Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Moja prywatna gra roku 2012 - Dark Souls: Prepare to Die Edition

22 postów w tym temacie

Gra naprawde bardzo klimatyczna. Ale ma jednak wkurzające elementy - jak zbyt dalekie odległości pomiędzy ogniskami - za pomocą których można zapisywać stan gry.

Drugi minus to taki, że po pewnym czasie jednak staje się zbyt monotonna ;/ .. Mimo to jest bardzo ciekawa i BARDZO trudna :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ogniska były bardzo dobrze rozmieszczone, jakoś zawsze po bossach albo upierdliwych fragmentach gry... (może było pare wyjątków, już nie pamiętam). Jedynym mankamentem była liczba i rozmieszczenie tych ognisk, do których można się było teleportować (choć to poprawili w edycji Prepare to Die, ale jeszcze w nią nie grałem :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż grą roku jest jak dla mnie Borderlands 2 to muszę się zgodzić, że Dark Souls jest fenomenalne i żałuję, że kupiłem je dopiero niedawno.

Fenomenalny klimat, dobrze pomyślany system walki, ciekawe i wymagające myślenia starcia. Do tego poziom trudności, który mam wrażenie jednak jest nieco wyolbrzymiany, ale potrafi dać w kość kiedy trzeba.

Jedynym mankamentem jest dla mnie fabuła, która jest bardzo szczątkowa i może stanowić co najwyżej pretekst do zwiedzenia świata a nie coś co zaciekawia i sprawia, ze chce się przeć dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia w stosunku do Dark Souls są bardzo podobne. To jedyna gra od bardzo długiego czasu, która przyprawiła mnie o dreszcze podekscytowania, niczym te przeżywane 15 lat temu przy wiekopomnych klasykach.

Prawdziwie oldschoolowa produkcja, która wciąga gracza bez reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"mniej doświadczony gracz bez zajrzenia do internetu"
heh, a jakieś to doświadczenie zapewni dostęp do wszystkich lokacji? A no tak: internet;)
"nic nie wyjaśniają, lecz wrzucają nas do wielkiego świata"
"Przerywniki filmowe, "
to obok "kluczowych NPC" właśnie ten element, który żre się ostro z koncepcją "nicniewyjaśniania". Ja tu nie widzę chodzenia pod prąd tylko mały budżet.
Co do poziomu trudności to sprawa rozbija się o czas związany z przyswojeniem sobie schematów działania, więc tu Japończycy Ameryki nie odkryli.

Co do artykułu: Mam podobne doświadczenia co autor: też zaintrygowała mnie legenda tej gry. I tym większym szokiem był dla mnie ten "rypnięty" port. Może toto sobie być grą roku...ale 2011, w 2012 było wiele bardziej udanych premier.


BTW Widzę Sif''a na grafice: akurat go zarżnąłem, zasadniczo jeden z bardziej nudnawych pojedynków w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że autor pisał o wersji konsolowej...wersja na PCta to istna porażka. Tak badziewnego portu nie widziałem od czasów Darksidersów.
Bez modów gra jest niegrywalna, i gdyby właśnie nie praca fanów, to gra by zasługiwała na tytuł Porażki Roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra swietna, istny diament wsrod tych wszystkich odtworczych assassinow, codow itp.
Port na pc rzeczywisce slaby, ale fixy na grafike i rozdzielczosc i podpiecie pada czynia cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry artykuł, zgadzam się, bardzo dobra gra i wymagająca od gracza użycia mózgu w niektórych momentach :)
pierwsza gra od około 10 lat która naprawde sprawiła mi niesamowitą frajde.
Jak dla mnie napewno najlepsza gra 2012 ! :) (a może i nawet dekady).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal kontynujesz swój bełkot, zamiast zająć się czymś pożyteczniejszym?

Dnia 28.12.2012 o 11:24, zadymek napisał:

heh, a jakieś to doświadczenie zapewni dostęp do wszystkich lokacji? A no tak: internet;)


"a jakieś to doświadczenie" - nie mam pojęcia co to ma oznaczać, cała wypowiedź powyżej to istna enigma, w jaki sposób pierwsze zdanie połączone jest z drugim - nie wiem

Dnia 28.12.2012 o 11:24, zadymek napisał:

Ja tu nie widzę chodzenia pod prąd tylko mały budżet.


Od kiedy mały budżet = gorsza jakość?

Dnia 28.12.2012 o 11:24, zadymek napisał:

Co do poziomu trudności to sprawa rozbija się o czas związany z przyswojeniem sobie schematów
działania, więc tu Japończycy Ameryki nie odkryli.


Dodajmy do tego ogarnięcie buildu, zestawu broni, czarów itd., ale to przecież tylko schematy.

Dnia 28.12.2012 o 11:24, zadymek napisał:

Sif''a


Która z twoich czterech szarych komórek poradziła ci, żeby umieścić apostrof w tym miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 19:36, Kubak10 napisał:

Nadal kontynujesz swój bełkot, zamiast zająć się czymś pożyteczniejszym?

Sorry, że uraziłem twoje bóstwa, ale wprost nie mogę się powstrzymać;)

Dnia 28.12.2012 o 19:36, Kubak10 napisał:

"a jakieś to doświadczenie" - nie mam pojęcia co to ma oznaczać, cała wypowiedź powyżej
to istna enigma, w jaki sposób pierwsze zdanie połączone jest z drugim - nie wiem

To po co się wypowiadasz?

Dnia 28.12.2012 o 19:36, Kubak10 napisał:

Od kiedy mały budżet = gorsza jakość?

A taki, że założonej roboty nie dokończono posiłkując się [tańszymi] półśrodkami.

Dnia 28.12.2012 o 19:36, Kubak10 napisał:

Dodajmy do tego ogarnięcie buildu, zestawu broni, czarów itd., ale to przecież tylko
schematy.

Jakiego buildu? Wystarczą zręczne ręce i odrobina szczęścia: to nie jakiś zasmarkany RPG tylko porządna rzeźnia.

Dnia 28.12.2012 o 19:36, Kubak10 napisał:

Która z twoich czterech szarych komórek poradziła ci, żeby umieścić apostrof w tym miejscu?

No wiesz, mógłby się źle kojarzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Dark Souls to również gra roku. Z wersją PC nie miałem żadnych problemów, grałem padem. Jedyne o co mógłbym się przyczepić to beznadziejny system walki na odległość (zarówno czary ofensywne jak i łuki/kusze). Przy tak fajnej i różnorodnej walce wręcz rzucanie czarów jest drętwe i sprowadza się do wciskania jednego guzika.
Ogniska są poumieszczane idealnie, przecież z gry można wyjść w dowolnym miejscu a nie tylko przy nich. Spacer do bossa po zgonie to co najwyżej 2-3min jeśli się wie co robi :P

Gra jest trudna i skomplikowana za 1szym przejściem. Nie używając żadnych poradników, tipsów przeszedłem ją w około 70h dostając szału w paru miejscach. Nie grałem również w Demon Souls co znacznie utrudnia sprawę. Za drugim razem znając drogę, przeciwników jak i sposoby na broń gra ma po prostu dobrze wyważony poziom trudności i nie jest jakimś koszmarem dla wprawnego gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo nie wiem czy sobie nie zakupić tej gierki na PC jak ją tak zachwalacie :P Jak z tymi opcjami graficznymi, o których kiedyś słyszałem, że się nie da zmienić rozdzielczości oraz innych preferencji?
I jeszcze jak wygląda gra na klawie? Jest naprawdę tak tragicznie, że potrzebny jest pad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 10:37, Riddl3r napisał:

Mam pytanie, bo nie wiem czy sobie nie zakupić tej gierki na PC jak ją tak zachwalacie
:P Jak z tymi opcjami graficznymi, o których kiedyś słyszałem, że się nie da zmienić
rozdzielczości oraz innych preferencji?

Zdaje się, że DS Fix pozwala na ustawienie rozdzielczości. Nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc o innych preferencjach.

Dnia 29.12.2012 o 10:37, Riddl3r napisał:

I jeszcze jak wygląda gra na klawie? Jest naprawdę tak tragicznie, że potrzebny jest
pad?

Obowiązkowo trzeba zainstalować DSMouse fix (a więc i DS Fix, bo mouse fix jest od niego zależny).
Wtedy gra nie sprawia żadnego problemu w kontekście sterowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://blog.metaclassofnil.com/?tag=dsfix tutaj wrzucane sa najnowsze wersje tego graficznego fixa, ktory od momentu powstania sie troche rozwinal i wiecej opcji mozna pozmieniac.

Z fixem do grafiki gra wyglada znacznie lepiej, ale Crysisa sie nie spodziewajmy :)

Co do sterowania- nie wiem kiedy wyszedl ten mouse fix, jak ja zaczynalem zaraz po premierze to go jeszcze nie bylo i niestety na k+m gra byla calkowicie niegrywalna i musialem podpiac pada. Byc moze z fixem jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie kupiłem na steam. Mogę bez problemu zmienić rozdzielczość na 1440x900, odświeżanie mam 60Hz (Vsync = 60fps) więc chyba część z tych problemów o których piszecie została rozwiązana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 13:00, Harunia napisał:

Co do sterowania- nie wiem kiedy wyszedl ten mouse fix, jak ja zaczynalem zaraz po premierze
to go jeszcze nie bylo i niestety na k+m gra byla calkowicie niegrywalna i musialem podpiac
pada. Byc moze z fixem jest ok.


Tak się składa, że używając fixa ograłem DS tylko i wyłącznie na K+M.
Dla sprawdzenia różnicy i wpływu fixa na rozgrywkę wyłączyłem go raz. I potwierdzam - bez fixa gra na K+M jest niegrywalna. Z fixem jednak - nie ma żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 14:07, Llordus napisał:

Tak się składa, że używając fixa ograłem DS tylko i wyłącznie na K+M.
Dla sprawdzenia różnicy i wpływu fixa na rozgrywkę wyłączyłem go raz. I potwierdzam -
bez fixa gra na K+M jest niegrywalna. Z fixem jednak - nie ma żadnych problemów.

Znaczy, że u ciebie klawiatura nie ma miejscami opóźnień, a mysz jakby negatywnej akceleracji? To default czy jakieś ustawienia trzeba zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować