Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opłata audiowizualna zamiast abonamentu radiowo-telewizyjnego

140 postów w tym temacie

Ok mogę zapłacić te 10 zł miesięcznie pod warunkiem, że TVP nie będzie emitowało żadnych reklam, i znikną głupie seriale. Dla przykładu HBO nie emituje reklam a oferują najnowsze hity filmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie rozumiem czemu mam płacić za coś z czego nie korzystam... Powinni też znieść opłaty za autostrady i dowalić każdemu "podatek drogowoautostradowy" bo nieważnie czy masz samochód czy nie, liczy się że wspaniały rząd daje ci możliwość jeżdżenia po pięknych polskich drogach a nie czy z tego korzystasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oł jeeee! Nakręcą za to nowe odcinki Klanu! ;) A tak serio, nie widzę powodu by płacić, póki TVP nie zacznie puszczać regularnie filmów i seriali SF! Więc póki co - i tak nie oglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak właściwie, to oprócz wypowiadania się na forum, zawsze można ministra poinformować osobiście, co się sądzi o jego pomyśle. Bogdan Zdrojewski czeka na opinie pod adresem Bogdan.Zdrojewski@sejm.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Telewizja Polska
> mogła by stworzyć coś typu platformy cyfrowej. Przez co miałaby własny abonament i
> konkurowała by z innymi praformami typu Cyfra+ , N, Cyfrowy Polsat, i oczywiście z sieciami
> kablowymi. I nie powinno być żadnego nałożonego obowiązku płacenia abonentu radiowo-telewizyjnego.

Ale to już nie byłaby telewizja publiczna.

Chyba wszyscy się zgodzą, że TVP swojej misji nie wypełnia obecnie najlepiej. Jeśli nowa opłata pomoże jej się wreszcie z niej wywiązać to jestem jak najbardziej za. Bo niekomercyjna telewizja jest potrzebna bo ostatnio z patriotyzmem jesteśmy na bakier. Wystarczy poczytać sobie wpisy w tym wątku.

PS. Czy wy w ogóle wiecie jaki jest statut TVP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 15:13, Gapis napisał:

11zł to dwie dobre czekolady, jeśli ma się to przełożyć na jakość telewizji, to nie widzę
problemu.



Nie sądziłem, że na tym świecie żyją jeszcze ta naiwni ludzie, którzy sądzą, że ktoś Ich okrada dla Ich dobra.

@Fang - Usuń ten post bo jeszcze komuś pomysł podsuniesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, abonamentu za telewizję nie płaciłem, bo miałem zakupioną cyfrę+ i to ją opłacałem, to teraz będę musiał opłacać cyfrę+ i rząd? No thanks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 12:29, B1SH0P napisał:

Hmm, abonamentu za telewizję nie płaciłem, bo miałem zakupioną cyfrę+ i to ją opłacałem,
to teraz będę musiał opłacać cyfrę+ i rząd? No thanks.



Według prawa opłacanie abonamentu za cyfrę nie zwalnia z płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego. Z tą jednak różnicą, że wcześnie mogłeś wyrejestrować odbiornik TV i problem z głowy. Po zatwierdzeniu nowego projektu będziesz mógł mieszkać nawet w gliniance bez prądu a i tak zapłacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Skoro nowa opłata ma zastąpić abonament radiowo-telewizyjny a do tego jest trochę tańszy
> to jestem jak najbardziej za. Ci co płacili abonament na tym skorzystają, a Ci co nie
> płacili dalej zapewne nie będą płacić, bo wątpię aby państwo aż tak mocno ścigało dłużników.
> Sama idea jest głupia, ale zawsze lepiej płacić mniej niż więcej.


Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem wypowiedź ministra, ale teraz płacić ma KAŻDY. Wcześniej płaciłeś 18 zł za odbiornik telewizyjny/radiowy. Teraz statystyczna 5-cio osobowa rodzina mająca jeden telewizor będzie płacić 55 zł zamiast 18 - to nie jest mniej. Zakładając oczywiście, że dobrze wszystko rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 16:12, vegost napisał:

Powiem po raz kolejny, niech się dogadają z sieciami kablowymi i platformami cyfrowymi.


A co z tysiącami ludzi, którzy odbierają TV antenami naziemnymi i nie korzystają z platform cyfrowych i sieci kablowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 13:25, Silin_Xeadon napisał:

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem wypowiedź ministra, ale teraz płacić ma KAŻDY.
Wcześniej płaciłeś 18 zł za odbiornik telewizyjny/radiowy. Teraz statystyczna 5-cio osobowa
rodzina mająca jeden telewizor będzie płacić 55 zł zamiast 18 - to nie jest mniej. Zakładając
oczywiście, że dobrze wszystko rozumiem...


Za każdy odbiornik płaciły tylko firmy, a domowi użytkownicy płacili tylko za pierwszy.

--> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=81122&pid=60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 18:49, Khalid napisał:

Nie sie co dziwić skoro Polacy sprzedali nawet pałac prezydencki !!
Możecie o tym poczytać w internecie.


Bzdura. Tak to jest jak się czyta tylko nagłówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 11:57, HiddenNick napisał:

Ale to już nie byłaby telewizja publiczna.

Chyba wszyscy się zgodzą, że TVP swojej misji nie wypełnia obecnie najlepiej. Jeśli nowa
opłata pomoże jej się wreszcie z niej wywiązać to jestem jak najbardziej za. Bo niekomercyjna
telewizja jest potrzebna bo ostatnio z patriotyzmem jesteśmy na bakier. Wystarczy poczytać
sobie wpisy w tym wątku.

TVP za to doskonale wypełnia misję niszczenia i ośmieszania polskiej kultury i tradycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy oni zdają sobie sprawę ile kosztują dwie paczki papierosów i trzy browary na dzień?!
Nie stać mnie na kolejny abonament! Idę na piwo! <joke>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 15:36, Volvox napisał:

A co z tysiącami ludzi, którzy odbierają TV antenami naziemnymi i nie korzystają z platform
cyfrowych i sieci kablowych?


Oni odbierają telewizję bezpłatną od teraz. Więc za co mają płacić ? A ja już płace UPC za cyfrową telewizję i na pewno nie zapłacę drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Byl koles ktory chcial cos z tym zrobic (wysadzic wiejska) i byl sam..
>
> Mam nadzieję, że to był żart, bo jeśli dla Ciebie coś takiego jest sposobem na rozwiązanie
> problemu, to chyba żyjesz w niewłaściwym kraju. Myślę, że w takiej Somalii czułbyś się
> bardziej na miejscu. A jeśli chcesz coś zmienić na poważnie - załóż partię, zbieraj podpisy
> pod projektami ustaw. Przemocą wiele tu nie zdziałasz.
>
> Co do samej idei... Ciekawi mnie, na jakiej zasadzie podatek ów będzie wprowadzony. Bo
> obecnie najlepszym sposobem na to, by nie płacić abonamentu, jest poproszenie o przedstawienie
> egzemplarza umowy, jaką zawarłem z TVP i na podstawie której miałbym płacić. Takim zawarciem
> może być np. odebranie książeczki, kupno telewizora itp, ale jeśli nie posiadam żadnej
> z tych rzeczy (a akurat tak się śmiesznie składa, że naprawdę nie posiadam), to niby
> na jakiej podstawie miałbym płacić? I za co?

W przypadku tego kraju jest to jak najlepszy sposób na rozwiązanie tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Za 10 zł miesiecznie to ja mam pakiet HBO.

I to jest chyba najlepsze podsumowanie. Po kiego mamy płacić na bandę kolesiów wypłacających sobie po 30000 PLN za pół godziny jakiegoś badziewnego teleturnieju? W prywatnej tv mnie to wali bo to czyiś biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować