• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Stapler

Telewizor problem Czarny ekran POMOCY

Pytanie

Witam wiem że to forum o grach ale może się ktoś zna kupiłem ostatnio xbox 360 gdy grałem nagle połowa ekranu zrobiła się czarna zamknąłem grę i włączyłem pierwszy lepszy program i czarny ekran został czym to może być spowodowane ? Telewizor to Lg 52cale

20121226175111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 26.12.2012 o 17:51, Stapler napisał:

Witam wiem że to forum o grach ale może się ktoś zna kupiłem ostatnio xbox 360 gdy grałem
nagle połowa ekranu zrobiła się czarna zamknąłem grę i włączyłem pierwszy lepszy program
i czarny ekran został czym to może być spowodowane ? Telewizor to Lg 52cale


Spróbuj zastosować ustawienia fabryczne. Ewentualnie będzie trzeba oddać do serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2012 o 17:51, Stapler napisał:

Witam wiem że to forum o grach ale może się ktoś zna kupiłem ostatnio xbox 360 gdy grałem
nagle połowa ekranu zrobiła się czarna zamknąłem grę i włączyłem pierwszy lepszy program
i czarny ekran został czym to może być spowodowane ? Telewizor to Lg 52cale


Standardowo: inny kabel/gniazdko/telewizor. Jak już będziesz wiedział co padło to do wymiany lub na serwis, ja stawiałbym na konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2012 o 00:34, maniekk napisał:

Standardowo: inny kabel/gniazdko/telewizor. Jak już będziesz wiedział co padło to do
wymiany lub na serwis, ja stawiałbym na konsolę.


To nie może być od konsoli, skoro wyłączył ją po wykryciu usterki i włączył jakiś losowy program na kablówce czy dekoderze... Możliwe, że to kabel HDMI lub inny, który przesyła obraz. Ale czy używa innych kabli do oglądania i do grania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 27.12.2012 o 01:07, vegost napisał:

To nie może być od konsoli, skoro wyłączył ją po wykryciu usterki i włączył jakiś losowy
program na kablówce czy dekoderze... Możliwe, że to kabel HDMI lub inny, który przesyła
obraz. Ale czy używa innych kabli do oglądania i do grania ?


Ah nie doczytałem o tych kanałach. Wiesz jak ma dekoder na hdmi i konsole na hdmi, to chyba nie przełącza co chwilę jak chce zagrać tylko ma dwa osobne?
No chyba, że przepina co jakiś czas. A jeśli to telewizor zdechł, to lepiej żeby to była jakaś mała pierdółka do naprawy, bo może się okazać, że taniej będzie kupić nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2012 o 01:35, maniekk napisał:

Ah nie doczytałem o tych kanałach. Wiesz jak ma dekoder na hdmi i konsole na hdmi, to
chyba nie przełącza co chwilę jak chce zagrać tylko ma dwa osobne?
No chyba, że przepina co jakiś czas. A jeśli to telewizor zdechł, to lepiej żeby to była
jakaś mała pierdółka do naprawy, bo może się okazać, że taniej będzie kupić nowy.


Ja, jak miałem xboxa360, to zmieniałem kabel z xboxa do dekodera. To po prostu oszczędność. Oczywiście nie można wykluczyć przypadków, że nagle w tym czasie psuje się telewizor. Zawsze się to może zdarzyć i o każdej godzinie.To maszyna a maszyny się psują :) Skoro obraz szwankuje, to prawdopodobnie to wina wyświetlacza. Matryca albo coś pod nią, co nie wyświetla dolnej części ekranu. Raczej wykluczam usterki z ciekłokrystalicznymi kryształami. Co wiązało by się z dużymi kosztami naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

xbox podłączałem za pomocą innego kabla hdmi (w tym czasie wszystkie inne sprzęty od telewizora także były włączone ) Teraz zauważyłem że przy włączaniu telewizora na środku jest widoczna delikatna biała linia , dodam iż jak się przysłucha jeśli telewizor jest włączony- zaczął wydawać dziwny dźwięk z tyłu (wcześniej tego nie było )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2012 o 10:01, Stapler napisał:

xbox podłączałem za pomocą innego kabla hdmi (w tym czasie wszystkie inne sprzęty od
telewizora także były włączone ) Teraz zauważyłem że przy włączaniu telewizora na środku
jest widoczna delikatna biała linia , dodam iż jak się przysłucha jeśli telewizor jest
włączony- zaczął wydawać dziwny dźwięk z tyłu (wcześniej tego nie było )


To jeśli masz gwarancję, to zawołaj serwisanta, przy takim dużym sprzęcie przyjeżdżają do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 27.12.2012 o 02:43, vegost napisał:

Ja, jak miałem xboxa360, to zmieniałem kabel z xboxa do dekodera. To po prostu oszczędność.
Oczywiście nie można wykluczyć przypadków, że nagle w tym czasie psuje się telewizor.
Zawsze się to może zdarzyć i o każdej godzinie.To maszyna a maszyny się psują :) Skoro
obraz szwankuje, to prawdopodobnie to wina wyświetlacza. Matryca albo coś pod nią, co
nie wyświetla dolnej części ekranu. Raczej wykluczam usterki z ciekłokrystalicznymi kryształami.
Co wiązało by się z dużymi kosztami naprawy.


Ja tam nie wiem, mi zawsze na szkoleniach cisnęli, że matryca to pryszcz przy cenie elektroniki, która nią steruje, bo zwykle trzeba wymienić cały moduł, a nie daną część, która się uszkodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2012 o 10:01, Stapler napisał:

xbox podłączałem za pomocą innego kabla hdmi (w tym czasie wszystkie inne sprzęty od
telewizora także były włączone ) Teraz zauważyłem że przy włączaniu telewizora na środku
jest widoczna delikatna biała linia , dodam iż jak się przysłucha jeśli telewizor jest
włączony- zaczął wydawać dziwny dźwięk z tyłu (wcześniej tego nie było )


To może oznaczać śmierć telewizora. U mnie takie zjawisko było na starym jeszcze telewizorze CRT. Tydzień później obraz już się wcale nie pojawiał, prawdopodobnie kineskop padł w końcu. Była kropka biała na początku a potem biały pasek po całej szerokości. Potem z dnia na dzień obraz był co raz mniejszy i mniejszy aż w końcu zdechł :) Oczywiście LCD to nie CRT. Jeśli masz gwarancję to lepiej oddać pod "fachowe" ręce serwisanta. Przynajmniej za darmo zrobią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować