Zaloguj się, aby obserwować  
seroero

Najpierw był Fox Kids, całkiem fajny kanał, potem był Jetix też dobry kanał, a potem nastały mroczne czasy...

41 postów w tym temacie

... i Jetix został zastąpiony Disney XD. Czy wy też uważacie że wraz z wprowadzeniem Disney XD przestały być emitowane wszystkie fajne bajki. Teraz na kanale Disney XD zamiast dobrych starych bajek wprowadzono jakieś durne amerykańskie bajki i mało śmieszne seriale dla młodzierzy. Za czasów Jetixa uwielbiałem np.:
- Król szamanów ( http://www.youtube.com/watch?v=d4VbQ80v3Is <--- świetne intro )
- Naruto
- Simpsonowie
- Denis rozrabiaka
- Galactik Football
- Fineasz i Ferb (nie wiem na 100% czy leciało na Jetix, ale na 99% sądze że tak)
- Przygody Lucky Luke’a
- Ach ten Andy
- Pokemony
- Świat według Ludwiczka
- Byle do przerwy
Na Fox kids pamiętam tylko (byłem mały więc mało z tego kanału pamiętam) :
- Rodzine pytalskich
- jeszcze taką bajke nie pamiętam jak się nazywa, ale na początku zawsze jechał taki ciemnowłosy chłopiec po domu na trzy kołowym rowerze. Jakby ktoś przypomniał mi tytuł będe wdzięczny :)
Na początku Disney XD leciało kilka bajek z Jetixa, lecz w późnych godzinach (po 22:00) a potem całkowicie je wycofano :( W ogóle trudno znaleźć na jakimkolwiek kanale nową dobrą bajkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, Ludwiczka pamiętam że zawsze na Fox Kids oglądałem za małolata. Reszty, prócz Simpsonów, nie trawiłem, wolałem stary Cartoon Network. :) Teraz już nie ma takich kreskówek, same badziewie leci z tego co tak czasami widzę.


No i kanały na których to leciało puszczają teraz jakiś syf dla niedorozwiniętych, poczynając od tej cholernej hanny monpany. Szkoda że dzieciaki nie mają okazji zobaczyć Krowy i Kurczaka, Chojraka albo Jam Łasicy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno już nie oglądałem, ale Disney XD dał nam na przykład Kim Possible, więc aż tak okropny nie jest. Jeśli jest coś co mnie irytuje to te wszystkie aktorskie potworki z bandą rozwydrzonych pseudo-gwiazdek, plus OKROPNY dubbing...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takich programów pamiętam na pewno takie rzeczy: Ludwiczka, Ach ten Andy (kozak po prostu), Gęsią Skórkę (odcinek z "teleturniejem" po prostu wymiata) no i wiele bajek z Cartoon Network na czele z Laboratorium Dextera czy Batman Przyszłości. Ale tego naprawdę było swego czasu sporo i sporo się też oglądało. Pamiętam też kanał Zig Zap- tam koło 19:30 leciały naprawdę fajne seriale jak np. Crash Zone (po prostu kultowy jak dla mnie i pamiętam go do dziś) czy taki jeden serial, którego tytułu sobie przypomnieć nie mogę (chodziło o podróże w różnych stanach świadomości, taka kreskówka rysowana w inny sposób niż np. Laboratorium Dextera, było tam kilku bohaterów którzy uciekali chyba przed jakimiś agentami... czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie o co tam chodziło). Tak czy inaczej z momentem kiedy straciłem dekoder już bajek nie oglądałem. Potem jak spojrzałem co teraz tam jest to po prostu przychodzi taka myśl "jak dobrze, że tego nie oglądałem i się na czym innym wychowałem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 20:53, Kraju napisał:

Fineasz i Ferb został emitowany już na kanale Disney XD. Co prawda to jedyna godna uwagi
bajka puszczana na tym kanale.



Pamiętam jak na Fox Kieds kiedyś leciały Beetleborgs, fajny film młodzieżowy szkoda że nigdzie tego dostać nie można, ani kupnem ani nawet oh zgrozo pirackiego w necie :(. P.S. W awatarze to Rangiku czy mi się zdaję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 21:07, Muradin_07 napisał:

Z takich programów pamiętam na pewno takie rzeczy: Ludwiczka, Ach ten Andy (kozak po
prostu), Gęsią Skórkę (odcinek z "teleturniejem" po prostu wymiata) no i wiele bajek
z Cartoon Network na czele z Laboratorium Dextera czy Batman Przyszłości. Ale tego naprawdę
było swego czasu sporo i sporo się też oglądało. Pamiętam też kanał Zig Zap- tam koło
19:30 leciały naprawdę fajne seriale jak np. Crash Zone (po prostu kultowy jak dla mnie
i pamiętam go do dziś) czy taki jeden serial, którego tytułu sobie przypomnieć nie mogę
(chodziło o podróże w różnych stanach świadomości, taka kreskówka rysowana w inny sposób
niż np. Laboratorium Dextera, było tam kilku bohaterów którzy uciekali chyba przed jakimiś
agentami... czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie o co tam chodziło). Tak czy inaczej
z momentem kiedy straciłem dekoder już bajek nie oglądałem. Potem jak spojrzałem co teraz
tam jest to po prostu przychodzi taka myśl "jak dobrze, że tego nie oglądałem i się na
czym innym wychowałem".


Zig Zap też spoko. Leciała tam kiedyś taka bajka o tym że grupa dzieciaków umiała się przenosic do wirtualnego świata i musieli tam bronic taką różowowłosą babkę aż dojdzie do wieży dotni ręką tej ściany i wtedy pisało Aelita kod lioko ( i ta bajka chyba sie nazywala "kod lioko" nie wiem jak sie to pisze wiec napisałem tak jak sie czyta)

Edit: Naprawdę polecam Króla Szamanów. Bardzo dobre anime, naprawdę. Dałem też link do intra, jak tylko słucham tego intra to przypominają mi się czasy wczesnego dzieciństwa, dzieciństwa w którym nie było gier komputerowych, oglądało się stare dobre bajki, a wieczorami opowiadało z kolegami straszne historie lub grało w eurobussines. Co do strasznych historii oglądał ktoś kiedyś takie filmy na Jetixie ( W dzieciństwie były straszne zawszcze opowiadały inną historie a na końcu spływały takie zielone gluty i zawsze był jakiś głupi morał np. "Nigdy nie zaglądaj do pralki" zna ktoś może tytuł? Bede wdzieczny jak ktos mi je poda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam takie debilne anime jak Bobobo które też leciało na Jetixie,przy tym to ja zawsze lałem w gacie :D Jak widać tak mi się to spodobało,że mój nick jest nazwany kolesiem z włosami w nosie ;) Szkoda,że w internetach prawie nie da się znaleźć wersji z dubbem,bo był on świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to się nazywa Disney Shit XD. Lecą tam same bajeczki dla dzieci i zero dla młodzieży. Było Tekonman i inne anime a teraz ? Bullshit. Jedyny porządny kanał to teraz AXN Spin lub AXN Sc-fi. Tam lecą anime, sam oglądałem dzisiaj parę odcinków Dragon Ball Kai. Co prawda, tłumaczenie leży chyba nawet gorzej niż z wersji RTL 7 :) Ale cóż, można obejrzeć. Co tam jeszcze jest ? Naruto. Wszystko bez cenzury i po Japońsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 22:09, vegost napisał:

Teraz to się nazywa Disney Shit XD. Lecą tam same bajeczki dla dzieci i zero dla młodzieży.
Było Tekonman i inne anime a teraz ? Bullshit. Jedyny porządny kanał to teraz AXN Spin
lub AXN Sc-fi. Tam lecą anime, sam oglądałem dzisiaj parę odcinków Dragon Ball Kai. Co
prawda, tłumaczenie leży chyba nawet gorzej niż z wersji RTL 7 :) Ale cóż, można obejrzeć.
Co tam jeszcze jest ? Naruto. Wszystko bez cenzury i po Japońsku.

Wkońcu znalazłem człowieka który też ogląda AXNSpin. Polecam w/w Dragon Balla, Naruto i jeszcze American Dad (Fanom Family Guy się spodoba) Fajne też jest robot chicken w piątki o 22:00. Dobry jest jeszcze comedy central bo leci Futurama. O i jeszcze kiedyś na Jetixie oglądało się...
... Power Rangers o yeah...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 22:09, vegost napisał:

Teraz to się nazywa Disney Shit XD. Lecą tam same bajeczki dla dzieci i zero dla młodzieży.
Było Tekonman i inne anime a teraz ? Bullshit. Jedyny porządny kanał to teraz AXN Spin
lub AXN Sc-fi. Tam lecą anime, sam oglądałem dzisiaj parę odcinków Dragon Ball Kai. Co
prawda, tłumaczenie leży chyba nawet gorzej niż z wersji RTL 7 :) Ale cóż, można obejrzeć.
Co tam jeszcze jest ? Naruto. Wszystko bez cenzury i po Japońsku.

Oglądałeś dzisiaj Dragon Balla? (

Spoiler

Goku zmierzył się z najsilniejszym sajaninem, który prawie przegrał ale wytworzył sobie księżyc i zamienił się w wielkiego goryla jakby, potem taki grubas z mieczem odciął mu ogon, potem syn Goku (Gohan?) sam zamienił się w goryla...)

Oglądaliśmy to samo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 21:48, Eternal101 napisał:

Pamiętam jak na Fox Kieds kiedyś leciały Beetleborgs, fajny film młodzieżowy szkoda że
nigdzie tego dostać nie można, ani kupnem ani nawet oh zgrozo pirackiego w necie :(.


Serial kojarzę choć go nie pamiętam. To jakaś odmiana Power Rangers czy prosta zżynka?

Dnia 26.12.2012 o 21:48, Eternal101 napisał:

P.S. W awatarze to Rangiku czy mi się zdaję?


Nie zdaje Ci się. ;) Taki biust tylko ona ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba tylko Polska ma tak ustawiona ramówkę. Na angielskiej stronie w tej chwili wg. programu leci Iron Man: Armoured adventures, a potem Pokemon Black and White.

Co poradzić, nie jesteśmy rynkiem zbytu dla takiego koncernu, chociaż serial "Young Justice" pojawił się w miarę na czasie, ale to Cartoon Network.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 22:19, seroero napisał:

Oglądałeś dzisiaj Dragon Balla? (

Spoiler

Goku zmierzył się z najsilniejszym sajaninem, który
prawie przegrał ale wytworzył sobie księżyc i zamienił się w wielkiego goryla jakby,
potem taki grubas z mieczem odciął mu ogon, potem syn Goku (Gohan?) sam zamienił się
w goryla...)

Oglądaliśmy to samo ?


Tak, o to chodziło mi :)

@Kraju chodziło o beatlebugs :) Takie coś ala power rangers, ale według mnie było z większą mocą :) Był taki koleś Flaper się nazywał ? On dał zdolność przemiany trzem nastolatką ? :) Świetny serial w pełnym dubbingiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej z fox kids wspominam anime Shin Chan. Leciała ona jako ostatnia w danym dniu jakoś chyba około 23.
Jeśli ktoś nie widział to serdecznie polecam, bo mimo iż tyle lat już minęło do dziś co jakiś czas oglądam tą bajke i cały czas mnie rozbawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 21:57, seroero napisał:

Co do strasznych historii
oglądał ktoś kiedyś takie filmy na Jetixie ( W dzieciństwie były straszne zawszcze opowiadały
inną historie a na końcu spływały takie zielone gluty i zawsze był jakiś głupi morał
np. "Nigdy nie zaglądaj do pralki" zna ktoś może tytuł? Bede wdzieczny jak ktos mi je
poda :)


Chodzi ci pewnie o Are you afraid of the dark? ( http://www.youtube.com/watch?v=jitg-3xbmKU )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 22:57, maniekk napisał:

To chyba tylko Polska ma tak ustawiona ramówkę. Na angielskiej stronie w tej chwili wg.
programu leci Iron Man: Armoured adventures, a potem Pokemon Black and White.


Naa, zdarzyło mi się obejrzeć oba na polskiej wersji Disney XD. Pal licho, że ten Iron Man jest jakiś dziwny.

Dnia 26.12.2012 o 22:57, maniekk napisał:

Co poradzić, nie jesteśmy rynkiem zbytu dla takiego koncernu, chociaż serial "Young Justice"
pojawił się w miarę na czasie, ale to Cartoon Network.


Jakieś wieści, kiedy kolejne odcinki? Obejrzałem już wszystkie wypuszczone (angielskie) i z niecierpliwością czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2012 o 08:47, McFlash napisał:

Jakieś wieści, kiedy kolejne odcinki? Obejrzałem już wszystkie wypuszczone (angielskie)
i z niecierpliwością czekam.


Podobno od 5 stycznia.

Cartoon Network ma coś takiego jak DC Nation block, który leci w sobotnie poranki i jest w nim: Young Justice, Green Lantern, a od wiosny 2013 także Beware the Batman i Teen Titans Go!.

Także możliwe jest, że i te serie przejdą na polski kanał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 23:44, kindziukxxx napisał:


Tu jest forum o tym że wcześniejsze kanały czyli Fox Kids i Jetix zostały zastąpione jakimś mało fajnym kanałem czyli Disney XD i tu można się wypowiedziećna ten temat lub powspominać stare dobre bajki emitowane na Fox Kids i Jetix. Ten link co dałeś jest po prostu porównaniem Jetixa i Fox Kids więc wydaje mi się że to nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować