Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Coś tu nie gra: Black Isle Studios prosi fanów o wsparcie finansowe

9 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Black Isle niespodziewanie zmartwychwstało w tym roku, ale radość z tego powodu może przyćmić fakt, że wydawca Interplay jest na krawędzi bankructwa. Cała nadzieja w fanach – ale co tak naprawdę będą oni z tego mieli?

Przeczytaj cały tekst "Coś tu nie gra: Black Isle Studios prosi fanów o wsparcie finansowe" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją cegiełkę oddałem. Nie była to jakaś kolosalna kwota, ale fakt - oczekuję czegoś konkretnego w ramach podziękowań. Dostęp do forum, z którego i tak nie będę korzystał, jakoś nie rekompensuje mojego wsparcia.
Po wpłaceniu pieniędzy pokazała mi się informacja, że studio zebrało już $1000, z tym że było to kilka-kilkanaście godzin po rozpoczęciu zbiórki. Jak jest teraz - nie mam pojęcia.
Jeżeli chodzi o powody zbiórki to albo faktycznie studio ledwo się trzyma kupy, albo chcą zaoszczędzić możliwie jak najwięcej kasy i z pazerności wyciskają ją od graczy. Zdaje się, że Adrian Chmielarz opowiadał więcej na ten temat w jednym z niedawnych pr0gramów.
Cóż, ja swoje wsparcie okazałem. Faktycznie, jestem fanatykiem starych Falloutów i to głównie dlatego wyskoczyłem z pieniędzy, ale od samego początku miałem świadomość, że mimo tej samej nazwy to nie jest to samo studio. Co będzie to będzie, jeżeli się uda to będę dumny, że w jakiś sposób wspomogłem projekt. A jeżeli nie wyjdzie? Na pewno nie będę płakał za straconymi pieniędzmi, ale przyszłe projekty będą musiały oferować coś naprawdę dobrego aby dostać moje wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto nadmienić, że w odróżnieniu od innych zbiórek, ta nie odbywa się przy pomocy serwisu Kickstarter. Wynika z tego to, że pieniądze są zbierane jedynie na zasadach wyznaczonych przez BI. Wpłacający nie mają żadnej gwarancji, że cokolwiek powstanie a jedyny przypadek w którym można się domagać zwrotu wkładu to brak forum. Ponadto formułka w Legal Terms: "You agree to irrevocably waive any claim for refund of any deposit amount that has been used for the Game Cost in accordance with the above." bardzo śmierdzi. Ja bym to olał - jeśli faktycznie mają pomysł na grę i podstawy do tego żeby ją stworzyć to wybraliby Kickstarter na jasnych i uczciwych zasadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest dotacja zwyczajna, jak chcecie to ich wspieracie, a jak nie to nie. Nic z tego nie macie w zamian (żadnych bonusów czy nawet darmowej kopii gry, jeśli kiedykolwiek się pojawi) i pieniędzy też wam nikt nie zwróci, to jest wasza dobra wola tylko.

Byłem po stronie Interplay aż do teraz i cieszę się, że Bethesda jednak wygrała prawa do marki, bo z pazerności Interplay nic dobrego by i tak nie wynikło. Najpierw wskrzeszenie Black Isle, które nie ma nic wspólnego z dawnym studiem, a teraz dotacja od graczy na okropnych warunkach. Niech płoną, życzę im upadku. Tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hahaha, myślałem że wspomniany Chris Taylor to ten od GasPoweredGames (total annihilation, supreme commander itp.) a się okazało że to ktoś zupełnie inny tylko podobnie się nazywający :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nawet bym nad tym pomyślał gdyby wydali jakąś dobrą gre i wiedział bym że warto ich wspierać.
Sorry, Fallouty "wydali"(żeby to jeszcze byli ci sami ludzie co wtedy) prawie 20 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc co my tutaj mamy:
- 2 członków "starej" ekipy,
- wskrzeszenie legendarnego studia, ale z prawie całkiem nowym składem,
- kiepski filmik,
- niepewna przyszłość pieniędzy (brak konkretów odnośnie tego, ile zebrali, od jakiej kwoty dostanie się swój egzemplarz, a przede wszystkim - brak gwarancji oddania pieniędzy w wypadku niepowodzenia projektu)
Nie, dzięki. Fanem Fallouta jestem, ale zrobić się w bambuko nie zamierzam. Może jak coś więcej powiedzą to wspomogę ich.

@kotlecik5
O ile byłem sceptyczny co do Fallouta Bethesdy, tak po zagraniu w trójkę i New Vegas byłem zachwycony. Godnie kontynuowali grę. Nie jest to co prawda takie genialne dzieło jak dwójka, którą można było przejść bez walki, ale świetna gra na nasze czasy jak i dobra kontynuacja legendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować