Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Torchlight II w rękach ponad miliona graczy

42 postów w tym temacie

Dla mnie najlepsza gra, lepsza niż Diablo III, wspiera mody, fajne narzędzia, CO-OP, fabuła średnia, ale tutaj nie o nią chodzi tylko o maxowanie itemków i łupanie kolejnych fali potworków.
Polecam, kupiłem jako pre-order i się nie zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Runic :) Ten milion uczciłem wbijając 260 godzinę w ich najnowszej grze :P A teraz do znajomych. Szczęśliwego nowego roku gramowicze :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2012 o 21:09, HubertoTM napisał:

fabuła średnia,


w diablo jest srednia. tutaj mamy zbior brzydkich przerywnikow nie pasujacych do stylistyki gry i kilka okienek z tekstem.

ktos poleci jakiegos ciekawego moda ? gola gra znudzila mi sie po pierwszym ukonczeniu. jest juz cos sensownego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście miałem okazję ją przetestować zanim pomyślałem o zakupie i chwała Allahowi. Gra na początku może i sprawia wrażenie fajnej<lepszej od poprzedniczki>ale po godzince czar prysł. Nuda, monotonia, zdawkowa fabuła ale podobno o nią nie chodzi.
Cóż, cieszę się z wyboru Diablo gdyż grając w produkcję Blizzu nie odczułem takiego znużenia. Fabuła tam jest średnia ale i tak wolę to niż, że zacytuję kolege Kaligule: "w diablo <moja dop. Fabuła> jest srednia. tutaj mamy zbior brzydkich przerywnikow nie pasujacych do stylistyki gry i kilka okienek z tekstem.".

A na koniec: Szczęśliwego Nowego Roku dla kolegów Gramowiczów i Ekipy gram.pl. Niech wam się powodzi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Torchlight 2 to gra "żerująca" na popularności Diablo 2 i sentymencie starych graczy. To po prostu Diablo 2 z komiksową grafiką nie wnosząca niczego autorskiego.

Diablo 3 brakuje do ideału, ale Blizzard przynajmniej próbował wprowadzić coś nowego do tego gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 10:48, ShingoPL24 napisał:

Dla mnie Torchlight 2 to gra "żerująca" na popularności Diablo 2 i sentymencie starych
graczy. To po prostu Diablo 2 z komiksową grafiką nie wnosząca niczego autorskiego.

Diablo 2 było znacznie ciekawsze niż T2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, ta gra to calkowita kopia jedynki, ktora byla calkowita kopia Diablo, tyle ze z dziecinna i kolorowa grafika i juz te pare lat temu byla gra znacznie gorsza od leciwego D2.

A dzis w porownaniu z D3, ktore cos probuje, chce popchac gatunek naprzod? Nokaut. T2 to zero oryginalnosci czy jakichkolwiek fajnych pomyslow, archaiczna mechanika, fabula denna przedstawiona za pomoca scian tekstu, skopany plecak (jego wyglad wola o pomste), brak fajnego feelingu (walka w Diablo jest miesista i czuc moc, a tu?), ten oslawiony rozwoj postaci o ktorym tak wszyscy placza (ze go brak w D3) to tak naprawde nudne klepanie punkcikow w 3 skille, bo jak rozdasz na wiecej to w pozniejszej fazie gry bedziesz za slaby, brak mozliwosci eksperymentowania w buildach, monotonia i nuda rozgrywki. To nie jest klasyka, to zerowanie na wspomnieniach ludzi, ktorzy na klasyce (czyli na Diablo) sie wychowali.

Porownywac to do Diablo 3 moga chyba tylko hejterzy Blizzarda albo ludzie bez pojecia o grach, bo nikt normalny nie porowna malucha do mercedesa.

Jedyne czego moge pogratulowac Runicowi to dobre czasowe wbicie sie z premiera, ci wszyscy niezadowoleni z D3 na otarcie lez rzucili sie na "klasyka" bezblednie. Pograli pare godzin i rzucili w kat. No ale banka sprzedana jest, mission accomplished.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 13:24, Harunia napisał:

Jedyne czego moge pogratulowac Runicowi to dobre czasowe wbicie sie z premiera, ci wszyscy
niezadowoleni z D3 na otarcie lez rzucili sie na "klasyka" bezblednie.


i jescze muzyka. gre rzucilem w kat dawno temu, ale do OSTa wracam co jakis czas. gdzie OST d3 slabo wypadl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Butthurt próbujących udowodnić - chyba przed samym sobą - słuszność zakupu średniaka dla casuali w postaci Diablo 3 i najazdu na Torchlight 2 - bezcenne :D Z czystej ciekawości włączyłem sobie te "nie nudzące się" i "na lata" Diablo 3, patrzę ile jest dostępnych publicznych sesji gier i oczom nie wierze. Uwaga. Gra sprzedana w ponad 10 mln kopii, z oddanym gronem fanów, posiada...530 sesji. Z ciekawości odpaliłem Torchlight 2, który dobił do miliona sprzedanych kopii i jest grą, która według Blizzfanów "się nudzi" i w którą "nikt nie gra" i otwartych sesji... 604. Jednym słowem - LOL.
Jak czytam, ze Blizzard "próbował coś ruszyć do przodu w gatunku", to mnie bierze pusty śmiech. No faktycznie, z gry dla wymagających zrobili dom aukcyjny z rozgrywką dla casuali. Ta rozgrywka to w bonusie. Z losowo generowanych poziomów zrobili prowadzące za rączkę w jednym kierunku "call of duty like" epickie doświadczenie korytarzowe, aby co niektórzy się nie pogubili :D Wywalili rozwój postaci, aby przypadkiem "nowa generacja graczy" się nie pogubiła w cyferkach. Jak to jest pchnięcie gatunku do przodu, to ja dziękuję za takie pchnięcie i pozostanę przy "archaicznym" systemie dla bardziej wymagających. Wygląda na to, że powstające, nowe h''n''s również przy nim zostaną. Ufff.

Casualom naginającym rzeczywistość życzę przyjemnej gry w trzeciego Diabeła, największe growe rozczarowanie 2012 roku. Ah, no i nie zapomnijcie odwiedzić domu aukcyjnego i przyjemnych dueli w PvP, bo przecież to obiecywano. Oh wait... :>

btw - Diablo 3 ma średnią fabułę? Haha, wolę nawet nie wiedzieć, jaka dla autora tego stwierdzenia jest słaba fabuła, zapewne ta z Dooma. Tak się składa, że D3 i T2 mają tak samo idiotyczną, bezsensowną fabułę. Różnice są tylko trzy - Diablo 3 posiada z racji budżetu lepszą narrację to raz. Dwa - Diablo 3 sili się na bycie poważnym w tym swoim bezsensownym scenariuszu, co jest samo w sobie zabawne. trzy - w Torchlight 2 przynajmniej zmieniają się główni bossowie, w Diablo 3 mieśmy już diabła w postaci samca, teraz mamy diabła w postaci samczej, obstawiam, że w czwórce będzie szemals. Świetna opcja ;D Smacznego kotleta.

Biorąc pod uwagę, że fanatyków Bosskiego Blizzzarda nie brakuje, a i samo Diablo ma w PL ogromne community, pozwolę sobie skończyć dyskusję w tym miejscu, ponieważ dyskusja z fanatykami jest bezcelowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 15:34, aope napisał:

Butthurt próbujących udowodnić - chyba przed samym sobą - słuszność zakupu średniaka
dla casuali w postaci Diablo 3 i najazdu na Torchlight 2 - bezcenne :D Z czystej ciekawości
włączyłem sobie te "nie nudzące się" i "na lata" Diablo 3, patrzę ile jest dostępnych
publicznych sesji gier i oczom nie wierze. Uwaga. Gra sprzedana w ponad 10 mln kopii,
z oddanym gronem fanów, posiada...530 sesji.


nie ma gier publicznych dla mp1 i wyzej. na mp0 gra sie w sumie tylko gold runy. brednie bez znajomosci tematu.

dalej typowy belkot na ktory juz odpisywalem wczesniej, wiec nie bede robil tego ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 13:24, Harunia napisał:

Porownywac to do Diablo 3 moga chyba tylko hejterzy Blizzarda albo ludzie bez pojecia
o grach, bo nikt normalny nie porowna malucha do mercedesa.

Po części takie dyskusyjne sprowokowali sami twórcy Torchlight 2, bo oparli się na kampanii porównawczej, dzięki temu też sprzedali tyle kopii, ile sprzedali. Tak jakby mieli kompleks Diablo 3 i potrzebę udowadniania, że ich gra jest bardziej wierna idei serii Diablo. Zwłaszcza przestarzała mechanika i wsparcie dla modów (nie ma się czym ekscytować, jak nawet Diablo 2 miało raptem dwa-trzy naprawdę porządne mody), to drugie niestety zaowocowało gorszym wsparcie ii zabezpieczeniami na multi.

aope:

Dnia 01.01.2013 o 13:24, Harunia napisał:

(...) słuszność zakupu średniaka
dla casuali w postaci Diablo 3 (...)

Już widzę, jak ci "casuale" siedzą nad D3 po kilkanaście godzin dziennie i farmią sprzęt. Na resztę posta nie warto już odpowiadać, równie dobrze mógłbym tutaj powklejać swoje posty z innych tematów o Diablo 3, bo ciągle ludzie wałkują to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jak czytam, ze Blizzard "próbował coś ruszyć do przodu w gatunku", to mnie bierze pusty

Dnia 01.01.2013 o 15:34, aope napisał:

śmiech.


Harunia to taki gramowy kaszanka9 (może nawet to ten sam gość tylko pod innym nickiem, "jakość" postów podobna) troll jak się patrzy, nie brałbym jego żartów zbyt serio ;-)

Chociaż trochę racji ma - tym razem Blizz zadbal, żeby na "normalu" grę ukończył nie tylko mega casual, ale nawet jednoręki ślepy szympans - "alleluja i do przodu". Każdy klikacz da radę i sie nie zatnie, myśleć przy tym kompletnie nie trzeba ;-) Do tego częsciowa chmura jako wymóg żeby sobie pograć. Nie, no to faktycznie jest "nowa jakość" i "ruszenie do przodu". Może właśnie o to Haruni chodziło :) ? Jeśli tak, to nie ma co polemizować, tylko się pod tym podpisać ;-)

ps. Peanów pod adresem Torcza 2 też nie będzie, bo trochę zastrzeżeń mam, zdecydowanie to nie jest mój faworyt na ten rok, natomiast biorąc pod uwagę jakość obu gier i BUDŻET, to Blizzard został zwyczajnie upokorzony - tyle forsy co Blizz ma i taki średniak robiony latami... no to po prostu LOL ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 16:26, Lordpilot napisał:

Chociaż trochę racji ma - tym razem Blizz zadbal, żeby na "normalu" grę ukończył nie
tylko mega casual, ale nawet jednoręki ślepy szympans - "alleluja i do przodu". Każdy
klikacz da radę i sie nie zatnie, myśleć przy tym kompletnie nie trzeba ;-)


mozesz ustawic mp na kazdym poziomie trudnosci od jakiegos czasu. diablo mialo mocno przecietny/slaby start, ale tempo patchowania/wprowadzania zmian jest zadowalajace i teraz to zupelnie inna gra. zycze kazdej grze takiego tempa wprowadzania zmian/patchownia za friko w czasach dlc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Biorąc pod uwagę, że fanatyków Bosskiego Blizzzarda nie brakuje, a i samo Diablo ma w
> PL ogromne community, pozwolę sobie skończyć dyskusję w tym miejscu, ponieważ dyskusja
> z fanatykami jest bezcelowa.
Kolejny ''hardcore'', który nie ma pojęcia o czym mówi. Nic dziwnego w sumie, to przecież takie ''cool'' jechać po D3 i próbować wszystkich udowodnić jak cudowny jest T2. Koniecznie przy tym trzeba okazać swoją wyższość i obrazić jak najwięcej osób. Brawo, ''mission accomplished'', a teraz siusiu, paciorek i spać bo mama da szlaban na komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować