Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA Sports wyłączy w styczniu serwery FIFA 11 i kilku innych gier

29 postów w tym temacie

Przecież Fifa 11 nie ma 4 lat nawet ? Podejście do klienta jak zwykle mają w dupie. Ale to przecież EA : ) Kupujesz grę i musisz wiedzieć, że za rok już nie będzie działać :D Ale cena 150 zł jest ok : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? To akurat The Sims 2 to można się trochę nie dziwić, choć jakby nie patrzeć to ta cześć gościła u mnie najdłużej i po zainstalowaniu wszystkich dodatków była kompletna. Nawet dłużej niż trójka.

Ale decyzji o wyłączeniu FIFA 11 nie rozumiem. Jeszcze wiele osób w nią gra. Nie każdy co roku zmienia grę o numerek do przodu i też nie każdemu przypadły do gustu rozwiązania z 12 czy 13. Tak więc kiszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przecież Fifa 11 nie ma 4 lat nawet ? Podejście do klienta jak zwykle mają w dupie. Ale
> to przecież EA : ) Kupujesz grę i musisz wiedzieć, że za rok już nie będzie działać :D
> Ale cena 150 zł jest ok : )
hmm piszesz ze za rok nie bedzie dzialac, a fifa ma ponad 2 lata hmm?
przy przesyceniu to normalne ze beda wylaczac, bo to sie poprostu nie oplaca, przy grach wydawanych co rok trzeba brac to pod uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 15:22, Muradin_07 napisał:

Nie każdy
co roku zmienia grę o numerek do przodu i też nie każdemu przypadły do gustu rozwiązania
z 12 czy 13. Tak więc kiszka...

No a teraz muszą zmienić jeśli chcą pograć przez sieć. W tym cały sęk. Biznes jest biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie każdy lubi te nowe rozwiązania. I to też jest problem. Ale zawsze znajdą się sposoby żeby pograć. Problem jest niestety w tym, że EA wyłącza te serwery za szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 15:24, Dominix napisał:

hmm piszesz ze za rok nie bedzie dzialac, a fifa ma ponad 2 lata hmm?
przy przesyceniu to normalne ze beda wylaczac, bo to sie poprostu nie oplaca, przy grach
wydawanych co rok trzeba brac to pod uwage.


Rozwiązanie jest proste. Trzeba przestać robić część co rok, która praktycznie się nie zmienia. Wtedy nie trzeba będzie wyłączać serwerów zaraz po premierze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 15:34, vegost napisał:

Rozwiązanie jest proste. Trzeba przestać robić część co rok, która praktycznie się nie
zmienia.

Serio? Zrezygnować z wydania gry, która sprzedaje się w jakichś 10 milionach egzemplarzy rocznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 15:34, vegost napisał:

Rozwiązanie jest proste. Trzeba przestać robić część co rok, która praktycznie się nie
zmienia. Wtedy nie trzeba będzie wyłączać serwerów zaraz po premierze gry.


Mam wrażenie, że zapominasz, że gry to biznes jak każdy inny ;) rezygnowac z wydawania co roku gry, która sprzedaje się fenomenalnie? Przecież rok w rok FIFA jest wśród najlepiej sprzedających się gier. Poza tym akurat FIFA to seria, która się rozwija i to zdecydowanie szybciej i bardziej zauważalnie niz chocby FM :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 15:34, vegost napisał:

Rozwiązanie jest proste. Trzeba przestać robić część co rok, która praktycznie się nie
zmienia.

Po pierwsze - wbrew pozorom FIFA się zmienia.
Po drugie - od razu podniósłby się płacz "łeeee, musimy grać na starych składach"
Po trzecie - KASA. FIFA schodzi jak świeżutkie bułeczki, a doliczmy jeszcze zysk z Packów Ultimate Team (a sporo ludzi kupuje je za prawdziwą kasę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fife 11 posiadam i sam tego nie rozumiem. 12 nie kupowalem bo nie ma sensu co roku kupować, ale 13 juz zamowilem bo mi się zmiany spodobały po demie.
11 bym zrozumiał gdzieś za 2-3 lata jak by wyłączyli, powinni wyłaczac po analizie ile osob gra. To ejst takie zmuszanie zeby kupić nowszą wersje.

pewnie zobaczyli w ilu egzeplarzach się sprzedala 13 i dlatego wyłaczyli.

Jedno aby przyznam grajac w 11 i zagarjac w 13 na PC jest roznica i to spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> powinni wyłaczac po analizie ile
> osob gra. To ejst takie zmuszanie zeby kupić nowszą wersje.
>
przeciez napisane jest w artykule ze zmniejsza sie ilosc grajacych, wiec pewnie na podstawie tego stwierdzili ze nie oplaca sie dalej utrzymywac serwerow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pecetowcy mogą użyć Hamachi lub Gamerangera, a co z konsolowcami? Mają jakieś wyjście, czy muszą pożegnać się z grą przez sieć w dany tytuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 15:38, Kadaj napisał:

Serio? Zrezygnować z wydania gry, która sprzedaje się w jakichś 10 milionach egzemplarzy
rocznie?


Hej.. to niech potem ludzie nie płaczą, że EA robi ich w jajo.

@Lisun wiesz, że są patche ? Można dzięki nim aktualizować składy. Ale według EA, za aktualizację też trzeba płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 16:28, Dominix napisał:

przeciez napisane jest w artykule ze zmniejsza sie ilosc grajacych, wiec pewnie na podstawie
tego stwierdzili ze nie oplaca sie dalej utrzymywac serwerow.

Jakiś powód muszą mieć. Nie powiedzą przecież, że chcą napchać kieszenie poprzez zmuszanie ludzi do kupowanie najnowszej części ich "gier".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie, EA wyłącza serwery, bo jest to dla nich nieopłacalne. Nikt normalny nie będzie robił czegoś na czym jest stratny przez cały czas "bo tak wypada". Jeszcze do tego dochodzi fakt, że EA przecenia nowe fify bardzo szybko, że po jakims czasie można je kupić za grosze(FIFA 12 - ok. 30 zł, FIFA 13 - 50-60zł). Biorąc pod uwagę fakt, że od premiery 13 minęły ok. 3 miesiące to obniżka ceny o jakieś 50% jest jak najbardziej w porządku. Dodając do tego fakt, że EA stara się co roku wprowadzić coś nowego oraz usprawnić rozgrywkę nie uważam, że zamykanie serwerów to jakieś wielkie świnstwo.i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 21:34, Saref napisał:

Marudzicie, EA wyłącza serwery, bo jest to dla nich nieopłacalne. Nikt normalny nie będzie
robił czegoś na czym jest stratny przez cały czas "bo tak wypada".

JAk rocznie wydaje się tyle gier, to faktycznie jest nieopłacalne.

Dnia 01.01.2013 o 21:34, Saref napisał:

Jeszcze do tego dochodzi fakt, że EA przecenia nowe fify bardzo szybko, że po jakims czasie można je kupić > za grosze(FIFA 12 - ok. 30 zł, FIFA 13 - 50-60zł). Biorąc pod uwagę fakt, że od premiery
13 minęły ok. 3 miesiące to obniżka ceny o jakieś 50% jest jak najbardziej w porządku.

Obniżają, bo za rok wyjdzie kolejna odsłona. I nie tylko FIFY, ale i wszystkie inne gry.

Dnia 01.01.2013 o 21:34, Saref napisał:

Dodając do tego fakt, że EA stara się co roku wprowadzić coś nowego oraz usprawnić rozgrywkę
nie uważam, że zamykanie serwerów to jakieś wielkie świnstwo.i

Tutaj mnie rozbawiłeś. Może coś tak usprawniają w FIFIE, ale reszta z roku na rok jest coraz gorsza. Już nawet NFS oddają w obce ręce bo im nie wychodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 21:53, Karanthir666 napisał:

JAk rocznie wydaje się tyle gier, to faktycznie jest nieopłacalne.


Winisz ich, że wolą zarabiać niż sztucznie podtrzymywać przy życiu gry tracąc na tym?

Dnia 01.01.2013 o 21:53, Karanthir666 napisał:

Obniżają, bo za rok wyjdzie kolejna odsłona. I nie tylko FIFY, ale i wszystkie inne gry.


Mi tam to odpowiada(mam na myśli FIFE). Kupuje za ok.60 zł grę i się bawię dobrze co najmniej rok. Jeśli mnie nowa część skusi to sobie kupię, a jak nie to gram w swoją wersję dalej. Nikt mnie nie zmusza do kupowania nowej. Jak dla mnie to bardzo fajny układ, bo za nie tak duże pieniądze mogę się bawić duuużo czasu.

Dnia 01.01.2013 o 21:53, Karanthir666 napisał:

Tutaj mnie rozbawiłeś. Może coś tak usprawniają w FIFIE, ale reszta z roku na rok jest
coraz gorsza. Już nawet NFS oddają w obce ręce bo im nie wychodził.


Oj, albo chyba nie znasz tematu i zaczynasz walić ogólnikami. Jak dla mnie usprawnienie silnika fizycznego, taktycznej obrony, usprawnienie rozgrywki sieciowej(oddzielny gracz do trybu 11 na 11) czy nawet taki bajerek jak gry treningowe sprawiają, że trochę inaczej niż w 12. W CD-Action było o ile pamiętam takie zdanie, że "dla osoby, która długo nie grała w 12 zmiany w 13 mogą się okazać kosmetyczne, ale dla kogoś, kto spędził długie godziny nad poprzednią częścią zmiany są bardziej niż zauważalne". Cytowane oczywiście z pamięci, ale mniej wiecej oddaje to sens. Nie zgodzę się, że z roku na rok jest coraz gorzej. Akurat FIFA z roku na rok ewoluuje w dobrą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2013 o 15:17, vegost napisał:

Przecież Fifa 11 nie ma 4 lat nawet ? Podejście do klienta jak zwykle mają w dupie. Ale
to przecież EA : ) Kupujesz grę i musisz wiedzieć, że za rok już nie będzie działać :D
Ale cena 150 zł jest ok : )

Tyle powiem, że jest to pieprzony skandal. Gra powinna być do użytku ile się chce. EA jednak woli ją dać na max 2 lata, żądając olbrzymiej kasy i mając klienta w dupie. Icewind Dale ma 10 lat ponad chyba, a gram do teraz... a mam to od premiery.
Chciałem kupić The Sims 2, ale słyszałem, że już też nic z tego... Simsów 3 wolę nie kupować - gra tania nie jest, a może się okazać, że jaśnie panowie mi pozwolą tylko kilka tygodni zagrać......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować