdanie o grze niż Twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowego Dragon Age nie ma raczej na mojej liście "w co muszę zagrać w przyszłym roku" ale też go nie skreślam. Zobaczę co tam Bioware wymodzi i wtedy podejmę decyzję. Co jest na wspomnianej liście? Jako, że gram na konsoli Sony i dawno nie miałem w łapach dobrego ekskluziwa to najbardziej czekam na The Last of Us i Beyond: Two Souls. Poza tym na pewno GTA V i Bioshock: Infinite, a także wszystko co szykuje na przyszły rok Telltale Games z drugim sezonem TWD na czele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Dragon age Origins w porownaniu z DA2 czy ME3 to rzeczywiscie dzielo sztuki i jeden z najlepszych rpgow. Jak sie gra tylko w to co wyprodukowalo Bioware w ostatnich latach to nie ma lepszej gry.

W porownaniu z crpg innych firm to powiedzmy DAO daje rade (walka z aktywna pauza duzo tutaj robi, az sie Baldur przypomina), ale szalu i opadu szczeki nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 15:29, Darkstar181 napisał:

Tia, współczuj kobiecie dlatego że śmiała mieć inne zdanie o grze niż Twoje.

Widzisz, nie chodzi o zdanie, a tak naprawdę o to, od kiedy Autorka gra i jakie inne gry rpg ograła ;)
Bo jakoś nie potrafię sobie wyobrazić zachwytu nad DAO u kogoś, kto grał w cokolwiek innego, również z wcześniejszych gier firmowanych przez BW (ale i nie tylko). A jeśli jest tak jak myślę, to współczuć należy - bo mnóstwo świetnej rozrywki Autorkę ominęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak bez żadnej wojny odpowiem: no się taki ja trafiłem, który wiele RPGów ograł i uważa, że Dragon Age jest jednym z lepszych. Fakt, że Origins jest imo lepszy od dwójki, ale na pewno nie jest to jakiś biedziak za 10 zł w kiosku ruchu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Dragon Age: Początek było jednym z najlepszych RPG-ów, w jakie miałam przyjemność zagrać." Naprawdę ? ehh nooo o każdy ma swoje zdanie ale ..bez przesady mogę z wejścia wymienić z 7 pozycji lepszych niz DA. To jak powiedzieć że" Zmierzch" jest jedną z najlepszych współczesnych powieści jakie miałem przyjemność przeczytać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze RPG w jakie grałem to Baldur''s Gate. Jeżeli nie brać pod uwagę grafiki, to nie wiem czy coś lepszego powstało. Icewind Dale było dobre bo tworzyło sie całą drużynę jak kto chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2012 o 16:04, Sylwekk1 napisał:

z 7 pozycji lepszych niz DA.

Dawaj i jeszcze poprzyj jakąś argumentacją ;p

@UP. BG wcale bronić się dzisiaj nie musi, a ID w znacznym stopniu na dziś to H&S ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Icewind Dale I i II, grałem w BG, Tormenta, Arcanum, ale pierwsze DA i tak bardzo mi się podobało. Pewnie jestem jakiś gupi każual i się nie znam :f

DA III nie musi być oldschoolowe i tradycyjne, liczę na ciekawą narrację, historię, postacie i trochę emocji. Od oldschoolowości będę miał Wasteland 2 w październiku :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age: Początek był świetny. Druga część już nie, mimo iż się przyzwyczaiłem do systemu walki w DA:Początek jak i w Dragon Age II. To jednak nudziła mnie druga część co raz bardziej, gdy tylko zgłębiałem się w każdy kolejny akt gry. A monotonność i do znudzenia powtarzające się lokację, po prostu zniechęcają do kolejnej godziny przed tą produkcją. Styl dynamicznej walki, to było coś ciekawego. Na pewno wyglądało to bardziej efektywnie niż za pierwowzoru z pierwszej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawne są komentarze "hipsterów" wyżej. Też grałem we wszystkie RPGi na Infinite Engine, Fallouty itp, a Dragon Age: Origins podobnie jak autorka zaliczam do grona najlepszych RPG. Ogólnie gra zebrała bardzo pozytywne noty.

Na trzecią część też czekam z niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego całego hejtu na Bioware, to DA: Origins było naprawde dobrym, klasycznym crpegiem. Fabuła nie była może jakaś porywająca, ale cała reszta dawała rade - z systemem walki na czele. Na pewno nie była to gra gorsza od Neverwinter Nights 2, o którym teraz nikt nie pamięta, a była swojego czasu dobrze oceniana. DA 2 to juz niestety inna bajka. Gre skonczyłem na siłe, jedyny element króry dawał rade to system walki - cała reszta to niedoróbka - klonowanie lokacji i czarodziejskie respawny mobów z nikąd itd. Dlatego też na DA3 nie czekam praktycznie w ogole, może się mile zaskocze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować