Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opłata audiowizualna zamiast abonamentu radiowo-telewizyjnego

140 postów w tym temacie

Dnia 31.12.2012 o 17:47, pawbuk napisał:

Dlatego jestem za rozsądną
prywatyzacją - telewizje itp nie są spółkami o znaczeniu strategicznym :D

Co jak co, ale akurat TV i media są kluczowe dla osób powiązanych z rządami ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 18:11, Zgreed66 napisał:

Co jak co, ale akurat TV i media są kluczowe dla osób powiązanych z rządami ;p

Akurat z tego co mi wiadomo układy i układziki w mediach publicznych są bardziej skomplikowane niż się na pierwszy rzut oka wydaje i niekoniecznie wszystkie sprzyjają partii rządzącej :D
Zgodziłbym się na opłacanie mediów publicznych, gdyby miały one poziom BBC, a w tej chwili praktycznie ich nie oglądam, bo kanały tematyczne są milion razy ciekawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny beznadziejny pomysł mający na celu wyciągniecie kasy od obywatela.
Jestem zdania że jak chcą finansować TVP to niech biorą od operatorów sieci kablowych , cyfrowych. Bo nie wierzę że taki cyfrowy Polsat mający w swojej ofercie kanały TVP , to nie uwierzę że ma je za darmo i nic z tego TVP nie ma. Moim zdaniem Telewizja Polska mogła by stworzyć coś typu platformy cyfrowej. Przez co miałaby własny abonament i konkurowała by z innymi praformami typu Cyfra+ , N, Cyfrowy Polsat, i oczywiście z sieciami kablowymi. I nie powinno być żadnego nałożonego obowiązku płacenia abonentu radiowo-telewizyjnego. Ponadto uważam że TVP zamiast bawić się w ściąganie pieniędzy za oglądanie telewizji powinna je uzyskiwać z licencji za udostępnienie swoich kanałów na innych platformach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 18:23, pawbuk napisał:

Akurat z tego co mi wiadomo układy i układziki w mediach publicznych są bardziej skomplikowane
niż się na pierwszy rzut oka wydaje i niekoniecznie wszystkie sprzyjają partii rządzącej
:D

Co nie zmienia faktu jest bezcenna dla politykierni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CZyli ze co, to jak będzie ten abonament audio-wizualny to będę mógł legalnie pobierać pliki audio-wizualne z internetu. Oraz firmy prywatne o charakterze mafijnym (bo zbierają haracz - a nawet nie maja wywieszonej listy kogo posiadają na własność a chcą kase za każdego wykonawce) czyli firmy zaiks czy zpav to nie będą mnie ścigać jak groźnego terrorystę bo płacę abonament?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 15:03, Zdenio napisał:

...co?

Mam płacić rządowi za to, że korzystam ze smartfona, albo płacić za to, że korzystam
z internetu ZA KTÓRY I TAK PŁACĘ? To chyba jakiś żart, wyjątkowo nieśmieszny.

Zorientowali się w końcu, że ludzie nie oglądają telewizji chyba, bo to chłam.


W sumie abonament jest od radio i teleodbiorników, a że teraz każdy telefon ma radio wbudowane, to wiesz co dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje, gdzie trafią pieniądze uzyskane z tego kolejnego haraczu? Jeśli ma to wyglądać tak, jak tutaj: http://di.com.pl/news/45295,0,TVP_nie_pilnuje_finansow_ale_chce_pieniedzy_internautow.html to pięknie podziękuję. Dlaczego z opłaty mają być zwolnieni tylko samotnie mieszkający emeryci? Co chociażby z inwalidami, którym ZUS napisał w papierach: "całkowicie niezdolny do pracy" i przyznał gównianą rentę w wysokości 500 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Niedługo wprowadzą opłatę za życie. Dałny rządowe.

Już dawno jest, każdy musi płacić :P

PS. Problem polega na tym że zamiast na cele misyjne trafią te pieniądze do prowadzących jak pan lis lub inni tego typu których w TVP się zatrudnia za miliony (wiem bo pracowałem i znam te umowy).

Swoją drogą abonament teraźniejszy nie jest zgodny z prawem gdyż telewizja to spółka akcyjna więc nie jest jako tako telewizją państwową a co za tym idzie aby płacić takiemu podmiotowi potrzebna jest umowa z takim podmiotem podpisana. A wiadomo że nikt takiej umowy nie podpisywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 21:07, Kafar napisał:

> Niedługo wprowadzą opłatę za życie. Dałny rządowe.

Już dawno jest, każdy musi płacić :P

PS. Problem polega na tym że zamiast na cele misyjne trafią te pieniądze do prowadzących
jak pan lis lub inni tego typu których w TVP się zatrudnia za miliony (wiem bo pracowałem
i znam te umowy).

Swoją drogą abonament teraźniejszy nie jest zgodny z prawem gdyż telewizja to spółka
akcyjna więc nie jest jako tako telewizją państwową a co za tym idzie aby płacić takiemu
podmiotowi potrzebna jest umowa z takim podmiotem podpisana. A wiadomo że nikt takiej
umowy nie podpisywał.


Tutaj się z Tobą całkowicie zgadzam. Polskie prawo zabrania finansowania spółek prawa handlowego z daniny publicznej. I co ciekawe teraz jesteśmy w punkcie, gdzie jedna ustawa nakazuje opłacenie abonamentu, a druga wręcz tego zabrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny beznadziejny pomysł mający na celu wyciągniecie kasy od obywatela.
> Jestem zdania że jak chcą finansować TVP to niech biorą od operatorów sieci kablowych
> , cyfrowych. Bo nie wierzę że taki cyfrowy Polsat mający w swojej ofercie kanały TVP
> , to nie uwierzę że ma je za darmo i nic z tego TVP nie ma. Moim zdaniem Telewizja Polska
> mogła by stworzyć coś typu platformy cyfrowej. Przez co miałaby własny abonament i
> konkurowała by z innymi praformami typu Cyfra+ , N, Cyfrowy Polsat, i oczywiście z sieciami
> kablowymi. I nie powinno być żadnego nałożonego obowiązku płacenia abonentu radiowo-telewizyjnego.
> Ponadto uważam że TVP zamiast bawić się w ściąganie pieniędzy za oglądanie telewizji
> powinna je uzyskiwać z licencji za udostępnienie swoich kanałów na innych platformach.
>

Zgadzam się z kolegą, na pewno zresztą tak jest tylko zamiast ten abonament na telewizję pójdzie na rząd (podatek, podatek podatku itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykupując usługę w jakiejś telewizji kablowej, wszelkie opłaty są uiszczone w cenie abonamentu i wszelkie wymuszenia są naruszeniem i bezprawnym wyłudzaniem. Taki podatek dotyczy tylko mediów publicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że do tej pory płaciło się za ilość odbiornikow a teraz płacić się będzie za ilość członków rodziny skoro dotyczy wszystkich, czyli normalnie x3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory chyba tylko hotele i podobne instytucje musiały płacić za każdy odbiornik (radio albo telewizor) osobno. Zwykły człowiek płaci abonament za radio albo za radio+telewizor, i to niezależnie ile sztuk tego czy tego ma w domu.

Osoby fizyczne uiszczają miesięcznie jedną opłatę (radiową lub radiowo-telewizyjną) niezależnie od liczby używanych odbiorników w gospodarstwie domowym lub w samochodzie.

Jedną opłatę abonamentową niezależnie od liczby używanych odbiorników wnoszą również: publiczne zakłady opieki zdrowotnej, sanatoria, żłobki, publiczne i niepubliczne jednostki organizacyjne systemu oświaty, państwowe i niepaństwowe szkoły wyższe oraz domy pomocy społecznej - w tym samym budynku, zespole budynków lub w samochodach będących w ich używaniu.

Firmy i instytucje wnoszą opłatę abonamentową za każdy używany odbiornik radiowy i telewizyjny.

http://www.krrit.gov.pl/dla-abonentow-i-konsumentow/abonament/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować