Zaloguj się, aby obserwować  
KiraPL

Uzależnienie

58 postów w tym temacie

Witam mam taki problem gdyż dużo czytałem o tym w necie i jakoś nie stwierdziłem że jestem uzależniony od PC.
Ale problem jest tego typu że ostatnio moj ojciec wpadł na pomysł że już nie moge grać w gry ONLINE bo to uzależnia i czytał blog o takiej dziewczynie która przez to straciła swoj zwiazek i wgl . Moja matula kochana mówi mu że nie jestem uzależniony.I takie pytanie do was co by go mogło przekonać że nie jestem uzależniony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 13:08, KiraPL napisał:

Witam mam taki problem gdyż dużo czytałem o tym w necie i jakoś nie stwierdziłem że jestem
uzależniony od PC.
Ale problem jest tego typu że ostatnio moj ojciec wpadł na pomysł że już nie moge grać
w gry ONLINE bo to uzależnia i czytał blog o takiej dziewczynie która przez to straciła
swoj zwiazek i wgl . Moja matula kochana mówi mu że nie jestem uzależniony.I takie pytanie
do was co by go mogło przekonać że nie jestem uzależniony?


Poczekaj, aż mu przejdzie. Zwykle zapał kończy się tak po tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak myślicie ? Bo mnie to wkurza jak sobie siedze przy pc on nagle wbija na furiata do pokoju i mowi ze mam wlaczac te gre bo mu sie nie podoba..

Przy pc tak 2-3 godzinny dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 16:06, KiraPL napisał:

Tak myślicie ? Bo mnie to wkurza jak sobie siedze przy pc on nagle wbija na furiata do
pokoju i mowi ze mam wlaczac te gre bo mu sie nie podoba..

Przy pc tak 2-3 godzinny dziennie


Pograj troche w Singlesy albo Larrego 7 jak wpadnie i zobaczy to spytaj czy mozesz wrocic do mmo.

Albo pokaz mu bogate mozliwosci gameplaya w postalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 16:06, KiraPL napisał:

Tak myślicie ? Bo mnie to wkurza jak sobie siedze przy pc on nagle wbija na furiata do
pokoju i mowi ze mam wlaczac te gre bo mu sie nie podoba..

Przy pc tak 2-3 godzinny dziennie


Problem nie leży w grze a tym,że siedzisz przed kompem zacznij uprawiać sport ogranicz troche kompa i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 16:06, KiraPL napisał:

Tak myślicie ? Bo mnie to wkurza jak sobie siedze przy pc on nagle wbija na furiata do
pokoju i mowi ze mam wlaczac te gre bo mu sie nie podoba..

Przy pc tak 2-3 godzinny dziennie


Na moje 2-3 godziny dziennie to nie jest dużo, sam siedzę więcej jak nie mam co robić, zwłaszcza pod koniec 2012r. jak pracowałem w UK, to nie miałem z kim wyjść i padało to przesiadywałem przy kompie po pracy, bo te miasto w którym byłem nie znałem za bardzo a było dużo i wolne w weekendy miałem, a tam gdzie byłem to w weekendy rzadko autobusy śmigały.
Także zastanów się, mój ojciec mniejwięcej tyle spędza czasu co Ty przed PC, z tym że On w rzeczach służbowych, potem YT, Ja na tomiast jak mam co do roboty i gdzie wyjść, to czasami mniej niż godzinę dziennie siedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 godziny dziennie to nie jest az tak duzo, nie przesadzajcie. Zalozmy ze chlopak konczy o 15 szkole to o 16 w domu, idzie na 3 godzinki na kompa a potem reszte czasu pomaga w domu, uczy sie whatever.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2013 o 23:05, hammerfall87 napisał:

Problem nie leży w grze a tym,że siedzisz przed kompem zacznij uprawiać sport ogranicz
troche kompa i po problemie


Ja i tak mam duzo zajeć pozaszkolnych bo w pon koncze o 14 ide na zajecia korekcyjne i wracam do domu o 16
we wtorek wpadam do domu o 16 a na 17 mam zajecia z polskiego w srode koncze o 15 i mam na 16 odrazu zajecia
w srode koncze o 15 a potem mam zajecia na 17 a piatek mam wolny. Wiec i tak mam mało czasu na pc... a ojca nie ma 5 dni roboczych bo jeździ tirem i jest tylko na weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

należy się martwić,coraz częściej słyszy się o tym ,że młodzi ludzie spędzają przed kompem całe dnie,zapominając o całym świecie.We wszystkim trzeba zachować umiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2013 o 12:54, Jacentix napisał:

A ja czytałem o chłopaku co grał 4 dni bez przerwy!


A ja znalem ludzi ktorzy nie spali po tydzien. Komputer potrafi byc jak narkotyk - brak snu nie jest wtedy tak wazny jak kolejne godziny z kompem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord to 14 godzin praktycznie bez przerwy z kilkoma przerwami na siku i chbya z dwoma na jedzenie jakieś a i tak jadłem przy kompie :D stare dobre czasy....


Co do tematu ja jak miałem takei problemy to bez słowa do nikogo odstawiałem kompa na tydzień, i dosłownie sie go nie tykałem po czym wracałem i było gites.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mi kilkanaście godzin wyjdzie tylko wtedy, jeśli liczyć zaśnięcia z laptopem na kolanach. ;p

A co do samego czasu grania, 2-3 godziny jednym ciągiem to maksimum, później muszę sobie zrobić przerwę, przynajmniej na kilkadziesiąt minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Granie po 10h... Gdzie te czasy?! Teraz po 1.5h w grze jestem zmęczony... graniem. D:
Jednak przy kompie potrafię siedzieć pół dnia, nie robiąc kompletnie nic, błądzę po forach, stronach, czytam, oglądam... Jednak nigdy nie miałem problemu, żeby gdzieś wyjść ''bo komp''. Problem uzależnienia bardzo często leży po stronie rodziców - ograniczają ograniczają, a później się dziwią, że jak puszczą takiego dzieciaka albo wyjdą z domu to on siedzi godzinami. Przerabiałem dokładnie to samo, w podstawówce i gimbazjum rodzice próbowali za wszelką cenę ograniczyć mi dostęp. Jakby to miało sens... Często wychodziłem z domu, nie miałem żadnych problemów w szkole (Prócz biologii :D), a zadanie domowe najczęściej robiłem odrazu po powrocie do domu. Meh. Przeszło im, a teraz nawet nie zwracają większej uwagi. Wiedzą, że nie odmówię dobrej książce, wyjściu z czeluści pokoju na miasto itp. itd.

Musisz to przeczekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem w tych sprawach ale ode mnie dwa różne wyjścia z tej sytuacji nie wiem czy pomogą ale może warto spróbować.
1: Siedź sobie w te dni powszedni 2-3h jak Ojca nie ma a jak wraca na weekend to nie siadaj na kompa tylko poczytaj coś, wyjdź z kumplami albo rób coś innego co podali wyżej tylko nie siadaj na kompa żeby pokazać że możesz się bez niego obejść i nie wymaga to od ciebie jakichś wielkich nakładów sił.

2: Spróbuj pogadać z ojcem. Tzn jak według niego objawia się to uzależnienie, możesz mu pokazać w co tam grasz jeśli to ma jakoś pomóc itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować