Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

OUYA: rozpakowywanie developerskiej wersji konsoli

36 postów w tym temacie

Oczywiscie, ze ta konsola ma sens. Jakby ludzie nie widzieliby w tym sensu to by zbiorka na Kickstarterze odniosla klape, a nie jeden z lepszych (albo i najlepszy) wynik w kategorii sprzet - zebrano ponad 900% wiecej niz zakladali tworcy.

Nie kazdego stac na komorke za tysiaca, a potem jeszcze dokupowac pada i modlic sie by to wszystko zadzialalo, bo jak nie to kasa w plecy. Tutaj za 3 stowki mamy kompletny zestaw do grania.Podlaczasz i grasz.

A zwazywszy na fakt, ze bedzie to bardziej zamknieta platforma (w porownaniu do miliona rodzai tel. komorkowych) to i developerzy beda sobie latwiej radzic z produkcja gier na Ouya i nie beda sie musieli zastanawiac co sie rypie na komorce ''x'', a co nie wystepuje na komorce ''y''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie ta konsola nie ma przyszłości pod względem technicznym, wyglądu i te gry
> pewnie typu Super Mario, zobaczcie na pada jak okropnie jest zrobiony, jak dla mnie ocena
> 2/10
Ty myślisz, że Konsola i Pady? Tak jak kolega wyżej. Naucz się angielskiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego dodać fakt, że kostka działa na Androidzie :) Na otwartym systemie i gotowym do własnych modyfikacji :-) Nie trzeba dodawać, że to największe skupisko softu :) Bardzo dobry sprzęt i w takim przedziale cenowym, ze nie ma on konkurencji. Inaczej musimy dokładać ze 700 zł do lepszej komórki czy tabletu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OUYA ma szansę na wejście do konsolowego ''mainstreamu'' głównie dzięki podejściu do graczy oraz cenie. Podatność na modyfikację konsoli oznacza w teorii długofalowy upgrade ograniczony tylko i wyłącznie wyobraźnią ludzi zajmujących się tym procederem. Cena oczywiście gniecie - 400 zł za konsolę to istne ''pół darmo''. Niedługo pojawi się następna generacja konsol, których ceny będą kilkakrotnie wyższe od ceny OUYA. Dodatkowym plusem są gabaryty urządzenia. Kostka + pady z zasilaczem zajmują tyle miejsca co połowa dzisiejszego Xboxa.
Czepianie się możliwości i sensu tej konsoli przy współistnieniu z tabletami i telefonami jest bezcelowe - porównajcie komfort grania na tablecie czy telefonie z wygodnym siedzeniem na kanapie z padem w ręku. Nie zapominajcie ze konsole nie są tylko dla ludzi grających ''solo''. Wspólne granie ze znajomymi to przecież jedno z głównych założeń konsolowego grania. Nikt nie jest mnie w stanie przekonać że wspólne mazianie paluchami tabletu jest wygodniejsze od kanap-gamingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 15:34, Darkoon napisał:

Cena oczywiście
gniecie - 400 zł za konsolę to istne ''pół darmo''.


Lexicośtam z Lidla kosztuje połowę z tego - ten to dopiero gniecie (a jeszcze ma kontrolery ruchu!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna konsola który przy natłoku smartphone''ów i tabletów nie utrzyma się na rynku, ludzie wolą mobilne urządzenia tego typu niż być przywiązani do TV i do jeszcze grafiką z androidów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 15:34, Darkoon napisał:

OUYA ma szansę na wejście do konsolowego ''mainstreamu'' głównie dzięki podejściu do
graczy oraz cenie.

Niby tak, ale jak nie będzie gier. Pozostanie gadżetem ;)

Dnia 29.12.2012 o 15:34, Darkoon napisał:

Podatność na modyfikację konsoli oznacza w teorii długofalowy upgrade ograniczony
tylko i wyłącznie wyobraźnią ludzi zajmujących się tym procederem.

Ja tam powątpiewam.

Dnia 29.12.2012 o 15:34, Darkoon napisał:

Cena oczywiście gniecie - 400 zł za konsolę to istne ''pół darmo''.

Tylko co za to dostajemy. Bebechy telefonu ;p

Dnia 29.12.2012 o 15:34, Darkoon napisał:

Niedługo pojawi się następna generacja konsol, których ceny będą kilkakrotnie wyższe od ceny OUYA.

Ze wsparciem gigantów i znacznie lepszym specs''em.

Dnia 29.12.2012 o 15:34, Darkoon napisał:

Dodatkowym plusem są gabaryty urządzenia.

Niby tak, niby nie. Jak coś jest małe to i "niewydolne".

Dnia 29.12.2012 o 15:34, Darkoon napisał:

Kostka + pady z zasilaczem zajmują tyle miejsca co połowa dzisiejszego Xboxa.

Ale to domowa konsola w końcu.

Dnia 29.12.2012 o 15:34, Darkoon napisał:

Czepianie się możliwości i sensu tej konsoli przy współistnieniu z tabletami i telefonami
jest bezcelowe - porównajcie komfort grania na tablecie czy telefonie z wygodnym siedzeniem
na kanapie z padem w ręku.

No właśnie gadka jest taka, że niby można i podłączyć pada do telefonu, a ten do TV.
Mnie to osobiście śmieszy, bo jak chciałem pograć w jakieś androidowe pierdoły.
To mi na PC bluestacks od tego służy ;p

Dnia 29.12.2012 o 15:34, Darkoon napisał:

Wspólne granie ze znajomymi to przecież jedno z głównych założeń konsolowego grania.

Ale do tego potrzeba gier ;)

Dnia 29.12.2012 o 15:34, Darkoon napisał:

Nikt nie jest mnie w stanie przekonać że wspólne mazianie paluchami tabletu jest
wygodniejsze od kanap-gamingu.

Jak dobrze czasem nie mieć tego problemu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 17:48, Zgreed66 napisał:

> Niedługo pojawi się następna generacja konsol, których ceny będą kilkakrotnie wyższe od ceny OUYA.
Ze wsparciem gigantów i znacznie lepszym specs''em.

I to wsparcie gigantow pomoglo tez wygrac wojne konsol obecnej generacji. A nie... czekaj - obecna wygralo Wii, ktore jest kilkukrotnie slabsze od pozostalych konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 18:24, Piotrek_K napisał:

A nie... czekaj - obecna wygralo Wii, ktore jest kilkukrotnie slabsze od pozostalych konsol.

Tia tylko gry, kontrolery itd. to jednak robota producenta ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Jak dla mnie ta konsola nie ma przyszłości pod względem technicznym, wyglądu i te
> gry
> > pewnie typu Super Mario, zobaczcie na pada jak okropnie jest zrobiony, jak dla mnie
> ocena
> > 2/10
> Naucz sie Angielskiego przeciez mowili ze to nie ostateczna wersja pada i konsoli. W
> marcu bedzie ta prawdziwa finalna wersja wiec designu sie jeszcze nie czepiaj. Najpierw
> sam przetestuj albo poczekaj na reviews a nie od razu na starty ta konsole dajesz.

Potwierdzam :) sam osobiście czekam na finalny produkt, i co ważne nie będzie droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 15:34, Darkoon napisał:

OUYA ma szansę na wejście do konsolowego ''mainstreamu'' głównie dzięki podejściu do
graczy oraz cenie. Podatność na modyfikację konsoli oznacza w teorii długofalowy upgrade
ograniczony tylko i wyłącznie wyobraźnią ludzi zajmujących się tym procederem.

W teorii. W praktyce dostaniemy pewnie siedemdziesiąt klonów Minecrafta i konsolę dla gier indie. Tyle, że przeciętny konsument nie chce grać w hiperartystyczną wizję świata, w którą autor tchnął swoją duszę. Chcą nawalać w CoDa i Maddena po sieci, a tego im Ouya nie zapewni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzielam twoje zdanie Dared00, OUYA będzie konsolą dla gier indie. Jednak warto spojrzeć na tendencje jakie pojawiają się na rynku gier. Indyki zdobywają coraz większą popularność tym samym wymuszając zmiany u gigantów. Gry stają się coraz krótsze i arcade''owe, a przeciętny gracz to casual poświęcający na granie nieco ponad godzinę dziennie. Takich ludzi może OUYA ruszyć, a jak pojawi się community to i twórcy grubszych tytułów pokuszą się o zdobycie środków. Moim zdaniem ta mała konsolka znajdzie swoich nabywców i nie wykluczone że owi nabywcy będą w posiadaniu większej liczby urządzeń do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu jestem posiadaczem ASUS Nexus 7. Głównie cele naukowo-bizensowo-internetowo-turystyczne. Tak z bani wgrałem sobie NFS:MW z Google Play. Przecena na 3,76 więc why not. Wgrałem i w ten sam dzień przegrałem chyba z 3 godziny bawiąc się świetnie. Jeżeli to coś ma mieć taki potencjał to ja biorę w ciemno. A co najważniejsze to coś ma być otwarte pod modding, tweaking etc etc. Dla mnie IMBA. Sikam w gacie i czekam na efekty!

@Eternal101

-.-"

"Jak na moje ta konsola nie ma przyszłości"

Każdy kto ceni sobie coś więcej oprócz gier, ale też możliwość tworzenia, kombinowania i moddowania odda sobie jajca za to uciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak na moje ta konsola nie ma przyszłości kto w dzisiejszych czasach mając tablety czy
> smartphone''y kupi coś takiego, co oferuje im to samo co ich tablet czy telefon?
Kto? no np. ja, żeby za małe pieniądze zatkać moich siostrzeńców, a nie okupują mi kompa albo/i telefon... Wy nie rozumiecie chyba o co w tym chodzi. Ja uważam, że ta konsola nie ma walczyć i nie będzie walczyć z "poważnymi" konsolami, ot po prostu za 400 zł kupię sobie konsolę, gdzie wygodnie, bez kombinacji, bez myślenia "podłącz telefon, bo zaraz będzie po temacie" rozwalę się przed telewizorem i odpalę sobie Bard''s Tale czy Reckless Racing 2 i się będę cieszył... Ktoś tu słusznie zauważył, że ta konsola jest kilkukrotnie tańsza od porównywalnych telefonów - no właśnie, nawet Nexus 7, który ma podobną specyfikacje, kosztuje ponad 800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje, ze w przypadku klienta koncowego nie zawsze to co najmocniejsze jest najlepsze i najlepiej sie sprzedaje :). I jesli tylko znajda sie odpowiednio ciekawe gry - Ouya moze spoo namieszac na rynku.
PS. W koncu tez dowiedzialem sie jak wymawiac nazwe konsoli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować