Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

To koniec telewizji Hyper, jaką znamy dziś?

34 postów w tym temacie

Należałoby sobie zadać pytanie, ile jest jeszcze sensu w nadawaniu programów o grach w normalnej telewizji w sytuacji, gdy coraz mniej ludzi w młodym i średnim wieku ją ogląda? Dzisiaj wygrywa internet, szybkość i maksymalna wybiórczość. Po cholerę czekać na emisję w TV, skoro mogę obejrzeć w sieci inne ciekawsze filmiki o podobnej tematyce? Gry elektroniczne i internet są konkurencją dla tradycyjnej TV. Dopóki ta ostatnia się nie zreformuje, nie dostosuje do możliwości technologicznych i popytu, dopóty będzie przegrywać - aż przegra zupełnie. Zooltar robi jakieś materiały dla CDP.pl, możliwe że to się rozwinie w jakiś ciekawszy cykl niż tylko prezentacja gameplayu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Programy Piotrka są jednymi jakie mnie w aktualnym H+ interesują.A co do sposobu w jakim prowadzi...No cóż,doskonały pewnie i nie jest ale jeszcze wszystko przed nim :-).A co do Miłosza i Tadeusza,to też lubiłem ich wspólne wygłupy i poprzednia formułę RT bardzo lubiłem.Nazywając Miłosza pajacem miałem namyśli to co robi obecnie,jakieś bajora itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RT i dwóch prowadzących to nie moja bajka. Gdyby odszedł Tomek Kreczmar to bym się zmartwił. Konkretny gość. Rzeczowo opowiada o grach, trafnie wytyka wady i chwali zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, Review Territory to był świetny program. Pamiętam jak Tadeusz recenzował AC II i jego tekst: "ta gra jest tak zajebista, że aż mi stolec wbiło do mózgu" :P. Stare, dobre czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 16:19, Vojtas napisał:

Należałoby sobie zadać pytanie, ile jest jeszcze sensu w nadawaniu programów o grach
w normalnej telewizji w sytuacji, gdy coraz mniej ludzi w młodym i średnim wieku ją ogląda?
Dzisiaj wygrywa internet, szybkość i maksymalna wybiórczość.

To prawda, przeciętny widz telewizyjny się starzeje a młodzi coraz rzadziej oglądają telewizję. Kanały o grach jednak jakiś sens tam mają, ale nie w takiej postaci, jak Hyper. Działają np. na Zachodzie i w Korei Południowej (zwłaszcza tam) telewizje koncentrujące się na transmisjach e-sportowych. Tylko coraz częściej równocześnie udostępniają też one streaming w internecie, więc ta granica się zaciera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 18:12, Prince97 napisał:

Szkoda, Review Territory to był świetny program. Pamiętam jak Tadeusz recenzował AC II
i jego tekst: "ta gra jest tak zajebista, że aż mi stolec wbiło do mózgu" :P. Stare,
dobre czasy.

Doprawdy imponujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie HYPER powinien mieć swój osobny kanał, tego im życzę. I szkoda lubiłem czasem obejrzeć Review Territory, chociaż najbardziej rozpoznawalnymi są chyba fresh air''y :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż od kiedy z mojej kablówki (TOYA, Łódź) zaprzestali nadawania było mi trochę szkoda, ale z internetem można przeżyć.

Hyper to dla mnie teraz przede wszystkim wspomnienia przeważnie dobre, np. pierwszy kontakt z prawdziwym "dorosłym" anime via Great Teacher Onizuka czy Neon Genesis Evangelion albo Gunslinger Girls.

Ponadto formuła pierwszych klipów bardzo przypadła mi do gustu do dziś pamiętam grę Evil Islands (taki stary RPG) z podkładem muzycznym Fatboy Slim''a.

Teraz widzę wiele postów w których ludzie piszą że w dobie internetu telewizja o grach to pomysł z kosmosu, otóż muszę przyznać że raczej macie rację chociaż z drugiej strony od 3 grudnia w Polsce nadaje za pośrednictwem mojej kablówki telewizja właśnie growa, nazywa się GINX.

Z tego co widziałem program nadawany jest po angielsku, ale część programów już zaczyna być nadawana w języku polskim skoro tak robią to pewni ludzie widzą w jakiś potencjał, inna sprawa że program nadawany jest głównie w krajach no powiedzmy egzotycznych growo takich jak: Bośnia i Hercegowina, Kambodża, Uganda, Tanzania choć są i kraje jak najbardziej normalne: Holandia, Portugalia, Indonezja, Singapur zresztą pełną listę macie tutaj: http://ginx.tv/international

I tak wiem mój post wygląda jak reklamówka tejże telewizji, miasta czy nawet sieci kablowej, ale było to niezbędne by pokazać wam że telewizja dla graczy dla niektórych osób ma jakiś tam sens więc nie demonizujmy i nie odstawiajmy od razu na bok naszych poczciwych telewizorków tylko dlatego że "mam interneta więc po co mnie to".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 16:19, Vojtas napisał:

Należałoby sobie zadać pytanie, ile jest jeszcze sensu w nadawaniu programów o grach
w normalnej telewizji w sytuacji, gdy coraz mniej ludzi w młodym i średnim wieku ją ogląda?
Dzisiaj wygrywa internet, szybkość i maksymalna wybiórczość. Po cholerę czekać na emisję
w TV, skoro mogę obejrzeć w sieci inne ciekawsze filmiki o podobnej tematyce? Gry elektroniczne
i internet są konkurencją dla tradycyjnej TV. Dopóki ta ostatnia się nie zreformuje,
nie dostosuje do możliwości technologicznych i popytu, dopóty będzie przegrywać - aż
przegra zupełnie. Zooltar robi jakieś materiały dla CDP.pl, możliwe że to się rozwinie
w jakiś ciekawszy cykl niż tylko prezentacja gameplayu.


Ja chętnie bym oglądał, pod warunkiem, że byłoby to programy dla odbiorcy, który ma coś w głowie. Niestety niektóre programy na obecnym Hyperze, raczej są kierowane do gracza z pogranicza podstawówki i gimnazjum.

Jakieś programy o modowaniu, papierowe i figurkowe RPG, historia gier, polskie komputery jest tyle tematów skąd można czerpać tematy na programy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi Hyper kojarzy się z tym jak 10 lat temu nocowałem u brata i w nocy leciało anime Slayers :D stare dobry czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hyper :P, Bodajże FreshAir Dungeon Sige,a to był mój 1szy raz, to nawet dziwne znacząca ilość moich gier na kompa czy PS2 były emitowane na Hyperze.

Anime akurat na Hyperze były średnie, jedynie mnie dobrze bawił Trigun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować