Zaloguj się, aby obserwować  
zerohunter

Endless Space

70 postów w tym temacie

>To żarłaki tak mają eksplatują planete na maksa włąćz tą rase tam będzie opisane ale w skrócie - do wszystkiego (badania produkcja żywność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Może to jest błąd, a może po prostu za mało wiem o tej grze. Już drugi raz mam sytuacje, kiedy wstrzymuję ogień z innym imperium, a umowy o wstrzymanie ognia nie mogę zerwać. Macie może pomysł o co chodzi? To jakiś bug, czy muszę czekać określoną liczbę tur, żeby znów zacząć wojnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 15:44, Ghortir napisał:

Mam pewien problem. Może to jest błąd, a może po prostu za mało wiem o tej grze. Już
drugi raz mam sytuacje, kiedy wstrzymuję ogień z innym imperium, a umowy o wstrzymanie
ognia nie mogę zerwać. Macie może pomysł o co chodzi? To jakiś bug, czy muszę czekać
określoną liczbę tur, żeby znów zacząć wojnę?

Ja już wcześniej tu pisałem, że część dyplomatyczna, to IMHO jeden ze słabiej rozwiązanych elementów tej gry. Odnosiłem wrażenie, że komputer może wszystko zaproponować (lub rozpocząć) a ja praktycznie nic.
Wyjąwszy sytuację, kiedy jestem z kimś w sojuszu (wtedy z sojusznikiem mogę rozmawiać na wszystkie tematy).
Podejrzewam, że musisz czekać aż komputer sam zerwie umowę i tylko go prowokować aby to zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że średnio powiązany temat, ale chyba właściwego jeszcze nie ma ...
Był by ktoś ogólnie chętny na rozgrywkę multiplayer w Endless Legend ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bylbym chetny :) ale prosze mi wytlumaczyc co zle robie :) gdy gram z kompem to np jest 100 tura i on przylatuje statkami o sile np 20 tysiecy a ja zaledwie 4... w technologi odkrylem okrety wojenne pancerniki. P.s. czy w walce moze brac udzial kilka flot no po 6 statkow kazda? Jezeli tak to jak to zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję :)
Sprawiłem sobie Endless Space bo strasznie spodobała mi się tematyka gry. Ze strategiami 4X nie miałem za wiele wspólnego do tej pory. Stąd też główny cel tego posta: jak grać? Oglądałem jakieś poradniki na yt, ale znalazłem tylko takie ogólne na zasadzie "to jest okno dyplomacji, a to zarządzania systemem...".
Nie chodzi mi o podstawy rozgrywki czy mechaniki, to już ogarnąłem. Raczej po cichu liczę na jakieś porady dla początkującego. Np. czy na początku gry starać się kolonizować jak najwięcej planet i opracowywać technologię temu służące czy może skupić się na jednym góra dwoma układach? Jak najlepiej rozwijać flotę i systemy? Opłaca się przekształcać planety i mieć całe systemy takich samych planet (np. system planet arktycznych i w takim systemie budować tylko struktury naukowe i analogicznie z żywnością, pyłem etc.) czy jednak brać to co jest i budować wszystkiego po trochu?
Odnośnie jeszcze badań technologicznych - czy są jakieś typu "must have"? Rozumiem, że każdą rasą gra się inaczej, najlepiej do tej pory mi szło Zjednoczonym Imperium, wiec chyba na nim będzie najłatwiej mi pewne rzeczy wyjaśnić.

Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi/pomoce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że kolonizować jak najwięcej ,jak toś zajmie jedną planetę w danym systemie to ty już go nie zajmiesz będziesz musiał odbijać.Taki "must have" to technologie podnoszące szczęście na planetach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trupa :)

Właśnie kupiłem Endless Space z dodatkiem w promocji za 1 euro i polecam skorzystać! Gra wessała mnie na maxa. Jest to moje pierwsze zetknięcie z grą typu 4X - bardzo mi się podoba. Dosyć skomplikowana na początku - jest samouczek w postaci slajdów, który trochę wyjaśnia - ale nie wszystko. 

Wielka prośba. Na steamie jest instrukcja EN - czy ktoś ma cyfrową instrukcję PL? Wiem, że gra miała kilka wydań w Polsce, może przy którymś była cyfrowa instrukcja PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować