Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

League of Legends Season 3 - recenzja

202 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2012 o 10:08, luzac napisał:

Ummm... normalne gry mają zarówno opcję draft jak i blind. BLIND. BLIND! Jak masz
cokolwiek kontrować, skoro sam decydujesz się na grę w trybie blind?

Przeczytajcie cały wątek od początku do końca, bo to już robi się nudne... Nie mam zamiaru więcej komentować tych idiotyzmów. Skoro nie wiecie co to ironia, wszystko bierzecie dosłownie, a brak kultury zarówno autora jak i niektórych wypowiadających się wam nie przeszkadza to szczęścia życzę. Ja wychodzę, miło było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pewnie, idź sobie, nazwij swoją gadkę ironią i schowaj się pod kamieniem. Sam zrobiłeś z siebie głupka, twierdząc chociażby takie rzeczy, że chłopaki z Riotu nie dołożyli swojej cegiełki przy rozwoju DotA, gadając że nie widać picków przeciwników, gdy taka możliwość istnieje czy stawiając przeciwko sobie gości na 1 poziomie i 30 poziomie twierdząc, że powinni mieć równe szanse w tej grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 10:35, luzac napisał:

czy stawiając przeciwko sobie gości na 1 poziomie i 30 poziomie twierdząc, że
powinni mieć równe szanse w tej grze...


On mówił o tym, że LoL nie daje równych szans ludziom na starcie, bo osoba z dokładnie takim samym skillem jak pros, mająca 1 level przegra z nim, bo nie ma masteries, summonerów i run. Więc gra przez to opiera się na półrocznym grindzie żeby do czegoś dojść, no chyba że ma się $$$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wprowadzanie swoich przedmiotów? To znaczy, takich prawdziwych, nie jak czapki

Dnia 26.12.2012 o 22:33, KeyserSoze napisał:

w TF2? Masakra z punktu widzenia balansu - ale akurat DOTA już jest taką masakrą ze swoimi
przedmiotami.

Z jakimi przedmiotami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 02:50, KeyserSoze napisał:

> Tak samo jak w innych przypadkach, gdy np. redaktor rzetelnego serwisu, jedynie
poproszony o źródło budzących wątpliwości informacji, rozpoczyna prywatną wojenkę o rację
tak jakby to był jego blog

Tak? Podaj proszę linkę do miejsca, w którym poproszony o link do źródeł, zacząłem jakąkolwiek
wojenkę, bez żadnej prowokacji, obrażania mnie i tym podobnych. Chętnie poczytam. Oskarżasz?
Dowody poproszę - dopóki ich nie dajesz, całe twoje gadanie to ordynarne oszczerstwa
i pomówienia.


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=80810&tpage=2
A dokładniej:
- "Marka jest bardziej popularna niż Warcraft przed World of Warcraft"
- "Source or it didn''t happen."

Do tej pory żadne wiarygodne źródło tych informacji nie zostało podane, a jednak nie przeszkodziło ci to w obrażaniu innych i udowadnianiu, że twoja racja jest lepsza. Dziecinada chłopie. Następnym razem zamiast prosić co chwila o źródła, kometarze i linki do twoich wypowiedzi, po prostu przemyśl swoje zachowanie i wyciągnij z niego fakty. Tym właśnie cechują się ludzie dorośli - odpowiedzialnościa za własne słowa. Przestań się zachowywać tak jakbyś mógł klepać co ślina ci na język przyniesie, dopóki ktoś nie zwróci na to uwagi.

Dnia 28.12.2012 o 02:50, KeyserSoze napisał:

> Tak się dziwnie składa, że razi mnie brak rzetelności i wypisywanie farmazonów
w serwisie

Super. Proszę, udowodnij mi choć jeden przykład braku rzetelności w komentowanym tekście.
Albo przeproś za swoje zachowanie i bezpodstawne czepianie się.


Słaba podpucha. W komentowanym tekście nie mam jak ci wytknąć jakiegokolwiek błędu bo jesteś zagorzałym fanem LoLa. Aczkolwiek, już w samych komentarzach głupot nawypisywałes bez liku:

"Ta gra jest ciągle w zamkniętej becie. Po co mamy dużo pisać o czymś, w co nie każdy może grać? "

"zamknięta beta to zamknięta beta, wrzucanie newsów o tym, co się w niej dzieje, jest bezsensowne. A gdybyśmy nagle zmienili politykę i rzeczywiście zaczęli informować o tym, co dzieje się w zamkniętych betach różnych gier, to i tak powinniśmy na początek pisać o tym, co dzieje się na PBE w LoLu, bo jest tam więcej zarejestrowanych kont, niż w DOTA 2..."

"Ale newsów z zamkniętej bety wrzucać nie będziemy i tak."

Wytłumacz mi więc proszę, dlaczego o Diablo III na gramie pojawiło się 57 newsów i artykułów w czasie gdy ta gra była w zamkniętej becie, włącznie z takimi perełkami jak "Diablo III Beta - już gramy! Pytajcie o wszystko!" lub "Diablo III Beta - zobacz nasz gameplay prezentujący w akcji Demon Huntera!".

Widzisz ? Pleciesz farmazony bo:
- ta gra była w zamkniętej becie i - olaboga - miała mniej graczy niż LoL, a jednak o niej pisaliście
- twierdzisz, że to co robicie jest bezsensowne (wrzucanie newsów o zamkniętej becie)
- piszesz, że musielibiście zmieniać specjalnie politykę
- przeczysz sam sobie

Widzisz ? 3 komentarze na wyrywki a farmazonów i sprzeczności masa. Więcej przykładów ? Wróc ponownie do pierwszej cześci mojej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chyba zakończę czytanie recenzji na tym portalu bo często odstają od rzeczywistości...
> Za żadne skarby nie dałbym tej grze oceny powyżej ósemki, już nie mówiąc o prawie maksymalnej
> nocie. Takie jest moje zdanie xd

Chciałem to napisać ale w takim razie dodam tylko to:
"Nie będę się rozwodził nad jej korzeniami, bo to nudne i nieistotne."
po przeczytaniu tego zdania, zalogowałem się, skomentowałem i zamknąłem stronę.

-------

LoL to marna kopia DotA''y i zawsze taką pozostanie, nie ważne ile kolorowych bajerów się do niej doda ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

=

Dnia 28.12.2012 o 02:50, KeyserSoze napisał:

heh, nie ma to jak fabrykować fakty by poparły tezę. Zamień tego "the witcher" na "wiedźmina",
bo Polacy nei wiedzieć dlaczego wolą swój język i co się okazuje? że Wiedźmin jest dwa
razy wyżej niż DOTA. Tak wyglądają niezmanipulowane dane - widać uciekniesz się do wszystkiego,
żeby wyszło na twoje, nawet oszustwa. Resztę wypowiedzi ignoruję, rozmowa z tobą to
rzucanie grochem o ścianę, skoro gotów jesteś zaprzeczać rzeczywistości.

=

Fabrykować fakty? Nie wiem jakie umiejętności potrzebuję człowiek żeby zacząć pisać dla portalu gram.pl - ale najwyraźniej umiejętna obsługa google trends nie jest niezbędna.

Drogi autorze jakbyś nie zauważył istnieję opcja zmienienia kraju w którym chcemy zobaczyć dane statystyki - spójrz sobie na ,,świat" i przestań fantazjować.

Program ,,let me use google(...)" powinien zostać rozbudowany o google trendy - napewno praca niektórych redaktorów byłaby znacznie szybsza i znacznie bardziej rzetelna.

Dnia 28.12.2012 o 02:50, KeyserSoze napisał:

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Albo nie, napiszę to wyraźniej - recenzja jest dla
osób, które NIGDY NIE GRAŁY W GRY MOBA. Wyjaśnij mi, co takiej osobie da porównanie do
innej gry MOBA?

>
Porada - zastanów się 3 razy zanim coś napiszesz :)

Zresztą, możesz być fanem jednej gry - a pisać nadal rzetelne zapowiedzi/teksty/recenzje innych tytułów.
Ubolewam, ale niestety tej sztuki nie opanowałeś.

Artificem commendat opus - mówi wszystko o twoim poziomiie.

Dnia 28.12.2012 o 02:50, KeyserSoze napisał:

Wiem ile kosztują runy, mam kilka zestawów. Ty nie wiesz, ile kosztuja, gdzieś znalazłeś
jakąs liczbę i myślisz, że to jest wiedza. Nie, nie jest.


Gratuluję, sądzę, że nominacja na nagrodę Nobla już czeka.

Dnia 28.12.2012 o 02:50, KeyserSoze napisał:

Nie zdajesz sobie sprawy z istnienia trybu draftu, o który wie każdy, kto zrobił choć
15-20 poziomów (lub jest na tyle inteligenty, że w celu nauki grania obejrzał choć jeden
turniej) - a 20 poziomów w LoL to jest 3% wiedzy o tej grze. Ergo, nie masz pojęcia o
jej 97%.


Skąd masz te dane? Poproszę o źródło albo precyzyjne wyliczenia dlaczego jest to 3% gry a nie 4% albo 10% lub 20%.

Dnia 28.12.2012 o 02:50, KeyserSoze napisał:

> Widzimy w LoLu picki przeciwnika, czy nie widzimy? Mowa oczywiście o normalnej grze

Oczywiście, że widzimy. Twierdzenie, że nie widzimy jest równie śmieszne, jak upieranie
się, że medic w Battlefieldzie nie może ożywiać kolegów, bo przecież nie ma defibrylatora
i wykazuje tylko, jak beznadziejnie niski poziom wiedzy o danej grze się reprezentuje.


Nie może do pewnego momentu - nie jest to błędne stwierdzenie, po prostu nie dokończone oraz nie precyzyjne.

Dnia 28.12.2012 o 02:50, KeyserSoze napisał:

Tak? Podaj proszę linkę do miejsca, w którym poproszony o link do źródeł, zacząłem jakąkolwiek
wojenkę, bez żadnej prowokacji, obrażania mnie i tym podobnych. Chętnie poczytam. Oskarżasz?
Dowody poproszę - dopóki ich nie dajesz, całe twoje gadanie to ordynarne oszczerstwa
i pomówienia.


Nie martw się, papier wszystko przyjmie, a internet oraz pamięć ludzi wszystko zachowa - napewno zaraz kilka osób się znajdzie które ci to wypomną .

Dnia 28.12.2012 o 02:50, KeyserSoze napisał:

> Tak się dziwnie składa, że razi mnie brak rzetelności i wypisywanie farmazonów
w serwisie

Super. Proszę, udowodnij mi choć jeden przykład braku rzetelności w komentowanym tekście.
Albo przeproś za swoje zachowanie i bezpodstawne czepianie się.


Rzetelność – pozytywna cecha charakteru świadcząca o precyzyjności, dokładności i poprawności wykonywanych zadań, będąca ich złożeniem.

Wg. definicji duża część twoich tekstów nie jest rzetelna.

Tak jak ty przepraszasz ludzi za swoje zachowanie oraz niejednokrotne obrażanie ? ( Czyli ,,nic się nie stało" )
Zapomnij.

Dnia 28.12.2012 o 02:50, KeyserSoze napisał:

> Napisałeś w recenzji że gry moba są bardziej skomplikowane niż RTSy, mógłbyś może
to jakoś uzasadnić? Jakie masz doświadczenie z tym gatunkiem?

Np. 1100 godzin w Dawn of War II wystarczy? MOBA są bardziej skomplikowane niż RTSy,
przynajmniej na esportowym poziomie, bo RTSy gra się 1v1 a MOBA drużynami, co zdecydowanie
zwiększa ilość kombinacji, na przykład. Gdyby MOBA grało się 1v1 to RTSy byłyby bardziej
skomplikowane - ale się nie gra.


Nie wystarczy bo to nic. MOBA nie są bardziej skomplikowane niż RTS przy podobnej ilości graczy.

Rtsy nie gra się tylko 1 v 1 , zapomniałeś o 2 v 2 / 3 v 3 oraz 4 v 4
Od 3 v 3 RTSY są bardziej skomplikowane niż MOBA 5 v 5.
Chociaż przyznam ci rację , że największe turnieje to 1 v 1 maksymalnie 2 v 2 .

I przyrównywać grę 5 v 5 do 2 v 2 czy 1 v 1 jest bezsensowne ponieważ wymaga zupełnie odmiennych umiejętności.
5 v 5 to koordynacja oraz doświadczenie z graniem z tymi samymi ludźmii -
natomiast 1 v 1 to czysty skill i doświadczenie. Mastering jest doprowadzony do tak wysokiego poziomu, że praktycznie wiesz w której sekundzie ile twój przeciwnik ma energii, ponieważ przejął i wybudował 1 generator, a wydał 25 energii na ulepszenie.
Ty natomiast wiesz, że za 11 sekund przyprowadzi na pole bitwe skoczki - które ty skontrujesz ognistem mieczem który wybudujesz za 13 sekund.

Taka jest własnie gra 1 v 1 w RTS.


Przyokazji nadal nie odpowiedziałeś na pytania dot. na jakiej podstawie dane gry są recenzowane, a inne nie.

Zauważyłeś, że głównie pod twoimi tekstami jest taki flame? Nie, to nie związku z twoją ,,wyjątkową osobą, lub przez ,,fanatyków" '' - może 3 razy się zastanów zanim kogoś jeszcze obrazisz lub będziesz starał się bronić nierzetelnych tekstów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie będę się rozwodził nad jej korzeniami, bo to nudne i nieistotne."

Brak rzetelności, której brak chciałeś by ci zarzucić.

"Kto to widział taką rywalizację, w której gracze nie zabijają się z miejsca, gdy tylko się zobaczą?"

Szachy?

"Dobrze grać w strzelankę typu Call of Duty czy Battlefield można się nauczyć w kilkanaście godzin, a potem już tylko szlifuje się umiejętności, bo większego zrozumienia gra nie wymaga.

Podstaw strzelanek uczysz się w 30 minut, a LoL''a w 5h. Aczkolwiek powodzenia, przy braku zrozumienia taktyk grając jakieś 5v5 w CS''a. Ciekawe co tym myśleniem ugrasz.

"Zaletą tak ogromnej popularności i niedorzecznie wielkiej liczby grających osób jest to, że gra zawsze znajdzie nam towarzyszy i przeciwników na naszym poziomie doświadczenia i umiejętności."

Każda gra z matchmakingiem to ma. I nie musi wcale do tego grać w grę 30mln osób.

"Można grać całymi latami, nie wydając złamanego grosza, a nie będzie się pod żadnym względem dyskryminowanym."

Właśnie. Trzeba grać całymi latami, żeby nie być dyskryminowanym, bo nie masz wszystkich postaci.

"A jeśli chodzi o te drugie punkty, to nawet ciągle przegrywając i tak zarabia się ich wystarczająco wiele, by częściej kupować nowe postacie, niż jest się w stanie nauczyć grania nimi na poziomie choćby bardzo przeciętnym."

60 gier na jedną postać? Biorąc pod uwagę małą złożoność postaci w LoL''u to na nauczenie się grania jedną w stopniu przeciętnym/dobrym wystarczy 15 gier.

"bo samodoskonalenie tutaj nie ma końca."

A w jakiej dziedzinie życia lub grze samodoskonalenie ma koniec?

"Grałem w wiele takich tytułów, spędzałem w nich setki godzin i żadna nie może się równać z tą jeśli chodzi o głębię"

DotA ma dużo większą głębię, więcej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2012 o 09:04, Imeilic napisał:

A pan wszechwiedzący przeczytał powyższego posta? Pytania o picki przeciwnika odnosiło
się do normalnych gier, które są najpopularniejsze


Nie kolego, dopiero teraz o tym zacząłeś mówić, gdy już wszyscy wyśmiali twoją ignorancję i przez to sprawdziłeś, jak rzecz wygląda. Na początku twierdziłeś, że w tej grze nie ma counterpicków. W ogóle nie ma. Nie w normalu, nie w najpopularniejszych rozgrywkach. W ogóle. Bo kompletnie tej gry nie znasz a cała twoja wiedza pochodzi z drugiej ręki.

Dnia 28.12.2012 o 09:04, Imeilic napisał:

On mówił o tym, że LoL nie daje równych szans ludziom na starcie, bo osoba z dokładnie takim samym skillem jak pros, mająca 1 level przegra z nim, bo nie ma masteries, summonerów i run. Więc gra przez to opiera się na półrocznym grindzie żeby do czegoś dojść, no chyba że ma się $$$.


Bzdura. Osoba na 1 poziome przegra z prosem nie przez masteries i runy tylko dlatego, że w porównaniu do niego kompletnie nic nie umie. A na dodatek, gdybyś grał w LoLa, to byś wiedział, że spotkania 1-poziomowych graczy z tymi mającymi 30 poziom są możliwe tylko w grach customowych, gdy tacy umyślnie zechcą ze sobą grać.

Dnia 28.12.2012 o 09:04, Imeilic napisał:

Do tej pory żadne wiarygodne źródło tych informacji nie zostało podane, a jednak nie przeszkodziło ci to w obrażaniu innych


Obrażaniu? Przykład. Wiarygodne źródło zostało podane, a jakże.

Dnia 28.12.2012 o 09:04, Imeilic napisał:

po prostu przemyśl swoje zachowanie i wyciągnij z niego fakty


Nie wiem co oznacza to zdanie, ale podejrzewam, że to dlatego, że jest bez sensu. Mam wyciągnąć fakty z zachowania?

Dnia 28.12.2012 o 09:04, Imeilic napisał:

Wytłumacz mi więc proszę, dlaczego o Diablo III na gramie pojawiło się 57 newsów i artykułów w czasie gdy ta gra była w zamkniętej becie, włącznie z takimi perełkami jak "Diablo III Beta - już gramy! Pytajcie o wszystko!" lub "Diablo III Beta - zobacz nasz gameplay prezentujący w akcji Demon Huntera!".


Dlatego, że nasi czytelnicy chcieli to czytać? Wiesz, my mamy statystyki i wiemy, co wywołuje oddźwięk wśród czytelników, a co nie. Ty nie masz najbledszego pojęcia. Ale nie przeszkadza ci to nas pouczać, co zresztą w ogóle mnie nie dziwi.

Dnia 28.12.2012 o 09:04, Imeilic napisał:

W komentowanym tekście nie mam jak ci wytknąć jakiegokolwiek błędu


Dziękuję. Tekst jest rzetelny, tak? Dlaczego więc go krytykowałeś, skoro jak sam twierdzisz, czepiasz się tylko tekstów nierzetelnych? Skomentowałeś pierwszy, przed jakimkolwiek moim komentarzem, sam tekst skrytykowałeś. I to na dodatek pisząc, że mówimy o "o każdym nowym herku, patchu", co jest ewidetną nieprawdą. Nie możesz nic zarzucić tekstowi, sam kłamiesz w pierwszym komentarzu a potem udajesz wcieloną niewinność, która walczy o rzetelność i kulturę wypowiedzi. Serio? Ale, serio?!

Dnia 28.12.2012 o 09:04, Imeilic napisał:

Drogi autorze jakbyś nie zauważył istnieję opcja zmienienia kraju w którym chcemy zobaczyć dane statystyki - spójrz sobie na ,,świat" i przestań fantazjować.


Drogi komentatorze, nie wiem czy dostrzegasz .pl w adresie gram.pl, ale spieszę poinformować, że baza naszych czytelników to polscy internauci, a nie wszyscy na świecie. Użycie frazy "the witcher", której nikt w Polsce nie używa przy wyszukiwaniu, w celu udowodnienia swojej racji, wynika albo z ignorancji albo jest umyślną próbą manipulacji faktami.

Dnia 28.12.2012 o 09:04, Imeilic napisał:

Zauważyłeś, że głównie pod twoimi tekstami jest taki flame?


Zauważyłem. Ale nie zamierzam przestać mówić co myślę, tylko dlatego, że ktoś na to gwałtownie reaguje, bo nie potrafi uszanować mojego prawa do posiadania własnego zdania. Wbrew pozorom to jego problem, nie mój.

>> "Nie będę się rozwodził nad jej korzeniami, bo to nudne i nieistotne."

Dnia 28.12.2012 o 09:04, Imeilic napisał:

Brak rzetelności, której brak chciałeś by ci zarzucić.


A niby dlaczego to brak rzetelności? Jest jakieś prawo, które mówi, że recenzent ma szczegółowo przedstawić historię poprzedników danej gry? Dlaczego w takim razie przy każdym RTSie nie wspomina się o Dune 2? A przy każdej grze akcji TPP o pierwszym Tomb Raider? A recenzji Call of Duty nie zaczyna wspominkami o Wolfenstein 3D? Bo to nudne, bez sensu i bez wartości dla kogokolwiek - recenzja danej gry jest, o zgrozo, recenzją danej gry, a nie rzewnym rozpamiętywaniem. Jeśli uważasz, że to brak rzetelności, to wydaje mi się, że nie wiesz co to jest rzetelność.

>> Kto to widział taką rywalizację, w której gracze nie zabijają się z miejsca, gdy tylko się zobaczą?

Dnia 28.12.2012 o 09:04, Imeilic napisał:

Szachy?


A dlaczego nie curling albo lacrosse? Skoro już zignorowałeś kompletnie fakt, że mówimy o multiplayerowych grach komputerowych, to nie ograniczaj się do takich oczywistych gier jak szachy. Będzie to tak samo bezsensowne, ale przynajmniej kreatywne.

Dnia 28.12.2012 o 09:04, Imeilic napisał:

Każda gra z matchmakingiem to ma


Nie, nie każda. Sa takie z kiepskim matchmakingiem, są też takie, w które gra mniej osób i matchmaking musi obejmować szersze "widełki", przez co nowicjusze wpadają na weteranów.

Dnia 28.12.2012 o 09:04, Imeilic napisał:

Trzeba grać całymi latami, żeby nie być dyskryminowanym, bo nie masz wszystkich postaci.


Nie. Są ludzie, którzy po kilkaset pierwszych godzin spędzają z jedną postacią tylko. I wcale nie mają jakiegoś kiepskiego win-to-loss-ratio, wręcz przeciwnie, tak ją dopracowują, że są mistrzami.

Dnia 28.12.2012 o 09:04, Imeilic napisał:

Biorąc pod uwagę małą złożoność postaci w LoL''u to na nauczenie się grania jedną w stopniu przeciętnym/dobrym wystarczy 15 gier.


Heh, w 15 gier możesz spotkać maksymalnie 15 przeciwników (gdy grasz solo). I to każdego tylko raz. Nowicjusze myślą, że opanowanie danej postaci to nauczenie się jej umiejętności, buildu i cooldownów. Gracze przeciętni i dobrzy wiedzą, że nauczyć się danej postaci można tylko w relacji do jej ewentualnych przeciwników, do których trzeba dostosować styl gry, build i kolejność levelowania umiejętności. 60 gier to dopiero taki wstęp do bycia naprawdę kompetentnym w graniu jakimś bohaterem.

Dnia 28.12.2012 o 09:04, Imeilic napisał:

DotA ma dużo większą głębię, więcej możliwości.


Jeśli można w niej nauczyć się danej postaci w 15 gier? Nie, w takim wypadku nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 16:50, KeyserSoze napisał:

Bzdura. Osoba na 1 poziome przegra z prosem nie przez masteries i runy tylko dlatego,
że w porównaniu do niego kompletnie nic nie umie. A na dodatek, gdybyś grał w LoLa, to
byś wiedział, że spotkania 1-poziomowych graczy z tymi mającymi 30 poziom są możliwe
tylko w grach customowych, gdy tacy umyślnie zechcą ze sobą grać.


Przecież powiedziałem, o równym skillu. A co do grania w LoLa, grałem w niego ponad 1000h, przed season 1 i trochę w czasie season 1. Po jego skończeniu nie grałem już ani jednej partii w LoLa. Grając na pierwszym levelu z 2 kolegami na 30, możesz spokojnie trafić na przeciwników z 30.

Dnia 28.12.2012 o 16:50, KeyserSoze napisał:

A niby dlaczego to brak rzetelności? Jest jakieś prawo, które mówi, że recenzent ma szczegółowo
przedstawić historię poprzedników danej gry? Dlaczego w takim razie przy każdym RTSie
nie wspomina się o Dune 2? A przy każdej grze akcji TPP o pierwszym Tomb Raider? A recenzji
Call of Duty nie zaczyna wspominkami o Wolfenstein 3D? Bo to nudne, bez sensu i bez wartości
dla kogokolwiek - recenzja danej gry jest, o zgrozo, recenzją danej gry, a nie rzewnym
rozpamiętywaniem. Jeśli uważasz, że to brak rzetelności, to wydaje mi się, że nie wiesz
co to jest rzetelność.


Rzetelna recenzja powinna być dokładna, a jeżeli pisze się o jakieś grze, która jest jedną z niewielu w swoim gatunku, warto napisać o jej pochodzeniu. A tutaj temat był pominięty zagraniem rodem z gazety wyborczej.

Dnia 28.12.2012 o 16:50, KeyserSoze napisał:

A dlaczego nie curling albo lacrosse? Skoro już zignorowałeś kompletnie fakt, że mówimy
o multiplayerowych grach komputerowych, to nie ograniczaj się do takich oczywistych gier
jak szachy. Będzie to tak samo bezsensowne, ale przynajmniej kreatywne.


Okej, może być civilization? Tam nikt na nikogo się nie rzuca dopóki nie zbuduje sobie przewagi. To samo tyczy się LoLa, czyż nie?

Dnia 28.12.2012 o 16:50, KeyserSoze napisał:

Nie, nie każda. Sa takie z kiepskim matchmakingiem, są też takie, w które gra mniej osób
i matchmaking musi obejmować szersze "widełki", przez co nowicjusze wpadają na weteranów.


A czy przypadkiem na każdym forum nie przeczytasz whine, jaki to matchmaking w LoLu jest beznadziejny? Niestety występuje to w każdym multiplayerze, bo co za problem trafić na trolla w grze sieciowej? A co do ilości osób, żeby nie trafić na kogoś na swoim poziomie, to w grę musiałoby grać poniżej 2 tysięcy osób. Żadna gra z gatunku MOBA nie ma tak małej bazy graczy. Mówię oczywiście o tych, które nie umarły (DotA, DotA 2, LoL, HoN).

Dnia 28.12.2012 o 16:50, KeyserSoze napisał:

Nie. Są ludzie, którzy po kilkaset pierwszych godzin spędzają z jedną postacią tylko.
I wcale nie mają jakiegoś kiepskiego win-to-loss-ratio, wręcz przeciwnie, tak ją dopracowują,
że są mistrzami.


Cudowna zabawa, grać przez kilkaset godzin jedną postacią.

Dnia 28.12.2012 o 16:50, KeyserSoze napisał:

Heh, w 15 gier możesz spotkać maksymalnie 15 przeciwników (gdy grasz solo). I to każdego
tylko raz. Nowicjusze myślą, że opanowanie danej postaci to nauczenie się jej umiejętności,
buildu i cooldownów. Gracze przeciętni i dobrzy wiedzą, że nauczyć się danej postaci
można tylko w relacji do jej ewentualnych przeciwników, do których trzeba dostosować
styl gry, build i kolejność levelowania umiejętności. 60 gier to dopiero taki wstęp do
bycia naprawdę kompetentnym w graniu jakimś bohaterem.

> DotA ma dużo większą głębię, więcej możliwości.

Jeśli można w niej nauczyć się danej postaci w 15 gier? Nie, w takim wypadku nie ma.


Nigdzie tego nie napisałem, mówiłem to o LoLu, a swoje doświadczenia na temat trudności gry w LoLa opieram na 1000h praktyki i uważam, że postacie w nim są strasznie łatwe, w porównaniu do Doty. Rozumiem poświęcić 100 gier na doskonaleniu się w graniu Invokerem, który ma 9 skilli i różne ścieżki rozwoju, a także buduje się na nim odpowiednie itemy zależnie od przeciwników. Natomiast nie mam pojęcia komu może zająć 100 gier, żeby nauczyć się grać Soną z LoLa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodze sobie w newsy od bardzo dawna i patrze, a tu recenzja sezonu 3? What de fk? Od dawna tak jest? Za kilka dni wychodzi nowy sezon w sc2, mozna liczyc na recenzje? Hahah
O gosci co to pisal to niezly fanboj. Klapki na oczy i jazda PISZEMY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 16:50, KeyserSoze napisał:

Wiarygodne źródło zostało podane, a jakże.


Oke. To zagrajmy twoim sposobem. Pokaż, zacytuj, cokolwiek... Jeśli tego nie zrobisz to tak sie nie stało :]

Dnia 28.12.2012 o 16:50, KeyserSoze napisał:

Dlatego, że nasi czytelnicy chcieli to czytać?


Wasi czytelnicy chcą też czytać o grach z gatunku MOBA. Dowodem na to jakie wzbudzają emocje wzbudzają jest ilość komentarzy pod jakąkolwiek recenzją gry z tego gatunku.

Dnia 28.12.2012 o 16:50, KeyserSoze napisał:

Dziękuję. Tekst jest rzetelny, tak? Dlaczego więc go krytykowałeś, skoro jak sam twierdzisz,
czepiasz się tylko tekstów nierzetelnych? Skomentowałeś pierwszy, przed jakimkolwiek
moim komentarzem, sam tekst skrytykowałeś.


"Szkoda, że na gramie nie poświęca się innym grom MOBA tyle uwagi co League of Legends... News o każdym nowym herku, patchu itp. A np. o świątecznym evencie w D2 ani słowa."

O fak! Ale po nim pojechałem. Normalnie tak Ci skrytykowałem tekst, że możesz teraz tylko usiąść i płakać. Pojechałem jak po dzikiej świni. Right ? Proszę, udowodnij mi choć jeden przykład krytykowania tego tekstu w moim komentarzu. Albo przeproś za swoje zachowanie i bezpodstawne czepianie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 16:50, KeyserSoze napisał:

Nie kolego, dopiero teraz o tym zacząłeś mówić, gdy już wszyscy wyśmiali twoją ignorancję
i przez to sprawdziłeś, jak rzecz wygląda. Na początku twierdziłeś, że w tej grze nie
ma counterpicków. W ogóle nie ma. Nie w normalu, nie w najpopularniejszych rozgrywkach.
W ogóle.

"To może inaczej. Widzimy w LoLu picki przeciwnika, czy nie widzimy? Mowa oczywiście o normalnej grze, która jest najpopularniejsza, bo w gry rankingowe gra o wile mniej osób. "

Dnia 28.12.2012 o 16:50, KeyserSoze napisał:

Bo kompletnie tej gry nie znasz a cała twoja wiedza pochodzi z drugiej ręki.

Powiedziałem ci już coś o ocenianiu mojej wiedzy na temat tej gry. Cała wiedza jaką posiadam została zdobyta podczas grania w tą grę. Ale twoje ego urosło do tego rozmiaru, że nie akceptujesz faktu, że ktoś wie tyle samo co i ty, a może nawet i więcej.

Dnia 28.12.2012 o 16:50, KeyserSoze napisał:

Bzdura. Osoba na 1 poziome przegra z prosem nie przez masteries i runy tylko dlatego,
że w porównaniu do niego kompletnie nic nie umie.

bo osoba z dokładnie takim samym skillem jak pros
Coś jeszcze jest nie jasne?

Dnia 28.12.2012 o 16:50, KeyserSoze napisał:

A na dodatek, gdybyś grał w LoLa, to
byś wiedział, że spotkania 1-poziomowych graczy z tymi mającymi 30 poziom są możliwe
tylko w grach customowych, gdy tacy umyślnie zechcą ze sobą grać.

Zakładając drużynę z kumplem, który ma 1 lvl, podczas gdy ja mam 30 dobierze przeciwników z 1, czy z 30 poziomem? A może z 15?

Dnia 28.12.2012 o 16:50, KeyserSoze napisał:

Dlatego, że nasi czytelnicy chcieli to czytać? Wiesz, my mamy statystyki i wiemy, co
wywołuje oddźwięk wśród czytelników, a co nie. Ty nie masz najbledszego pojęcia. Ale
nie przeszkadza ci to nas pouczać, co zresztą w ogóle mnie nie dziwi.

Nie masz wrażenia, że ludzie piszący w komentarzach pod twoją recenzją chcieliby poczytać o DOCIE, HoNie?

Dnia 28.12.2012 o 16:50, KeyserSoze napisał:

Zauważyłem. Ale nie zamierzam przestać mówić co myślę, tylko dlatego, że ktoś na to gwałtownie
reaguje, bo nie potrafi uszanować mojego prawa do posiadania własnego zdania. Wbrew pozorom
to jego problem, nie mój.

Posiadanie własnego zdania, a wmawianie ludziom bzdur to dwie różne rzeczy. Lukas i Mysza pod swoimi tekstami nie mają takiego syfu w komentarzach, ale to może przez to, że dysponują czymś takim jak kultura osobista.

Dnia 28.12.2012 o 16:50, KeyserSoze napisał:

Nie, nie każda. Sa takie z kiepskim matchmakingiem, są też takie, w które gra mniej osób
i matchmaking musi obejmować szersze "widełki", przez co nowicjusze wpadają na weteranów.

A może wpadają na graczy z wyższym poziomem i dostają baty przez to, że jeszcze się nie nafarmili?

Dnia 28.12.2012 o 16:50, KeyserSoze napisał:

Heh, w 15 gier możesz spotkać maksymalnie 15 przeciwników (gdy grasz solo). I to każdego
tylko raz. Nowicjusze myślą, że opanowanie danej postaci to nauczenie się jej umiejętności,
buildu i cooldownów. Gracze przeciętni i dobrzy wiedzą, że nauczyć się danej postaci
można tylko w relacji do jej ewentualnych przeciwników, do których trzeba dostosować
styl gry, build i kolejność levelowania umiejętności. 60 gier to dopiero taki wstęp do
bycia naprawdę kompetentnym w graniu jakimś bohaterem.

Nie wiem jak progracze pokroju twojego elo mają w zwyczaju, ale ja (W DOCIE, LoL-u) po przeanalizowaniu postaci wiem mniej więcej do czego będzie się nadawać, a w czym będzie kiepska. Nie trzeba grać nową postacią po kilka razy przeciwko konkretnemu bohaterowi żeby ją ogarnąć.

Dnia 28.12.2012 o 16:50, KeyserSoze napisał:

Jeśli można w niej nauczyć się danej postaci w 15 gier? Nie, w takim wypadku nie ma.

Jeżeli granie w MOBA kończy się dla ciebie na nauczeniu się postaci to wybacz, ale nie mamy o czym rozmawiać. Kontrola mapy. Mówi ci to coś? Teamplay?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 15:23, Wielki_Bubba napisał:

Właśnie. Trzeba grać całymi latami, żeby nie być dyskryminowanym, bo nie masz wszystkich
postaci.


Nieprawda. Rożne rzeczy się w lolu dzieją, ale akurat nie to- zanim zaczniesz grać na poważniejszym poziomie, gdzie wymaga się określonych postaci, to spokojnie dozbierasz na jakiś ogarnięty zestaw. Bardziej jest dyskryminacja ze względu na pozycję i walka o określone pozycje, niż ze względu na bohaterów. Ale tu wchodzimy w temat community, o którym było pisane już, ludzie w lolu są różni, baranów nie brakuje. Nie jest to jednak wina gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 19:34, kuzyn123 napisał:

Brzydka jest ta gra, interfejs jak dla mnie okropny. DOTA2 tutaj górą, zobaczymy czy
jak wyjdzie z bety to nie pobije popularnością lola.


Pytanie kiedy wyjdzie z bety? Bo niby to beta, ale w sumie funkcjonuje niemal jak normalna gra z turniejami itd itp Oo Są jakieś przybliżone daty chociaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 19:36, Budo napisał:

> Brzydka jest ta gra, interfejs jak dla mnie okropny. DOTA2 tutaj górą, zobaczymy
czy
> jak wyjdzie z bety to nie pobije popularnością lola.

Pytanie kiedy wyjdzie z bety? Bo niby to beta, ale w sumie funkcjonuje niemal jak normalna
gra z turniejami itd itp Oo Są jakieś przybliżone daty chociaż?


Niby gdy wszyscy herosi z podstawki zostaną przeniesieni. Na dzień dzisiejszy jest ich 95/110.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 19:34, kuzyn123 napisał:

Brzydka jest ta gra, interfejs jak dla mnie okropny. DOTA2 tutaj górą, zobaczymy czy
jak wyjdzie z bety to nie pobije popularnością lola.

Nie pobije, bo jest trudniejsza i niektórym zwyczajnie nie sprawia przyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjść z bety to wyjdzie. To jest pewniak. Jednakże nie pobije LoLa jeśli chodzi o liczbę aktywnych graczy. Już w tej sprawie wypowiadali się profesjonalni gracze, że baza graczy w produkcie Riotu będzie większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> I słusznie! Czytaj tylko takie teksty, które podzielają twoje zdanie, żadnych innych.
> Co prawda będziesz miał problem, bo skąd masz wiedzieć, jaką opinię ma autor zanim przeczytasz,
> więc możesz nieopatrznie znów trafić na coś, z czym się nie zgadzasz. A drugi raz możesz
> tego nie przetrzymać. Więc, w świątecznym, pozytywnym nastroju, w trosce o twoje zdrowie
> oraz nienaruszalne, jednolite poglądy, podpowiem ci jedyne słuszne, gwarantowane rozwiązanie
> twojego problemu - czytaj tylko to, co sam napisałeś a na pewno się z tym zgodzisz! Jakie
> proste, nie? :P

Boli cię, bo ludzie wypominają ci, że piszesz stronnicze teksty? Postaraj się lepiej bo się tylko ośmieszasz.

> Ta gra jest ciągle w zamkniętej becie. Po co mamy dużo pisać o czymś, w co nie każdy
> może grać? Tekst o DOTA 2 był, jakieś dwa miesiące temu i ole mnie pamięć nie myli, podobny
> do tego o LoLu - ale po co sprawdzać, skoro można od razu zacząć jęczeć, jak to DOTA
> jest źle traktowana a przecież jest o tyle lepsza :) Typowe dla jej fanów :P
Dota 2 nie jest już wersji beta (znowu się ośmieszasz) i jest lepsza co można łatwo udowodnić wymieniając co jedna i druga gra oferuje w rozgrywce choćby.


> A wysoko były ułożone? Bo nie wiem, czy się potłukliśmy czy nie...

Z takimi artykułami to o byciu serwisem rzetelnym możecie pomażyć, nad kulturą własną też można by popracować.

> Eeeeee? Dawno się nie grało, co? Skórki nie drożeją, wręcz przeciwnie, ciągle są przeceniane.
> Postacie też nie drożeją, wszystkie nowe od wieków kosztują 6300 IP - a teraz wręcz będą
> je przeceniać automatycznie. Przeczysz rzeczywistości.

Nie wiem czy jesteś głupi, nie doinformowany czy po prostu trollujesz, Riot wprowadza nowe przedziały cenowe.

> Szachy też mają niski poziom skomplikowania mechanicznego - podnosisz pionki i stawiasz,
> zero wysiłku. Czy przez to są słabą grą?

Teraz wiem, żeś głupi. Nie rozumiesz pojęcia mechanika gry? Co do drugiego, tak, szachy to prosta, nie skomplikowana gra która szybko się nudzi szczególnie gdy spróbowało się czegoś lepszego.

> Kilka w tygodniu? Sprawdźmy:
>
> http://www.gram.pl/tag/league_of_legends
>
> Ostatnii news - 10 grudnia. Poprzedni - 20 listopada. Wcześniejszy - 14 listopada. Przedtem
> - 12 października. Faktycznie, kilka tygodniowo, tak dużo, że aż maksymalnie dwa w miesiącu.
> Niech żyją podstawy matematyki, które prawie wszyscy znają!
>
Znowu się ośmieszasz (to u ciebie chyba normalne), porównaj to do jakieś innej gry która jest na rynku od przynajmniej roku.

Ogólnie po przeczytaniu twoich wypowiedzi, można dojść do wniosku, że jesteś strasznym fanbojem tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować